Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość RadosnaJUZmama
Truskaweczka no tez to ogladałam:):) , tylko mam dylemat własnie.... bo inna kumpela zas mimowila,ze kupila cały zestaw startowy i laktator i w ogole na poczatku nie bylo to potrzebne..... a laktatora w ogole nie uzyla...no ciezko wyczuc...bo kazda z nas jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dzieciate koleżanki właśnie mówiły, aby kupić jedną małą butelkę i przetestować firmę i interakcję dzidzi z nią :D świeżo upieczona mamuśka ma właśnie 1 i takie jakieś zwykłe do których tylko ściąga pokarm (z zakrętką do przechowywania). Laktator ponoć bywa przydatny, ale jak już padło: "kwestia indywidualna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
moze sie powtórze jak zapytam,ale macie juz listy co potrzebne bedzie dla maluszka od A do Z??????? moze kazda by sie podzielila co ma na swojej....i mozna by było sobie porównac?????? Bo ja powiem wam szczerze ze ciagle mi sie wydaje ze cos mi brakuje:P:P:P:P:P:P:P:P Truskaweczka co do tyhc butelek to mas zracje....chyba tez kupie ze 2 sztuki i zobacze co i jak...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze ciuszki- ilość kwestia indywidualna, pieluszki tetrowe i flanelowe, pampersy, chusteczki nawilżane, maść na odparzenia (Linomag, sudocream), gaziki, spirytus, patyczki do pępka krem do twarzy (ja mam Nivea na każdą pogodę), cosik do kąpania, nożyczki do paznokietków...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Truskaweczka_29:) jakie tam honory:P:P:P:P:P a wiec kochane moja lista: 1. 1 paczka pameprsów- rozmiar mini lub Newborn:), nie ma sensu kupowac wiecej bo moze si eokazac ze beda za małe.... 2. czapeczki- ok. 3 szt. dwie bawełniane , jedna cieplejsza.... (w zaleznosci od własnego zapotrzebowania) 3. Kaftaniki- ok. 5 szt (najlepiej zapinane z przodu) 4. Kocyk- 2 sztuki- jeden grubszy i jeden cieńszy- najlepiej z polaru lub anilany 5. Kombinezon, na chłodniejsze dni... 6. Maść przeciw odparzeniom Linomag lub Sudocrem 7. Materac do łózeczka- gryka +kokos (nie zamiekki nie za twardy) 8. Mydełko do mycia,np. tantumoil 9. nawilżające chusteczki 10. Pieluchy tetrowe 11. Proszekdo prania- hipoalergiczny 12. Skarpetki- zeby nie były za ciasne gumki... 13. Śpioszki 14. Pajacyki 15. Wanienka 16. Rożek 17. Łózeczko - pościel - prześcieradło- frotte lub flanela - ceratka pod przescieradlo - Osłonka na łózeczko (szczebelki) 18. Myjki frotte 19. Termometr do wody 20. Termometr dla dzidzi 21. Sól fizjologiczna 22. Do pielegnacji pepka spirytus 70% 23. Jałowe gaziki 24. Herbatka na kolke 25. Kwas borny do przemywania oczu 26. Zaokraglone nozyczki do paznokci 27. Zasypka 28. szczoteczka do włosów......... 29. karuzela nad łózeczko ( wedle uznania) 30. Chusta do noszenia malucha (wedle uznania) no i wiadomo takie wieksze zakupy: jak wózek i fotelik do auta:):) Podałam wam taka liste jaka mam:) ktora zrobilam podpytujac kolezanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Oczywiscie tam w gre wchodza jeszcze przewijaki, i inne cuda..... butelki, smoczki, sliniaczki, cuda nie widy...ale mysle ze najlepiej kupic to co najpotrzebniejsze w pierwszych miesiach a potem dokupywac...... to co naparwde bedzie nam potrzebne....bo to,ze cos sie sprawdza u innych nie znaczy ze i sprawdzi sie u nas:):) tym bardziej ze kazda dzidzia jest inna, i kazda matka ma inne podejscie do opieki nad malenstwem:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Truskaweczka no dokładnie-mase tego ale wiecie co??? Wydaje mi się, że kwestia tych potrzebnych czy niepotrzebnych rzeczy jest kwestią tego jakie rodzice mają możliwości finansowe i na co tak naprawde mogą sobie pozwolić.... i uwazam,ze naprawde warto sobie wszystko przeanalizowac niz wpadac w ten zakupoway szał....w sklepach naciagaczy nie brakuje, a naprawde te pieniazki ktore sie "wyrzuci" na zbedne rzeczy moga sie potem przydac...takie jest moje zdanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
