Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Pampusia - ja też myślałam o Mikołaju ale niestety ten pomysł upadł bo mojemu O. się nie podoba. Dzisiaj przeglądałam kalendarz i jakoś mi się Bartosz spodobał, mój Facet nie powiedział ani tak, ani nie, mamy pogadać jak wróci z pracy. Czytałam opis tego imienia chociaż szczerze mówiąc nie bardzo wierzę w takie sprawy, bo zazwyczaj są tak opisane, że każdy coś do siebie dopasuje ale znam kilku fajnych Bartków więc jest to jedno z niewielu imion które tylko dobrze mi się kojarzą. Natalia1990 - to Twoja Mała ma prawie książkową wagę jak na przełom 21-22 tygodnia.Bo powinno być około 350 gram. A z tymi ruchami to jest róznie. Jak czytałaś wcześniej Evangeline jeszcze nie czuje ruchów, a jest w drugiej ciąży, ja np. czuje od około 15 tygodnia, a jestem w pierwszej. Pojęcia nie mam dlaczego jedne Maluchy uaktywniają się wcześniej, a inne później. Co do ciuszków to większość będzie nowa - mój Facet uparł się, że jego dziecko nie będzie chodziło w używanych :o Mam nadzieje, że z czasem jak zobaczy jak szybko Maluch z tych ciuszków wyrasta, a później jak szybko niszczy to zmieni trochę zdanie. No i druga rzecz to, to, że w Rodzinie były ostatnio same Dziewczynki i u mnie i u Niego, a w różowych kokardkach naszego małego Mężczyny jakoś nie widzę :D A ja uważam, że Małe dzieci na tyle szybko wyrastają z ciuchów, że nie mają czasu żeby poniszczyć, na allegro można znaleźć mnóstwo fajnych ciuszków, czy też całych paczek wyglądających jak nowe, wystarczy wyprać i tyle. ewa0505 - co do szkoły rodzenia, to my na pewno pójdziemy, dzieki temu ja będę pewniejsza, bo o ile mnie jeszcze może i pokieruje natura - jak wspomniała zdaję się Mama Natalii - to mojego Faceta nie będzie miało co pokierować :D A w końcu to On musi zadbać o to żeby ze mną wszystko było ok, bo wątpie żebym sama była na tyle przytomna aby myśleć o wszystkim, jak się da to też pomóc, a i naturze też warto zapewnić wsparcie. Pasja24 - tak z ciekawości ile płaciliście za echo? Bo też chcemy się wybrać jak będziemy już w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładne imię Mikołaj podoba mi się ,ale w moim otoczeniu jest ich za dużo ,natomiast Bartek to mój mąż tyle że Bartłomiej a nie Bartosz ,no masz racje fajne są Bartki.Piszecie dziewczyny o ciuszkach i widzę że twój mąż ma takie same podejście co mój że skoro on chodzi w nowych to dzieci też ,ale ja już inaczej myślę jak się Marcel urodził to szalałam wszystko nowe niektórych rzeczy nie ubrałam z cenami oddałam znajomym,często bez słowo dziękuje ,wózek jeden i drugi i resztę rzeczy sprzedałam za grosze ,teraz się zastanawiam czy nie kupić używanego głębokiego wózka ,a potem może już nową spacerówkę,rzeczy kupiłam dużo nowych ale też kupiłam używane dwie wielkie siaty od jednej kobitki wyprałam i jak nowe są .Szkoła rodzenie za pierwszym razem nie chodziłam i jakoś szybko poszło ,teraz też nie będę jakoś mi się nie chce,dałam radę za pierwszym razem dam i teraz ,ale mam koleżanki którym SR pomogło i chwalą sobie.Dziewczyny pomóżcie ,podpowiedzcie jakieś imię dla mojego chłopczyka.Pozdrawiam Serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak bym miała chłopca to bym się wahała między Karolem Marcinem a Filipem:) A Mikołaj faktycznie śliczne imię. O to całe szczęście z tą wagą . Bo już się martwiłam troszkę... a właśnie nie mogłam nigdzie znaleźć norm. Macie może jakąś stronkę z takimi normami? Co do ciuszków to ja patrze w większości na ceny. Jak coś jest z promocji i wychodzi korzystnie to kupuję w sklepie a tak staram się szukać używanych nie zniszczonych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety... co do imienia to patrzę, że u ciebie tak samo jak u mnie - bo mój mąż też nie kręcił nosem na Bartosza, więc chyba u nas będzie Bartosz. Ja na poczatku chciałam Michała albo Kamila - ale się nie zgodził. Tak wogóle to mieliśmy mieć Kacpra - ale niedawno siostra nam je podkradła, więc odpada. Zresztą myślę, że jak mały się urodzi to będziemy wiedzieli jakie imię będzie do niego pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety - nie wiem gdzie planujesz wykonać echo serduszka, ale w Warszawie kosztuje ok. 300-400 zł. Ja na szczęście mam pełną opiekę medyczną wykupioną przez moją firmę w Centrach Medicover więc echo wykonali mi za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evangeline...
