Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

CZEŚĆ :) ewka -pewnie zasneła znowu :) bidulku ześ sie namęczyła w nocy :( basilek - udanych plot :) fajnie jest wyjść z domu chociaz na godzinke na plotki..... Ja tez marcówka - Ja juz tez mam cięzko chodzic tak mi sie brzuch spina ze masakra...a wczoraj to myslałam ze zaczne rodzić....wrr abyssa- byłam 2 tyg temu u ginka i tez powiedziałam ze maluszek sie mniej rusza powiedział ze to normalne bo ma mniej miejsca....i sa dzieci któe poprostu sie mniej ruszaja....i ze jak mam watpliwosci to wypic ciepła słodka herbate i połozyc sie na lewym boku po około 2- min powinna dzidzia sie zaczac ruszac, jak nie spi oczywiscie :) tuethe - Jak tam na zakupach ?? Ja dla siebie tez jeszcze nic nie mam....tz mam podkłady i te wielkie podpaski...ale nie mam zadnych kosmetyków...ale wezme chyba tylko szampon do włosów i mydło biały jeleń, powinno wystarczyc na te pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki..... Murzynek-fajny pokoik, my tylko wydzielamy miejsce w naszej sypialni na łóżeczko i komodę abyssa-ja kupiłam laktator ręczny aventu chyba za 65 zł z przesyłką wyszło jakieeś 75zł głównie ze wzgledu na cene i jakos lepiej mi sie kojarzy jak sama będę sobie odciągać niż maszyna... ja dziś tez poplotkuje:P przychodzi do mnie koleżanka(też ciężarna):P ale będzie tematów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny, Ewka to miałas ciężką noc, moze teraz zasniesz:) a mi Mała nie daje od rana spokoju, boję się ze bedzie temperamentna:P, tak się zawierci nieraz ze az się zwijam z bolu,juz teraz pokazuje swoj charakterek , jak zaloże coś obcisłego to nie daje mi spokoju dopoki nie zalożę czegoś luzniejszego wczoraj bylismy na porodowce w drugim szpitalu i teraz mam dylemat ktory szpital wybrac:P dziewczyny czy kierujecie się wyborem szpitala pod względem lekarza prowadzącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ewka to co sie na tej wywiadówce działo,ze tyle czasu tam byłas? Jestem jestem trzymamm kciuki za zdanie egzaminu:) Mama mnie miała obudzic predzej a ja dopiero wstałam i się już Jej nie chce isc..pójde wiec sama ale to za jakas godzine:P Abyssa elektryczny zmaltretuje Ci sutki i brodawki:) Jus ja jade do szpitala tego co mam najblizej. NIe patrze kto tam jest itp. Byle blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanka do mnie napisała czy przyjade do Niej na zdjęcia... jakbym nie była chora to bym odrazu poleciała... a Ona tez jest w ciaży więc nie będę Jej narażac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orunia
czołem dziewczyny :) kobitki a wybrałyście już lekarza pediatrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wstałam zaraz musze iść pod prysznic może zrobie z pazurkami jak dam rade :P i czeka mnie sterta prasowania ;/ aż mi sie nie chche jak na to patrze ;( ja lekarza nie wybrałam szczerze mówic nawet o tym nie pomyślałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, przed chwila brzuch mnie rozbolal tak bardzo ze polecialam spakowac do samego konca torby, podzielilam sobie rzeczy dzieci tzn co dla kasi co dla adasia plus oddzielnie do reklamowki co maja im zalozyc po porodzie, teraz leze i czekam co bedzie dalej, male sie tak wierca ze juz plakalam z bolu rano, ktores wali mnie od srodka po szyjce i nie daje spac, maja charakterki..... tuethe a po co idziesz do sklepu? jestes chora..... ewka napisz co sie stalo w szkole? basilek i betty plotkujcie, plotkujcie az Wam jezyki poodpadaja! kikiki tez chcialam cos napisac Tobie ale zapomnialam co......