Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Spojrzałam na nasze mleko i jest już z nową recepturą i jak tak patrzę na opakowanie to chyba się nie różni od poprzednich co by mogło świadczyć o tym, że ta nowa receptura jest już od dawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz dopiero na str zobaczyłam , że 2-ka jest też na noc. Rozumiem, że można podawać zwykłe w ciągu dnia, a to na noc przed snem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha może i od dawna ,na tą 2 na sen też patrzałam pewnie bardziej syte -ciekawa jestem, jak już mój przejdzie na 2 też wypróbuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlinka to mleko jest z kleikiem ryżowym ,to można do normalnego dosypać i też będzie syte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sie boje tych owocow egzotycznych, choc moja ksiazka sugeruje, ze moge je juz podawac, sama nie wiem... chyba jeszcze z tym zaczekam. Moze sprobuje ze sloika... sama nie wiem, bo jakos nie wierze, ze w tym sloiczku jest inny owoc niz ten, ktory moge kupic w sklepie. U nas sa awokado organic, czyli taki z plantacji naturalnych. No ale on faktycznie nie zostal zerwany dojrzaly. Tylko, ze widzicie, ja nie wierze ze ten owoc czy warzywo w sloiczku zostalo wlasnie zerwane dojrzale z niechemicznej plantacji i wsadzone do tego sloiczka. Powiem wam tak... jako nastolatka pracowalam dorywczo w hurtowni owocow, nigdy nie zapomne, jak kazali nam zdrapywac naklejki z bananow, ktore przyszly z Indii i naklejac naklejki kolumbijskie (te kolumbijskie mialy w owym czasie lepsza opinie jako bardziej naturalne) a potem te banany szly do Tesco... A jeszcze jak ostatnio przeczytalam, ze w sloiczkach Gerbera znaleziono zwiazki uranu, to zaczelam sie po prostu zastanawiac skad tak naprawde to wszystko pochodzi... Stwierdzilam, ze jednak lepiej bedzie jesli sama bede przygotowywac malej posilki ze skladnikow z zaufanego sklepu (piekielnie drogiego, ale czego sie nie robi dla dzieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja zdjęcia wysłałam na pocztę :) merideath - fajnie, że masz zaufane źródło skąd możesz brać warzywa i owoce. Ja kiedyś miałam dużo tego u babci na działce, ale ostatnio dziadkowie polikwidowali większość grządek, więc nie mogę liczyć na naturalnie nawożone warzywka. Mam większe zaufanie do tych słoiczkowych. Ja też bym się wstrzymała z tropikalnymi owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotlinka myślę że bez sensu kupować 2 na noc ,lepiej kleik i dodawać ,nawet teraz możesz jak dajesz butle na noc ,ja na noc jeszcze pierś daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlinka -u nas tez powstały problemy z kupką, po tych wszystkich posiłkach mała az kwiczała gdy ją cisnęla. kupa była bardzo sucha, tyle ze u nas doszla alergia wiec odstawiłam dosłownie wsystko i wróciłam do cyca. pierwsza kupka przy samym cycu plus herbatki (jakos tak wychodzi 3 xpo 100 ml ) juz była normalna, teraz 10 ty dzien czekamy na nastepna. Chyba sie jeszcze wstrzymam z jedzonkiem poki nie zrobi kolejnej bo moge znow jej zahamowac. Jak znajdziesz sposób na rozrzadzenie to koniecznie napisz , moze nam tez sie uda pokonac to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merideath myślę powinnaś spróbować dać owoce ze słoiczka ,nie otrujesz dziecka nie zaszkodzisz też, Mała będzie kiedyś chciała spróbować czegoś co podpatrzy u koleżanek i co nie dasz dziecku bo nie jest eko .Sama piszesz o bananach ,więc nie masz 100 % pewności że banan ten pochodzi na pewno z tego kraju jakim go oznaczyli .Po za tym jedzenie dla dzieci jest sprawdzane bardziej niż dorosłe ,jeżeli coś nie tak to zaraz jest afera ,nikt nie