Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Półmetek już jest:) Ciekawe za ile mi wyznaczą termin USG... swoją drogą jakoś mnie korci żeby już wiedzieć czy to chłopak czy dziewuszka. Ja już przeczytałam bardzo dużo o tych ruchach i okazuje się, że czasami w pierwszej ciąży ruchy wyczuwalne są dopiero około 24 tygodnia i to nie jest nic niepokojącego... więc zobaczymy jak będzie z nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja pisałam chyba na innym wątku, że często odwiedzam patologię ciąży i dziewczyny, które mają szyjkę skróconą, nic zazwyczaj nie odczuwały. Rutynowa wizyta u lekarza, a tam króciutka szyjka lub rozwarcie :/ ja i tak panikuję, bo mnie kłuje od około 8-10tc, biorę Mg, leżę, no-spę jak już boli bardzo. Natalia a może czujesz ruchy, a nie wiesz? To taki bulgotanie :) Koleżanka też ostatnio w 20tc poszła do gina i mówi, że nie czuje ruchów, tylko czasami jelita jej szaleją. Okazało się, że to dziecko i czuje je od dawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zastanawiałyście się nad materacem do łóżeczka. U mnie w rodzinie wszyscy mają problemy z kręgosłupem i to dla mnie ważny temat. Najpopularniejsze są podobno kokosowo- gryczane czyli twarde, ale ostatnio trafiłam na artykuł, że po latach okazuje się niezdrowe spanie na twardym. Rehabilitanci polecają lateksowe czyli półmiękkie. Cenowo to tez wygląda średnio: twarde od 50zł średnie od 200zł(nie znalazłam taniej) ktos może ma dostęp do takiego znawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiąc szczerze nawet nie myślałam jeszcze o materacyku ... hm faktycznie ciężki temat... Wiesz no powiem Ci, że czasami wydaje mi się jakbym coś czuła ale to jest tak może 3 razy dziennie takie dziwne uczucie jak by hmmm... no nie wiem jak to opisać, ale zaraz po tym myślę sobie, że już sama nie wiem czy to to czy nie... moja pierwsza ciąża więc naprawdę ciężko mi określić nie mając nigdy wcześniej porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Namanowcach!!! nie martw, twoj lekarz ma racje, takie bole moga wystapic, ja tez tak mam czasami :-) witam tez Minie, na kiedy masz termin? Ja dzis bylam u endokrynologa, tarczyca na szczescie nie wariuje, hormony u, usg tarczycy tez ok. Z tym, ze tarczyca pomniejszona ale mowila,ze przy hashimoto to normalne. Jedyne co to mam za malo zelaza i mam brac dodatkowo do moich witaminek ciazowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh i u mnie znowu dzisiaj pada :o Z resztą ja też dzisiaj padam ale ze zmęczenia, nie wiem czy też tak teraz macie ale od jakiegoś tygodnia już mam problemy ze spaniem, położę się i nic, oczy mi się zamykają, a spać nie mogę :( Dzisiaj w nocy pobiłam wszelkie rekordy i zasnęłam pewnie około 5 rano :o bo 4:30 jeszcze widziałam na zegarze... A teraz już nie wiem co ze sobą zrobić, zaplanowałam na dzisiaj kilka rzeczy, a marzę tylko o spaniu :o A propos spania, w nocy czytałam jedną z moich "ciążowych" książek i tak się zastanawiam dlaczego wszędzie polecane jest spanie na lewym boku w ciąży? Wiecie może? Nigdzie nie znalazłam wyjaśnienia dlaczego akurat lewy bok :o Zaciekawiło mnie to, bo przecież spiąc/leżąc na lewym boku obciąża się jeszcze dodatkowo serce które w tym czasie i tak jest bardziej zapracowane niż zwykle. namanowcach - ja jestem na początku 20 tygodnia i te bóle "w dole" miałam po raz pierwszy w tym tygodniu, wcześniej jakoś w innych miejscach mnie bolało/rozciągało nawet nie wiem jak to do końca określić. Któraś z Was pisała o bólu przy psikaniu... dzisiaj dopisuje się do listy :o Zgięłam się w pół i myslałam, że nie wstanę :o zastanawiam się czy przy ziewaniu wkrótce też zacznie nas coś boleć?! ;) Minia85 - też się nad tym zastanawiałam i nie wiem. Postanowiliśmy, że na początek kupimy kołyskę, bo jest mniejsza i łatwiej będzie ją postawić bliżej naszego łóżka - chcemy uniknąć spania Małego z nami, mój Facet w nocy często się przewraca i wierci i boimy się, że mógłby Małego uderzyć, szczególnie, że ja już dostałam parę razy w nos i kopniaka w pupę przy tym jak się przewracał :D i do kołyski bardzo ciężko jest dostać inny aniżeli kokosowo-gryczany bądź piankowy, może to dlatego, że kołyska nie jest używana jakoś długo. A potem planujemy kupić już normalne łóżeczko takie żeby starczyło na parę lat więc wtedy będzie trzeba się zastanowić. Jak będziemy w Polsce mój Facet musi iść zrobić zdjęcia rtg kręgosłupa i do lekarza, bo wypadł mu dysk parę miesięcy temu więc wtedy zapytamy. Natalia_1990 - więc to pewnie to :) Ja na początku najbardziej te ruchy czułam albo jak leżałam na plecach albo siedząc przy komputerze i wtedy jeszcze nie wiedziałam, że TO to już TO :) Bo zaczynało się właśnie od takiego bulgotania, potem miałam wrażenie, że to jelita jakoś bardziej mi pracują, a parę dni później czułam takie delikatne hmm nie wiem jak to nazwać, to tak jakbyś przejechała bardzo delikatnie palcem po brzuszku tylko od drugiej strony :D A teraz są już prawdziwe kopniaki, aż czasami zastanawiam się czego to moje dziecko się najadło, że potrafi tak mamie przywalić ;) Bettinka87 - pewnie już jesteście w drodze na wakacje więc przeczytasz jak przyjedziesz :) Super, że mamy kolejnego Chłopca na topiku - Gratulacje 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betinka ty to odwazna jestes w tak dluga podroz sie wybierasz. Ja powiem ci szczerze, ze bym sie nie odwazyla tak daleko jechac, tym bardziej smochodem. To sa jednak z 2000km i pewnie niezle wertepy po drodze cie czekaja, potem upaly i nie wiedomo jakie jedzenie. To jest tylko moje zdanie ale ja ci odradzam taka wycieczke,lepiej juz miec troche brzydsza pogode ale byc tam gdzie wiesz co masz np opieke medyczna, bo w bulgarii napewno nie jest taka jak w polsce. Zastanow sie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le rety-- na lewym boku jest wskazane ze wzgledu na zyle glowna, na ktora dzidzia bardziej naciska jesli spisz na plecach czy na prawym boku. Ja mam tak czesto, ze budze sie w nocy i mam cala prawy reke zdretwiala bo spalam na prawym boku. Oczywiscie nic sie nie stanie jak bedziesz w nocy sie na plecy, czy prawy bok przewracac ale jak sie zbudzisz to przewroc sie na lewy bok. Ja mam taka fajna ksiazke, troche stara juz ale tam to wlasnie wyczytalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia_1990 to pewnie to :) ja termin w stopce, jeszcze dużo czasu, ale leżę i przeglądam te wszystkie bajery. Już bym chciała wszystko kupić :) ja dzisiaj nie czuję ruchów :/ a ostatnio dzień w dzień było szaleństwo. Później zjem coś słodkiego i wtedy sprawdzę. Piersi tez jakies mniej dokuczliwe. Jakbym może wyszła do ludzi to mniej bym zwracała uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety ja leżę na obu. Pytała lekarki i powiedziała, że to mi ma być wygodnie :) wręcz jest mi to zalecana, żebym nie nabawiła się odleżyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampusia......................26............02.12.2010.. .........? maczek2..................... .34............03.12.2010 ..........chłopiec some......................... ..26........... 05.12.2010. ..........? karo31.........................31........... 