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikiki juz wiem - dzisiaj tez bedziesz jadla jakas pyszna babeczke z piekarni.....? siemka orunia :-) murzynku pazurki u raczek czy nozek? Ja tez marcowka, ma charakterek ten Twoj dzidzius! wypial sie i koniec hihi Andzia odezwij sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane ja dopiero czuje sie na sile by popisac chwilke:( moj M marudzi jak dupcia wolowa;p a to naleśniczka a to pićku biegusiem;p no dzidzie mam prawdziwa:))) ale naszczescie goraczke ma mniejsza bo w nocy 39:(( ale dalam rade! mnie goraczka niechwycila ale sie jakos tak słabo czuje:(( dziewczynki co brałyscie za leki tzn do SSANIA??? bo podobno my cholinexu niemozemy itp tylko kolezanka mowila o CHLOROCHINALDINIE ale niewiem co to nawet:( co do pytan ZUZKA ja bede miala mały fotel rozkladany jeszcze i bede spala do 4 miesiaca w pokoiku z Mała do tego mam kołyske Kolcrafta dostalam po corce kolezanki wiec moge spac z Małą u niej lub ona u nas w dużym pokoju w zalerznosci jak mi sie zachce:))) a Laktator mam TT ręczny:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilosia to masz praktyki przedporodowe - jak opiekowac sie niunia - haha tylko troche wieksza hihi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek nie strasz nas! Powiedz Kasi i Adasiowi,ze ciocie proszą aby sie uspokoiły... Stwierdziłam,ze nie ide do sklepu bo mnie jeszcze bardziej przewieje... posiedze dzis w domu. Ilosia mi lekarka powiedziała,ze zadnych tabletek do ssania nie moge... a ja pediatry jeszcze nie wybrałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosia jak Cię boli gardło to lepiej wziąć cos w aerozolu bioparox albo tantum verde kurcze ale mnie boli lewy dolny bok na plecach:( wczoraj az isc nie mogłam chyba tez cos mnie bierze, wczoraj w tym szpitalu siedzielismy przy drzwiach wejsciowych i pewnie dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam, o dziwo szybko pozałatwiałyśmy sprawy w urzędach z mamą. Moje dziecko znowu mnie straszy :( jeszcze się dzisiaj nie poruszył, Ja zaczynam wariować, milion myśli w głowie, ale spokojnie staram się czekać, może śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen porozmawiaj z Natanielkiem,zeby kopnął Mamusie bo sie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siedzę, mówię do niego, głaszczę brzuchol, nawet zjadłam coś nie koniecznie dobrego dla nas, ale powinno mu zasmakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha czyli niedarady;/ do ssania:) ok Suelen moze zjedz cos slodkiego jakies wafle ryzowe :)dla mnie sa slodkie;p albo morelke suszona slodka wszystko napewno jest ok:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen moze w nocy charcował a teraz odpoczywa, moja tez ma swoje humorki i nie zawsze chce się jej ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz Cię kopnie zobaczysz:) a ja zmieniam komputer na laptoa bo klade sie pod kołdre i meirze temperature:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja wczoraj bylam w szkole rodzenia i tez sie czegos dowiedzialam. Mielismy o karmieniu, uczylismy sie lalki przystawiac do piersi:) Kobieta mowila, ze jak bobasa karmi sie tylko piersia to do 6 miesiaca nic innego mu sie nie podaje nawet latem bo mleko matki sie tak modyfikuje ze jak jest goraco to dziecko sie nim napije a np. w nocy ma wiecej tluszczu itd. Mowila,ze jak ktos chce odciagac bo np. studiuje (tak jak ja) to najlepiej przez pierwsze 6 tyg. odpuscic sobie szkole bo jak dziecku poda sie butelke to moze nie chciec pozniej piersi ale mowila ze w praktyce to sie zadko zdarza - jak dziecko dobrze chwyta piers to od czasu do czasu jak mama nie moze karmic i ma odciagniety pokarm to moze ktos inny podac butelke:) A i mowila, ze dziecku podaje sie witamine K+D i tylko to jak sie karmi piersia. I jeszcze mowila ze mozemy zakupic takie cos o nazwie caulophyllum thalictroides 5 ch - to jest jakis srodek homeopatyczny ktory mozna zastosowac oczywiscie po konsultacji z polozna na sali porodowej jezeli szyjka nie chce sie skrocic i zrobic miekka - przyspiesza rozwieranie - kosztuje okolo 7zl sa to malutkie tabletki pod jezyk - jak wszystko idzie dobrze to sie tego nie stosuje tylko gdyby polozna stwierdzila ze sie nie rozwiera to mozna mowic, ze