Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Gość Mia_Latinka
Jak tam po Świętach :)? chce dzis zadzwonic i zaresjestrować sie do czeszejko-sochackiej na czwartek ale mam pytanie czy do niej mozna zadzwonic obojetnie kiedy i sie zarejestrowac czy tylko w godzinach jej urzedowania w sumie od 16-18 to krotko pracuje :) i pytanie czy jest sama w gabinecie czy ma pomocnika czyli pielegniarke itp :) boje sie tej wizyty czy wszystko bedzie ok i wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki! Mia Latinka ja nie pomogę,bo do tej pani nie chodziłam ;-) My po swiętach bardzo dobrze!Objadłam się jak głupia :O Dziś szara piękna rzeczywistość.Jaś w przedszkolu,Adaś śpi,mąż w pracy.Ja ogarnęłam chacjendę i teraz siedzę z kawą trzecią już dziś ;) Podr 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Nawet nie zdążyłam Wam życzeń złożyć, ale już w czwartek wyjechaliśmy i dopiero wczoraj wróciliśmy :) Mój Panicz śpi, a ja z kawką :) ( Kaia ;) ). Super pogoda, my się rano nałaziliśmy i potem powtórka, ale aż chce się :) Moje dziecko kocha kwiatki i robaczki wszelakie... Jak jakiegoś dojrzy to każe mi wziąć go do ręki, cwaniaczek, a ja mówię, że się boję i szuka kijka i je nim szturcha :D Killer! Mia - nie wiem jak u Czeszejkowej, ale u Kowalika też są takie godziny przyjmowania pacjentek, a w rzeczywistości często przyjmuje już ok. 14 - 15 i aż do 20.30. Do niego zawsze rejestrowałam się zawsze w te dni kiedy przyjmował. On nie ma w gabinecie żadnej asystentki czy położnej, a co do ceny to w tym roku jeszcze nie byłam, chociaż już powinnam, a w tamtym roku brał 120 za wizytę (usg w cenie) + 30 za cytologię, Czeszejkowa brała tyle samo, ale teraz na pewno podwyższyli. Wybyczylimy się całe pięć dni na wsi, mały szczęśliwy, wyganiał się na całego, opalił buziaka. Teraz majówka, ale pewnie mąż już pojedzie więc będziemy się kusić w mieście :( Niedługo wybieramy się do zoo, byliśmy jak Marcin miał 5 m-cy i mu się podobało, a teraz to chyba oszaleje ze szczęścia! Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dziekuje Kobietki :) za odpowiedzi Ja ide dzis do czeszejkowej pozno bo prawie na 20, ogolnie to strasznie sie boje ..nie wiem czemu ale tak poprostu jest.. heh jeszcze jej tam wejde i zemdleje.. mam nadzieje ze na 1 wizycie nie bedzie zakladac mi karty ciazy bo chcialabym dalej chodzic do dr Jeka w Chojnowie bo jestem z niej zadowolona ale teraz nie mialam jak pojechac a na nastepny tydzien bedzie juz auto../myslicie ze moge jej powiedziec zeby mi nie zakladala karty :)? jak myslicie powinnam isc czy poczekac na 1 wizyte do niej czy u tego lekarza u ktorego bede dalej do konca ciazy? bo w zasadzie wyliczylam ze to 9tyc wiec chcialabym te zaswiadczenie na becikowe a wiem ze to tylko do 10tyc? buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - ja chodziłam do pani dr Cz-S i jestem baaardzo zadowolona!!! Pierwszą wizytę miała po 21-wszej tak więc nie dziwię się Twojej godzinie ale każda następna była już normalnie. Pani przesympatyczna jest sama w gabinecie:), odpowiada na każde nurtujące pytanie, ogólnie extra - polecam. A do tego są profity przy porodzie bo jak nie pozwalają tatusiowi być, to wystarczy się na nią powołać lub do niej zadzwonić a ona już resztę załatwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnośnie becikowego to już nie ma obowiązku być u gina do 10 tyg. Znieśli to już w tamtym roku... Wystarczy, że dasz zaświadczenie , że w trakcie ciąży byłaś choć raz na wizycie... więc zrób jak uważasz... albo idź do Cz-S ( ale pewnie będzie chciała Ci założyć kartę ) albo poczekaj na wizytę do swojego lekarza... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - ja chodziłam do pani dr Cz-S i jestem baaardzo zadowolona!!! Pierwszą wizytę miała po 21-wszej tak więc nie dziwię się Twojej godzinie ale każda następna była już normalnie. Pani przesympatyczna jest sama w gabinecie:), odpowiada na każde nurtujące pytanie, ogólnie extra - polecam. A do tego są profity przy porodzie bo jak nie pozwalają tatusiowi być, to wystarczy się na nią powołać lub do niej zadzwonić a ona już resztę załatwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
