Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wontrubka

YAZ

Polecane posty

Więc może spróbuj jeszcze raz i jak będzie to samo to zmień :) Dziś pierwszy raz kochaliśmy się bez gumki podczas brania pigułek bez końca we mnie bo wolimy aż tak losu nie kusić :D hihi ^^ 2,5 tygodnia przyjmowania. Jestem bezpieczna skoro zaczęłam od 1 dnia okresu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
suzanne mysle ze nie masz sie o co martwic:) ja mialam troche obawy bo zaczelam brac w polowie cyklu ale teraz juz 3 opakowanie więc jestem spokojna:) my tez zawsze bez chyba ze zaczynam miec schizy to wtedy sie zabezpieczamy(schizy sa oczywiscie nieuzasadnione;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzanne, jesteś bezpieczna :D PS. To brzmi jak z jakiegoś teleturnieju albo reality show :D Gdzies był taki tekst ;) Jeżeli przyjmujesz tabletki od pierwszego dnia miesiączki to już od tej pierwszej tabletki jesteś zabezpieczona. Jednak niektórzy ginekolodzy doradzają przez pierwszy miesiąc stosować dodatkowo gumki. Chociaż ja ufam, że po tygodniu brania pigułek już można pójść na całość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dziewczyny od czerwca biorę yaz. waga ok, cera ok, piersi też - nie urosły i dobrze :] mam nadzieję że moje libido się podniesie, bo strasznie mi spadło (a nie chcę znowu zmieniać tabletek na nowe). moje pytanie jednak dotyczy dwóch ostatnich okresów. jakie macie plamienia? ostatnie dwa miesiące nie mogłam tego nawet nazwać miesiączką... praktycznie po 4 białej tabletce dostałam lekkiego plamienia, które zmieścić się mogło na 2 wkładkach, nawet nie pomyślałam o podpasce. wiem, okresy są skąpe, czasem nawet nie potrzebowałabym podpaski, nie myślę nawet o tamponie. ale czy Wy też macie takie ledwo co? to był bardziej śluz zmieszany z troszeczką krwi... przed ostatnim okresem byłam u gina, robił mi usg więc mam nadzieję że to nie ciąża raczej? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola :(
DZIEWCZYNY KOCHACIE SIE BEZ GUMEK TEZ W TE DNI KIEDY PRZYJMUJE SIE TE BIAŁE TABLETKI ? JAKOS MAM UPRZEDZENIE JAKIES DO TEGO. BOJE SIE ,ŻE SKORO NIE BIORE TYCH RÓZOWYCH TO ,ŻE NIE JESTEM CHRONIONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola >> tak, jestes chroniona rowniez w dni kiedy przyjmujesz biale tabletki. Moglabys ich nawet nie brac, to placebo (praktycznie cukierek) ktore w opakowaniu pojawia sie tylko po to, zebys nie wypadla z rytmu codziennego brania tabletki. Jeseli bralas wszystkie rozowe tabletki ( i po 4 dniach bialych rozpoczniesz kolejne opakowanie) to oznacza ze nie nastapila owulacja w zwiazku z tym praktycznie nie mozesz zajsc w ciaze :) Mozesz poczytac sobie dodatkowo ulotke dolaczona do tabletek (str 28) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maritaaaa może kup sobie asegurelle -osłona przy antykoncepcji hormonalnej ,nie osłabia działania tabletek i min.podnosi libido.Widziałam reklame w tv i zamierzam sobie zakupić bo u mnie z libido również kiepsko przy braniu yezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam że te białe tabletki yaz(nie różowe) to są witaminy ,tak mi lekarz powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontrubka - wszystko gra!! :) ostatniego dnia tabletki placebo wieczorem przyszedł okresik! teraz za to jestem nerwowa jak cholera! ciągle wyzywam praktycznie bez powodu... mąż mnie chyba z domu wywali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola :(
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
ola; nawet bez brania tabletek kilka dni przed okresem masz dni nieplodne więc w ciąze sie zajsc nie da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
