Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tata i dzieci

pieniądze na dzieci co myślicie

Polecane posty

Gość kot13
autorze, myślę że jesteś młody i Twoje kłopoty się skonczą, na pewno na początku trudno jest. Jeśli żona żąda a z teściami byłymi masz dobry kontakt moze niech oni jej wytłumaczą, będą jakby mediatorami w tej sytuacji, żądanie może zmienić się w zrozumienie Twojej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurva ja + dwoje rodzenstwa mamy na siebie po 350 zlotych.Ja i siostra studiujemy(stancja, wyzywienie, itd), brat uczy sie poza miejscem zamieszkania i tez trzeba na bilet a jeszcze mama w domu i rachunki do zaplaty i jakos nie narzekamy.A jej 800 zl to malo dla malych dzieci. Bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
student może dorabiać a małe dziecko to wcale nie takie małe potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak nie masz to nie dasz, proste! Ale uwierz ze 400 na dziecko, gdy sie mieszka samemu to malo. A z teg oco piszesz interesujesz sie corkami i pomagasz im. Wiec mom zdaniem moze zgodz sie na poswyzke o 100 zl? A jak czesto widujesz dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taa..tylko ze ja studiuje w malym miescie ale koszt samej stancji to juz 300 zl i zostaje mi 50 na miesiac! A jezeli mam alimenty z funduszu to dorobic nie moge legalnie a na czarno pracy w tej dziurze nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata i dzieci
co sobotę + jak tylko mam luźniej w pracy i mogę się wcześniej wyrwać (pisałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiosenny powiew wiaatru
Ja na swojego 4 latka miesięcznie razem z przedszkolem wydaję może 250-300zł. Uważam autorze, że kwota, którą płacisz jest odpowiednia, a nawet dosyć wysoka biorąc pod uwagę Twoją nieciekawą sytuację materialną. Skoro była żona nie opłaca czynszu, prądu, gazu itp, jedzenie kupuje "czasami" to ma dość sporą kwotę na siebie i dzieci. Nie daj się oskubać! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata i dzieci
nie miewam czegoś takiego jak wakacje i ferie, trzeba pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata i dzieci to chyba bylo pytanie do mnie :) wakacje i ferie owszem istnieja ale obecnie jestem w w takiej sytuacji ze nie moge znalezc zadnej pracy a sezonowe w tym roku tez nie beda zbyt oplacalne.Zreszta przez wakacje nie zarobie tyle zeby sie utrzymac przez rok na studiach, wez nie zartuj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Twoje dzieci maja:-) A z teg oco slyszalam to niektorzy ojcowie maja miesiac wakacji czy tydzien ferii z dziecmi:-) Ale tak pytam, bo to tez duze koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak Ty t orobisz ze tak malo wydajesz? Ja jak sie zaparlam i w maju policzylam jedzonko t owyszlo mi okolo 400 zl.(okolo 13 na dzien) Nie zartuje! Syn ma 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranne czynności
13 na dzień? to co on je? przecież kupno ziemniaków, mięsa i surówki dla 3 dorosłych osób to koszt ok 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostaje 200 zl stypendium. gdyby nie to to nie wiem jakby to bylo...ale to tez nie zawsze zaplaca w terminie i trzeba pozyczac zeby przezyc.Dobrze ze mam wyrozumiala przyjaciolke ktora mi pozyczy kase jak jestem w potrzebie ale nie lunbie miec dlugow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiosenny powiew wiaatru
Myślę, że to dużo zależy od regionu w jakim się mieszka. U mnie w porównaniu np z Warszawą jest bardzo tanio i tam wydawałabym więcej. Ciuchy kupuję głównie na allegro i często w świetnym ciucholandzie, gdzie przywożą ubrania z metkami, dobre gatunkowo, markowe. Zabawki w hurtowni, która jest w moim mieście. Jedzenie też głównie w markecie, hurtowo :) I utrzymanie przedszkolaka wychodzi bardzo tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kupno dwoch jogurtow to koszt 4 zl a do teg ojajko niespodzianka i masz 7 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranne czynności