09.12.2010 ...........? explosive.................. ...32............13.12.2010. .. ......chłopiec kasia32.......................................14.12.2010. ..........? bettinka87...................................15.12.2010..........chlopiec łe rety.........................26............16.12.2010..... .....chłopiec Kropka1111................. .29............29.12.2010 ...........? Natalia_1990.................20............22.12.2010... ........? Minia85.................................... ..25.12.2010 . .........? evangeline....................25............27.12.2010. ..........? Namanowcach..............................31.12.2010......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka witam wszystkie nowe dziewczyny:) ostatnio dwie noce pod rząd śniło mi się że mam córeczkę, ale trochę wcześniej że to chłopiec :) widocznie ciekawość mnie zjada hehe Co do spania to ja też ostatnio kiepsko sypiam :( często się budzę a rano wystarczy najmniejszy hałas i już po spaniu! obojętne czy to 6 czy 5 rano, to dziwne dla mnie bo wcześniej uwielbiałam dosypiać rano mogłam wstawać o 10, 12... Też staram się spać na lewym boku, najwygodniej jest mi spać jeszcze z poduszką między kolanami. W zeszłą sobotę wreszcie poczułam ruchy :D przemiłe uczucie, faktycznie bulgotanie w jelitach to coś innego. Te ruchy czuje jakby pływała mi rybka w brzuchu i na zakrętach dotykała mnie od środka, niby delikatnie ale jednak się czuje tak konkretnie :) Jeżeli chodzi o bóle w dole brzucha to niestety też mnie łapią :/ jest to dosyć bolesne kłucie w pachwinach lub dole brzucha. Pomaga mi zmiana pozycji. Wyczytałam też w necie że można tak z 10 min poleżeć z poduszkami pod pupą, faktycznie też przynosi ulgę. zdarzyło mi sie to tylko parę razy np w zeszłą niedziele, ale męczyło mnie chyba cały dzień. Za tydzień ide na usg połówkowe to tez przy okazji dopytam sie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytat ginekolog ktora to opisala: Powiem tak: w ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku ży ły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków. Jeśli z jakiś powodów nie możesz spać na lewym boku, nie oznacza to, że coś złego się stanie.Chłopiec czy dziewczynka? Wiele kobiet nie wie o zalecanej pozycji i wybiera dla siebie najwygodniejszą (czasem nawet na plecach) i nic złego się nie dzieje. Jeśli pozycja jest niekorzystna to zaczynasz się w niej po prostu źle czuć. Poza tym często dzieje się tak, że pomimo że ułożysz się kładąc do snu na lewym boku, kiedy się przebudzisz już jesteś na prawym lub na plecach. I trudno z tym walczyć. Można podpierać się poduszką - wałkiem pod plecy i małą poduszeczką pod brzuch. Między nogi też najlepiej włożyć poduszkę. Wtedy spanie staje się wygodniejsze i można się łatwiej przyzwyczaić do zalecanego boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto...........................wiek............termin porodu......płeć Pampusia......................26............02.12.2010.. .........? maczek2..................... .34............03.12.2010 ..........chłopiec some......................... ..26........... 05.12.2010. ..........? karo31.........................31........... 09.12.2010 ...........? explosive.................. ...32............13.12.2010. .. ......chłopiec kasia32.......................................14.12.2010. ..........? bettinka87...................................15.12.2010.. ........chlopiec łe rety.........................26............16.12.2010..... .....chłopiec Kropka1111................. .29............20.12.2010 ...........? Natalia_1990.................20............22.12.2010... ........? Minia85.................................... ..25.12.2010 . .........? evangeline....................25............27.12.2010. ..........? Namanowcach..............................31.12.2010...... chlopiec coś mi sie źle wpisał termin porodu ostatnio - powinien być 20.