Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za duzo czy za malo

Ile wydajecie na zywnosc w ciagu miesiaca?

Polecane posty

Gość hjeh hje
zjadlam zle nie pitole ze jem zdrowo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjeh hje
zjadlam ale nie pitole ze jem zdrowo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju, tu nie chodzi o slodycze codziennie. Ja rozumiem, ze mozna nie miec kasy i nie atakuje nikogo. Po prostu wydaje mi sie nierealne wydac tak malo, kiedy dzis na bazarku wydalam 30 zl i przynioslam troche owocow i warzyw - tak na 2-3 dni gora :o A co do Biedronki to tam tez kupuje cukier, make, mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolwentka 2009..............
Ja wydaję około 300-400 zł miesięcznie, ale jestem na diecie i mało jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za duzo czy za malo
lady- ale nikt do niej nie ma pretensji ze wtdaje tyle. To ona nazwala niegospodarnoscia wydatki innych a jak sie zapytalam jak ona je i na co wydaje to sie okazalo ze ma wiele z dzialki i miesko po znajomosci. Ok, fajnie ze tak jej sie udaje ale po co pisze ze jestem niegospodarna skoro ja nie mam dzialki i wszystko sama kupuje? Tak samo po co pisac ze zdrowo skoro ser po promocji za 9zl sie kupuje? Kielbasy sie nie czepiam;) Bo sama lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
no widzisz, wobec tego może mamy różne wizje "zdrowej żywności", kiełbasa o którą masz do mnie pretensje nie ląduje na moim talerzu każdego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to źle trafitołaś
22:00 [zgłoś do usunięcia] Dżesa "ser żółty", który kosztuje mniej niż 20 zł nie może być nazywany serem żółtym, ponieważ jest produkowany nie z mleka, tylko z margaryny... moja ukochana rolada ustrzycka za 18-19 zł jest z margaryny?😭 buuuu😭 i tak ją lubie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja+ mąż+5 letni chłopiec to koszt od 800-1000 zł miesiecznie naluzie ale na upartego i za 500zł miesiecznie sie da. woj dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za duzo czy za malo
lady- ale nikt do niej nie ma pretensji ze wtdaje tyle. To ona nazwala niegospodarnoscia wydatki innych a jak sie zapytalam jak ona je i na co wydaje to sie okazalo ze ma wiele z dzialki i miesko po znajomosci. Ok, fajnie ze tak jej sie udaje ale po co pisze ze jestem niegospodarna skoro ja nie mam dzialki i wszystko sama kupuje? Tak samo po co pisac ze zdrowo skoro ser po promocji za 9zl sie kupuje? Kielbasy sie nie czepiam;) Bo sama lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz
zrezygnuj z internetu i juz bedziesz miala dodatkowa kase na jedzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Jedzenie w 2 osoby jest ekonomiczniejsze niż samemu... Nno i warto sprawdzać ceny - W biedronce duża puszka groszku jest po 1,20, a gdzie indziej trzeba dać np. 4,50 za jakiś Bonduelle. Makaron w Biedronce od 1,20 bezjajeczny - gdzie indziej taki sam jeszcze raz tyle kosztuje... Można wymieniać i wymieniać. No i podstawowe produkty sa najtańsze. Dopiero najwięcej kosztują dodatki, sosy, Cola, alkohol. Rzeczy niekoniecznie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niech kazdy kupuje co chce;) jak ktos ma kase kupuje zdrowo a jak ktos ma malo to musi kombinowac tak aby starczylo na caly miesiac i nikt nie chodzil glodny.takie zycie. osobiscie tez zgadzam sie z tym,ze tanie sery,mieso itp itd sa duzo gorsze jakosciowo i sama tego nie kupuje ale jak trzeba to sie kupuje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama23llata
nie wiem ile na jedzenie dokladnie ale w ydajemy na zycie ok 7tys (2 dorosle osoby i jedno dziecko) z moimi zachciankami a odkladamy pozostale 30-40tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
dzis na bazarku wydalam 30 zl i przynioslam troche owocow i warzyw - tak na 2-3 dni gora Owoców kupuję mało, bo nie lubimy. a co do warzyw - trochę "żydzę" tzn. kupuje tylko na jeden dzień - ze dwa pomidory i np. ogórka, groszek, albo kukurydzę. Wtedy koszt na 1 dzień to ok. 3 zł.... Moim zdaniem nie ma sensu kupować za dużo, bo się zepsują i trzeba będzie wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
