Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

ja będę kupowac roan marita na pompowanych dużych kołach wersja 3w1. jest spory wybór. najgorsze są te małe plastikowe bo wózek jest niezwrotny, a piankowe szybko się zużywają. co do tego komisu koło reala to strasznie drogo tam jest używane łóżeczko 300 zł a uzywany wózek bezfirmowy 750. lepiej poszukac na żywo godzieś w sklepie i zamówic przez internet czasem na prawdę są okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dziekuje za odpowiedzi :) czyli kola pompowane sa najlepsze ja tez chce taki 3in 1, to nie ide do tego komisu wiadomo chce kupic odbry wozek ale tyle kasy za uzywany..bez przesady :) w tym miesiacu kupie nosidełko- fotelik, bo gdzies tam na necie wyszukalam i takie sobie zycze :) ja sie przeprowadzam we wrzesniu wiec jeszcze troszke, wiec pokoju nie mam co planowac dla dzidziusia, bo wtedy to zrobie :) tak wogole to chcialam zapytac moze znacie jakies fajne sklepy z odzieza ciazowa moga byc internetowe nie wiem tuniki, spodnie, sukienki? mamy z mezem wesele szwagierki i ja juz bede w 27 tyg ciazy wiec brzuszek bedzie spory, nie wiem jak sie ubrac zeby czuc sie dobrze, i tak moze ze 2 razy z mezem zatancze a tak to posiedze. Nie wiem czy wypada np ubrac biale spodnie ciensze takie- na gore tunike albo w ksztalcie babki albo litery a dluzsza i zakiecik do reki torebke kopertowke, czy musi byc sukienka koniecznie? nie wiem jakie buty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
ja ubrania ciążowe kupowałam na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wpadam podpisać listę obecności. Mały śpi, ja zrobiłam obiadek i piję kawkę :) Ale daje od rana, nie?! Mój Panicz na letniaka był na wybiegu, a śpi w pieluszce tylko. Temat wózków i wyprawki poruszyłyście. Ja byłam taka napalona, że wszystko musiałam mieć tu i teraz, nic nie kupowałam przez internet no i oczywiście tak przepłacałam, że szok! Wózek miałam X-lander Xa i bardzo sobie chwalę, używaliśmy rok i parę tygodni i sprzedałam, bo chciałam małą, lekką parasolkę i też wybrałam X-landera XS - też już sprzedałam, bo mały więcej ją pchał niż w niej jeździł, a w ogóle on lubi chodzić i nie marudzi nawet jak łazi 2 godzinki. Masę rzeczy po małym opchnęłam na Allegro: wózki, ciuszki, podgrzewacze, nosidełka i ciuchy ciążowe też sprzedałam. Ciuchy kupowałam w nazych legnickich sklepach i wydałam fortunę, bo coś co jest ciążowe musi kosztować 2 x wicej niż normalny ciuch... Wiem, że na Allegro jest masa ubrań ciążowych zarówno nowych jak i używanych. Oba komisy znam od niedawna, bo byłam na rekonesansie jak chciałam przehandlować wózki. W Pinokio nic nie kupiłam, a na Izerskiej kupiłam jesienią małemu fajną kurtkę i spodnie ocieplane, bo potrzebowałam na zmianę. Teraz kupuję mu zarówno nowe jaki i używki w komisie lub na Allegro. Jak byłam w ciąży to otworzyli H&M i za każdym razem jak tak szłam to musiałam coś mojemu maluszkowi kupić - uwielbiam ciuszki z tego sklepu. Teraz nosi rozmiar 92 i już te kolekcje nie są takie fajne... Najlepsze jest to, że wczesną wiosną sprzedałam ciuszki po Marcinku z zeszłego lata niektóre nawet drożej niż zapłaciłam w sklepie! W ogóle to jestem maniaczką zakupów, zwłaszcza dla dziecka i uwielbiam mu coś kupować :) Z nim nie łażę po galeriach, ale on ma to chyba we krwi i ciąga mnie od galerii do galerii :D Wczoraj na spacerku mój kawaler poznał kolegę i ciągle się całowali, ściskali aż się przewracali! a dzisiaj jakaś dziewuszka robiła do niego kilka razy podchody, a ten z uśmiechem na ustach uciekł... Kawa mi wystygła, bo się rozgadałam. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
