Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość radosna JUZmama
nancy no ja tez sobie wyliczyłam ,ze według pierwszego dnia ostatniej @- jestem w 7 tygodniu.... Znaczy dzisiaj sie zaczał 7 tydzien...:) Zas według kalkulatora to niby 6 tydzien..... Jak byłam 1 czerwca u gin to powiedziala ,ze to 4.5 tygodnia. takze teraz w srode mam kolejna wizyte wiec moze wtedy sie cos dowiem... Nancy tak od 6 tygodnia juz zaczyna sie konkretny rozwój, od 7-8 tygodnia zaczyna bic serduszko:):):) widac juz zarys raczek, główke, etc...:)kregosłup:):):) Jak bede w srode po wizycie to Wam napisze co mi gin powiedzial:):):) Agi- mnie tak bola piersi, juz nie wspomne ze po bokach,ale całe ze az mnie kłuja, pieka...nie wiem.... czasami mnie tez pobolewa w podbrzuszu:) Juz nie wspomne o mdłosciach, i zgadze...:(:( ochydztwo:P:P:P Kurka no nie wiem, kochana co ci poradzic...mysle,ze musisz sie wewnetrznie uspokoic i zyc tym ze jestes nie sama ,ale z fasoleczka upragniona....i teraz najwazniejsze jest by tam w srodeczku było wszystko ok:):) - i tak na pewno bedzie;):) Chodz tez wiem kobietki,co czujecie bo ja niekeidy mam tez takei dni,ze wstaje i "uswiadamiam" sobie- kurde jestem w ciazy.....pomimo,ze wiem juz od ilus tam dni...:P:P:P czuje taka euforie, zas za kilka dni-strach...płacz....wiec chyba jestesmy NORMALNE!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
ijabuba- ten sposób co przedstawiłas własnie jest obliczany według metody kogos tam...juz nie pamietam!!!:P:P:P, ale spotkałam sie z nim na internecie... musze to sobie według tego wzoru policzyc...zobaczymy vo wyjdzie;P:P:P:P Dziekujemy za wskazówki- i zyczymy tego 3 razu:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lutówki :) ijabuba fajnie to wszystko wyjaśniłaś, ja mam te same informacje i tak samo to obliczam.te 40 tyg jest umowne i liczy się od pierwsze dnia ost miesiączki. u mnie to było 10 maja, nie wiem kiedy miałam dokładnie owulacje i keidy zaszłam w ciążę bo się intensywnie staraliśmy przez cały maj :D:D:D usg będę miała w przyszłym tygodniu, mam nadzieję że usłyszę serduszko i wtedy już na 100% uwierzę :) nadal mam lekkie bóle brzucha i piersi no i spać chodzę z kurami ;);) Aniaania 🖐️ super że jesteśmy tu razem 👄 napiszcie skąd jesteście, ja z Lublina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
maagdaa witaj:):):) Ja jestem z Raciborza (woj. śląskie)......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi- ja też w zeszłym tygodniu czułam pobolewanie po bokach piersi, teraz juz to jakby ustapiło, nie mam jako tako mdłości ale ciągle czuje, że z żołądkiem cos się dzieje, taki delikatny ból jak przy jelitówce i ciągle mam uczucie jakbym miała w brzuchu balon. Ale nie mdli mnie i żadnych wymiotów tez nie ma. Podbrzusze tez boli mnie tak jak przed @. Jedyne co mnie zaniepokoilo to w nocy z soboty na niedziele miałam delikatne brunatne plamienie, ktore juz wczoraj przeszło. Tak mysle ze moglo byc to powodem zdenerwowania, bo w nocy z soboty na niedziele zerwal nas z łóżka potworny huk, okazało się, że kolo naszego domu rozbil się samochod i w nerawch wybieglismy zeby pomoc kierowcy. Ciężko sie po czyms takim uspokoic. Po 3 godzinach zauważyłam to plamienie, ale na szczeście szybko ustalo. Ciągle zastanawiam sie, jakiego lekarza wybrac, jak myslicie lepszy bedzie mężczyzna czy kobieta? Musze cos zrobic bo pracuje fizycznie i boje sie, że cos się może stac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Nancy jezeli pracujesz fizycznie KONIECZNIE musisz isc do lekarza.... BO tak naprawde nie wiesz co sie dzieje w srodku i moze tak naparwde nie bedziesz mogła sie az tak fizycznie wysilac....ja tam lekarzem nie jestem ,ale wole dmuchac na zimne.... KUrcze co do poradzenia ci gin- facet czy kobitka....wydaje mi sie ze najwazniejsze zeby to był KOMPETENTNY i ODPOWIEDZIALNY lekarz....a płec najmniej wazna!!!!! Stawiałabym raczej na doswiadczenie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nancy - ja też uważam, że powinnaś iść do lekarza. A co do płci lekarza - to myślę, że najważniejsze są kompetencje. Choś często słyszałam, że mężczyzna jest bardziej delikatny, ale czy to prawda? ja reprezentuję Wielkopolskę - Poznań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Hej dziewczyny:) Powiedzcie mi czy któras z was miałam juz robione badania na cytopmegalie i toxoplazmoze???? Z góry bede wdzieczna za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie te badania sa w 11 tygodniu co do objawow to piersi juz mnie nie bola :) czasem kluje podbrzusze bardziej kolo jajnika a czasem cagnie macica, mdlosci nie mam zazwyczaj mma po 10 tyg i agaga tez jeszcze nie przyszla nie moge za to wachac polskiej kielbbasy - wczoraj maz chcial mizrobic niespodzianke i myslalam ze pawia puszcze ale lodoke otwieram bez odruchu wymiotnego widac tylko polskie tak intensywnie pachna :P sikam srednio co pol godziny i spie masakrycznie duzo :o dzis wstalam o 8ej i o 10 zasnelam do 12ej od tygodnia o 16 lub 17ej zasypiam i tak do 9ej lub 20ej a potem o 23e znowu spie:D plecy nadal bola ale zaczynam chodzic dzis jak troche posiedzialam (nienawidze lezenia) to zaczal mnie az posladek kluc wiec lepiej sie nie forsuje i pozekam az wroce do formy mezyk w pracy a w domu mam do pomocy szwagierke - bardziej dla dzieci bo przeciez musza miec opieke co do kalkulatorow ciazy to gin moj przynajmniej zawsze liczy od osttniej @ a dopero usg z 15 tyg daje przyblizony prawdziwy termin porodu z haczewskiego corcia miala termin na 8 a z usg na 6 urodzila sie 7ego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do terminu wszystkie kalkulatory wyliczyly mi na 1-4 luty a haczewski pokazuje 31.01 :D ale ja tam czuje ze bedzie luty jednak :P i nie zmieniam forum aha i ja jesstem ze slaska a obecnie uk - płn irlandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lodzkie;) miedzy radomskiem a belchatowem- Kleszczow- ale teraz Londyn juz od 6 lat... Kessi fajny ten kalkulator, dobrze, ze sie lepiej czujesz, niezla akcja z kielbasa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki, jak czytam Wasze objawy, to się zaczynam też martwić, bo nie mam jeszcze żadnego, a do lekarza idę w następnym tygodniu. No ale @ nie ma.. Agi, spokojnie, mnie nic nie boli, nie mam młdości, tylko to zmęczenie.. chociaż może być przez nieprzespane noce, bo mi dziecko ząbkuje i jak się karmienie nocne skończyło, to teraz zęby. Kiedy ja się wyśpię??:) Już trochę zaczynam kojarzyć Wasze nicki, ale ja się dopiszę do tabelki jak potwierdzę ciążę.. Ktoś pisał o stresie związanym z pracą, ja też się boję powiedzieć, że znowu zaciążyłam:( no ale na razie czekam na wizytę u lek. Aha, ja mieszkam koło Piaseczna. Agi, w której części ANglii mieszkasz? Zadowolona jesteś z usług medycznych? Pytam z ciekawości, bo trochę też mieszkałam na wyspach:) Dobranoc Wszystkim, ja jak zwykle wymiękam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurkawodniak
czy któraś z was powiedziała już rodzinie bliższej i dalszej (nie mówię o partnerze), znajomym. Jakie były reakcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karin:) piersi jednak mnie pobolewaja troche:) ale zero mdlosci...zmeczenie jest lekkie ale jak zwykle...ja jestem z Londynu zachodniego, z mojego GP jeste zadowolona, od zawsze chodzlam tylko do angielskich lekarzy i nie mialam zlych doswiadczen jednak wiadomo inaczej tu traktuja grypy i przeziebienia, inaczej ciaze- wszytskiego sie dopiero dowiem:) Reakcja rodziny najblizeszej byla przewidziana _RADOSC i gratulacje:) wszyscy bardzo sie ciesza:) ide do wanny:) na kapiel w letniej wodzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane:) ja juz troszke sie uspokoilam bo jestem umówiona na wizyte do poloznej na przyszly tydzien w srode:)Mam nadzieje ze dowiem sie tam czegos konkretnego.Z moich obliczen wynika ze dzisiaj zaczal sie 7 tydzien ale oczywiscie to sa nieprecyzyjne obliczenia bo ja równiez intensywnie staralam sie w maju o dzidzie:)Tez nie mam jakis szczególnych objawów,rano delikatnie mnie mdli ale jak tylko cos zjem mdlosci ustapuja ,spie bardzo duzo i wiecznie jestem zmeczona i te delikatne bóle czasami jak na @. Karin81 ja tez dziwnie sie czuje ,wiem ze jestem w ciazy ale ja to taki niedowiarek jak mi ktos kompetentny nie powie ze to prawda to chyba nie uwierze hehe Agi27 wiem ze stara to ja jeszcze nie jestem:)ale u mnie w domu to praktycznie rodzenstwo juz sie postaralo o maluszki a ja zwlekalam i zwlekalam,potem to nieszczescie i znowu obawa jak to bedzie z kolejna ciaza ale teraz jakos jestem nad podziw spokojna co dziwi wszystkich wokolo bo ja to raczej lobuz jestem z natury:) Dobrej nocki zycze mamuski ,buziaki:) acha a ja jestem z malopolski ale od 3 lat mieszkam UK w poludniowej czesci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik witaj:) ja spadam spac wlasciwie....w piatek ide do GP zobacze, co mi zaleca....u