Witam dziewczyny.Coś mi się posuło i nie mam dostępu do neta,muszę korzystac z tego w telefonie,stąd mój pomaranczowy nick.U mnie wreszcie dzidzia daje znać,co prawda nie są to zbyt częste kopniaczki,ale są.Zwłaszcza poznym wieczorem czuje wyrazne ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evangeline...
Co do imion to mój synuś ma na imie Julian.Jeżeli i tym razem byłby chłopczyk to też bym chciała wybrać coś na literę J.Zastanawiamy się więc z mężem nad Jonatanem.Dla dziewczynki mamy już od dawna wybrane imię.Także jeśli będzie dziewuszka to nazwiemy ją Milena Wiktoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evangeline...
A co do szkoły rodzenia to słyszałam opinie,że podczas porodu wszystko się zapomina,jak oddychać itp.Sama nie chodziłam do takiej szkoły i wcale nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie poniedziałkowo :) U nas po weekendowej burzy nad imieniem nadal nic nie wiemy :o Wybraliśmy kilka które nam się podobają, Bartosz, Emil, Kamil, Tymon, no i wynalazek mojego Faceta: Milan. To ostatnie to ponoć jakieś węgiersko- coś tam, mojemu Facetowi się podoba, bo jego nazwisko ma korzenie węgierskie, ja jestem nastawiona strasznie sceptycznie, a to dlatego, że na pewno potem Mały będzie musiał się tłumaczyć, że pomimo niepolskiego imienia i nazwiska jest Polakiem :o Co o tym sądzicie? Mój O. mówi, że przesadzam. Pasja24 - dzięki za info, trochę się obawiam czy gdzieś znajdziemy to u mojego Faceta, bo będziemy szukać w Bieszczadach, a czasami mam wrażenie, że tam to się świat zatrzymał jakieś 20 lat temu :D W IE takich rzeczy w ogóle nie robią, może jeśli byłoby coś nie tak na usg.. chociaż biorąc pod uwagę jakość sprzętu w szpitalach to pewnie niczego i tak by nie widzieli :o Co do wózka to my chyba kupimy nowy, boję się trochę brać używanego - obawiam się, że się popsuje, szczególnie, że u nas zima będzie długa więc i mały dłużej pojeżdzi w głębokim. Przeglądałam allegro i takie bardziej markowe używane to koszt około tysiąca, a za tysiąc można spokojnie znaleźć coś nowego z gwarancją. Natalia 1990 - ja informacje odnośnie wielkości Malucha i rozwoju sprawdzam tu: http://www.maluchy.pl/ciaza/?nr_tyg=22 albo tu: http://polki.pl/ciaza_tydzien.html?page=rodzina_ciaza_rozwoj_artykul&cmn_id=10001063 chociaż w na polkach.pl wkurzają mnie rady dla Partnera, bo są chyba naprawdę dla ignorantów kompletnie nie interesujących się swoją Partnerką i dzieckiem :o Mam też taką książeczkę którą dostałam w irlandzkim szpitalu z całym rozwojem Malucha ale są różnicę pomiędzy wagą i wielkością, hmm irlandzkie dzieci chyba wolniej rosną. evangeline... to dobrze, że Maluszek się "ujawnił" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewuszki !!!! A ja jeszcze o imionach.... Alicja , Anastazja czy Aurelka :)? Liczę głosy... pomóżcie bo kołowacieję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Milan mi się też bardzo podoba ,ale znając mojego męża to mogę zapomnieć o tym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacperuszka
Witam wszystkie mamuśki :) ja mam termin na grudzień... siedzę w domu na zwolnieniu i postanowiłam zacząć udzielać się i rozmawiać z innymi kobietami... takie wsparcie i porady są bardzo pozytywne w tym okresie czekania. My mamy już imię dla chłopca - Gabriel a nad dziewczynką wciąż się zastanawiamy. Mój mąż wymyślił Noemi ale ja się nie zgadzam, wolę Matyldę :) Jutro wizyta u lekarza, może nasze Maleństwo się ujawni i będziemy wiedzieć czy synek czy córa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety... - Milan brzmi fajnie :) - najfajniej moim zdaniem, podoba mi się też Bartek tylko jakos tak dużo ich juz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) to moze i ja wkoncu dolacze:) jakos wczesniej nie moglam sie przebic na innych tematach grudniowych no to tak, termin mam na 13.12 , prawdopodobnie dziewuszka;) a co do imienia to narazie nie moge sie na nic kompletnie zdecydowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lijonka... jeszcze masz troszkę czasu na zastanowienie :) na pewno wpadnie Ci do głowy takie że od razu będziesz wiedzieć że to jest TO :) my tak mieliśmy z Gabrielem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lijonka :) fajnie że jesteś bo jakiś deficyt na dziewczynki tu panuje ;) chociaż tak naprawdę to nieważne czy 