heehh super to tak jak ja :) jesli chodzi o zakupy, ale ostatnio pierwszy raz pomyslalam ze zrobie to z namyslem :) fotelik- nosidelko strasznie chce maxi cosi bo sa bardzo dobre stabile i naprawde pozadne, a allegro mozna za 380-400 kupic a w sklepie w legnicy np 500 wozek umyslilam sobie czarno bialy :) jeszcze ogladam na necie zastanawiam sie nad lozeczkiem bo w sumie jak ogladam te drewniane sa lade i wogole, ale takie turystyczne( mozna je brac ze soba ale kolezanka ma normalnie w domku) sa lekkie mozna je spakowac, sa takie fajne z wibracjami i grajace, nie wiem czy wlasnie nie takie kupie maluszkowi tylko dodatkowo jeszcze jakis materac bo te co sa to sa takie standardowe i raczej cienkie w turystycznych widzialam sliczne z moskitiera ala baldavhim super :) nie wiem o czym mam pamietac musze zrobic sobie liste tego co przed urodzeniem Niuni mam kupic bo musze tgo rozlozyc jakos w czasie :) co do h-m to bardzo lubie ten sklep na gorze jest tez moda ciazowa ale tujest przyklad wlasnie ze cuszki sa tam 2 razy drozsze :) a laktator kupic sobie tak? bo chce karmic piersia ale w razie nawalu pokarmu ebdzie potrzeby i pozniej jak bede musiala z domu wyjsc :)? jaki reczny czy elektryczny? a 2 pytanie czy w szpitalu musze miec/powinnam wkladki poporodowe i majtki poporodowe jednorazowe? i pieluszki dla Maluszka (zasypki, krem, plyn do kompania?) jak to jest w szpitalu z kompaniem dziecka? milego dnia Motyli dla Was i dzieciaczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
tak Mia te wymienione rzeczy musisz miec swoje. Dzieci kąpią pielęgniarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Dla maluszka trzeba miec pampersy a tetry dają:) ja miałam te majtki poporodowe siateczkowe ale u mnie sie nie sprawdziły i używałam te najzwyklejsze bawełniane MAMA SIZE. Śmiać mi się chciało bo po cesarce przy pierwszym ubieraniu pomaga pielęgniarka i jak dziewczyna obok mnie wyciągnęła stringi to ją pielęgniarka opieprzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odradzam zakup maxi cosi bo tylko wydasz kasę a potem albo będziesz się prosić żeby ktoś odkupił albo oddasz komuś za darmo, dziecko pojeździ Ci w nim max do 5 miesiąca pomimo, że nie będzie ważyć te 11kg, po prostu zacznie siadać i zaraz będziesz kupować fotelik. może poszukaj używanego albo jakiejś innej firmy np baby millo. co do tych stringów to rzeczywiście przesada bo jak mają spełnić jakąś funkcję skoro po porodzie tampony są niewskazane. gratulacje za inteligencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
nie calkiem sie zgodze ale dziekuje za rade, siostra ma maxi cois kupila w niemczech i jest super praktycznie jej maly uzywal do 12 miesiecy :) ale sprzedala go wiec ja nie bede miec po niej niestety :( jeszcze poogladam sobie bo narazie wybieram :)a jestem wybredna :) jasne stringi to glupota..zreszta swiadcza o tej dziewczynie..super mamka hehe a pizamek ile do szpitala? i odwiedziny rodziny sa w wyznaczonym czasie? ja tak sobie mysle ze bede chciala zeby tylko moj maz przyszedl a rodzicow zaprosze dopiero do domu, bo chce zebysmy byli razem i jeszcze nie chce sie stresowac bo bede sie uczyla karmic cyckiem, tu mi cos poleci tam, obolala bede...ee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
do porodu dobrze jest miec wlasna koszule i do tego mialam jeszcze dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloł! Ja w środę znów odwiedziłam szpital w Legnicy!Ale tym razem chirurgię dziecięcą.Jaś rociał sobie głowę w przedszkolu! Ale już jest w domu i jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej! Kaia- widać Jaś jest bardzo aktywny:) A mój Antos wczoraj skończył pół roczku:) jak ten czas szybko leci, dziś pierwszy raz jadł pomidorówkę z ryżem ale był zdziwiony( nowy smaczek) a jak fajnie do siadania się podnosi. kładzie się na boczek podnosi nóżki i główkę jednocześnie tak śmiesznie to wygląda. pozdrawiam i życzę wszystkim miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
co tu taka cisza?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
anka1984 27--- chodzisz do dr Malkiewicza?? możesz mi napisać kiedy zaproponował Ci L4?? o ile w ogóle dostałaś oczywiście ;) i nie wiesz czy przyjmuje pacjentki jeśli nie są zarejestrowane na dany dzień?? chcę coś skonsultować z nim,a wizyta dopiero za jakiś czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dr mozesz isc kiedy chcesz, i L4 tez ci wystawi kiedy bedziesz chciała. a ja walcze z kolkami, juz powoli sił mi brakuje. Kregosłup jak z gumy a rece do ziemi, podkrazone oczy, niedomyta - niczym zombie, a nie kobieta. Nawet teraz udało mi sie uspic maleństwo ale dalej na raczkach, bo inaczej krzyk. kiedy bedzie znowu pogoda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Szarlotka a próbowałaś tych butelek o których pisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