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie widzę same chłopaki :D hehe ... czyżby płeć męska chciała podbić świat... może macie racje, że to to;) My już z narzeczonym kupiliśmy łóżeczko, bo akurat trafiła się okazja cenowa... 200 zł za turystyczne bo na takim nam zależało z przewijakiem wibracjami melodyjką i dwupoziomowym dnem:) No i teraz ten materacyk ... hm... może po prostu najlepiej iść do pediatry i porozmawiać jaki jest najlepszy, wydaje mi się, że pediatra powinien mieć takie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mnie wcięło... :o Jak wrócę do Polski to chyba będę zachwalać internet z Tepsy, bo nigdy nie miałam z nim problemów a tutaj to porażka. Ale, ale, myślałam, że się rozpisałyście, a tu cisza na forum, gdzie się wszyscy podziali?! Dzięki za wyjaśnienie o co chodzi z tą lewą stroną :) Teraz przynajmniej mam spokojniejsze sumienie leżąc na prawym boku, bo na lewym jest mi strasznie niewygodnie. Chociaż i tak najchętniej położyłabym się na brzuchu, bo zawsze tak zasypiałam, ale cóź, może gdzieś w okolicach stycznia ;) Chociaż, hmm czy da się położyć na brzuchu jak się karmi piersią?! Dzisiaj uświadomiłam sobie, że urósł mi brzuch, rzeczywiście niezwykłe odkrycie jak na kobiete w ciąży :D w każdym razie dość dobitne, bo nie mieszcze się w moje ulubione jeansy :o Cóź przynajmniej wyprane poczekają na mnie w szafie :) Na szczęście przed ciążą schudłam troszkę i zostało mi kilka lekko za dużych więc teraz się przydadzą. I tu pytanie do "podwójnych" Mam, kiedy kupowalyście pierwsze ciążowe ciuszki? Bo pewnie nie da się dotrwać do końca zupełnie bez nich? I mam jeszcze pytanko, czy któraś z Was zna się na sprawach odnośnie zusu i macierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak cisza tu ... Ja mialam za duzo zajec, troche po kolezankach chodzilam no i na net czasu nie bylo :-) le rety ciazowe ciuchy to juz od 4 miesiaca nosze :-))))) :-)))) Brzuch to mi bardzo szybko wywalilo wiec juz dawno sie w normalne ciuchy nie mieszcze. Ciazowych spodni mam 3 pary jak narazie, kilka sukienek letnich i tuniczek ciazowych gdzie przod jest dluzszy niz tyl czyli starczy mi juz do konca ciazy. Musze jeszcze ze dwie ciazowe spodniczki kupic i to mi juz wystraczy. Ciekawe jak to bedzie w zimie, w kurtke pewnie sie nie dopne, na szczescie mam jeden plaszcz taki rozkoszowany wiec moze sie zmieszcze :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx xxxx
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki WWW.LUMPIK.COM.PL Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny potrzebuję rady :) moja lekarka ma zwykłe usg i wysyła mnie na kolorowe, aby zobaczyć przepływy. Mówiła, żeby iść 22-24tc. Zdecydowaliśmy się od razu na 4D, bo to tylko 50zł różnicy, a pamiątka będzie. Z pewnych względów pasowałoby nam bardziej już w przyszłym tygodniu- pełny 20tc, a lekarka na urlopie i nie wiem. Czy te dwa tyg. robią różnice? Poczekałabym, ale właśnie między 22 a 24tc chyba męża nie będzie, a szkoda by mi było iść samej na taki bajer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm Minia ciezka decyzja, jak bardzo ci zalezy zeby maz przy tym byl to idz juz w 20 tc, z tym, ze z tego co ja sie orientuje polowkowe powinno sie robic miedzy 21 a 24 tc. Moze maja mozliwosc nagrania tego na dvd? moj lekarz robi to za dodatkowa oplata.edy moglby twoj maz sobie potem obejzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