sie to ma. Co do szkol rodzenia i przesadzania to tez uwazam ze niektore rzeczy mozna robic po swojemu - oni po prostu prezentuja nowe metody a jak ktos chce to zastosuje stara sprawdzona przez mamy np. z tym spirytusem do pepka to przez wieki tak sie robilo. No u nas poleca octenisept i wietrzenie czyli co szkola to opinia. zuzka moja tesciowa mowi ze na kolki najlepszy jest proszek troisty - ona ma 5 dzieci i kazdemu pomoglo - koztuje grosze w aptece i podajesz na koncu lyzeczki tak aby aby -ale na tym koncu rączki że tak powiem a nie na tym co wkladasz do herbaty. I podobno szybko pomaga, moze niech Twoja kolezanka sprobuje jak jest otwarta na rady.. basilek u nas w szkole tez mowili o raczkowaniu ze rozwija zmysl rownowagi i ze dziecko powinno najpierw raczkowac a pozniej siedziec. Ja kupilam chusteczki firmy Babydream w plastikowym pudelku i krem na dwor dla malucha zobaczymy czy sie sprawdza. Suelen sliczne lozeczko a jak bedzie przepieknie juz w kompecie ze wszystkim co wymienilas:) My 12 lutego bedziemy troche odswiezac mieszkanie tzn. przedpokoj malowac i troche poprawimy w sypialni gdzie sa jakis plamki (bo poltorej roku temu malowalismy wiec teraz tylko poprawki) i tydzien pozniej bedziemy skladac lozeczko:) Murzynek ja smaruje biust, brzuch, pupe, uda oliwka Johnsons w zelu i stacza mi na okolo3 tygodnie 150ml. I odkad zaczelam smarowac swieze rozstepy na udach to zauwazylam ze znikaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina co do karmienia u mnie w szkole to samo połozna powiedziała tzn ze najlepiej sama piersia do 6 miesiaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orunia
puszek666 nóżki do góry i odpoczywaj! i dawaj nam na bieżąco znać co słychać! bo się martwimy! suelen ja tez mam schiza bo mój Bimbol też od rana się nie odzywa - ale może to chłopaczki-leniuszki tak mają? tak się pocieszam ;) właśnie przyszła paczka z kosmetykami z Mustela :) wysmaruje się cała :):):) podobno działa super na swędzenie - zaraz się przekonam :) a ja o tym pediatrze dlatego, że ostatnio przeczytałam, że lepiej wybrać przed porodem bo później nie ma na to czasu, a z dzidzią trzeba bardzo szybko później na kontrolę i szczepienie - no i zaczełam się rozglądać ... i to wcale nie jest takie proste :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orunia ja bym chciala do swojej lekarki ale do swojej przychodni mam daleko a naprzeciwko domu mam inna przychodnie do ktorej M nalezy i powiedział,ze tam sie przepisze i odrazu Mała zapiszemy... ta babka jak byłam mała była moim lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLINA, moja położna to samo mówiła i planuję tego przestrzegać. Dziękuję za komplementy i naprawdę zmienia się nasze mieszkanie, a to dopiero początek tego małego człowieczka. ILOSIU właśnie zjadłam coś słodkiego, mam nadzieję, że zmobilizuje go to. TUETHE no to już pod kołderkę. ORUNIA mam nadzieję, że nasi chłopcy chwilowo mają taki humorek, bo za zaczyna mnie przerażać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina u nas tez tak położna w szkole mowiła, ale o tym preparacie do rozwierania szyjki pierwsze słyszę:) oRunia masz rację z tym pediatrą, ze trzeba wczesniej, tak w necie popatrzyłam ale ciężko bedzie wybrac, taki sam dylemat miałam z wyborem gina hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen nie martw sie. Zaraz kopnie Natanielek:* połóz sie na boku lezze juz pod kołdra. temperatury nie man

