Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wontrubka

YAZ

Polecane posty

Wiem że tu jest rozmowa o tabletkach yaz ,mimo to pozwolę sobie wspomnieć o innych...może dziewczyny spróbujcie tabletki harmonet jak z yazem nie wyjdzie.Te tabletki podobny mają skład ale z tego co pamietam(bo dawno je brałam)skutki uboczne minimalne jak dla mnie ,plamienia tylko w pierwszy miesiac brania,mdłości nie pamietam,pewnie również minimalne,nastrój dobry,libido ok.jedynie co mi przeszkadzało to to że różnie bywało z apetytem dlatego odstawiłam te tabletki,myślałam że istnieją lepsze.Pod koniec miesiaca dam szanse yazowi ale jak się nie sprawdzi to wrócę do harmonetu(teraz nie biorę żadnych )Nie wiem czy kogoś zainteresuje to co napisałam...pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja669 dzięki za Twoją opinię :) ale wiadomo, organizmy się różne i to co się sprawdziło u jednej, może być porażką dla innej kobiety :) Wszystko zależy od typu hormonalnego kobiety (estrogenny, gestagenny, zrównoważony), badań krwi, a także trybu życia ... Ale dzięki za wypowiedź i życzę Ci, żeby Twoja przygoda z Yazem była szczęśliwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie racje masz wontrubka,ja też tak sobie pomyslałam przed chwilą...mam pytanie co do typu kobiety ,żeby wiedzieć jakim się jest typem gestagennym czy estrogennym to należy zrobic tylko badania hormonalne?bo na tym ja się nie znam wogóle a i lekarze u których byłam nic nigdy na taki temat mi nie wspominali.Troche jestem zła na tych moich lekarzy(a byłam u kilku)bo wiedząc o tym ze ja ciągle zmieniałam tabletki,ponieważ nie mogłam dobrac dobrych dla mnie ,żaden nie zlecił mi badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja669 to nast. razem poproś o skierowanie na badania krwi + określenie stężenia hormonów. Z dużym prawdopodobieństwem możesz też sama ocenić jakim jesteś typem. estrogenny - drobna, kobieca budowa ciała, duże piersi, obfite miesiączki, bolesny PMS(ostre bóle, płaczliwość, złe samopoczucie, podwyższ. temp.), okres 5-7 dni, suche włosy i cera gestagenny - wysoka, masywna budowa, drobne piersi, tłusta/mieszana cera/włosy, krótkie i niezbyt obfite miesiączki, łagodny PMS (bóle w dole brzucha, gorsze samopoczucie) ... Jeśli zauważasz cechy z obu grup u siebie, to jesteś typem zrównoważnonym... Osobie z estrogennym typem najbardziej będą pasowały tabl. z większą zawartością gestagenów a mniejszą estrogenów - zmniejszy się bolesność miesiączek, okres mniej obfity, lepsze samopoczucie. z gestagennym - tabsy o większe zawartości estrogenów-zwiększą libido, powiększą się piersi, znikną problemy z trądzikiem... typ zrównoważony - pasują w większości każde tabletki... Ale to tylko taka ocena "na oko" a dokładnie wszystko pozwalają określić badania hormonalne i wtedy własnie prawdopodobieństwo, że trafisz tabsy idealne dla Ciebie jest największe noo, rozgadałam się, ale może te info przydadzą się też innym forumowiczkom ;) buźki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja biorę Yaz od ponad roku, jestem mega zadowolona... powiedzcie jak wyglądają u was ceny za op. w mieście. u mnie Toruń 33 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
hej dziewczyny. dzisiaj 6 tabletka ;) okres mi sie juz skonczył. i jak narazie żadnych plamien nie widze :D oby tak dalej. a czuje sie świetnie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontrubka DZIĘKI WIELKIE:)w ogóle nie miałam pojęcia o tym wszystkim co napisałaś:)kurcze niektórzy lekarze są do niczego na to wychodzi,a w każdym razie ci u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po której białej tabletce dostajecie okres? Ja dziś będę brać 2, a tu ani śladu po okresie, i mimo, że się domyślam ze to za wczesnie to juz swiruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