za duzo czy za malo dlatego przeprosiłam za to jeśli kogoś mój komentarz obraził bo nie miałam takiego zamiaru i że pisze poprzez swój pryzmat, wydawało mi się, że to sprostowanie, nie musisz się juz tego przyczepiać bo się poprawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
ak ktos ma kase kupuje zdrowo a jak ktos ma malo to musi kombinowac tak aby starczylo na caly miesiac i nikt nie chodzil glodny.takie zycie. osobiscie tez zgadzam sie z tym,ze tanie sery,mieso itp itd sa duzo gorsze jakosciowo i nie do końca się z tym zgodzę... Nie mam jakiejś obsesji zdrowia, ale wydaje mi się że osoby oszczędzające często zyją i jedza zdrowiej. Ktoś pisał tu, że co dzień kupuje Colę... Wiecie co to za świństwo? Jak można pić Colę i kłócić się o jakość mięsa czy sera? ci dużo wydający jedzą ssporo drogich, mocno przetworzonych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna osoba wydaje na siebie
ja dzisiaj policzyłam , obiad ćwiartka z kurczaka 2,3 zł , kalafior 4,2 na trzy obiady mi starczy , czyli cały syty obiad w granicach 4,5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnnaaaaaaaa
pytajaca mamusia- z tego co napisalas to ok 450 zl wychodzi ci na rzeczy ktore kupujesz codziennie, a gdzie takie jak np.olej, kawa masło, cukier, sól i inne zapasy?a mieso tez kosztuje, dziecku na spacerach nic nie kupujesz?? a soki, napoje itd? nie wierze na pewno tyle nie wydajesz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi o to,ze ktos kto ma kase mzoe sobie pozwolic na wybor duzo lepszych jakosciowo produktow. a rzeczy typu cola czy slodycze sa gneralnie zbedne no ale coz,to wybor kazdego czlowieka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna osoba wydaje na siebie
ja tam nie głoduje , pepsi też pije 30 butelek pepsi - 150 złoty , reszta na jedzenie 250-300 maksymalnie , teraz w lato to nie problem , kilogram truskawek na dwa dni, ryż plus kasza manna do tego albo makaron i jest kolacja albo śniadanie , obiad kalafior plus ćwiartka z kurczaka - 4,5 zł ... ziemniaki dla jendej osob to na tydzien ... paczka mielonego 7 zł, ablo schabu na tydzien styknie, na surowke słąta albo gootowe surówki w dwupaku 2,5 na dwa dni duze opakowanie u mnie , nie wiem co wy jecie ze wydajecie po kilka dziesiat zloty dziennie, ja kupuje z lenistwa juz nawet w społem bo mi za daleko isc do biedronki i na cały dzien nie przekram 14 zł z pepsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
agnnaaaaaaaa pytajaca mamusia- z tego co napisalas to ok 450 zl wychodzi ci na rzeczy ktore kupujesz codziennie, a gdzie takie jak np.olej, kawa masło, cukier, sól i inne zapasy?a mieso tez kosztuje, dziecku na spacerach nic nie kupujesz?? a soki, napoje itd? nie wierze na pewno tyle nie wydajesz!!!! Wydaję. O kawie pisałam, cukie,r kupuje w biedronce, soli nie schodzi mi kilogramami co miesiąc :) cukru z reszta też... Soki mam własnej roboty i syn takie pije, z reszta innych nie chce i nic by wtedy nie chciał pić. Olej kupuje dla nas zwykły rzepakowy albo kujawki, syn ma z pestek winogron i na bardzo długo mu starcza, masło kupuję, jak jest okazja to więcej i do zamrazalnika. Dla mnie smarowidła odpadają bo nie lubię, mój facet ma masło albo masło roślinne, synek zawsze masło i też tego nie pochłaniaja w zatrważających ilościach. Moje dziecko ma rok i co moge mu na spacerze kupić? Lody? :) Raczej nie, jest za mały. Biszkopty i inne dziecięce duperele ma w domu i to zabieram na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamam martymkiii
