Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

puszek666 ja też gratuluję i ponawiam pytanie koleżanki jak to możliwe żeby lekarz nie zauważył wcześniej że ciąża jest podwójna ? na te bóle podbrzusza biorę No-spę, można do 3 tabl.dziennie więc spokojnie i też boli mnie często głowa, ale na to nie mam rady. w ostateczności gin powiedziała że mogę wziąć paracetamol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny, koszmary mnie męczą... :( Od kilku dni codziennie mi się śni, że krwawię, że coś nie tak z dziećmi, że poród przedwczesny... Spróbuję się chyba na USG zapisać prywatnie jak najszybciej, bo jak się nie upewnię, że z bąblami wszystko ok, to chyba oszaleję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się zapisać na dzisiaj na 17:00 na usg 3D/4D - koszt 150 zł :o a myślałam, że to minimum 250 kosztuje... Jeśli któraś z Was jest z okolic Warszawy-Pruszkowa i chciałaby skorzystać to podaję linka: http://ginekologpiastow.waw.pl/cennik.html A ja do 17:00 chyba jajko na twardo zniosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUS29 Jak spytałam czy wszystko jest ok to powiedział, że najważniejsze jest to że widzi nosek i NT jest ok więc wstępnie może powiedzieć że zespołu Downa nie widzi ale wzystko bedzie wiadomo bo badaniach krwi i porównaniu ich z USG. USG 3D zrobił mi dlatego że panikowałam i nie widziałam czy bąbelek się rusza. To pokazał mi w kolorze. Mało co było widać bo maluch ma 56 mm w 12 tygodniu ale i tak było to przezycie. Jest taki malutki i ma malusie rączki i nóżki. Lekarz powiedział że najlepiej widać malucha po 22 tygodniu. Fajna była sytuacja jak spytałam lekarza czy może widzi płeć malucha w tym 3D. Kombinował na wszystkie strony jak by tu zajrzeć a maluch tak ścisnął nóżi a później się obrócił i po sprawdzeniu płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NASSANI wszystko będzie w porządku, trzymam kciuki, podobno koszmary w ciąży to normalne.Ale jak masz być spokojniejsza to pewnie że lepiej sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nassani wszystko jest dobrze, wierze w to :) ale tak czy inaczej idź do lekarza i zobacz sie z maluszkami :) ja mam usg o 12:30 i już siedzę jak na szpilkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki elwir_a :) Wierzę, że już nie wyrabiasz! Ale to jeszcze chwilka :) Daj koniecznie znać co u Twojego maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny odebrałam wyniki swoje czy mozecie mi pomuc w interpretacji strasznie mnie one martwia moze ktoras miała podbne?? krwinki białe 7,6 / czerwone 3,64 / hemoglobina11,5/ hematokryt 32/ MCV 87,9 / MCH 31,6 / MCHC 35,9 / PLT 125 / GRANULOCYT 77,1% / pdw 15,3 / i UROBILINOGEN dodatni te wyniki mnie martwia pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilosiaaa na badaniach sa podane normy, jeżeli cos jest poza norma to jest strzałka w górę lub w dół :) poza tym chyba żadna z nas nie odważy sie interpretować wyników ponieważ wszystko zależy od tego jakie miałaś wyniki przed ciążą.... na necie jest wiele stron gdzie są podane normy....przykro mi ale nie chciałabym sie wypowiadać bo moge tylko zaszkodzić a nie jestem lekarzem i nie znam się ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogulnie wyniki sa sporo ponizej normy jutro mam wizyte chodzi mi czy ktoras miala podobne i co jej lekarz powiedzial czy dostała leki itp:) dlatego pytam poniewaz od wczoraj jestem kłebek nerw martwie sie poprostu:( w necie znalazlam same suche wpisy a dlaczego tak sie dzieje itp to nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieje sie tak bo malutkie wyciaga z Ciebie wszystko co najlepsze:) bierzesz witaminki jakieś? pewnie lekarz zaleci żebyś jadła więcej warzyw i owoców i może przepisze Ci żelazo, nie masz się czym martwić, zazwyczaj kobiety w ciąży maja wyniki poniżej normy... spokojnie kobietko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore feminatal warzyw jem tony i to mnie martwi ze mam gorsze wyniki jak miesiac temu:( napewno masz racje dostane witaminy i powinno byc dobrze oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki Feminatal bierzesz? 