dobrze moje kochane ja uciekam juz :):) jakos plecy mi odpadaja....i senne jestem jak nigdy:):) Ściskam was mocniutko moje drogie:) zycze spokojnej nocki i wiecej dobrego humorku:):):):) Buzki:****************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
A apteczka dla maluszka? :) Też musi coś być. Np.gaziki małe do przemywania oczu, sól fizjologiczna, termometr elektroniczny, paracetamol w czopkach na zbicie ewentualnej temperatury, spirytus 90% do przemywania pępuszka....Hmmm...Ja właśnie taką apteczkę robię. Kuuurcze, nie było mnie zaledwie godzinę, a tu tyyyyle już zdążyłyście napisać :):):) Aż miluchno :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Oooo....widzę, że tu RadosnaJużmama nawet opisała apteczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za wsparcie:) A co do butelek to popieram 10 luty AVENT to bardzo dobra firma i butelki.Ostatnio ogladalam caly zestaw w sklepie i napewno je zakupie.Polecam:) A co do spotkan to fajnie by bylo tak po ciazy sie zobaczyc ale by bylo zabawnie jakby kazda miala juz swojego bobasa i to z tego samego miesiaca,zagadalybysmy sie pewnie na smierc ale by bylo tematów ja nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
mogłybyśmy utworzyć kiedyś klasę z naszymi maluszkami :D Wiek ten sam, nawet miesiąc :D Ciekawe, ile z nas urodzi tego samego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane :) Ja kupiłam zestaw startowy Philips AVENT. Jeśli się okaże, że są mi nie potrzebne dla Malutkiej, to zawsze zostaną na drugiego Maluszka (chcę aby miała rodzeństwo :)) ;) Z laktatorem na razie się wstrzymuję, bo są strasznie drogie, a może nie będzie potrzebny :) Podaję swoją listę: śpioszki bawełniane body kaftaniki pajacyki skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane czapeczki bawełniane, które stosujesz po kąpieli Rękawiczki bawełniane, które zapobiegają bolesnym zadrapaniom ręczniki kąpielowe z kapturem+myjka cążki dla niemowląt do obcinania paznokci Szczotka do włosów z miękkiego włosia Termometr do wody Termometr do pokoju gaziki nasączane spirytusem do przemywania pępka Aspirator do noska z filterkami Zestaw butelek Philips AVENT Podgrzewacz do pokarmu Philips AVENT Proszek do prania ubranek, pościeli i pieluszek malucha. (JELP) kocyk jeden cieńszy, drugi grubszy komplet pościeli do łóżeczka pieluchy tetrowe pieluchy flanelowe ceratki do podłożenia pod prześcieradło i/lub ochraniacz do materaca Aksamitne mleczko nawilżające NIVEA krem do buzi na spacery NIVEA na każdą pogodę chusteczki nawilżające jednorazowe do ciała pałeczki do czyszczenia uszu i noska, termometr do pomiaru temperatury ciała łóżeczko (+materacyk) przewijak na łóżeczko płatki kosmetyczne dla niemowląt pieluchy jednorazowe Pampers smoczek lampka nad łóżeczko mebelki firanka kosmetyki do kąpieli (Oilatum) termoopakowanie do butelek Czapeczka na dwór+szaliczek+rękawiczki Kombinezon zimowy Wanienka do kąpieli Sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska krem na pupę (Linomag) Wózek 3 w 1 karuzela nad łóżeczko Miłego dzioneczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła mamcia