hej dziewczyny :) biore dzisiaj 3 tabletke placebo... mam jakies plamienie ale nie wiem czy to okres czy zwykłe plamienie.. ciezko to teraz odróznic.. eh. kończe pierwsze opakowanie w każdym bądz razie i powiem ,że nie odczułam żadnych skutków ubocznych. na początku miałam tylko plamienia i tak pod koniec rózowych tabletek tez zaczęłam plamić.. Pozdrawiam i piszcie jak tam u Was samopoczucie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy któraś z was odczuwała coś takiego jak takie łaskotanie w klatce piersiowej co powoduje kaszel oraz bladość na twarzy,bo ja ostatnio tak mam.Jestem do tego jakaś niespokojna nie mogę usiedzieć w miejscu.Tabletki podobno podnoszą ciśnienie ,może to dlatego ,no ale ja jestem śpiąca ostatnio,więc nie wiem co myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z was odczuwała coś takiego jak takie łaskotanie w klatce piersiowej co powoduje kaszel oraz bladość twarzy?do tego jestem jakaś taka nie spokojna ,nie mogę usiedzieć w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze że 1listopada zamiast wziąść tabletkę o 22 to wziełam 40 min później ,może to jest przyczyna mojego gorszego samopoczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spóźnienie 40 minutowe to żadne spóźnienie kochana więc napewno to nie ejst przyczyną. Może po prostu się przeziębiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejsza o ten kaszel,choć uważam że chora nie jestem.wkurza mnie ta blada twarz i since pod oczami,tak samo miałam wtedy gdy brałam microgynon 21.Wydaje mi się że yaz nie dla mnie chyba,bo jeszcze te ciężkie okresy .W każdym razie dzięki za to ze mogłam się poradzić i pogadać o moich wątpliwościach.Opakowanie mi się kończy i chyba trzeciego nie będę kupowała.Całuski dla wszystkich pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne. Jeśli czujesz, że to nie to to szkoda wydawać pieniążków. A moje nogi w coraz lepszej formie :) zostało mi 9 tabletek do końca opakowania, nareszcie nie mam ciążoschizów, że a może i jestem zadowolona. Mam nadzieję, ze tak pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, miałam kiedys sytuację, że musiałam wziąć tabletkę drugą po jedną zwymiotowałam i teraz mi brakuje jednej. mogę zrobić tak, ze wezme 23 tabletki + 4 dni przerwy, a nowe opakowanie zaczne nie jak zawsze w środę, tylko we wtorek? wszystko będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
mysle ze mozesz:) jedna tabletka mniej chyba Ci nie zaszkodzi:) Dziewczyny mam pewne obawy w zwiazku z tym ze oststnio mam wiecej sluzu.. jest to moje czwarte opakowanie i zawsze miałam sucho, podczas stosunku mi to przeszkadzało, teraz jest lepiej ale martwi mnie to bo skąd te zmiany? Czy ktoras z Was tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie organizm przywykł do tabletek. Akurat dobre nawilżenie to podstawa, więc powinnaś się cieszyć ;) gdyż u sporej ilości kobiet występuje suchość pochwy przy braniu tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Niedawno czytałam, że nie powinno się (pomimo zaleceń) przyjmować magnez, gdy bierze się tabletki, bo magnez zwiększa gęstość krwi (sic!). Nie wiem na ile to prawda, aczkolwiek przy bólach i mrowieniu w nogach zaleca się wziąć magnez, bo tabletki wypłukują ten pierwiastek i potas z organizmu. No ale jeśli w połączeniu z tabletkami może zagęścić krew jeszcze bardziej?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MANDARYNNKA
DZIEWCZYNY PROSZE O POMOC! skonczyłam 1 opakowanie i dzis zaczęłam 2. wzięłam 1 tabletke z 2 op. okres dostałam wczoraj i jest on w miare duzy. kiedy mi sie skonczy? po ilu tabletkach z 2 opakowania? chce dodac ,ze podczas 1 opakowania miałam plamienia. nie chce znów tego samego przy 2 op.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diabe_lek: ja na twoim miejscu polaczylabym opakowania kosztem braku okresu. w ten sposob napewno zachowasz zabezpieczenie. no bo wg mnie po cos te 24 a nie 23 tabletki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
Mandarynka; do 3 miesiaca mozesz miec plamienia więc radze uzbroic sie w cierpliwość:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
i dzieki hailie;) teraz jest lepiej napewno ale jakos tak dziwnie:) jak nigdy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola :(
po ilu opakowaniach przestałyscie krwawic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w trakcie pierwszego opakowania mialam plamienia pozniej przy 3 placebo dostalam okres i w nastepnym opakowaniu po 2 rozowej mi przeszedl i nie bylo zadnych plamien ani nic. wiec moze tez tak bedziesz miala mandarynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×