Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam! Może tym razem uda mi się dołączyć :) Na początek napiszę, że termin mam na 17 luty i w/g gina jestem w 8tc. Dziś byłam po raz pierwszy u gina i widziałam w końcu bijące serduszko :) maleństwo ma 1,5cm ;) Za to mój drugi urwis ma 1rok i 8 miesięcy i ogólnie pomijając ciążowe zmęczenie mam mnie wykończone :( Co do tej ciąży to w sumie nie przypadła na najlepszy okres ponieważ brałam sterydy a do tego co chwilę antybiotyki i silniejsze leki na oskrzela i na astmę :( w każdym razie lekarz uspokaja, że sterydy już nie mają wpływu ale jak dobrze pójdzie to wysyła mnie na badania plenatarne ( czy jakoś tak się nazywają) Mdłości mam jakby mniejsze co mnie trochę zaskakuje ponieważ przy poprzedniej ciąży to od 8 tyg zaczęłam biegać do kibelka :( ale do 12 tc! Tyle na początek i życzę wszystkim dużo dużo zdrowia :) Kasiula dziewczyny dobrze piszą i skonsultuj się z innym lekarzem :) I oczywiście wypoczywaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasilula - jeśli tak to w takim razie pozostaje ci grzecznie leżeć i czekać aż krwiaczek się wchłonie. U mnie widać była inna historia - lekarka durna bo nic nie było a straszyła. Jeśli jesteś pewna że jest zagrożenie to leż leż leż a my z zaciśniętymi kciukami będziemy wierzyć że dzidek z tego wyjdzie i na następnej wizycie dostaniesz potwierdzenie w postaci karty ciąży. Czego życzę ci z całego serca i wysyłam energię bo leżenie wcale do prostych nie należy ale trzeba. Buziak trzymaj się,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puk puk - można :) wczoraj się dowiedziałam :) na 99% ;) w PN będzie na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! WItam nowe dziewczyny, prosze sie przylaczac:) u mnie jutro 2 miesiace bez @:) czuje sie ok...nie mam zbyt wielkich mdlosci, po prostu sa rzeczy, ktorych nie zjem....piersi bola szczegolnie wieczorami i o 4 wstaje na sisuiu:) zmeczenie mnie dopada tylko okolo 21...wtedy po woli odpadam na kanapie;) maz budzi mnie do lozka...mam nadzieje, ze z ciaza jest ok:) a jesli jest ok i tak bedzie przebiegac spokojnie przez reszte miesiecy to bede najszczesliwsza odpukac:) witaj matka.polka:) mielgo dnid Tobie i wszytskim na naszym forum!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Witajcie mamuski:) Ale zescie sie rozpisały...no..no.... Aprila- Bogu dzieki wszystko w pozradku....z toba i malenstwem-ufff.... Kasiula kochanie teraz duzo lez,odpoczywaj i tak jak pisza dziewczyny -MYSL POZYTYWNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! łatwo sie pisze-wiem-,ale naprawde to pomaga:):):) ...trzymam mocnooo kciuki:):):) i całym sercem jestem z toba:) emulinek- pewnie ze mozna.....:)witaj :):):) Oj wiedze,ze u kazdej z Was wiele sie dzieje:):) Ja wczoraj za to sobie podrózowałam z moim mezulkiem, ktory zrobil mi niespodzianke i zabrał do Szczawna Zdroju do takich obiektów odnowy SPA... takze ja sie wczoraj cały dzien relaksowałam:):) az dzisiaj chce sie zyc;):) wiecej siły i energii:) Na szczescie mdłosci mi ustapiły, jest ich coraz mnie:):), brzuszek owszem i piersi pobolewaja ale co tam:) Nawet juz tak duzo nie jem:P:P:P:P, z czego cieszy sie szczegolnie moj maz..:)hahahahah:) Hmm weekend sie nam zapowiada wspaniale:) pogoda,sloneczko:)mmmm:) Bardzo fajnie ze nas tu tyle jest:):) i ze mozemy pisac na kazdy temat:):) to na pewno zbliza;):) I tak jak pisałyscie-jeszcze tyle przed nami:):):) ok kochane ja lece leniuchowac:) sle Wam buziaczki i pozdrawiam cieplutko kazda z osobna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusia *
hejka Kobietki :) jak luty to luty wiec jestem :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) U mnie po staremu mdlosci mnie mecza calymi dniami juz nie wiem co mam jesc zeby choc troszeczke pomoglo :( Z dzidzia mam nadzieje ze wszytko oki termin wizyty mam na 15 lipca bedzie do dopiero 2 wizyta wiec jestem strasznie ciakawa jak moje malenstwo sie rozwija bo na pierwszej wizycie bylam w 5tc i na zdjeciu usg dzidzius mial 0.50 cm wiec tylko malutki pecherzyk bylo widac.Trzymam kciuki za was dziewszczyny zeby kazdej sie dobrze wszystko po ukladalo bo jeszcze dluga dluga droga przed nami :) Trzeba miec pozytywne nastawienie kazdego dnia i kazdej godziny i kazdej minuty :) Pozdrawiam i sciskam mocno