Kasiu dzieuje :) widzisz jaka ja jestem nieswiadoma :)z tym becikowym gdzies wyczytalam ze do 10 tyg super ze mi odpowiedzialas! jak tak mowisz to moze pojde dzis o rany.. mam jakies dziwne obawy jak durna.. a soro jestes na biezaco to jaka cena jest za wizyte u tej dr? i pacjetki sa co 15 min czy jak? ale jak 1 wyzyta to co juz cala karte wypelni czy nie? czy tylko zacznie cos.. i czy 1 USG jest wewnetrznie robione? ona bada piersi? sorki ze mecze ale wierze ze rozumiesz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
i jeszcze czy to zaswiadczenie pod koniec ciazy ze bylam pod opieka lekarza czy na poczatku mam gina poprosic i ona ma takei druki? jejku co przeczytam to inna informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - jeśli chodzi o wizyty to chyba umawia co 15 min ale sie dzisz tam z reguły dłużej bo jest milusio i jak to babeczki długo się plotkuj:) A wizyta chyba 120zł tyle że 1-wsza jest z cytologią więc 30 zł więcej... chyba że masz aktualne badanie.... :) A zaświadczenie do becikowego masz dostarczyć do Mopsu w ciągu roku po urodzeniu dzidziusia - ja jeszcze nie dałam a Wiki ma 6,5 m-ca...:) ale już mi dr wypisała:) Co do karty ciążowej to wypełni imię nazwisko , która ciąża, który tydzień itp no i skieruje na badania ( płatne) i dopiero jak będą wyniki to wpisze je do karty... Ale wiesz to nie problem , że tu masz kartę założoną bo kolejny lekarz też do niej się pisuje... Spadam bo mała płacze.,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dziekuje Kasiu czyli jakos musze temu stawic czola :)dobrze ze mam blisko, heh ale i tak mam nadzieje ze nie bede dlugo czekac. to jestes swieza Mama gratuluje malego Aniolka :) a badania platne gdzie robilas? i ile kasy wyszly te pierwsze bo bede tez musiala isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
wrocilam :) co do dr to nie jest zla..byla calkiem mila, mowila o odzywianiu itp. heh jakie cisnienie mialas na 1 wizycie bo mi podeszlo i mam nadzieje ze nie bede miala caly czas takiego ale to pewnie dlatego ze sie denerwowalam a wage to wpisywac trzeba samemu.. ponawiam co do badan prywatnych gdzie najlepiej, i jeszcze pytanie co do USG 3D ktore mam zrobic w 12 tygodniu i dr powiedziala ze w feminie w lubinie ale ja nie chce nigdzie jezdzic tylko isc gdzies w Legnicy na to badanie i ile kosztuje . z gory dziekuje piekne..widzec jak takiemu maciupkiemu czlowieczkowi bije serduszko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej. ja badania robiłam w szpitalu z grupa krwi 40 zl a bez 20. usg mozna zrobic na tatrzańskiej u dr. Hercunia, ale slyszalam o nim złe opinie i ja robilam u dr.Rojka w Jaskowicach płaciłam 120 dostałam płyte prawie pół godzinną z całego badania. Hercuń bierze 180 chyba jesli dobrze pamietam. chyba że się cos zmienilo bo ja robiłam usg prawie rok temu. nie odzywalam sie bo jestem u babci a tu mam slaby dostęp do internetu. pa miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Hurrraaa mam synka w ramionach i nie chce z nich zejsc ... Szpital naszczescie już mamy za sobą, a teraz walczymy z kolkami, bo juz mu od 3 doby sie pojawiły i nikt mi nie wierzył w szpitalu ( bo to za wcześnie) ech - było minęło szukamy odpowiedniego mleka, więc kilka bitew przegranych ale walka w trakcie:) Co do porodu to nie mam co opowiadać bo było cc, a później co się działo w skrócie - brak pokarmu, cyce pogryzione, mały strasznie płakał z głodu i dopiero w 3 dobie trafiłam na super położna od noworodków i mi pomogla go dokarmic i uspokoić z tymi kolkami. Na opiekę