poza tym to nie jest tak, że na dziecko jest przeznaczone 400 zł. ma ono przecież oboje rodziców, więc matka też powinna się dokładać. moim zdaniem ona chce Cię ewidentnie oskubać z kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta nie chodzi o to zeby sie licytowac, moj syn akurat je bardzo duzo i dobrze:-) nie ma co uogolniac, kazda sytuacja jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranne czynności
co Ty za jogurty po 2 zł kupujesz? codziennie słodyczy jeść dziecko też nie musi. bez przesady. poza tym jak już powiedziałam, ma oboje rodziców i nie można tylko od ojca wymagać aby płacił skoro zaraz jemu zabraknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tej konkretnej sytucji to trudno wyrokowac, ona mieszka z rodzicami wiec pewnie latwiej jest .... tak jak pisalam moze zgodz sie na 100 zl wiecej i powiedz ze poki co nie maasz wiecej, Jesli to prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranne czynności
no jasne, każda inna ale to ojciec ma przymierać z głodu? poza tym matka też powinna się dokładać do jedzenia więc moim zdaniem skoro płaci po 400 zł to i tak dużo patrząc przez pryzmat jego możliwości finansowych (1 post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata i dzieci
nie mieszajmy może w to dzieci, wiadomo że ciężko porównywać jedzenie dorosłych ( ja mogę na samych parówkach jechać) do jedzenia dla dzieci im nie powinno brakować tego co potrzbuje młody organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiosenny powiew wiaatru
Pewnie, że nie. Jednak nadal uważam, że była żona chce po prostu oskubać autora. Nie ma praktycznie żadnych zobowiązań i ciągle jej mało? A autor, co? Obecnie zostaje mu 400zł na cały miesiąc. A ona chce podwyżki z 800 na 1200 czyli co? Powietrzem ma żyć? Wg mnie ta kobieta się po prostu ośmiesza i nie zdziwiłabym się, gdyby sąd zmniejszył jeszcze obecną kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranne czynności
ale jak on ma przeżyć za 200 zł miesięcznie? to dzieciaka wg Ciebie za 400 wyżywić nie można a dorosłego faceta za 200 można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, ja to akurat rozumiem. Ale to musi byc prawda, a nie oszukiwanie, zeby tylko samemu sie nachapac kosztem dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc autorze powiem ci brutalnie. Nigdy sie nie zgadzaj na więcej a na to co dajesz bierz kwity. Prawda jest taka że sąd jeśli byś się zdecydował pewnie naliczy ci sporo mniej alimentów. I nigdy nie zrób tego błędu żeby powiedzieć że będziesz płacił więcej. A teraz się wytłumaczę. Po pierwsze nie wiesz co będzie jutro. Czy będziesz miał pracę czy będziesz tyle zarabiał itd... A jak sąd zasądzi to popłyniesz jak będziesz dawał więcej to kwestia czasu kiedy w sądzie wylądujesz i wtedy możesz się obudzić z sądowym wyrokiem na te 1200. A za jakiś czas z egzekucja komorniczą jak ci się noga powinie Wiec nie dawaj więcej a najlepiej załatw żeby mieć zasądzone minim. alimenty. A co dasz więcej co im kupisz to już inna sprawa ale niech będzie to twoja wola bo do skąpstwa cie nie namawiam Ale myśl o swoim bezpieczeństwie finansowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranne czynności
w tym wypadku chyba matka próbuje się nachapać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A 800 zzł na utrzymanie dwójki dzieci to nie jest mało. Spokojnie można szczególnie że przecież matka też na te dzieci powinna łożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo wlasnie, albo nie zgadzaj sie na wiecej, ale pomagaj inaczej np kup dziewczynkom buty zimowe albo cos przydatnego:-) Mysle, ze to dobre rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×