mocno:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co wy na to zeby zrobic nowa tabele kiedy ktora miala usg i jaki jest duzy dzidzius?? Do porownania jak nasze kruszynki rosna :) Co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Ja jestem po pracy wyleguje sie i popijam herbatkie z imbirem:)Powiem Wam tak ,ze nie wiem czy to ta herbatka bo wczoraj pilam ja pierwszy raz ale dzisiaj rano wstalam praktycznie bez problemów i objawów mdlosci co od trzech tygodni bylo nie realne;)Teraz zaczelo mnie dopiero mdlic wiec postanowilam zapobiec temi i zaparzylam sobie kolejna.Jak narazie to nic na mnie nie dzilalalo wiec zobaczymy czy to jest ten cudowny lek na mdlosci:) Co do tabelki to nowe kolezanki zapraszamy do wpisania do pierwszej jesli oczywiscie juz jest znana data porodu:)Druga tabelka tez moze byc mnie osobisci to nie przeszkada.Zmykam narazie ,planujemy grilla ale ja chyba bede musiala sobie maske na twarz zalozyc bo zapach kielbasy jest dla mnie ochydny i zaraz mnie rzuca wiec moze byc ciekawie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie (przyszłe) MAMUŚKI:) Ja jestem w prawie 6 tc. Byłam na usg. Na razie jest tylko pęcherzyk ciążowy, lekarz powiedział, że jest trochę mały jak na wiek ciąży, ale umówiona jestem na następną wizytę 22 lipca i powiedział, że wtedy powinniśmy już usłyszeć serduszko :) Trochę się boję czy uda mi się utrzymać ciążę, bo brałam tabletki antykoncepcyjne przed zajściem w ciążę, a podobno dzięki tabletkom jest zwiększona płodność ale i ciężej jest utrzymać ciążę. A czy któraś z Was też jest po tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.a ja naoglądałam sie dziś filmów poród na youtubie i widziałam nacięcie krocza i jestem przerażona już sama niewiem czego sie bardziej boje ale chyba tego nacięcia masakra jakaś odechciało mi sie...zapisuje sie do szkoły rodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trezele, tego bym sie akurat nie obawiala poniewaz kiedy glowka dziecka wychodzac naciska na nerwy to zablokowane zostaja receptory odczuwania bolu przez co naciecia krocza sie praktycznie nie czuje. Gdybys jednak nie byla co do tego przekonana to mozesz pare miesiacy przed porodem regularnie zaczac smarowac krocze specjalnie przeznaczona do tego substancja (zapytaj w aptece) aby skora tak byla elastyczna i latwo sie rozciagala, wtedy jest duza szansa, ze naciecie nie bedzie konieczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Postanowiłam się przyłączyć. Jestem w 9 tyg i 4 dniu, termin mam na 6 lutego. 13 miesięcy starań, bromergon, clostybegit, podwyższona prolaktyna, PCOS, ogólnie wiele rozczarowań, tysiące testów negatywnych.A teraz modlę się tylko, żeby szczęśliwie donosić tę ciążę do końca. Postaram się przeczytać Wasz topik od początku, żeby wiedzieć "kto jest kto" :) Wzięłam tyle czasu nie temacie staraczkowym, a teraz terminowym :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bez sensu napisałam.. Byłam tyle czasu na temacie staraczkowym... Chciałam co innego napisać i wyszło masło maślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ macham zyje i juz mi lepiej witam nowe mamusie i pozdrawiam milej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolezanki i te nowe równiez ,zachecam do wpisania sie do tabelki:) Dziasiaj mam przepiekna pogode zreszta juz od miesiaca nie spadla tutaj kropla deszczu.Jak sie dobrze czuje to uwielbiam taki klimat ale jak mnie mdli i jest mi slabo to ta pogoda doprowadza mnie do szalu;) Dziwczyny imbir chyba dziala wczoraj zanim poszlam na grilla zaparzylam sobie herbatke z plasterkiem imbiru bo zapach kielbasy na mnie dziala okropnie.Odczekalam pól godzinki po jej wypiciu i do 23 siedzialam nie dosc ze blisko grilla to jeszcze zajelam sie podawaniem kielbasek,przekladaniem ich a nawet zakasilam sobie maly kawaleczek:)Nic kompletnie mi nie dolegalo co u mnie to nie realne bo kazdy artykul spozywczy doprowadzal mnie do mdlosci.Teraz jak tylko czuje ze cos jest nie tak to zaparzam herbatke tak ze mamuski które sie mecza z tymi nie milymi objawami polecam korzen imbiru ,starty podobno tez jest dobry z woda mineralna nie za duzo bo jest bardzo intensywny;) buziaki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Ja musze sie pochwalic ze dzisiaj w koncu spal u nas deszcz ( byla chwilowa burza ) powietrze pozniej