mnie jest poczatek 6:) czuje sie nadzwyczaj dobrze;) juz sie nei chce powtarzac, ale ciezko mi uwierzyc:) milej nocki do napisania jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Witajcie kochane..... Mam do Was pytanko i jednoczesnie prosbe- czy ktoras z was ktora juz moze ma dzieci , albo te ktore sie spodziewaja robilyscie badania na cytomegalie..???? Pytam bo ja odebrałam wczoraj wyniki i TOXO mam OK ale CYTOmegalia nie za bardzo!!!!!!! Czy ktoras ma z tym wieksze doswiadczenie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna ja nie znam sie na wynikach na cytomegalie...nie robilam tego jeszcze, dopiero mnie to czeka chyba, a na toxo robilam badania w maju i wyszlo mi ujemne, co oznacza, ze nei chorowalam przed ciaza nigdy! choc dziwi mnie, bo zawsze jadlam tatary, mialam mnostwo kotow..i teraz musze uwazac, zeby w ciazy nie zachorowac przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Początkowo byłam w topiku dla styczniówek, ale ze względu, na moje nieregularne okresy i to że termin mam przełom stycznia i lutego (21 styczeń + 14 dni) to dołączę do was. Tam dziewczyny dawno miały objawy o których ja nie śniłam. Dopiero teraz się zaczyna. W czwartek ide na kolejną wizytę i mam nadzieję ze już kogoś zobacze:) Tak męczą mnie zapachy ze nie mogę sobie poradzić. Nawet żel pod prysznic. acha i kompletnie nic mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
juz pisze: IgM mam 1,5 COI NORMY: niereaktywne 1 IgG 546,1 U/ml Normy: niereaktywne 1 Ja nic z tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
kurde cos mi te normy znikaja nie chca sie wkleic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki, no ja też niestety nie rozumiem się na tych badaniach więc nie pomoge:( Ale tez mam do Was dziewczyny pytanie-czy jak idzie się na tą pierwszą wizytę, to trzeba miec pełny pęcherz, by móc zrobic USG? No ja mam dzisiaj lekkiego dołka. Psztyknęłam się z mężem i jest mi przykro, w takich chwilach czasem człowiek chciałby wszystko cofnąc :( Jak się cieszyc, kiedy najblizsza osoba uświadamia, że ważniejsi sa dla niego jego rodzina niz ja i wazniejsze jest to by to oni nie czuli się urazeni a to co ja czuje jest nie wazne:( Na domiar zlego mieszkamy w jednym domu z jego rodzina i czuje się tam jak intruz. Dlaczego te życie takie musi byc?;( Przepraszam, że tutaj o tym piszę, ale chciałam się po prostu chocby w ten sposob wygadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Nancy skarbie- doskonale cie rozumiem...ja wczesniej tez mieszkałam z tesciami- i BOGU dziekuje ze tak juz nie ejst- to nie było zycie a piekło.... tesciu jeszcze ok,ale tesciowa!!!!!wole nic nie pisac.. Nie nie musisz miec pełnego pecherza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna... ja też tak mam. Teściu człowiek jeszcze w miarę myślący, ale teściowa- szkoda słów. Powiem szczerze, że nie mam już z nimi kontaktu, bo rzucała mi uszczypliwe teksty, a ja zagryzałam zęby i jakoś szło do przodu, ale kiedy zaczęła przy mnie mówic, że dzieci nie chca wchodzic do jej mieszkania bo ja tam jestem, to wyszlam z tamtąd, uryczałam się jak dziecko i więcej juz nie chce miec z nia nic do czynienia. Ale niestety mojego meza to nie rusza, nie zwrocil jej uwagi bo by sie czula urazona a to ze ja sobie poplacze po katach to nie wazne. Coz, takie zycie :( Zmienmy temat bo to przykre. Czyli jak pozsłas do lekarza potwierdzic ciąże, to jak to bylo? Mialas robione jakies usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, na to wygląda, że już chorowałąs na cytomegalie, a teraz igM jst troche podwyższone, ale to ze względu moim zdaniem na ciąże. Ten stan, może podnosic poziom igM nieznacznie, i nie musi to świadczyć o zakażeniu właśnie istniejącym. Gdyby to byłoby już trwające zakażenie to igM byłoby znacznei wyższe. Zrób sobie za tydzień jeszcze raz. I koniecznie idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej ! nancy bardzo mi przykro z powodu Twojej sytuacji, na pewno dogadacie sie z mezem, powinien stac za Toba murem,....moj maz zawsze stoi po mojej stronie, nigdy nie uraza mamy kiedy nei ma racji, po prostu grzecznie jej tlumaczy i wszystko sie uspokaja....trzeba wyrazac swoje emocje, nie kryc zalu, grac w otwarte karty, bo dalsze zycie bedzie bez sensu. Trzymaj sie nancy:) ja na szczescie nie mieszkam z tesciowa, ani z rodzicami:) za pare minut mam przerwe i zjem cos pysznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×