nade mna nie mogę narzekać, chociaż miałam duży problem ze wstaniem z łóżka - ketonal w dupcie i kroplówka pomogły, a zaraz po tym dostałam maluszka i wtedy siłe wydobyłam z podziemi. Może któras z was wygrała walkę z kolkami, ach i jeszcze zielona kupą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dziekuje za odpowiedz interesuje mnie czy takie badanie 3d jest konieczne? jak na to reaguje czeszejko jak nie zrobie tego? bo w sumie u niej place 130zl i dodatkowo niby mam jechac za 3 tyg do kogosc zrobic te 3d i zaplacic 150zl albo 180.troszke to dla mnie duzo..ewentualnie w 22 tygodniu to jeszcze ok ale teraz.. kurde nie wiem jak sie obyc z tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarlotka GRATULACJE 🌻🌻 Jaki duży maluszek sie urodził i jak ma na imię?:) Co do kolek to poleca ESPUTICON!W aptece można nabyc bez recepty około 15 zł.Dajesz profilaktycznie przez około 3 miesiące 3 razy dziennie po 2 kropelki do buźki.Moi chłopcy obydwoje mieli "kolkowy brzuszek" i nasza pani dr zaleciła właśnie Esputicon i nigdy ani Adaś ani Jaś kolki nie mieli :) Mia powiem Ci,że mój lekarz prowadzacy (robił mi CC w pierwszej ciąży a drugą prowadził-kocham Go! :D ) mówił że USG 3D jest ok ale nie jest niezbędne.I jest głównie dla rodziców. Ja miałam USG u niego w gabinecie a połowkowe w Medicusie w Lubinie na baaaardzo dobrym sprzęcie ale 2D. Życzę spokojnej,rodzinnej majówki! najnajnaj mąż w domu będzie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - to badanie w najbliższym czasie , czyli połówkowe jest najważniejsz bo właśnie ono przede wszystkim sprawdza czy dzidzia nie am wad genetycznych, najwięcej wtedy widać bo w późniejszej ciąży maleństwa już tak dokładnie nie zbadasz... Ale decyzja należy do Ciebie... wiadomo - rozumiem, że są względy finansowe... Ale jak bym miała wybierać to z pewnością warto iść na to niż w 22 tc. I oczywiście Kaia ma rację , nie mysi być ono w 3d, ja robiłam w Feminie i miałam w 2d - nawet lekarze tam odradzają w 3d bo w tym badaniu chodzi o zdrówko maleństwa a nie o kino dla rodziców.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
Kasiu.. raz bylas na tym babdaniu? i w ktorym tygodniu mam isc zeby bylo ok?jak zapisac sie do feminy? trzeba sie rejestrowac konkretnie na to badanie czy ogolnie? jest ono polaczone z wizyta czy tylko same usg i dziekuje?ile kosztuje to 2d a czeszejkowa nic nie komentuje ze 2d zrobie a nie 3d? dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
acha i czy samej kazala Ci wpisywac swoja wage? myslalam ze u niej bede sie wazyc ale chyba nie ma wagi? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie pamiętam ile kosztuje badanie... a Cz-S jest obojętne czy to 2d czy 3d... Z resztą ona tylko informuje, że dobrze jest zrobić takie badanie ale ono jest nieobowiązkowe, więc jak Cie nie stać to nic się nie dzieje... A ja byłam 2 razy.Właśnie na połówkowym i potem ok 22 tc, bo później też jeszcze można iść raz ale ja już odpuściłam. W 22 tc badają dokładnie serduszko i mózg. A ważyła mnie pani dr co wizytę więc nie wiem dlaczego każe ci samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na USG 2D :) byłam u pani Wojtasiak-Zawadzkiej w Medicusie w Lubinie na Leśnej.Płaciłam 100zł. Ta pani dr robi też USG w Feminie.Jest w tym baaardzo dobra i co najważniejsze spostrzegawcza ;) Aaaaa moje połówkowe USG miało miejsce w 21 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Wpadam na moment, bo właśnie skończyłam gotować i sprzątać, a Marcinek jeszcze śpi, więc muszę wykorzystać luz! Kaia - mąż jescze jest, ale w poniedziałek nad ranek wyjezdża... więc muszę go maksymalnie wykorzystać (pod wieloma względami) dziś i jutro! Acha, śniłaś mi się dzisiaj kobieto, jak i Twój mąż... i były mąż :D Były mąż nazywał się Wojtek Gapiński... :D Moje dziecko dzisiaj polowało na robaki i wiewórki. Gdy już