'chłopackie" czy "dziewczyńskie" ciuszki będziemy kupowały oby super zdrowe były te nasze robaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj brzuszek jest juz naprwde spory:) w 4 miesiacu az gin sie zdziwla ze mam taki duzy brzuch, ale przytylam juz chyba 6 czy 7 kg:P w sumie to nie objadam sie jakos tak bardzo wiec nie wem od czego tak rosne i rosne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, każda z nas chce tylko aby dziecko było zdrowe... płeć ma już mniejsze znaczenie... ja na razie ciuszków nie kupuję, boje się że jeszcze za wcześnie. A może to tylko moje urojone myśli i powinnam zacząć kompletować szafę Maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie grudniowe mamusie:) fajnie, że jest nas coraz więcej. Alicja-bardzo ładne imię. Ja wybrałam dla chłopca Wojtek a dla dziewczynki Hania. W pasie to mam już metr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam również nowe grudniowe Mamuśki :) Rzeczywiście z tymi imionami to ciężki wybór. Dla dziewczynki z tych co podałyście mi osobiście najbardziej podoba się Anastazja (ma super skrót - Nastka), gdyby nie to, że nasz robaczek (Kostek) okazał się chłopcem to poważnie bym je rozważała. Co do obwodu w brzuszku to ja mam teraz 92 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brzuch zaczął rosnąć dopiero niedawno... i z tą wagą też mam troszkę za dużo. Od początku ciąży już 7 kg a gin powiedział mi na początku że nie powinnam przekroczyć 10 kg! No cóż, tak to jest jak się siedzi w domu na zwolnieniu i ma zakaz przemęczania, ćwiczeń (problemy z łożyskiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetaza-pewnie ze niewazne czy chlopak czy dziewczynka:) w sumie to ja mialam przeczucie ze bedzie chlopak (mam juz coreczke) ale teraz to sie nawet ciesze bo jakost chyba tak pewniej sie bede czula w roli mamy dziewczynki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży przytyłam ponad 20 kilo,zgubiłam to bardzo szybko a teraz na wagę nawet nie staje ,do końca czwartego miesiąca zero brzucha spodnie jeansy normalne nosiłam ,ale pracowałam i trochę latałam ,potem zwolniłam tępo urlop,grill,leńiuchowanie, teraz też nie pracuję bo miałam łóżysko brzeżnie przodujące i parę razy z przemęczenia krew mi poleciała ,ale czuję się już bardzo duża, obwód brzucha mam 100 cm ,ale uda mi przytyły strasznie ,ale nic zgubi się na spacerkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny, ja przytyłam dopiero 2,5 kg... Czy to za mało, jak sądzicie? A najciekawsze jest to, że mam dziki apetyt, a kolacje jem często nawet po godz. 22 bo inaczej rano budzę się z silnym ssaniem w żołądku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evangeline...
Hej.A my właśnie w pierwszej ciąży nastawiliśmy się na dziewczynkę i przez 5 miesięcy mówiliśmy z mężem do brzusia-Milenka.Gdy się jednak okazało,że to chłopczyk rozważaliśmy nad Milanem lub Milo,jednak mi się jakoś nie specjalnie podobało.W pierwszej ciąży utyłam 26 kg i miałam ogromy brzuch.Synuś ważył 4250.Teraz natomiast mam 5 kg na plusie i mały brzuszek,a w pasie nie wiem ile mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie nowe grudniowe Mamusie 🌼 anetaza - ja wybrałabym Alicję ale to dlatego, że mam bardzo miłe wspomnienia z tym imieniem. Do Milana jakoś nie mogę się przekonać przez to nazwisko, chociaż mój Facet się śmieje, że przynajmniej Mały będzie jedynym posiadaczem takiego imienia i nazwiska, sama nie wiem, dobrze, że jest jeszcze trochę czasu :) Co do rosnących brzuszków to ja go nie mierzę, wystarczy mi sam widok mojego Faceta który co jakiś czas mi o tym przypomina :D I tak na przykład wczoraj zakładał buty pochylił się i podnosząc się mówi: Aaaale Ci brzuch urósł :D Albo przytula się od tyłu i sprawdza czy daje rade mnie jeszcze objąć :D Kacperuszka - ja też miałam wątpliwości co do wyprawki i tego kiedy powinnam zacząć kupować rzeczy ale po części wygrała strona finansowa - zawsze to mniejsze obciązenie dla budżetu jak kupuje się po trochu, a po drugie wyjeżdzamy, a tutaj mają tyle fajnych ciuszków i tak tanich, że szkoda byłoby nie kupić. Pasja24 - z wagą wszystko jest ok, jeszcze zdążysz "nadrobić" i na pewno pojawi się parę kg więcej. evangeline... Spore było to Twoje pierwsze Maleństwo, miałaś cesarkę czy rodziłaś siłami natury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×