Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wontrubka

YAZ

Polecane posty

Gość PAULA010101
dziewczyny piszcie po ilu tabletkach zaczęłyscie sie kochac bez gumek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tabletkami to jest trudna sprawa... Jestem po 4 miesiącach i odstawiam, nie chcę się męczyć, ale z drugiej strony komfort podczas seksu jest ważny, a sama prezerwatywa mi go niestety nie zapewni. :-/ Dziś wzięłam drugą białą, okresu nie ma... Nie wiem co mam myśleć!! Wontrubka, I'm scared. :-( Moje wahania nastrojów są straszne, płaczę i śmieję się na zmianę. Mój M. mówi, że jest pewien, że okres się zbliża, ale ja wkręcam sobie masę głupot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nat_honey - też tak miałam, to niestety może trochę potrwać to plamienie :/ A krostki na dekolcie też miałam ale piłam wapno i minęly bezpowrotnie :) uszy do góry, trzeba troszkę czasu... hailie ja zmieniłam yaz na yasmin ale to w sumie to samo i mam bardzo podobne objawy... takie jakby skurcze w łydkach i uścisk w klatce piersiowej. Boje sie jak cholera, ale poza tym tabsy w miarę spoko, więc biorę dalej... nie wiem... pogadam z ginem następnym razem... trzymam za Ciebie kciuki bo to są trudne decyzje... czy warto ryzykować poważną chorobą dla komfortu psychicznego... a boje sie że po prostu inne tabsy mogą mi nie pasować - mogę mieć nudności, przytyć itp. Pod tym względem yazy i yasminy są ok.... nie wiem!!!! :( aelle - chyba każda z nas się boi jak juz ma nadejść okres... a co jesli nie? ehh... trzeba duuuzo cierpliwości :) PAULA010101 - po miesiącu, jak minęły cholerne plamienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balm, kochana! jesteś na DRUGIM tabsie!!! DRUGIM! masz jeszcze mnóstwo czasu, dopiero w sumie 4 miesiąc, to nie wszystko jeszcze musi chodzić jak w zegarku. A stres na pewno nie pomoże... będzie dobrze kochana :* i własnie też martwie sie poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi, bo mam wrażenie, że teraz czuje się Ok, ale czasem zabolą własnie nogi, czasem w piersiach ... i mam wrażenie że to się kumuluje i skonczy się poważną chorobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontrubko, szczerze, to wolałabym mieć już nudności niż uczucie, że się uduszę :/ Wiem, że to może być spowodowane stresem albo nerwicą- naczytam się na forach o zakrzepicy, w ulotce tak samo, a później się duszę... Miałam tak kilka razy. I mimo tego, że wyniki badań są wzorowe, to rozmawiałam z kobietami, które miały podobnie jak ja, a później wylądowały w szpitalu :o Generalnie nie wiem czy są tabletki, po których duszność by nie występowała, bo jak dotąd brałam tylko Yaz. A w ulotce jest napisane, że w przypadku wystąpienia duszności należy natychmiast odstawić tabletki :o Zawsze te same dylematy komfort psychiczny vs. narażanie organizmu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. A jak u Ciebie wyniki badań? Podobno skurcze i mrowienie w łydkach to możliwe skutki uboczne i pomoże na to magnez + B6 (najlepiej w tabletkach musujących). Z drugiej strony ja odczuwałam dodatkowo to kłucie w nodze. Po badaniu Dopplera lekarz stwierdził, że skoro odczuwałam kłucie (a w żyłach nie ma zatorów, skrzepów), to na 95% są to problemy z kręgosłupem i polecił mi udać się do neurologa:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdzieś dopiero przy 16. Ale jak już zaczęłam to się w ogóle nie ograniczałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
dziękuje Ci wontrubko. jestes kochana ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okres dostałam dziś rano... :-) Zdania nie zmieniłam - odstawiam. Zrobię miesiąc, może dwa przerwy i pomyślę o plastrach. Tabletki to nie był trafny wybór... :/ Wontrubka!! Mam nadzieję, że chociaż Tobie zmiana wyszła na lepsze. Dziękuję Ci za wszystko!! Teraz tylko modlę się o to, żeby dydy spadły!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASSSSSIA
Balm po jakim czasie Ci zaczęły rosnąć piersi? od brania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASSSSSIA
Balm po jakim czasie urosły Ci piersi? po ilu tabletkach mniej wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po jakiś dwóch miesiącach widziałam już znaczną różnicę... Będę wpadać tu czasem!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
dziewczyny a czy myslicie ze kiedy bierze sie tabletki i sie zajdzie w ciąze(odpukac) to okres wystapi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiemcozrobic
Dziewczyny! biorę yaz od kilku miesięcy, jutro powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra... niestety jestem na wyjeździe i zapomniałam ich zabrać z domu!!!! czy jeśli wezmę dzień później to będę zabezpieczona? czy mam się zabezpieczać przez tydzień dodatkowo? czy w ogóle będzie sens brać tabletki w tym miesiącu??? pomóżcie bo nie mam pojęcia co zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiemcozrobic
Dziewczyny! biorę yaz od kilku miesięcy, jutro powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra... niestety jestem na wyjeździe i zapomniałam ich zabrać z domu!!!! czy jeśli wezmę dzień później to będę zabezpieczona? czy mam się zabezpieczać przez tydzień dodatkowo? czy w ogóle będzie sens brać tabletki w tym miesiącu??? pomóżcie bo nie mam pojęcia co zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysz, jeśli kobieta zajdzie w ciąże, to wystąpienie okresu jest niemożliwe. Natomiast do 3 miesiąca mogą pojawiać się plamienia/krwawienia lekkie. Mają one nieco inny kolor niż krew miesięczna i przede wszystkim nie są tak intensywne, po prostu nie jest to stricte okres. Ale w przypadku wystąpienia takich krwawień (wiedząc, że jest się w ciąży) należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiemcozrobic, w ulotce Yaz powinno być napisane jak postępować, gdy zapomni się wziąć pierwszej z blistra tabletki. Wtedy jak najszybciej trzeba wziąć te zapomnianą tabletkę i o normalnej porze następną (nawet jeśli miałabyś przyjąć 2 jednocześnie). Efekt antykoncepcyjny powinien zostać zachowany, ale jako, że nie warto ryzykować, to podczas seksu zabezpieczaj się dodatkowo przez okres 7 dni prezerwatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę a mój okres nie jest taki jak przed tabletkami, przede wszystkim jest krótszy i ma inny kolor, to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych nie ma okresu, tylko tzw.krwawienie z odstawienia i nie ma to nic wspólnego z okresem :) bierzesz tabletki = nie jajeczkujesz (brak owulacji), wnętrze macicy się nie "złuszcza" i nie ma okresu. I dlatego tej krwi jest mniej i ma inny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyydddd1231
kto chce kupic yaz:) mmmsss333@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Ja dziś wzięłam 1 tabsa YAZ :P mój facet mieszka w innym mieście więc za czesto sie nie widujemy i biore tabletki na uregulowanie cyklu i poprawe cery....nigdy nie mialam problemów, okres co 28 dni ,cera jak porcelana...ale 5 miesiecy temu ni stad ni zowąd sie popsulo i mialam juz schizy ze jestem w ciaży,ale nie robilam testu bo sie aż tak bałam :D ale poszłam do gina po 4 miesiącach i nic nie wspomniała że jestem w ciąży wiec wypisała mi tabsy :) mam takie pytanko bo nie zrozumialam dokladnie z ulotki... czy jak wykorzystam wszstkie 28 tabletek to od razu biore nastepne opakowanie czy robie jakas przerwe? pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
hailie; dziekuje bardzo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę po tym co piszecie że w większości tabletki yaz nie służą nikomu ...a miały być takie super,lekarz zapewniał,nie wiem czy zaczynać za tydzien brać czy nie...Dwa opakowania ,czyli ponad 80zł zmarnowałam,boje się że kolejne 40zł zmarnuje.Może ktoś chce odkupić ode mnie,taniej...?mam w foli ,nie rozpakowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie służą dobrze :) tak jak pisałam nie mam żadnych skutków ubocznych, tylko czasem takie skurcze w podbrzuszu. a chcę zrezygnować, bo nie wiem czy to się opłaca. Nie mieszkamy z chłopakiem razem, nie mamy często, ze tak powiem okazji do kochania się, bo w domu zazwyczaj ktos jest. no a to jednak 40zl. ale pewnie na razie i tak nie zrezygnuje, przynajmniej do świąt, sylwestra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×