znudziły się robaczki albo wszystkie wytłukł lub miejmy nadzieję uciekły to dostrzegł wiewiórkę, no i zaczęła się gonitwa! Radości co nie miara! Ale wkurzyła go i wiewiórka, bo chowała się do dziupli - podła sztuka! Acha, ja byłam na Usg 3D u Hercunia i płaciłam 150 zł (2008 rok). Słyszałam, że kawał chama z niego, ale ja byłam z mężem, więc był miły, wszystko dokładnie opisywał, pokazywał i odkrył, że nasze dziecko jest mężczyzną w pierwszej sekundzie badania! Odpowiadał na pytania, nagrał 30 min. hołubców młodego i bicie serca jakkby stado koni uciekało po asfaltowej drodze! Ach, nieraz jeszce oglądamy i łezka się w oku kręci... Miłego weekendu, do poklikania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
hehe moze juz nie ma wagi :)))ale mi to pasuje nie bede sie tam stresowac ze przytylam :P mowila zeby przytyc do 8 kg hehe ciekawe :) jakim cudem, nie chodzi mi tak strasznie o kase bo najwazniejsza jest dzidzia ale nie chce jej narazac niepotrzebnie wiec pojde w 14tyg do Lubina znajde w Feminie gdzie to jest i jakos sie zapisze narazie brak namiarow :)chyba ze ktos ma? i czy trzeba mowic ze tylko na to badanie? grupe krwi znam to nie bede robic :) a na badania pojde w tym albo na nastepny tydzien bo musze :) i jeszcze jedno z moich natretnych pytan :) co jest dobrego na rozstepy co pomaga? bo chce sie troszke uchronic :) w ktorym tygodniu mozna sie dowiedzieć czy to chlopczyk czy dziewczynka oczywiscie najwazniejsze zeby bylo zdrowe :)) milego weekendu Motylki :))) dziekuje za odpowiedzi jestescie Koooochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia ja Ci namiarów na Feminę nie dam,bo nie mam i omijam i omijałam z daleka zawsze :O Ale to prywatny uraz ;) Wpisz w góglu :D Femina Lubin i może coś znajdziesz. Ja płeć poznałam w 18 tc a potwierdziłam na połówkowym właśnie. Na rozstępy...oliwka dla niemowląt :) najnajnaj jaki się pytam były mąż???:D:D:D:D:D:D:D:D Mój Adam dziś na działce w Lubinie zjadł trochę trawy,szafirka i koniczynkę...:O No nie mogę nadążyc za nim :D Spadam do chłopa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam połówkowe badanie właśnie w 12 tc. i co najważniejsze w tym początkowym badaniu określają czy maleństwo nie ma "zespołu downa " poprzez parametry wielkości noska właśnie w tym stadium rozwoju... dla mnie to było ważne. Nr do Feminy na rejestrację wewnętrzny 22. Najlepiej idź do Pańszczyka, mega autorytet... Miałam tam do czynienia z dwoma lekarzami ale ten jest cudny i widzi wszystko... kiedyś nawet była w telewizji opisywany, że ma wybitne oko bo zauważa takie rzeczy, które diagnozuje się specjalnymi maszynami... no cóż prawdziwy diagnosta warty polecenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do badnia na grupę krwi to powinna być na oryginalnym formularzu... ja też znałam ale musiałam robić... tak było w moim przypadku... A na rozstępy używałam Vichy... drogie ale skuteczne... musiałam bo mam do rozstępów potworne skłonności, ale dla innych rzeczywiście wystarcza oliwka , albo jakiś balsam mocno nawilżający...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wpisałam nr do Feminy i się nie wyświetla... hm podaje jeszcze raz 76 724 96 95 wew. 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :) muszę słownie... siedem sześć, siedem dwa cztery, dziewięć sześć, dziewięć pięć. wewnętrzny dwa dwa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Hej! Dawno mnie nie było. Mia - szybko przeczytałam, że zastanawiasz się nad USG 3d. Ja robiłam w L-cy na Tatrzańskiej u Hercunia, kosztowało 160 zł rok temu. Słyszałam o nim rózne opinie, ale poszłam wtedy z mężem i było wszystko ok. USG 3 d robiłam w 22 tygodniu, tak mi kazał mój ginekolog. Wtedy wszystko dokładnie widać. Dostaliśmy zdjęcia naszej niuni i filmik na płycie. No i płeć się też sprawdziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×