Ja jestem sama z 16 miesieczna corka. Zawsze robie jak dostaje kase zakupy spozywcze imieso na obiady na caly mieisac.Dzieli i mroze. Dzis kupilam: 0,5 kg watrobki 3 laski bialej na barszc bialy 3 kosci na zupke 1 kurczka , ktorego dziele na porcje i mam na kilka obiadow. 2 plastry karkowki. 0,5 kg miesa mielonego Robie codziennie obiady i codziennie jest mieso.Stracza mi to na miesac. Kupuje maka,kasze , ryz, makaron, olej . cukier., herbate, kawe.Przyprawy, majonez i kczup. Jakies gotowe sosy, koncentrat.Jakies serki,serki topione, wedline hermetycznie zamknieta. ser zolty., pasztety parowki. A codzeinie dokuouje chleb( mam na 3-4 dni), jakies wrzywa, owoce i cos dla malej( jakies chrupki czy ciasteczka) Ja mam na miesiac ok.300zł i daje rade. Oastnio kupilam mieso mileone, kapusta zwykla i kiszona. Zrobilam golabki, z reszty kapsty zrobilam bigos. Caly gar mi wyszedl. Wiec zrobilam ok.15 krokietow z kapsyta a reszte bigosu podzielilam i zamrozilam Np. robie na niedziele rosloke.Duzy garnek.Odlewam troszke i robie sobie galarete. Raz na tydzien robie sobie jakies ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za duzo czy za malo
pytajaca- spokojnie:) Nic do ciebie nie mam, odpowiadalam innej osobie, ktora stwierdzila ze tylko ty jestes atakowana. Ogolnie to super ze macie dzialke:) My budujemy dom i tez bedziemy miec swoja ale poki co pisze o tym ile wydaje.Co do Coli czy Pepsi to lubie czasem szklanke wypic i czy to jest zdrowe to watpie. Ale tez nigdzie nie pisalam ze zdrowo calkiem sie odzywiam. Groszku nie jadam, ale kiedys kukurydze kupilam w Biedronce i bez obrazy ale to byla chala- wole doplacic. Nie umniejszam jednak produktom z Biedronki bo sama pewne rzeczy tam kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna osoba wydaje na siebie
nawet czasem zdarza mi sie obiad z kanjpy wtych 400 zł , 18 zloty obiady z knajpy takie ze dla mnie porcja na cały dzien , do tego po zebraniu 10 ulotek od nich duza pizza gratis przy moich możiwosciach to jest 2 kawałki dziennie , wrzucam ja sobie do zamrazalnika i przekąska na kolacje na cały tydzien , słodyczy nigdy nie lubiłam wole galaretki ,kisiele, budynie tanio i duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podziw dla takich osob jak mama martynki,naprawde trzeba miec łeb na karku,zeby sobie wszystko rozplanowac na caly miesiac i zyc.ja to nawet na dwa dni w przod nie planuje:D ale jak widac mozna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murrrolinka
---> pytająca mamusiu Nie gniewaj się. Ale Twoje obiady są bardzoooo niezdrowe. "...naleśniki, pierogi, placki ziemniaczane, leniwe..." To wszytko to węglowodany, węglowodany, węglowodany. Tłuste, ciężkie, smażone. Zero w tym zdrowia. A "ziemniaki ze smażoną kiełbasą i cebulą + kalafior" to po prostu bomba dla Twojej wątroby. Ciężkie ziemniaki, smażona, tłusa kiełbasa i wzdymający kalafior! Pisz, że żywisz się tanio... ale nie kłam, że zdrowo. Ja dziś na ten przykład miałam na obiad brokuły na parze + indyk z ananasem z rękawa + ryż brązowy. :P Na deser maliny i jagody z jogurtem naturalnym. I to uważam za ZDROWY posiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Co do działki to nie wiem, czy to w ogóle wychodzi taniej. Chyba tylko jak się ma własny kompostownik. a tak - to trzeba sporo kasy wydać. Nawet nasiona - mała paczuszka 5 zł. O kosztach nawozów to już nie mówię... A ile się człowiek przy tym nachapie... Z własnymi jajkami jak się ma kury jest podobnno jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
...naleśniki, pierogi, placki ziemniaczane, leniwe..." To wszytko to węglowodany, węglowodany, węglowodany. Tłuste, ciężkie, smażone. Zero w tym zdrowia. Tylko w naszej strefie klimatycznej właśnie tłuszcz jest jak najbardziej potrzebny. Węglowodany tez - nie każdy chce się odchudzać. Rzecz w tym żeby nie przekraczać limitów. Poczytaj o diecie Optymalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolkaaaa
patinati z toba sie nie zgodze Mi na jedzenie idzie 500 zl na dwie osoby i jeszcze zywnosc musze czasem wyrzucac bo nie zdazamy jesc i mieskzamy sami bez rodzicow byc moze ty jesz jak swinia skoro twierdzisz ze 500 nie starcza :D to wyobraz sobie ze sa ludzie ktorzy jedza mniej niz ty ;) lub umia lepiej zagospodarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca chyba na wszystkim
Bo wlasna dzialka wcale nie jest tania, ale jak się ma od kogoś za darmo, to juz jest tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×