U nas butelka dr. Browna plus kropelki bobotik dawały radę. też wszystkiego próbowaliśmy. Meczylismy sie 3 miesiące. Codzienni między 23 a czasem nawet 3 nad ranem zaczynalo się. straszne było. I do tej pory karmie go tylko tą butelką ona ma specjalną rurkę w środku która odprowadza powietrze także dziecko nie nałyka się go w trakcie jedzenia. W sumie to kazde dziecko reaguje inaczej ale myslę że warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
szalotka---a oprocz tego probowalas masowac dzidzie? masaz tez pomaga w zapobieganiu kolka a ponadto, przed karmieniem jesli jest problem kolek nalezy pomasowac brzuszek Aniołka odwrotnie do wskazówek zegara ale to przed jedzeniem!! nawet jak troszke placze bo juz chce jesc :) nastepna metoda jest ( mozesz sobie sciagnac z neta) muzyka szum szuszarki ( zebys nie stala z nia nad dzieckiem) polaczony z wiatrem i odglosami delfina i to trwa ok godzinke i pomagało takie mam informacje. wyprobuj cos moze akurat cos Ci sie przyda a o masazu tez poczytaj! Kochana.. nic dziwnego ze jestes zmeczona masz duzoo zajec :) mam nadzieje ze kolki niebawem ustopia i bedziesz miala troszke czasu dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
mialam wczesniej napisac jak badania- a mi sie zapomnialo :) bo pisze prace to nie mam czasu :) wyniki sa ok wiec o tyle dobrze :) chcialam zapytac .. mam straszne wlosy znaczy sie jak umyje to oczywiscie sa ladne bo mam ciemno brazowe dluzsze to sie uloza jakos ale wystarczy 1 dzien to wygladaja jak nie powiem co do tego mi wypadaja..nie wiem co robic :( moze cos z witaminami? oczywiscie dla kobiet w ciazy. a co do rozstepow to powoli sie zaczynaja bo mam do tego tendencje nie wiem ta oliwka mama oil nie pomaga wogole, musze postawic na cos lepszego do biustu i na brzuszek. buzki milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
ja brzuch smarowałam oliwką bambino i działało nawet teraz nie mam po ciąży rozstepów. Co do włosow to przez całą ciążę bardzo szybko się przetłuszczały ale nie wypadały i nic nie pomagało na przetłuszczanie za to teraz wypadają garściami. Dzidzia pobiera od nas to co najlepsze stąd te problemy. Cała ciążę brałam tylko falvit mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr Malkiewicz jest przeciwny L4, jakiś czas temu był artykuł w konkerach w którym on się głównie wypowiadał pt. "ciąża to nie choroba", ja teraz nie pracuję więc nie będę z tego korzystać ale oczywiście dużo zależy od trybu pracy, co do wizyt to ja przeważnie odczekuję swoje 4 tygodni ale przychodzą kobiety bez rejestracji, po prostu położna każe im czekać najczęściej do końca dyżuru i dr przyjmuje jak skończy przyjmować te zarejestrowane. byłam dzisiaj u innego ginekologa i dopatrzył się u mnie złych wyników poziomu hormonu tarczycy (tsh), czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te butelki to zanim urodziłam polecono mi i tylko je uzywam. masowanie - ja juz odczekuje godznke do półtorej i zaczynam masowac i tak juz do kolejnego karmienia. juz robiłam usg, badania moczu, 4 pediatrów odwiedziłam, z niemiec lefax, do tego biogaia i debridat, normalnie musze zapisywac co kiedy podałam.... i teraz została mi tylko cierpliwosc i duzo miłosci i ciepła dla malenstwa, bo jak ja sie denerwuje to on jeszcze mocniej krzyczy. ogolnie to nie schodzi z moich ramion, bo tak ciepła potrzebuje. zastanawiam sie nad kupnem chusty, albo nosidełka. moze wiecie od kiedy mozna nosidełko stosowac??? Co do dr to ja mowie jak jest prywatnie, juz przy drugiej wizycie chciał mi dac L4, a i opierdzielił mnie ze byłam w 4mc ciazy i jeszcze w pracy nic nie powiedziałam i dziwił sie jak oni tego nie widza hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