bylo superrr az chcialo sie isc na spacer. agnik80 mozesz mi dokladnie napisac jak ty robisz ta herbatke ?? moze mi tez pomoze :)( hihi przynajmniej mam taka nadzieje ) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ - - - - - - - - - - - - WIEK - - - - TERMIN PORODU........imię dziecka k/m aniaania - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - - - - - 01.02.2011 Ninka86........................24.................01.02.2 011 radosnaJUZmama - - - - - - -26 - - - - - - - - - 02.02.2011 katasha7 - - - - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - -02.02.2011 Kessi_27 - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - -04.02.2011 agnik80....................... 30.................07.02.20 11 portolak - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -10.02.2011.....Łucja/?? adziana....................... 35.................10.02.2011 nemezis2782..................27.................14.02.201 1 Ninka 24----------------------24--------------- 14,16.02.2011 agi27 - - - - - - - - - - - - - - -28 - - - - - - - - - -14.02.2011 Myszzka_87..................23...................14.02.20 11 emka kafe - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -16.02.2011 Oli14 - - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 16.02.201 1 trezele - - - - - - - - - - - - - -26 - - - - - - - - - - 16.02.2011 maagdaa - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - -17.02.2011 figunia - - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - - Loonah.........................21...................27.02 .2011 Milutek.........................23..................28.02 .2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wkleilam stara tabele kopiujcie i wpisujcie sie nowe mamuski ;)czym wiecej nas bedzie tym razniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankieta mgr
Witam, jestem studentką Wydziału Psychologii UW i chciałam zwrócić się z serdeczną prośbą do wszystkich Pań spodziewających się dziecka o wypełnienie ankiety do mojej pracy magisterskiej. Ankieta dotyczy myśli i uczuć, jakie towarzyszą kobietom w ciąży, jest niedługa i, mam nadzieję, przyjemna :) Przyszłe mamy, które chciałyby mi pomóc, bardzo proszę o kontakt pod adresem magisterska@interia.eu - prześlę wówczas ankietę. Zapraszam do kontaktu - uzyskałam już sporą pomoc od mam z terminami na inne miesiące, więc każde zgłoszenie przybliża mnie do końca badań:) Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość za wtrącenie się do wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich po weekendzie:) Kasiulka trzymam kciuki teraz te 2 tygodnie będa dla ciebie masakrycznie ciężkie wiem bo sama przez tydzień miałam tak jak ty tzn niepewność czy na następnym USG serce będzie nadal biło. Ale trzymam kciuki i na pewno będzie dobrze :) A co do karty ciąży to fakt u mnie tez założono ją dopiero po tym 2 usg bo wcześniej nie warto było ;( co do tego imbiru to ja też dużo o nim słyszałam ale sama nie próbowałam musze sobie takie coś kupić ale zastanawiam się czy na zwykłym ryneczku można u nas imbir dostać??? Co do pogody to mnie wykańcza nigdzie nie mogę wyjśc w taki upał masakra to siedzenie w domu strasznie męczy grr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś sie zachowałam typowo ciązowo. wrąbałam na śniadanie - kompletnie nielogicznie - bułkę z szynką i ogórkiem i zapiłam to kubkiem zimnego kakao. po czym zachowalam sie logicznie i poszlam to wszystko zwymiotowac :D wszystko fajnie, ale nienawidze wymiotowac... to bedzie najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co do pogody to mnie wykańcza nigdzie nie mogę wyjśc w taki upał masakra to siedzenie w domu strasznie męczy grr" e no co Ty :) mnei meczy wychodzenie w taką pogodę. najchętniej przesiedzialabym te upały w domu, ewentualnie nad jeziorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w weekend dlatego nigdzie się w zasadzie nie ruszałam ale wcale to nie jest fajne mi sie by marzyło w taki goracy weekend byc nad morzem albo nad jeziorem ale za goraco dla mnie. Czekam az temperatura spadnie do ok 25 stopni wtedy może na jakiś weekend gdzies wyskoczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula - trzymam mocno kciuki żebyś na następnej wizycie uslyszała weselsze wiadomości, a teraz leż grzecznie, odpoczywaj i myśl pozytywnie jak