dziewczyny ratujcie. dzisiaj mi sie skonczył okres ( 6 dzien) i był spokój. kochałam sie z chłopakiem i nagle dostałam duzego krwotoku... zaczynam sie martwic. co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalisz-35,90 zl. okres po 3 bialej . oj nie mam pojecia co ci sie moglo stac nat_honey . mam nadzieje ze bedzie wszytko ok. moze ci sie zrobila przerwa chwilowa a teraz bedziesz miala plamienia jak wiekszosc chyba z nas w trakcie brania pierwszego opakowania. musisz czekac , i zobaczyc co dalej . mam nadzieje ze ci wszystko przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
magdalenkaa0987 dziękuje bardzo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
tak.. a musiałam użyć tampona najwiekszego. nie wiem dlaczego dostałam takiego krwotoku. moze źle zrobiłam kochając sie dzisiaj.. az chłopakowi koszulke upaćkałam heh... a jak u Ciebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nat_honey - mialam to samo. Po seksie dostałam krwawienie które przeszło potem w plamienie i trwało niestety długo :/ trzeba to wytrzymać i powinno być po paru opak. już dobrze :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze takie pytanko by się upewnić..tabletki yaz i harmonet (podobny skład maja)przeznaczone są dla typu kobiety estrogennego?tak dla pewności pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
hej dziewczyny. krwawienie wczoraj jak sie zaczęło tak trwało ze 2 godz i sie skonczyło. od tamtej pory sucho. ani widu ani słychu plamien.. błagam niech tak zostanie.. wontrubko a te plamienia są ciągłe codziennie? czy mogą byc co pare dni? jak to jest? i jak samopoczucie u Was dziewczyny? ja dzis 7 tabletka i nie widze żadnych skutków ubocznych. no chyba ,że bedzie to plamienie... buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja669 nie wiem jaki skład ma harmonet. Ale ja jestem gestagennym typem i dostałam własnie takie tabletki. Ale jesli jesteś zrównoważonym typem to też Ci będą pasować. Nic się nie da stwierdzić "na oko"... to tylko teoria, a najwięcej Ci powie lekarz na podstawie badań! :) nat_honey - ja te plamienia miałam własnie po stosunku... czasem bywało tak że nie miałam w ciągu dnia, tylko np. po południu się zaczynało... różnie ale raczej codziennie. Ale u Ciebie tak nie musi być. I nie stresuj się tak, organizm się przyzwyczaja i tak może być po większości tabletek... A po jakimś czasie będzie już wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wontrubka:)najlepiej zrobie badania i wtedy będzie wiadomo wszystko.Na pdstawie tego co mi napisałaś wychodzi na to ze ja jestem typem bardziej estrogennym bo jestem drobna ale wzrost średni mam ,nigdy nie miałam trądziku,okres wcześnie mi się pojawił ,uciążliwy i długi,jedynie co do piersi to się nie zgadza bo mam małe, ale to może wynik tego że odchudzałam się w wieku dojrzewania..sama nie wiem,spróbuje yaz jeszcze raz pobrać skoro już go kupiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Wontrubka!! Ja odstawiam tabletki, w końcu!! Biorę je od 4 miesięcy, bolą mnie plecy i czasem naprawdę czuję się parszywie. Urosły mi dydy (Jakieś dwa rozmiary) i strasznie mi się nie podobają... ( Tak, wiem... paradoks. :/). Przytyłam - 2,5 kg. Jestem zawiedziona i zła. Dziś wzięłam ostatnią różową, czy muszę męczyć dalej białe, czy mogę odpuścić? :-) Wontrubka, jak się czujesz? Mam nadzieję, że lepiej niż ja. Myślisz, że po odstawieniu dydy będą mniejsze, a waga spadnie? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balm powiększyły ci się piersi i przytyłaś ...co ja bym dała żeby mnie to spotkało po tabletkach yaz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balm :( może po prostu zmień tabsy a nie rezygnuj całkiem z antykoncepcji? Ja zmieniłam na yasmin... cały czas "czuję" że biorę a to wszystko przez mega płaczliwość i własnie większe cycuszki ... Możesz sobie darować białe, w końcu nic w nich nie ma ;) a po jakimś czasie lekkiej dietki i odstawienia tabsów na pewno "wrócisz do siebie" :) trzymam kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
Balm mysle ze gin powinien skierowac Cie na badania i dopiero wypisywac Ci tabletki, a ja nie wiem w koncu co z tym yazem, nie mam za bardzo ochoty na sex przez te tabletki to po co sie truc a do tego suchosc pochwy, jak mysliscie zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