nie ma 100% leku na te kolki. trzeba przeczekać a później juz będzie tylko lepiej. Dla mnie pierwsze trzy miesiące życia naszego malenstwa byly najtrudniejsze:) A teraz jest wspaniale:):):) Uśmiech dziecka, poznawanie nowych smaków próba siadania:) TO JEST CUDOWNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
jak dzis zoabczylam pytanie na sniadanko w tvp to slabo mi sie zrobilo :) hehe byl tam jakis lekarz i mowil o diecie kobiety w ciazy, ze jak ma nadwage nawet mala to powinna max przytyc 6-7kg spoko nie :)) i powiedzial ze dziecka nie mozna zaglodzic jak sie go ma w brzuszku, nawet jak sie bedzie malo jadło, i ze to dla Nas lepiej.. hehe ciekawe jak to zrobic :) zreszta jak bylam u gina to tez cos gadala zeby przytyc tyle bo to najzdrowsze i najlepsze. tak p.s mam bakterie w moczu, nie wiem co jest przyczyna ale czytalam na necie ze urosept brac bo jest ziolowy. do gnekologa ide za 3 tyg to dopiero zapytam, ale ten urosept to juz bym zaczela brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej Mia:) Tez mialam pojedyńcze bakterie w moczu ale pani doktor nic mi na to nie kazała brać. i następne wyniki były juz ok:) U mnie z kolei wykryto białko w moczu akurat jak leżałam na patologii to kazali dużo wody pic i się wyplukalo Wreszcie pogoda:) Mój mały od rana rozrabia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
anka1984 27-dr Malk przyjął mnie bez problemu wczoraj ,dostałam zwoln na 10 dni ,bo miałam incydenty z twardym brzuszkiem.W badaniu ok,ale dał mi 10 dni na odpoczynek.Co do L4 slyszałam,że przeciwny, ale może to i dobrze.Na ostatniej wizycie w 14 tc spytał mnie o pracę i czy chcę jeszcze pracować, więc może tak od razu nie daje L4 ale potem sam pyta .Chciałam jeszcze pracować, ale na następnej wizycie w czerwcu chyba już zdecyduję się na L4. Mia - 6-7 kg to rzeczywiście mało ,ale chyba da się zrobić ;) też mam lekki nadmiar kg i jak do tej pory w ciąży przytyłam 1kg ,jestem teraz w 15 tc .Nie pilnuję się z jedzeniem zbytnio, odpuściłam słodycze -wolę owoce,choć jak mam chęć to jem i słodkie.W pierwszej ciąży przytyłam 20 kg ,teraz chcę góra 11-13 kg ,bo wiem że będzie mi lżej ;) Kolki-- mnie z synkiem ominęły ,ale karmiłam piersią nie wiem czy to ma wpływ.A przy karmieniu piersią polecam picie kompotu z jabłkiem ;) dobry na laktację i myślę ,że też ma dobry wpływ na trawienie i mamusi i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
:) co do bakterii, to ja niestety nie mam ich kilka, tylko poza dopuszczalnym poziomem a wody bardzo duzo pije bo pilam przed ciaza i nadal tak jest czytalam o soku zurawinowym i moze ten urosept oby pomoglo..jutro kupie z tymi kg to przegiecie 6-7 ale juz 10 to jest ok :) przeciez da sie zgubic po ciazy, rozumiem ze gin tak mowi zeby bylo jak najmniej i najlzej ale zadko tak sie da ja wlasnie slodyczy nie jem chyba ze wielozbozowy jakis batonik, albo jogurt, nie jem białego pieczywa bo to nawyk z przed ciąży i pozatym nie lubie, no i coz wiecej :) owoce jem bo uwielbiam szczegolnie jak arbuzki sie zaczely, troszke ryb malo ale jakos to poprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
hej dziewczynki! dawno mnie tu nie było, ale wróciłam do pracy bo juz nie mogłam w domu wysiedziec no i ostatnio czasu brak. Moja Olisia już ma 8 miesięcy, czas masakrycznie leci. Mia - ja przed ciążą ważyłam 55 kg, w ciąży przytyłam jakieś 16 kg, a teraz ważę niecałe 50 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kg w ciaży sie wypowiadałam nie raz ;) Przytyłam jak mały słonik a teraz już nie pamiętam jak to było! Adaś to diabeł nie dziecko :D:D:D:D Wypija ze mnie wszystkie soki! :D Ja mam niedoczynność tarczycy.Leczę się na to już ponad 3 lata.I do końca życia leczyć się na to będę :( Powiem tyle:Adasia miało nie być przez ta tarczycę a jest :D A tak pięknie mi hormony przed ciążą i w trakcie ciąży poprowadziła dr Jurkian z Grota Roweckiego :D w Legnicy :D Kobieta Anioł! Dalej mnie prowadzi ale po porodzie i laktacji coś właśnie lipnie to wychodzenie na prostą mi idzie :O Raz niedoczynność raz skrajan nadczynność.ale w moim przypadku (miałam guzy) to trudne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×