ukrywa tego bo faktycznie można było ostatnio poczytać w necie o jakiś wykrytych nieprawidłowościach ,już nie pamiętam o jakom firmę chodziło .Chodzi mi o te egzotyczne owoce ,które dziecko może wcześniej posmakować ze słoiczka ,banana czy jabłko nie koniecznie ze słoika ,też poskrobałam kiedyś banana Matiemu i nic mu nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co... moja Matylda dzis konczy 5 miesiecy... Niesamowite jak dziecko potrafi sie szybko rozwijac. Z placzacej kuleczki w marudnego bobasa, ktory juz teraz ma swoje zdanie... masakra... z jednej strony ciesze sie, ze te pierwsze tygodnie minely bo one byly naprawde ciezkie, ale z drugiej strony chce zatrzymac czas nie wracac do pracy i spedzac z mala jak najwiecej czasu, bo taka kochana sie zrobila... To jest naprawde przecudny okres dla rodzicow, pierwsze usmechy, pierwsze jedzonko, zabki, potem slowa, raczkowanie, pierwsze kroki... ja nie chce wracac do pracy ;( Niech ktos za mnie to zrobi ;) Dzis wracamy do domu do angli... w koncu!! Tu w tej szwecji troche zimnawo, lepiej jednak czujemy sie w anglii. Na szczescie az do przyszlego roku nie musimy tu wracac... uffff... dobra... ide sie zbierac, do zobaczenia wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio czytałam o dowodach dla niemowląt. Czy któraś z was już złożyła wniosek o taki dowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelee My na razie mamy tylko paszport tymczasowy na 1 rok bo teraz dla niemowląt nie dają na dłużej, a za 10 dni jedziemy do PL na urlop to tam postaramy się wyrobic ten dowód. Wniosek o pesel już teściowa złożyła, a jak dojedziemy to szybko składamy wniosek o dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie słyszałam na temat dowodów... Co do tych zaparć może warto podać probiotyki? Ostatnio pani pediatra mówiła, że dobrze jest zmieniać probiotyk co 2 tygodnie... My pozbyliśmy się zaparć, ale teraz martwi mnie zapach kupki już drugi raz zrobiła o takim kwaśnawym zapachu ... czy waszym maluchom też się to zdarza? Dziś idziemy na szczepienie:( Nie lubię tych dni, gdy ogarnia mnie panika tłumaczę sobie, że to dla jej dobra i ciesze się, że nie będzie tego pamiętała;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie pamietam jak pachnie kupka mojej Amelki :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozmawiałam z siostrą cioteczną, która ma córkę w wieku 1,5 roku i niestety u nich te same problemy z kupkami były. Dopiero jak mała zaczęła jogurty wcinać to przeszło. Kupiłam owoce z jogurtem w słoiczku od 6 ms to spróbujemy za kilka dni. Na razie mogę Ci napisać to co dziewczyny doradzały, ale myślę, że każde dziecko inne więc trzeba wszystko wypróbowac i się nie poddawać. Co do probiotyków - zastanawiałam sie nad tym i mam jeszcze lacido baby z okresu, w którym mały brał antybiotyk, więc może spróbuję podawać przez jakiś czas. No to wypisuję te niektóre z rad :) - podawać płyny - gruszki, jabłka - przed jedzeniem ok 50 ml przegotowanej wody - herbatka hipp na trawienie - herbatka z kopru włoskiego - śliwki - surowe, tarte jabłko - brokuły, kabaczek, cukinia, koperek, zielony groszek, kapusta, szpinak - pół szklanki przegotowanej wody z łyżeczką miodu na czczo - syropy z laktulozą, ale to trzeba z pediatrą konsultować już Na razie rzeczywiście poczekaj na kupę, bo jeszcze niunię zaprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie zapachu to niestety nie pomogę, bo te bobki ledwo czuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny można dowód tymczasowy wyrobić ,jak byłam wyrabiać paszport to widziałam informacje o dowodach tymczasowych dla dzieci ,i z tego co pamiętam to taki dowód tymczasowy jest na