:D:D:D 10 luty - ale mnie rozbawiłas tymi chipsami na TAP MADL :D i jeszcze winę na synusia zrzuciłaś, że niby łakomczuch :D no i przy okazji starszną ochotę mi na te chipsy zrobiłaś - to pewnie też moja łakoma Dominisia w brzuszku się ich domaga:D biegne do sklepu :) pozdrawiam wesoło wszystkie mamusie lutówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) No dobre z tym "apetytem Malucha";) hie, hie:) Tak piszecie o tych różnych słodkościach, że aż ślinka cieknie, a tu nic nie można zjeść:( No ale już niedługo, dam radę:) Ja wczoraj upiekłam drugi w życiu chlebek i wyszedł pyszny. Spodobało mi się:) Ja mam laktator Philips avent. W zestawie była juz butelka 125 ml i na początek taka w zupełności wystarczy. W sumie to były tam już 2 butle z kompletem smoczków (1) i dekielki do ewentualnego zamrożenia pokarmu. Ja na początku laktatora nie potrzebowałam w ogóle. Zaczęłam wieczorami ściągać pokarm dla synka, żeby kolację pił z butli, nie z piersi. Dzięki temu szybciutko nauczył zasypiać się samodzielnie, nie przy cycusiu;) Właściwie tylko do wieczornego karmienia go używałam i czasem ściagałam na zapas, jak karmienie wypadało w porę, gdy nie mogłam byc z małym. No ale czasem, jak sa problemy z mlekiem, to taki laktator może naprawdę pomóc. Wcześniej kupiłam laktator lovi i był znacznie gorszy od tego Aventa. Słabiej ciagnął. Szybko się zepsuł... Też mam problem z plecami. Czasem tak bolą, że nie wiadomo, czy siedzieć, czy się położyć, bo tak źle i tak niedobrze;) Jakoś w tej ciąży na basen nie chodzę. Daleko mam.. W poprzedniej chodziłam raz w tygodniu do 35 tygodnia i plecki czuły się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
hej kochane:) A u mnie dzisiaj znowu snieg pada przeokropnie, zimno jest i wiatr....a wczoraj było takie piekne słonce...ech....i gdzie u sprawedliwosc:)??? Jeszcze czekam na mezusia i jestem okropnie zła:(:(:( Wczoraj pojechal na awarie do Wałbrzycha na autostrade, bo moj maz pracuje jako głowny inzynier do spraw budowy dróg i autostrad i od wczoraj nie wrócił bo , nie wyrobili sie z naprawa i tak naprawde nie wiadomo kiedy bedzie.....SZLAG MNIE TRAFIA!!!!!!!!!! w domujestem sama, no przepraszam , mam psa...., ale jakos to nie to samo....ufffff i jeszcze ta pogoda. Myslałam ze wyskocze połazic po miescie i cos kupic małej,ale nawet auta mi sie nie chce wyciagac z garazu. Poza tym cała noc prawie nie spałam bo ciagle myslałam, ze a noz moze mezus wrocil.... a tu nic;(:(:( -cóz taka praca!!! Dobrze,ze moge do was napisac i trosze pomarudzic;0;0;0 Oj plecki to mnie bola,ale ostatnio spie wyzej i jakos mi lzej.....wiecej daje pod głowe i wtedy jakos mi plecy odpoczywaja..... chodz troszke;):) A jak wam mija dzien??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Nas dziś także śnieżnie:( Irytuje mnie to strasznie, bo czuję się uziemiona na maxa :( w innych warunkach pewnie wyruszyłabym w poszukiwaniu jakiś absolutnie niezbędnych śliczności dla syna:D Nadal jakoś nie mogę przyzwyczaić się do bycia na zwolnieniu, dni są jakieś takie mało produktywne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale żeście się rozpisały kurcze ledwo nadrobiłam :P Ja kosmetyków dla małej jeszcze nie mam ale wszystko planuje kupić w grudniu. Co do rozstępów to na szczęśćie jeszcze nie mam ale podobno moga wyskoć nawet dopiero w 37 tyg. Co do chipsów to ja polecam takie prosto z pieca mają 70% mniej tluszczu a więc trochę zdrowsze a pyszne ( szczególnie paprykowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Dziewczyny a ile Wasze dzidzie ważyły w 30 tygodniu? Bo moja maleńka 1817g Pozostałe pomiary to BPD 7.86cm AC 27.18 cm FL 5.49 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie "zdrowszych" chipsów, tak naprawdę tylko te najzyklejsze, solone- bez innych dodatków smakowych nie zawierają glutaminianu soda (wzmaczniacza smaku). To paskudztwo kumuluje się w organiźmie, niestety również w płodzie. Także raczej chipsy i smakowe chrupki nie sa wskazane w ciąży. Z resztą ta substancja występuje w wielu gotowych