Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Gość kassiia
witajcie. ja mam termin na 3 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiia
czytam wasze wypowiedzi od dawna jestem w ciąży bliźniaczej, maja być 2 dziewczynki, to moje pierwsze dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia gratuluję - super sprawa blizniaki a jeszcze dziewczynki, normalnie elegancko. ze mną na sali leżała dziewczyna po porodzie rodzinnym i też nie płaciła za cegiełkę, może to zależy od położnych, które mają dyżur. u mnie były akurat fajne babki - Małgorzata i Teresa obie po 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No laski ja już też w domku z Ankiem :D Odezwę się później, bo mały się obudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
Antos :) super :)) gratuluje napisz co i jak!! kasia ja tez mam na 3 grudnia :) jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiia
czuję się jak słonica. ale na razie odpoczywam póki mam jeszcze taka możliwość. to może się spotkamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam do odsprzedania laktator Medela Mini Elektric. Bardzo przydatny przy nawale pokarmu i jak mamusia na początku ma problem to działa tak jak ssanie maluszka wiec pobudza laktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Antoś-- no gratulacje !! Napisz coś więcej w wolnej chwili ;) kassia-- witaj ;) Mia-- biorę jedna koszulę do porodu ,jedną do karmienia i jedna piżamę do karmienia.Zaczęłam się pakowac ,ale sama już nie wiem co spakowac ;) Dziewczyny duże torby miałyście do szpitala?? Co brałyście ze sobą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
ja juz po wizycie bylo ok :) dzidzius juz duzy to fajnie widac na USG:) powiedzcie mi tak mniej wiecej ile wazylo wasze malenstwo w ok 33tyg ciazy i czy to co gin mowi o wadze zawsze sie sprawdza? i jakies badanie watrobowe czy cos takiego ile kosztuje kto wie? nie kazala mi jeszcze robic zadnego badania tego z wymazem nie wiem czy to dobrze czy zle.. a ja zapomnialam zapytac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 2 koszule i dres, oczywiście bileliznę, klapki pod prysznic i kapcie, kilka par skarpet, koszulki, 2 ręczniki, do tego oczywiście kosmetyki, podpaski i rzeczy dla dziecka. torba była dość spora ale były dziewczyny które miały większe. Moja Mała w tym czasie ważyła około 1680 gram a w dniu porodu 3500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - Próby wątrobowe (ASPAT I ALAT) nie są drogie, ja płaciłam coś ok 18 zł z pobraniem krwi. Co do GBS-a to na następnej wizycie pewnie będziesz miała (tak ok 37 tyg.), a jak lekarz zapomni to się po prostu zapytaj, na pewno pobierze wymaz, a Ty we własnym zakresie zawieziesz do labolatorium. Anka - to po porodzie w naszym szpitalu pozwalają chodzić w spodniach? Wiem, że w niektórych szpitalach tylko koszule są dozwolone z racji konieczności wietrzenia. Ja z zasady nie lubię koszul i tak sobie właśnie myślę o kupnie piżamki do karmienia zamiast kolejnej koszuli. I tu właśnie proszę o radę, gdzie w Legnicy można dostać fajne bawełniane piżamy i koszule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ##Aga##
Mia - już od dawna tu nie pisałam. Pewnie nie pamiętasz, jesteśmy w tym samym tyg. ciąży, ja mam termin na 4 grudnia. Ja też miałam wczoraj wizytę u mojego gin i właśnie wczoraj pobierał mi wymaz z szyjki macicy na paciorkowca. A wizytę wcześniej mi o tym powiedział i wszystko wytłumaczył. to badanie nazywa się GBS. Tyle, że ja nie muszę sama nigdzie go zawozic, to już przychodnia się tym zajmuje. Moja koleżanka, która rodziła w zeszłym roku, a chodziła do innego gin, nie miała tego badania zrobionego i jak pojechała rodzic, to lekarz w szpitalu się zdenerwował i musieli podac jej ( nie wiem czy dziecku tez po urodzeniu) jak najszybciej antybiotyk. Na następnej wizycie koniecznie zapytaj swojej gin o ten wymaz, bo jest to bardzo ważne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez problemu mogłam chodzić w spodniach, już na 2 dzień po południu jak się lepiej poczułam, i w sumie koszulę wkladałam tylko do spania bo przez pierwsze noce strasznie się pociłam i w dresie było mi za gorąco. inne dziewczyny też chodziły w spodniach, poza tym już coraz zimniejj się robi a tam na korytarzu są ciągłe przeciągi. kupowałam koszule na allegro, w legnicy taka sama jak kupiłam w necie kosztowala prawie 40 zl a ja za tę cenę miałam 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Magnolia-- ja koszulę biorę tylko do porodu, a tak to piżamę.Kupowałam na allegro ,bo nawet z przesyłką wychodzi taniej.W jednym sklepie za taką samą jak ja kupiłam chcieli 52 zł ;) a tak to ceny wahają się od 35-50 zł ,więc lepiej kupić na allegro. ania--dzięki a odpowiedź .Szlafrok miałaś ??bo się zastanawiam czy brać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie miałam szlafroka ale wczoraj widziałam, że babeczki już noszą. teraz jeszcze nie grzeją ale jak Wy będziecie rodzić to pewnie bedzie ciepło. poza tym większość tych koszul ma krótki rękaw więc w zimie może być trochę zimno, zwłaszcza w drodze do łazienki albo jak trzeba dziecko do zabiegowego zawieźć. a i polecam zwykłe bawełniane duże majtki takie dopasowane a nie te jednorazowe, w moim przypadku lepiej się sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
Aga to super :) ja teraz jestem w 33tygodniu i robie to wątrobowe, a nastepna wizyta 37 tydzien to napewno jej nie popuszcze z tym drugim badaniem bo wiem ze niektore jej pacjetki maja ale nie wiem od czego to zalezy..zresztą chcę odrazu zaswiadczenie na becikowe bo nie mam zamiaru isc po porodzie jeszcze do niej. moje malenstwo juz troszkę wazy ponad 2kg ale jak w tabelach patrzylam jest ok:) ja sama malo przytylam, ale nie chcialabym zeby byla bardzo duza bo bedzie mi ciezko urodzic. ja mam 2 koszule z wycieciami na piersi ale one sie otwieraja jak zle sie uloze szok :) to bede musiala miec stanik do karmienia pod spodem, tez klapki pod prysznic i kapcie, reczkiki narazie 2 a jak cos maz doniesie, suszarke bo wlosy muszę wysuszyc zeby do malej szybko, oczywiscie wkłady czy podpaski, majtki jak te jednorazowe kupilam i zobaczylam, to faktycznie tak jak Ania mówi lepsze bawełniane, no i pampersy dla dziecka, mokre chusteczki itp. dla siebie jeszcz muszę kupic plyn do higieny, i recznik jednorazowy do wycierania, szlafrok, spodnie z koszulką i bluza jakas albo narzutka, kubeczek i sztuce jakis talerzyk.aa i ten laktator muszę kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny obiecuję napisać w wolnej chwili, ale teraz mam mały problem. Tzn nie wiem jak rozwiązać sprawę z urlopem macierzyńskim. Może któraś się na tym zna: na zwolnieniu lekarskim byłam do 03.10, od 04.10 przebywałam w szpitalu, a 05.10 urodziłam dziecko. Dziś dostałam wypis i pani w sekretariacie szpitala powiedziała, że mam napisać urlop macierzyński od 04.10. Z tego co wiem urlop macierzyński przed porodem można wziąć na co najmniej 14 dni przed planowanym porodem, a nie 1 dzień. Co mam w tej sytuacji zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Atoś-- nie mam pojęcia ,wg mnie macierzyński zaczyna się od dnia porodu .Ale może lepiej zadzwoń du ZUS-u po prostu i tam spytaj jak rozwiązać sprawę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Sto lat mnie nie było, ale pochłaniają mnie inne tematy i sprawy, bo mój Robaczek ma już 2 i pól roku, ale ten czas leci.... Fajnie, że wątek się kręci :) Antoś - ja miałam zwolnienie do przewidywanego terminu porodu tj do 21.03. to była sobota, do szpitala doktorek wysłał mnie 23, a urodziłam 26.03. i macierzyński miałam od 26, a na te 3 dni robocze między końcem L4, a macierzyńskim miałam bezpłatną, nieusprawiedliwioną nieobecność. Co prawda moja kadrowa coś przebąkiwała o jakiś dokumencie potwierdzającym przeterminowaną ciążę itp, ale ona była niezbyt kompetentna, więc sobie