rok z możliwością przedłużenia na 5 lat - paszport tak samo na rok z z możliwością przedłużenia do 5 lat ja zdecydowałam się na paszport to jest praktycznie to samo / A teraz się pochwalę -Moje dziecko piło z kubeczka tego TT co niby cieknie ,ale nam nie cieknie, mały nie krztusił się ,kubek jest od 6 m ,kupiłam taki bo innego nie było ,były jeszcze duże kubki od 12 i 18 mies .,ale fajnie i najważniejsze że wodę wlałam i on wypił nie dużo bo z 30 ml ale jak na pierwszy raz to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia wg mnie pół miękki-pół twardy , ustnik nie wygina się no chyba że z siłą go poruszysz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola- a mogłabyś zapodać linka jakiegoś? :) czy są tylko jedne TT od 6 ms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wizualnie nie jest atrakcyjny bo nie kolorowych bajerów ,ale te uchwyty są naprawdę fajne ,są profilowane i mały trzymał ten kubek bez problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się podoba ten design ;) Chyba też musimy zakupić małemu ten sprzęt - do butelki już go przyuczam, ale czasami nie chce trzymać wygodnicki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam na zdjęciu jak butle trzyma.Mały jest cudny i takie śliczne oczka ma . Mój puszcza butle a ja mam TT one są szerokie i nie wygodne dla małych rączek ,do tego kubka mogę wkręcić smoczek od butelki to wtedy mały trzyma i próbuje sam pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelee my wyrobilismy malemu kinderpass jak mial 4 tyg. W brgeramt idziesz i nie czeka sie w kolejce i wyrabiaja ci go na miejscu, musisz miec tylko zdjecie, oraz oboje rodzice musza przy tym byc. Wazny na 10 lat. Troche bez sensu na 10 lat bo zdjecie noworodka i juz teraz maly nie jest do siebie podobny ;p Nie wiem jednak czy mojemu przysluguje polskie obywatelstwo, bo ja mam dwa, chyba bede musiala sie w polskiej ambasadzie spytac. Wiecie co myslalam ze po wieczornej butli bebiko ok 16o ml synus bedzie dluuuugo spal a tu zonk i spal kolo 3 godzin jak przy cycku i juz chcial pic na nowo :) Rano probowalam mu podac znow butle ale sie darl i za nic nie chcial jej pic.... Na szczescie zjadl ladnie sloiczek, dolalam do tego troche wody tak jak ktoras z was radzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U nas piękna pogoda także dopiero co wróciłam z małym ze spaceru. Byliśmy dzisiaj u mnie w pracy. Wojtek to miał tam jak w raju. Cały czas go nosili na rękach i był w centrum zainteresowania. To co mnie zdziwiło to to że wcale się nie bał. Chichotał i dyskutował z każdym. Najbardziej do gustu przypadła mu moja szefowa bo jak tylko ją zobaczył to zaczął wyciągać do niej rączki a póżniej jak go wzięła na ręce to objął ją za szyję. Z kolei u innej osoby na rękach prawie że nie usnął. Wtulił się w nią i zamknął oczka. Szok. Ogólnie przytulał się chętnie do każdego i nawet nie płakał jak wyszłam na chwilę. Na mnie wogóle uwagi nie zwracał - chyba mu już wystarczająco zbrzydłam. :) Kotlinka Radzio to śliczności i jakie duże oczka ma. Wogóle powiem wam nieskromnie może, ale u nas na grudniówkach to same śliczne dzieciaczki nam się udały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek Wiola wielkie brawa dla Twojego brzdąca :)) Explosive tyle ze my nie mamy obywatelstwa, mała tez nie dostała bo zabrakło nam trzech lat. Wiec musimy wyrabiac polskie dokumenty tyle ze do dzis tego nie zrobilismy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Kotlinka, sprobuje moze z polowe z tego co napisalas,owoce i warzywka nie wchodzą w gre przez uczulenie. ;) ale herbatke z kopru dostaje i nic, kurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×