potrawach typu sos do spaghetti, gotowa zupa i wiele, wiele innych... Izulka, ja miałam tylko robione usg połówkowe ostatnio (chyba w 24/5 tyg.), więc Ci nie powiem... No i w sumie jestem dopiero w 29;) A właśnie pytałam, a nikt nie odpowiedział, macie robione usg co wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Stop_klatka ja mam robione usg co wizyte.A wizyty mam co 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej!!! stop klatka ja jestem też w 29 tyg to na kiedy masz termin?ja na 16lutego;;ja nierobie usg co wizyte a mam ją co 4 tyg ;lekarz pow że jak jest generalnie wszystko dobrze to niema potrzeby tak często robić tego usg;;i tak teraz ide za za 2tyg i juz siie niemoge doczekać pewnie dzidzi już duże:):) tak gadacie o tych rozstępach - ja mam straszne na piersiach smaruje i kremem i oliwką ale niewiem czy to coś daje;a poza tym straszne żyły mi powychodziły okropnie ale to pewnie dlatego że tak urosły;;; ide chyba dziewczynki bo dziś strasznie bolą mnie plecy i krzyż podnieśc sie niemoge;;;;dzięki za wszystko;;;;dobrze że was mam p.s. mnie do chipsów nic a nic nieciągnie wręcz odrzuciło;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz robi Usg na każdej wizycie, czyli w sumie co 3 tygodnie. Z tego co wiem po prostu tak sobie ustalił. Od jakiś 3 wizyt na każdej ogląda tez szyjkę macicy. Ostatnio byłam w 29 tygodniu na wizycie i wtedy to mój synuś miał 1440g i ułożenie pośladkowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
hejka:) mam wrażenie, że te bóle w krzyżach to mają jakiś związek ze śniegiem, mnie też dopadły akurat jak spadł;) dodatkowo wszystko mi leci z rąk, a schylać się coraz ciężej:( USG będę miała trzecie za tydzień i raczej ostatnie - znaczy mam nadzieję:) no, ale tutaj jest inaczej, szyjki nikt nie ogląda - błoga nieswiadomość;) mała lezy główką w dół, ale nie do końca idealnie - tyle wiem:) truskaweczka - jeszcze jest trochę czasu, żeby się dobrze ułożył!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Ależ śmieszne, ja jestem w 28 tygodniu, a termin mam na 10 lutego :D Dziś miałam strasznie męczący dzień. Jutro imieniny teściowej, więc już dzisiaj zaczęło się pieczenie sernika i przygotowywanie różnych potraw. Ma być kilkoro gości. Ale mimo zmęczenia jestem zadowolona, bo dzień minął szybciej i nie był tak nudny jak kilka poprzednich :) Późnym porankiem byłam z mężem na małych zakupach. Mieliśmy kupić tylko prezent dla mojej teściowej, aaaale....... m:) Przy okazji wstąpiliśmy do sklepu z art dla dzieci :) Kupiłam smoczki do ssania z firmy LOVI ( w kształcie sutka ), stelaż do baldachimu (jednak będzie baldachim), zestaw do paznokietek i jedno prześcieradełko z gumką :) I tak jakoś weselej mi się zrobiło :) Może jutro wyskoczę po jakieś kosmetyki dla niunia :) Ooooj, jestem niezwykle zmęczona :) Uciekam oglądać "Kocham Cię Polsko" :D:D:D:D Uwielbiam ten program :) Odkąd zaszłam w ciążę nie oglądam tych wszystkich głupich filmów, gdzie się mordują itp. Wolę na to nie patrzeć ;););) No to dobranoc mamusie :) I dobranoc dla Waszych dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty, może podajesz tydzień wieku ołodowego? Czyli minus 2 tygodnie od wieku ciąży? Sprawdź sobie w kalkulatorze np. tu http://babyonline.pl/kalkulatory_artykul,2374.html :) trezele, termin mam na 26 luty:) Kurcze, to każdy lekarz robi, jak sam uważa za słuszne. Ja tez nie miałam za często robionego usg, a tu gdzie jestem obecnie, przysługują 3 usg w trakcie ciąży. Także załapie się dopiero przy kolejnej wizycie w 33-35 tyg. Co do rozstepów, mi w poprzedniej ciązy wyszły na brzuchu, dokładnie dwa dni przed porodem;) Póki co nie mam nowych, ale kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×