połówkowe będę miała normalnie, chodzi tylko o przepływy i czytam w internecie, że dziewczyny chodzą na nie od 18tc. Kurczę, a moja gin nieosiągalna. Może w pon zadzwonię do lekarza, który robi takie usg i się dowiem od niego. Płyta jest wliczona w cenę, ale na żywo lepiej wiadomo :) pewnie poznamy płeć, więc tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosive - no ładnie, a ja sądziłam, że u mnie to jeszcze za wcześnie na ciązowe ciuchy :D A kupowałaś w jakimś specjalnym sklepie? Czy może allegro? Minia85 - ja chyba bym zaczekała i poszla sama, na pewno można nagrać takie usg, my zawsze dostajemy płytę a robimy zwykłe więc w lepszym sprzęcie na pewno też jest taka mozliwość. A poczekałabym dlatego, że jeśli zlecają jakieś badanie w danym przedziale tygodniowym to pewnie ma to znaczenie. A czy któraś z Was orientuje się kiedy w PL robi się próbę glukozową? Bo cukier mam w normie i nie wiem czy jak jest w normie to trzeba robić czy tylko jeśli coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety... glukoza między 24 a 28tc i robi się zawsze, bo to że na czczo nie masz w moczu nie znaczy, że nie przechodzisz cukrzycy ciążowej. A po obciążeniu wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moczu?! To w PL nie sprawdzają poziomu cukru z krwi? Ja miałam przy każdym badaniu sprawdzany poziom cukru z krwi i tym się sugeruje, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale chodzi Ci o obciążenie? W Pl glukozy we krwi nie robią notorycznie tzn. ja miałam tylko na początku. Potem standardowo robią morfologię, mocz i tam też jest oznaczana glukoza, ale osobnego badania raczej nie robi się, co wizytę- tym bardziej na nfz. Chyba że ktoś ma od początku zły wynik, to może? czyli na początku w krwi potem obciążenie 24-28tc i tyle A u Was jest więcej razy badana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale niezależnie od wyniku glukozy w surowicy obciążenie się robi, bo zazwyczaj ten pierwszy wynik jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi za każdym razem badają cukier, a zawsze miałam i mam w normie więc wychodzi, że takie mają tutaj zwyczaje. A wiesz może czy można zrezygnować z obciążenia? Bo skoro wszystko jest ok to po co dodatkowo się kłuć?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie po to, żeby sprawdzić czy masz cukrzycę. Ten cukier, co robisz jest na czczo, dlatego nie jest miarodajny. Dopiero po spożyciu w tym wypadku glukozy, widać, czy twoja trzustka pracuje jak należy. Wiele dziewczyn, pierwszy wynik ma w normie, a drugi podwyższony. Niby jest ok. a po zjedzeniu pokarmu o dużym indeksie glikemicznym, cukier skacze. Dlatego dziwię się, że robią często to zwykłe badanie, bo rzadko ono coś mówi, a tym bardziej na początku ciąży. Tyle wiem, ale może lekarza spytaj Ja bardziej się boję podobno ohydnego smaku glukozy i chetnie też bym nie robiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, szczerze mówiąc to nigdy tutaj nie miałam badanej krwi na czczo :D Polozne wręcz zalecają zjedzenie czegoś. (może dlatego tutaj zawsze badają krew?!) Ostatnio na jakąś godzinę przed wizytą wciągnęłam batonika - nie wiedziałam, że tez będą badać krew, a tylko to mieliśmy w samochodzie :D Więc dlatego jestem trochę pewniejsza i nie ukrywam, że chcę uniknąć kolejnego pobierania krwi - mam z tym mały problem i za każdym razem mdleje :o No ale cóź, będę w polsce to pogadam z naszą lekarką. A glukoza w smaku to taki gęsty ulepek, więc raczej nic przyjemnego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to może jest inaczej :) wiem, że w Pl jest obowiązkowe i aż mnie to przeraża. Ostatnio byłam w przychodni o 9 rano i trzy dziewczyny czekały po wypiciu: jedna ok, druga blada i ledwo oddychała z cierpienia, a trzecia leżała i płakała prawie, bo zwymiotowała i piła drugi raz. Aż się boje, co będzie ze mną, bo mam tendencje do mdłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×