odpuściłam. Pozdrowienia dla legniczanek, które albo właśnie tulą swoje świeże maleństwa albo lada moment będą :) Kaia 🌻 chyba się w końcu odezwę na maila bom ciekawa co u ciebie i łobuziaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoś - z tego co się orientuję za dni niezdolności do pracy przypadające na pobyt w szpitalu (przed porodem) szpital powinien wystawić L4. Jak masz fajną kadrową w pracy podpytaj jej. Ewentualnie możesz wrócić się do szpitala i się upomnieć, jak sekretarka nie będzie potrafiła pomóc, to do rzecznika praw pacjenta można podejść -to sympatyczna osoba. Ja już w zasadzie siedzę na torbach;) I okazało się, że moja torba jest za mała.... z racji tego, że nie dostałam fajnej piżamy ( i kupiłam koszulę) do szpitala muszę zabrać szlafrok, który zajmuje mi prawie połowę miejsca, jak dorzuciłam do tego kosmetyczkę i podpaski poporodowe, na ręczniki zabrakło miejsca...dobrze, że osobno mam torbę dla Maluszka więc jakoś to poupychałam... Nie odważyłam się zamówić koszuli na allegro, bo mam ciężką do ubrania figurę, za to dostałam w Legnicy koszulę w całkiem przyzwoitej cenie w stosunku do ceny internetowej. Natomiast z racji tego, że zamknęli sklep dla ciężarnych na Kościuszki, w którym miałam upatrzoną bieliznę do karmienia, a ja chyba jednak jestem hojniej przez naturę obdarzona niż myślałam nie udało mi się znaleźć bielizny w moim rozmiarze w innych sklepach. Zamówiłam więc ją właśnie na allegro...teraz pozostają mi negocjacje z Maluszkiem, żeby urodził się po dostawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
Magnolia a gdzie dostalas jakas fajna koszule? ja tez w sklepie nie moglam znalesc stanika wiec zamowilam ale w H&M maja rozne rozmiary dla Mam wiec tam jeszcze idę, czy kazda z Was miala juz na te paciorkowce robione badanie? a jesli nie to czy dluzej lezala w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia- koszulkę dostałam w hurtowni Maluch na Odrzańskiej ...co do biustonosza w H&M też niestety nie było mojego rozmiaru, ale ogólnie mają faktycznie spory wybór. A badaniem się nie przejmuj, jeśli nie grozi Ci wcześniejszy poród to spokojnie zrobisz je na następnej wizycie. Teraz byłoby jeszcze za wcześnie, do terminu porodu masz sporo czasu i nawet jeśli w 33 tyg wynik wyszedł by negatywny, to nie ma pewności, że w ciągu 7 następnych tyg nie uległo by to zmianie.. Jeśli wynik jest pozytywny lub kobieta nie miała badań w czasie porodu to z tego co wiem w naszym szpitalu podaje jej się antybiotyki w trakcie porodu... i pewnie dzięki temu nie ma potrzeby przedłużania pobytu mamy i dziecka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
Magnolia dziekuje Ci bardzo, bo się denerwowałam że jak nie zdaze z tym badaniem bo cos bedzie wczesniej to bede musiała dłużej z mała leżec a tego bym bardzo nie chciała. a Ty masz termin na którego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andria82
Aniu jak dawkować kropelki bio gaia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarka kazała dawać 4-5 kropli raz dziennie do jedzenia lub picia i tak robię. mia wypis jest w dużym stopniu uzależniony od tego, ktory lekarz jest na obchodzie i jakie masz wyniki, np. jeżeli w związku z tym badaniem wynik jest dodatni albo się go nie ma i w morfologii wyjdzie duzy poziom leukocytów to na pewno Cie nie wypuszczą, nawet za bardzo na własne życzenie nie chcieli w takiej sytuacji wypuszczać, nikt nie lubi szpitali a ja o przedłużonym pobycie mogę coś powiedzieć ale jeżeli lekarz się uprze to głową muru nie przebijesz, oni teraz są nadgorliwi w pewnych przypadkach i stosują różnego rodzaju dupokrytki, żeby w razie czego nie można im było niczego zarzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wiecie coś na temat żłobków w Legnicy? Chodzi mi o wszelkie informacje (w jakim wieku dzieci przyjmują, jaki jest koszt, czy ciężko się dostać, ewentualne opinie itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×