400 z DHA czy 800? Mi też ostatnio poleciały wyniki morfologii i dostałam żelazo. Nie martw sie - od tego jest lekarz, żeby pomóc. A to, że morfologia leci na łeb na szyję, to akurat w ciązy normalne zjawisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zaczelam brac ten od 14 tygodnia ciazy tam sa 2 kapsułki tylko ze on sie nazywa inaczej teraz femibion zmienił nazwe i u mnie w aptece juz jest pod nowa nazwa zadowolona jestes z niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, biorę ten 400 z DHA i nie narzekam. Tym bardziej, że ode mnie dwójka ssaków bierze co chce i co potrzebuje bez żadnych ograniczeń. Trochę słabszy miałam hematokryt i jeszcze jakieś dwa wskaźniki - nie pamiętam teraz już. Na szczęście żelazo mam w normie, ale pewnie nie każe mi go odstawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam to samo z hematokrytem itp a powiedz mi kiedy lekarz stwerdzil blizniaki u Ciebie ??na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilosiaaa, u mnie bliźnięta pokazały się na pierwszym usg w 10 tc :) Ponoć ciążę mnogą łatwiej na USG zobaczyć dopóki dzieci są małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosiaaa, wg tego co ja mam napisane na moich wynikach to tak: krwinki białe norma jest od 4.00-10.00 więc Ty masz w normie krwinki czerwone norma od 4.00-5.00 więc masz obniżone ale się nie przejmuj, ja też mam obniżone do 4.17 hemoglobina norma od 12.00-16.00 - ja mam 11.4 także też obniżone hematokryt norma od35.00-47.00 - ja mam 33.9 więc też obniżone MCV norma od 80-96 więc masz w normie:) MCH od 27-34 więc też w normie MCHC norma od 31-37 więc też w normie PDW (czy chodzi o RDW? Bo ja mam RDW a nie PDW) i norma jest 11.5-14.5 więc jeżeli o to chodzi to jest trochę podwyższone PLT , granulocyt, urobilinogen nie ma w moich wynikach nie przejmuj się za bardzo wynikami, najlepiej skonsultować to z lekarzem, mój lekarz na strzałki w górę lub w dół powiedział, że nie zna moich wyników sprzed ciąży i może miałam takie wyniki, miałam już robione 3 razy krew w ciąży i za każdym razem jest podobnie a on mówi że wyniki są ok mam nadzieję, że chociaż trochę Ci pomogłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki no ja mam malo wiec pewnie żelazo dostane bo moja dzidzia pije ze mnie wszystko co sie da:) pytałam o blizniaki bo mój M ma na nie nadzieje ale cuz ja widze na usg tylko jedno dziecko:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w kwestii bliźniaków Ci nie doradzę bo u mnie na usg też widać tylko jedno:) idę do lekarza znowu 27.09 na 12:00 i pewnie zobaczę moje maleństwo na usg:) mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Dziś boli mnie głowa i brzuch, ale to słaby ból, pewnie rośnie macica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jedno:) tak mi sie zdaje ale mój M chciał by dwoje chociaz uwazam ze było by juz widac na usg w 10tygodniu jak mialam usg to wyraznie bylo widac jednego szkraba:)) ja mam wizyte jutro na 17,45 i usg oraz usg prenatalne i mam nadzieje ze rowniesz wszystko ok bedzie:)) mnie wczoraj tak głowa pobolewała;/ ale dzis przeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ginekolog powiedział, że to normalne, że krwinki czerwone w ciąży spadają - dziecko zabiera. Mi właśnie poleciały w dół. Nie napisałam Wam wczoraj ale na usg na przezierności dostałam zapewnienie na 70% że to chłopiec. Troche wczesnie jak na ocenę (to był 11tc i 3d) dlatego jest duże ryzyko, natomiast widzieliśmy siusiaczka i mamy zdjęcia ze strzałką wskazujące w to miejsce :-).... Pytałam się czy to nie pępowina ale za chwilę pokazała gdzie jest pępowina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to gratulacje no ja pewnie tez sie jutro dowiem po ciuchu liczne na chłopaczka masz racje zdrowko to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Dziewczyny! Ja mialam w sobote robione pierwsze usg wiec lekarz nie mogl zauwazyc predzej, wczesniej mialam tylko sluchanie serduszka Dopplerem ale dlatego slyszalam jedno bo lekarka nie wiedziala, ze powinna szukac drugiego :-) Dziewczyny ale jestem szczesliwa!!! Do dziewczyn z bliznietami - do kiedy macie zamiar pracowac i jaka prace wykonujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilosiaaa napisz mi proszę czy usg prenatalne jest płatne i na czym polega? Nie bardzo znam się na rodzajach usg. Bo jak szukam w internecie to pod tym pojęciem pojawia mi się usg genetyczne czyli przezierność i kość nosowa. Czy o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina_r22-ja robilam prenatalne usg i za nie placilam 250 zl musialam bo moj gin ma normalny sprzet a nie ten duzo lepszej jakosci zalezy jaki twoj gin ma sprzet , a jest to normalne usg tyle ze na duzo lepszym sprzecie .sprawdzaja czy jest kosc nosowa i grubosc faldu karkowego na tym polega badanie NT. mnie tez dodatkowo sprawdzala czy ma wszystkie narzady watrobe zoladek raczki nozki itd i robi sie to badanie ok 13 tygodnia.a geneyczne robi sie miedzy 20 a 23 tygodniem i tam tez jest usg i chyba tam sprawdzaja znowu czy te wszystkie narzady dzialaja jak powinny.no i wtedy juz na 100%moga stwierdzic plec dziecka.ja na genetyczne ide 18.10 juz sie nie moge doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×