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J pomyłam podłogi posprzatałam i ugotowałam obiad...ale jestem cool...a jestem mokra jak szczur ide zaraz pod prysznic :) i odpoczywam do 15:30 potem sie na wystepy z Natuska zbieram :) bo ma dzień babci z kółka tanecznego :) Puszek - trzymaj sie !! i odpoczywaj !! dziś męzus ma kupic szarlotke i WZ-tke bo mamy teściów na kawie po występach :) orunia- Ja tam nie wybieram tylko zapisze do tej co Natalka chodzi. jus - pokazuje mała juz pazurki :) hi hi tuethe- siedz w domu i wypoczywaj...przeziebvienie trzeba wylezec a nie latac po mieście.... ilosiaa - o mamo to masz szkołe......chłop jak chory to gorszy niz dziecko :) Suelen - ogólnie jak sie ruszamy to kołyszemy dzidzie i ona sobie spi :) nie martw sie :* karolina - Ja sobie nbie wyobrazam półrocznego bobasa który je tylko cycuszka....w tym wieku dzidzia juz lubi poznawac nowe smaki...ale wiadomo kazdy inaczej wychowuje......Ja wiem ze bede dawac wcześniej niz pól roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszłam sie położyć:D:D obudziłam M mówię że już nie mogę bo sie nudzę ten że nie żeby mu jeszcza dać pospać ale juz sie rozbudził. Po czym odwróciłam się do przytulenia i zasnęłam:D:D:D A M juz obudzony:) Heh taka niedobra jestem:D:D:D a na wywiadówce no ciśnienie ogólnie straszne ale powiedziałam sobie że załatwię wszystko przed porodem bo potem to nie wiem jak to będzie :D Nie będe zanudzac w skrócie jest konflikt miedzy dziećmi straszny od roku jednego wykluczyły z grypy ( nie dziwię sie bo mi gówniarz jak był kiedys u nas powiedział że mam wypierdalać:/) no i jest nie fajnie. Matka odkorowana kłamczuch która mi w oczy kłamie i sie wypiera swoich własnych słów które przed chwilą mówiła i wszyscy to słyszeli (dlatego się tak zcisnieniowałam że aż walnęłam w stolik pieścią i krzynęłam " no żesz kurwa mać tak to ja nie będę rozmawiać jak mi tu pani na dzień dobry kłamie w żywe oczy" Tak wiem nie ładnie ale co.. ja na kłamstwo jestem uczulona i w 3 sekundy się robię zielona). Wychowawca przestraszony strasznie ( niestety tak jest w tej szkole że się wsyzscy boja Pani dyrektor a ona tez odkorowana:/ jak jest problem to pod dywan żeby tylko nikt się nie dowiedzial na zewnątrz i żeby tylko było te wyniki super szkoły widać i wysokie miejsca w konkursie;/) Wiedziałam w sumie o tym jak go tam posyłalismy i nie przeszkadza nam parcie na wyniki i tempo pracy bo nasz misiek nadąża i mu sie to podoba choc wiem że inne dzieci moga mieć kłopot ale my akurat tu go nie mamy. Ale jak mi Dyrektorka wzywa moje dziecko wraz z innymi kolegami pod zarzutem pobicia kolegi ( potem sie okazało w trakcie że gówniarz nakłamał i to on uderzył moje dziecko chociaż mamusia dalej twierdzi że jej dziecko biedne takie) i ja nic o tym nie wiem!!!! Czaicie to w ogóle..... To już jakis czas temu było ale sprawa nie załatwiona do dziś.... Akcja była w piątek dziecko zaryczane wraca do domu opowiada ja gały wytrzeszczyłam.... I żeby było wesoło to w poniedziałek jak poszłam do Dyrektorki z innymi mamami to ta było zdziwiona co my od niej chcemy przecież ona sobie tylko rozmawiała z naszymi dziećmi w czasie lekcji ot normalka...i nie widzi powodu żeby nas w ogóle informować o tym i nie miała takiego zamiaru... no paranoja ale musiałam to w końcu załatwić heh choc pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie.... ehhhh w dupie mam to ... Miśkowi dobrze w tej szkole bo tak to jest OK. Zadowolony jest z klasy , z kolegów z zajęć z Pani. Ale ten kwas to pewnie będzie się za rodzicami ciągnął do końca podstawówki... no zobaczymy... miałam nie zanudzać a wyszła litania :/ sorry ale chyba jeszcze ze mnie te emocje nie opadły... to co napisałam to kropla w morzu tego co tam się wczoraj działo... bo było duzo więcej ...ale... do szkoły.... Ale może się nauczycie trochę przez to na przyszłość na moich błędach. Ja od zawsze się tym konfliktem interesowałam i chciałam tym dzieciaczkom pomóc juz w pierwszej klasie zwłołałyśmy zebranie i w ogóle. I dziś wiem że za bardzo zaufałyśmy szkole jako instytucji a trzeba mieć ręke na pulsie bo szkoła ma też swoje interesy nie koniecznie zgodne z naszymi niestety .... Ale teraz wiem że się nie trzeba cackać jak jest problem i ufać ślepo że pedagodzy szkolni załatwią sprawę ... mam nauczkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×