radzą dziewczyny!!! Trezele - takich filmów najlepiej nie oglądać! Poza tym możesz mi wierzyć, tego cięcia absolutnie się nie czuję, ja nawet nie wiem, w którym momencie było wykonane (miałam przy pierwszym porodzie). Czuje się za to później, gdy się goi;) nie ma co na zapas martwić się porodem, każda z nas musi to przejść i od wieków to się udaje;) witam wszystkie nowe mamusie:) a ja od soboty mam jakby lepiej z mdłościami - mam nadzieję, że nie zapeszę;) miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do jeziorka to byłam wczoraj i nawet się wykąpałam:) było ekstra!!!! choć słońce faktycznie męczące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po weekendzie:) czarna ona gratukluje Ci:)!!!! Ja ok sie czuje, nie jem tylko pewnych rzeczy...mam ochote na pomidorowa, ale pomidorow swiezych juz nie tkne:) wczoraj bylismy na basenie w ogorodzie uznajomych:) poplywalam w bardzo pieknej scenerii:) mam nadzieje, ze malemu si epodobalo:) teraz jestem w pracy.....oj ciezko, ciezko:) nie chce mi sie nic, ale nie jestem zmeczona, wczoraj zrobilam test:D wiem, ze glupia jestem, ale czasem chce sie uszczypnac, zeby sprawdzic czy to nie sen....wyszedl pozytywnie oczywiscie:) buziaki dziewczyny, trzymajcie sie i niech Wam mdlsoci szybko mijaja;) jeszcze nie mowilam w pracy....moze pozekam do piatku, nie spieszy mi sie, jeszcze nic nie widac....no moze leciutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej pamiętacie mnie jeszcze? Ja z racji wykonywanego zawodu odpoczywam na wakacjach, tzn miałam w tamtym tygodniu jeszcze sporo obowiązków ale juz sie relaksuję i cieszę piękną pogodą :) Objawy ciązowe sa super w porównaniu z moją 1 ciążą. Tylko czasem mnie mdli no jakas senna jestem :) Poza tym zrobiłam w piatek badania moczu na obecność DNA wirusa CMV bo wynik igg i igm był jakiś nieciekawy no i jestem uboższa o całe 130 zeta:/ Do tego specjalnie musiałam jechac z siusiami aż 80 km :( trezele - nie nakręcaj sie takimi filmikami, to bez sensu, kazdy poród jak i ciąża jest zupełnie inny, wić głowa do góry i ćwicz mięśnie z mężem ;) CzarnaONA , ja tez mam za sobą długi czas starań, leczenie podjełam niedawno i dzięki niemu zaskoczyłam od razu. Ale za soba mam jedna ciążę donoszą i jedna pozamaciczną, wiec mam małe "urozmaicenie" Zmykam coś upichcić na obiaddo. Bo moi chłopcy wróca z pracy i przedszkola i będa głodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU........imię dziecka aniaania ................27 ..............01.02.2011 Ninka86..................24..............01.02.2 011 radosnaJUZmama ......26 .............02.02.2011 katasha7.................26 .............02.02.2011 Kessi_27 .................30 .............04.02.2011 agnik80...................30..............07.02.20 11 portolak...................24 .............10.02.2011.....Łucja/?? adziana................... 35..............10.02.2011 ptyśka .....................30..............10.02.2010 nemezis2782..............27..............14.02.201 1 Ninka 24...................24..............14,16.02.2011 agi27 .......................28 ..............14.02.2011 Myszzka_87...............23...............14.02.20 11 emka kafe ................ 25...............16.02.2011 Oli14 .......................30 ..............16.02.201 1 trezele ....................26.............. 16.02.2011 maagdaa ..................30 ..............17.02.2011 figunia .....................24 .............. Loonah.....................21................27.02 .2011 Milutek.....................23................28.02 .2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mialyscie racje co do 1 usg. dzis bylam w szpitalu, wczoraj znowu krwawilam i wygladalo to jak normalny okres ehh..na isg dzis -dzidzia ok wielkosc odpowiada wiekowi ciazy serducho pukalo wszystko ok, cos tam tylko pokazalo ze brazowa wydzielina gdzies w okolicach dzidzi ale powiedziano mi ze dopoki nie ma zywej krwi jest ok a jak sie znowu cos zacznie dziac mam przyjechac i bez kolejki mi sprawdza. troche nie zdenerowalam bo nie chciano mi dac gin zeby mnie przebadal tylko z polozna caly czas eehhh ta wielkia brytania szkoda slow nie wiem co mam mysles, zastanawiam sie zeby mi z pl przyslali luteine ale nie wiem czy to tak mozna bez badania zapisac i brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×