Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

becikowe sie zalatwia w urzedzie miasta ale ile na to czasu jest niewiem niewiem czy nie do roku.a trzeba miec zaswiadczenie od lekarza ze sie chodzilo do gina.to wiem na pewno bo jak bylam u niego ostatnio to sie umawial z mezem jakiejs kobiety po wlasnie zaswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosmag
hej dziewczyny, o macierzyński sie nie martwie, jesli macie umowy o prace, to z dniem urodzenia dzidziusia zaczyna wam się jakby automatem urlop macierzyński (dzien narodzin to pierwszy dzien urlopu macierzyńskiego) na poczatku wystarczy wiec powiadomic pracodawce, ze sie juz urodzilo. A potem na spokojnie najczesciej tatusiowie dowożą do pracy zaświadczenie od lekarza ze szpitala, gdzie jest napisane czy poród byl pojedynczy( bo od tego ile dzidziusiow rodzicie zalezy dlugosc macierzyńskiego) i odpis aktu urodzenia z usc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becikowe w mopsie moja kolezanka załatwiała tz tam papiery składała... A niewiem czemu :( takie mam jakies dziwne odczucie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez marcówka - noooo chyba tak :( Sorry za ten tekst...nie chciałabym zebyscie pomyslały o mnie źle :( Takie jakies dołki mam dziś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek czarnej nie mamy:P Kikikiki to masz dziwne uczucie bo nikogo nie olewamy. Kopka w dupke dostaniesz jak tak będziesz myślec! gadałam z Basią. Mama była święcie przekonana,ze w pokoju brata zrobimy sobie kuchnie bo tam kiedys była. Na poczatku tak chciałam ale teraz zrobie tam kuchnie a Julka potem gdzie będzie mieć pokoj? tamci się napewno przez lata stąd nie wyniosą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOSMAG dziękujemy za odpowiedż. może ty mi pomożesz Chodzi o to że mam termin na 1 marca,a 1 lutego dostane wypowiedzenie 2 tygodniowe z pracy z powodu likwidacji działalności przez mojego pracodawcę. w tej chwili jestem na L4,które wypłaca mi bezpośrednio ZUS. Czy dalej ZUS bedzie mi wypłacał macierzyński,czy urząd pracy? Rozumiem ze szansy na wychowawczy nie mam zadnej,bo to nie zasiłek lecz urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIKI Każda z nas ma dołki mniejsze i wieksze.Pisz co ci lezy na sercu to będzie ci lżej. Dobrze wiesz że forum wieśniackie nie dotyczy tylko ciaży i dzieci.Piszemy o wszystkich bolączkach i radościach.Uśmiechnij się ;-) Tym bardziej teraz kiedy zaczyna sie gorący okres,ja juz mam schizy,myśle że BASILEK pomoże mi je rozwiać.Chyba że któras jeszcze jest po planowanym CC>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez marcówka - ja mam taką sytuacje ze miałam umowe tymczasowa i wygasła ona 31 grudnia.....i l4 do końca ciazy płaci ZUS ale nie obowiązuje mnie juz macieżyński bo aby dostac maciezyński musisz miec zatrudnienie......wiec niech Ci lekarz wypisze w połowie lutego wniosek zebys była na maciezyńskim bo moze 2 tyg przed terminem...ale ogólnie to radziłabym Ci zadzwonić do zusu......l4 bedziesz musiała tez dostarczac sama do zusu.Wychowawczy napewno ci nie bedzie przysługiwał. Ja jak mam pytania to wale i dzwonie do zusu odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje zwolnie juz poszło do zusu ,do 1 marca. A bezrobotne maja macierzyński,ale nie wiem czy to z opieki społecznej,czy jak. Do urzedu pracy chyba sie udam.Albo poczekam co powie ksiegowa,jak bedzie rozliczać firme do końca.Ewentualnie zasiłek dla bezrobotnych.Ale macieżyńskie miałabym wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieżyńskie wypłaca zus wiec zadzwoniłabym sie dowiedziec co i jak-ale oczywiscie zrobis jak uwazasz.....dobrze ze pracowałam w 2 firmach to chociaz z tej 2 bede miec maciezyńskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosmag
ja też marcówka - wydaje mi się, że po ustaniu stosunku pracy, dalszą częśc już nie urlopu a zasilku macierzyńskiego (bo zeby miec urlop trzeba pozostawac w stosunku pracy) bedzie płacił Ci ZUS. Urlop wychowawczy tak jak piszesz też nalezy się tym, którzy pozostaja w zatrudnieniu, bo to urlop, zresztą i tak niepłatny, ale zawsze wlicza się do okresu zatrudnienia i potem emerytury. Tak w ogole, to czytam Was juz od dawna, bo też bedę mama w marcu, o ile dotrwam, bo od 2 tyg (teraz 32 tc) mam pessar i biore leki na skurcze i twardnienie macicy. No i pracuje w kadrach, wiec jakby co postaram się Wam cos pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz mały dochód na rodzine to wychowawcze płaca 400 plus około 50 zł rodzinnego na 1 dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to jest pokickane wszystko! Murzynek jedno lepsze od drugiego:) ale najbardziej podoba mi się jak jesteś w koszuli i masz skarpeteczki na palcach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murzynek - mowe mi odjeło WOW !!!! Ślicznie a najbardziej mi sie w tej koszuli białej podoba :) i jaki seksi brzuszek CZADOWO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haaa to pisz wszystko :) :) :) mam takie głupie pytania ze masakra.... ale chyba inaczej jak CC jest planowane a inaczej na szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosmag
to o czym pisze kikikiki to zasiłek, a nie urlop wychowawczy. co do wysokosci to sie nie orientuje, tez bym do ZUS zadzownila, bo moze jeszcze jakies inne rodzinne zasilki by Ci sie nalezaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje też to zdjecie mi sie najbardziej podoba :D ale i tak marzy mi sie taka profesjonalna sesja u fotografa :) powiedzcie dziewczyny czy któraś już wie ze pójdzie na wychowawczy? i jak to jest 20 tyg macierzyńskiego + 3 lata wychowawczego czy od tch 3 lat odejmuje sie ten czas co sie było na macierzyńskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kikikiki jakie masz pytanie? moze wydaje Ci się,że głupie a jest jak najbardziej odpowiednie?:) Z tego co ja wiem to najpierw jest macierzynski 20 tyg i można jeszcze do tego 2 tyg wziąsc a potem jest urlop wychowawczy 3 lata bodajże i ten urlop jest bezpłatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murzynek 20 tyg plus 3 lata. Nic się nie odejmuje. Ja niestety na wychowawczy nie pójde... nie mozemy sobie na to pozwolić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem:))))))))))) wszystko zdałam;p inofrmatyke na 3;p a reszta na 5:)) bylismy na zakupach i kupilam niusi pare fałaszkow w H&M sobie mydelko bialy jelen i zamierzam sie klasc kurde kuje mnie w pachwinie cos strasznie sie nachodzilam i ogulnie padnieta jestem;/ wiec pewnie daltego. a naprodukowalyscie postow ze szok;p ihih ciesze sie ze juz lepiej sie czujecie:) ja mam podbna bransoletke tylko takie inne oczka ma i doczepia sie wisiorki tez inaczej na przypinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej bede na wychowawczym z prawem do zasiłku..... A co do pytań : to np...Jak jest z krwawieniem po CC....czy trzeba sie całej ogolic tz cały wzgórek i brzuch....kiedy zakładaja cewnik i kiedy wyciagaja.....kiedy pierwszy raz pokazuja dzidzie jak sie jest uspanym...i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tuethe jeszcze te dodatkowe 2 tyg.... jak to jest kończy sie macierzyński i przed końcem trzeba złożyć do pracodawcy podanie o te 2 tygodnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy mnie zaczerni... po macierzyńskim od razu idzie sie na 2 tyg dodatkowego macierzyńskiego, potem mozna zalegly urlop wypoczynkowy wybrac i np. zasilek opiekunczy pociagnąc na dziecko albo zwykle zwolnienie na siebie, a potem niestety nieplatny wychowawaczy do 3 lat - liczy sie osobno wszystko, czyli cale 3 lata sie naleza. nie odbierajcie tylko prosze moich postow jako madrowania, po prostu ile wiem to staram sie wam przekazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosia wiedziałam! Gratuluje!!:):) Kujonek:P a ja czekałam na smsa i się nie doczekałam:P KIkikiki tez jestem ciekawa jak to jest choc mam nadzieje,ze cesarki nie bede miala. Murzynku z tego co wiem to wlasnie tak jest,ze jak kończą się te 20 tyg to idziesz do pracodawcy z podaniem,ze chcesz przedłużyc o 2 tyg jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×