nie bierzcie tego gówna!!!!!!!!!!!!!!!! DZIEWCZYNKI JEŚLI ROBICIE TO TYLKO DLA TEGO ŻEBY WASZ "FACET" MIAŁ DOBRZE , TO SKOŃCZCIE Z TYM, TO WAS NISZCZY!!!!!!!!!!!WCALE NIE MACIE OCHOTY NA SEX, A JEŚLI MACIE TO TYLKO DLA TEGO ZE WAM WMÓWIŁ TO CHŁOPAK, NISZCZYCIE SIĘ!!!!!!!!! WASZ ORGANIZM ULEGA POWOLNEJ I W GRUNCIE RZECZY BOLESNEJ DESTRUKCJI. STRACICIE JAJECZKOWANIE I NIGDY NIE ZOSTANIECIE MATKAMI, WASZ SYSTEM HORMONALNY BĘDZIE DO NICZEGO, JEŚLI JUŻ ZAJDZIECIE W CIĄŻĘ, TO URODZĄ WAM SIĘ POTWORKI. TAK WŁAŚNIE BĘDZIE I TEGO NIE UNIKNIECIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż za dywersja tam wyżej... :P Każdy ma swój mózg, każdy się liczy ze skutkami. Z tą ciążą to nie do końca tak, bo po odstawieniu tabsów łatwiej jest zajść w ciążę. No ale teoria teorii nierówna i różnie może być. Trzeba po prostu ustalić swoje priorytety i dużo czytać, dowiadywać się, poszerzać swoją wiedzę... Antykoncepcja ma szereg skutków zarówno pozytywnych jak i ubocznych i każda z Nas decydując się na ten krok, myśle że przemyślała wszystkie "za" i "przeciw". A z tą ochotą na sex też roznie bywa bo ja np. mam ogromną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze napisalas wontrubka :), ja biore yaz i mam ochote na sex. dobrze sie czuje i jest wszytko ok . wszytko zalezy od ogranizmu. jednej pasuja takie tabletki a innej inne i to jest przeciez normalne. kazda ktora wybiera sie na branie tabletek to chyba wie jakie moga byc skutki, no ale tez robia takie rzeczy , juz jest taki postep medycyny , i wwszytkiego ze mysle ze bez problemu bedziemy mogly zajsc w ciaze i miec szczesliwe zycie rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
hej dziewczyny :( nocowałam dzis u chłopaka. wszystko pieknie i fajnie do czasu kiedy przyszła pora na " spanie" ochote miałam fakt.. ale jakos mnie bolały jajniki i zaczęłam krwawic... masakra :( cały czas to krwawienie. oby przeszło jak najszybciej bo czuje sie przez to jakas taka "brudna" i odrazu odechciewa mi sie sexu.. aa i jeszcze jakby tego było mało to dostałam jakiejs wysypki na dekolcie oraz ramionach. czuje sie brzydka.. a te moje wypryski? odrobine bolą ale nie sądze ,ze im sie urosło. jakos mi przykro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Mogę trochę opowiedzieć o skutkach ubocznych przy zażywaniu Yazu. Wzięłam tylko 2 opakowania i zrezygnowałam, ale w trakcie nich miałam przede wszystkim mrowienie w stopach i bóle w łydkach, do tego napady duszności (nie wiem czy było to spowodowane nerwicą czy głównie przyjmowaniem hormonów), w każdym razie po odstawieniu po pewnym czasie duszności i bóle minęły i już ich nie mam. Do tego już po 3 czy 4 tabletce miałam wahania nastroju - potrafiłam bez powodu się poryczeć No i te napady gorąca (brałam Yaz zawsze na noc, tuż przed snem, a w nocy potrafiłam się obudzić zlana potem, by za chwilę trząść się z zimna). Od tego czasu minął rok i zastanawiam się nad powrotem do antykoncepcji hormonalnej. Wszystkie badania krwi i próby wątrobowe wyszły bardzo dobrze, w rodzinie nie miałam przypadków nowotworów, zakrzepicy itp, dodatkowo dla pewności miałam robione badanie metoda Dopplera (usg żył) i także wykazało, że wszystko jest w porządku. Jednak boję się, że pomimo dobrych wyników mogę dostać żylaków i mieć problemy z krzepliwością, a po pewnym czasie poważnie zachorować. Niepokoją mnie także te duszności podczas przyjmowania Yazu :o Komfort psychiczny podczas współżycia jest dla mnie bardzo ważny, a teraz niestety mam ciągle obawy, że pomimo stosowania prezerwatyw mogę zajść w ciążę i to mnie przeraża, bo nie mogę sobie teraz pozwolić na dziecko Stoję więc po raz kolejny przed dylematem czy powrócić do antykoncepcji doustnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh ja to panikara jestem :P Okres oczywiście dostałam :P Tylko brzuch mnie bolał bardziej niż normalnie i dłużej bo i w 1 i w 2 dzień, ale jestem w stanie to wszystko znieść byle tylko ten okres dostawać w terminie i się nie stresować czy aby nie zaszłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×