Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

hah to Kuba tydzień temu też ważył dużo mniej nie całe 500 :) także napisz jak wrócisz z badania :) pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana widzę że nocne marki jeszcze śpią, a niestety nie które ranne ptaszki pracują ;-)) gula ja mam termin na 14.03 ale ja już przestałam tabelkę poprawiać ;-) po co się stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIDIAN, rozumiem cię całkowicie, wiem jaki to stres, człowiek widzi czarny scenariusz :( Ale będzie dobrze, nie denerwuj się. Dzwoniłaś lub idziesz do lekarza? FONIU, Ja na pewno rannym ptaszkiem nie jestem :P witam wszystkich :) A Ja zaraz zabieram się z robienie gołąbków, mój mąż wczoraj tak długo zastanawiał się co chce na obiad i wybrał gołąbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam:D do autka kupiłam sobie gazetkę i siedze i ryczę :( jeszcze nie skończyłam artykułu i nie wiem czy skończę:) Jak ma któras silne nerwy to chyba moge polecić Duży FOrmat " "kasiu.pani córka nie żyje" :( masakra:( my tu gadu gadu o pieluszkach wózkach maluszkach i tak dalej i wszystko fajnie tylko że te dzieci kiedys dorosną i się bedziemy o nie już zawsze martwić:( ja już to trochę czuję niestety:) Jas ma 7 lat na razie ale już czasami taki samodzielny jest chce gdzieś iść do kolegi do kina sam beze mnie i jakos tak dziwnie bo do tej pory wszystko robiliśmy razem:( achhhhh wzieło mnie cos dzisiaj na rozkminki musze sie rozweseliś:) Andzia duże to twoje bobo i to strasznie. Ja miała połówkowe 22t2d i moje maleństwo ważyło 489 gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wrócę do tematu wypłat z ZUS karolina_r22 ZUS ma 30 dni na wypłatę wynagrodzenia od dnia wpłyniecie zawiadomienia L4 (info ze strony ZUSu), jeżeli chodzi o forme wypłaty to pracodawca wysyłając L4 do ZUS zaznacza jakim „kanałem maja trafić do Ciebie pieniądze, jeżeli szefowa przelewała Ci na konto wypłatę to z reguły podaje nr konta, jeżeli nie podała nic to kasa przyjdzie pocztą.... A czy Twoja szefowa zatrudnia więcej czy mniej niż 20 osób? ***************** jestem jestem to zależy na ile masz L4, jeżeli Twoje zwolnienie jest np. od 20.10 do 1.12 i szef wysłał Twoje zwolnienie od razu czyli zaraz po 20.10 to wypłate powinnaś dostać na poczatku grudnia.... ale jeżeli Twoje zwolnienie jest od 01.11 do np. 20.11 i pracodawca wysłał je również od razu to wówczas dostaniesz wypłatę na początku grudnia ale tylko za te 20 dni, bo jak doniesiesz zwolnienie od 21.11 do np. 20.12 to ZUS nie zdąży tej kasy za 10 dni listopada doliczyć, bądź zwolnienie może jeszcze do nich nie dotrzeć :) mam nadzieje ze przydadzą się Wam moje wyjaśnienia :) Andzia :) Twój to prawdziwy mężczyzna J mojemu też niczego nei brakuje w 21 tygodniu ważył 509 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Jestem... tak lista się pokrywa, tu jest rozszerzone o to co dla mamy będzie potrzebne, ja jeszcze planuje kupić, oprócz wózka, chustę do noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie mam na calutki msc ...brakuje mi 3 dni;).....i pracodawca ma ponizej 20 pracownikow. Poza tym moge sama w ZUS-ie zglosic jak chce by mi placili na konto czy na adres czy musi to zrobic pracodawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Suelen niech Julcia się uczy, musi sobie jakoś poradzic w życiu;) A jak Nas pokona to będziemy sobie sami winni;) Jestem jestem zus ma miesiac,zeby wypłącic Ci pieniadze czyli pod koniec miesiaca musza Ci pieniadze wysłac.. Jeśli w firmie jest mniej niz 20 pracownikow to kase wysyła zus na konto badz przez listonosza a jesli wiecej to szef daje kase a zus mu oddaje. Ewka4127 chętnie synek jezdzi na lekcje grania na pianinie? Inwazja ciesze sie,ze w szkole rodzenia Ci sie podoba. Ciekawe jak u mnie to bedzie wygladac;) Lidian mam nadzieje,ze juz nie ebdziesz miala dziwnych plamien! Sonka78 to wielkoluda Twoja kumplea urodziła:) Ja w przyszlym tygodniu pojde na usg bo nie wytrzymam z ciekawosci ile moja wazy! Bedzie to juz 24 tydz;) Myślałam,ze bedzie dopiero 9 a jak zobaczyłam,ze prawie 11 to zaczełam sie śmiac. Fajnie się spało;) a co do śniadania zjadłam włąsnie bułke z serkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czy jakims cudem to pracodawca moze byc posrednikiem tych wyplat?....tzn czy ZUS moze jemu dac pieniadze a on dopiero mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiczkowa
cześć dziewczyny ;) przepraszam że się wtrącam, ale mam pytanie: czy długo starałyście sie o dziecko?? sorrki staraliście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja wstępna lista rzeczy potrzebnych dla mamy ;) - 2,3 koszule wygodne do karmienia (najlepiej rozpinane) - szlafrok -skarpetki (3,4 pary?) - majtki jednorazowe (6 par myślę, że spokojnie trzeba mieć) - przybory toaletowe - klapki pod prysznic - klapki do chodzenia - podpaski (Bella- duże) - 2 staniki do karmienia - wkładki laktacyjne - telefon komórkowy + ładowarka ( na wszelki wypadek) ;) - kółko do siadania ( to się na pewno przyda do samochodu ) - własny termometr - woda niegazowana do picia - ręczniki papierowe (mogą się przydać) - 2 ręczniki - suszarka ? (do wysuszenia włosów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiczkowa ja z Mężem prawie rok... Inwazja napisze sobie nastepna liste i powiesze na szafie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUETHE, nie będziecie winni, będziecie dumni, że macie takie mądre i kreatywne dziecko :) INWAZJA proponuję się dowiedzieć: - dowiedzieć się o koszule, bu mnie w szpitalu dają - u mnie w szpitalu nie można mieć majtek, oni ci dają wkłady poporodowe i dopisałabym: - TANTUM-ROSA i jakąś butelkę ze sprayem dla lepszej aplikacji - pomadka ochronna- moja koleżanka radzi, bo bardzo spierzchnięte usta miała po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle o tej suszarce, ale mam manie czystych włosów ;) więc wezme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen... koszule trzeba mieć swoje. Ubranka dla dziecka dają i pieluszki tetrowe też są zapewnione. Też może się okazać, że potrzebny będzie jakiś krem na pękające sutki, czy żelowe okłady chłodzące na piersi, ale to wyjdzie w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim szpitalu można mieć majtki, ale jak są obchody to trzeba być bez, bo sprawdzają krocze, ale to głównie po nacięciu. zalecane jest wietrzenie po nacięciu :) no, ale wiadomo, rana się goi jak wysycha, ewentualne okłady można stosować i wietrzyć dużo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo.. czyli Ty się dowiedziałaś :) jak się weźmie to tragedii nie będzie, najwyżej się nie użyje. A myślicie już troszkę o porodzie, bo ja się troszke stresuje już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen.. ja zaczynam częściej o porodzie myśleć, mąż mnie uspokaja :) jestem zdania, że wszystko da się przeżyć :) trzeba mieć zaufanie do położnej i personelu i "się poddać" zaleceniom w trakcie porodu. to na razie moja teoria ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle o porodzie codziennie... troche mnie to juz przeraza ale damy rade. Najwazniejsze,zeby Dzidzia urodziła się zdrowa a Mamusia moze sie przy tym troche pomeczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem pracodawca przy pierwszym L4 wypełnia druk Z3 i tam takie dane podaje, Ty w każdej chwili możesz je zmienić, trzeba zapytać ZUS czy pisemnie czy osobiście :) no właśnie jeżeli zatrudnia poniżej 20 osób nie jest upoważniony do wypłaty świadczeń z tytułu zasiłku chorobowego i musi wysyłać do ZUS, a im szybciej wyśle tym szybciej ZUS rozliczy wynagrodzenie i wypłaci :) tuethe Ty pisałaś kiedyś o problemach z wypłata, a dowiadywałaś sie w ZUS czy wpłynęła informacja o Twoim pierwszym zwolnieniu wraz z dokumentami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle i coraz bardziej zaczynam sie bac ale tlumacze sobie ze nie ja pierwsza i nie ostatnia pojade do szpitala zielona i urodze:)......jakos musze przezyc:) Pocieszac to ogolnie musze sie sama bo moj M jakos nie potrafi....przynajmniej nie skutkuje....jakos nie ma daru przekonywania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elwir_a nie musiałam isc do zus-u bo przysłali mi pieniadze pod koniec pazdziernika za 2 miesiace. W pracy przetrzymali moje l-4 i ksiegowa pozno z tym poszła i dlatego zus musial mi wyplacic za 2 miesiace. Ahh ta moja praca, normalnie masakra;/ od szefa za sierpien dalej kasy nie dostalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×