Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

witaj Wiola, zapraszamy do naszego grona :-) ja tez juz przytylam i to 9 kg, poszlo mi najbardziej w brzuch, uda i cycki :p dziewczyny, czy wiecie juz jak bedziecie rodzic? Silami natury czy jednak cesarka? Ja mam tego nieszczesnego paciorkowca i zastanawiam sie nad cesarka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczęta, Pampusia i explosive - gratulacje! Witam nowe Mamusie :) Ja już się niecierpliwie przed jutrzejszym usg - ciekawe kto tam siedzi :) wizytę mam po 20 więc jeszcze jest trochę czekania. Jeżeli chodzi o poród to ja na razie o tym nie myślę - mam normalnego pietra... chociaż wiem że to nieuniknione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za zaproszenia do waszego grona ,ja zdecydowanie wolałabym normalny poród ,pierwszy poród wspominam bardzo dobrze ,wiadomo drugi może być całkiem inny ,i nie wiadomo czy nie zakończy się cc przez to moje łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwiazdeczka46
Cześć mam na imię Kaśka i jeśli mogłabym z przyjemnością dołącze do Was. Też oczekuje maluszka - syneczka. Ma się zjawić u nas ok 11 grudnia. Dziś ide na USG więc zobaczymy czy data się nie przesunie i czy pan doktor wcześniej dobrze popatrzył. Pozdrawiam Was serdecznie ... i gratuluję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe Mamusie :) a ja dzisiaj znowu poranne wymioty :( już myślałam, że będę miała spokój, a tu śniadanko wylądowało w toalecie. Mam +2kg i moja gin narzeka, że zbyt mało, ale co poradzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja dziś byłam na kontroli u swojej Ginekolog w końcu wróciła z urlopu:) Powiedziała, że wszystko jest w porządku, że nie mam się czym martwić;) a i chyba ciąża jest troszkę starsza niż 21 tydzień bardzo możliwe, że termin będzie zgodny z miesiączką czyli już 8 grudnia. 13 sierpnia mam USG 3d zobaczymy kto to taki siedzi w brzuszku:D Ja jak na razie przytyłam 4,5 kg no i w brzuszek mocno poszło i w piersi:D Wymiotować na szczęście coraz mniej wymiotuje, ale zgagę mam taką, ze normalnie gardło mi wypala. Jutro mam badanie na poziom cukru... trzymajcie kciuki bym nie wymiotowała po tym świńskim ulepku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Gratulacje,zdrowych i silnych chłopaczków życzę.Pampusia-a jednak będzie parka u Ciebie.Super.Ja tez bym chciała chłopczyka i dziewczynkę.Na usg musze jeszcze poczekać także narazie nie wiem kto siedzi w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mi też zaczyna dokuczać Lady Zgaga a co do wymiotów,to nie wiem czy to dobrze ale wogóle nie wymiotowałam.No a poród to sn,na taki się nastawiam.Gdy rodziłam pierwszy raz byłam bardzo spokojna i nie bałam się a teraz gdy sobie pomyślę co mnie znów czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej przyszłe Mamusie! :) Ja również będę rodzić w grudniu - przewidywany termin porodu to 16 XII. Jeżeli pozwolicie chętnie dołączę do dyskusji. My z mężem właśnie dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć synka. Malutki rozwija się prawidłowo, ale niestety lekarz wykrył na USG ognisko w lewej komorze serduszka naszego maleństwa i za tydzień będziemy mieć ECHO serduszka płodu. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Lekarz bardzo nas uspakajał i powiedział, że takie ogniska często się zdarzają u zdrowych płodów i jeżeli występują, tak jak u nas, samodzielnie, to w 99% nic złego nie oznaczają... Pozdrawiam gorąco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamuski! widze, ze prawie same chlopaki w grudniu na swiat przyjda!!! Mnie teraz tak czesto tu nie bedzie na forum bo jestem u mamy w polsce i dostep do netu bedzie ciezki :) odezwe si jak wroce i pewnie bede miala duzo czytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry:) Witam wszystkie nowe Grudniówki fajnie, że jest nas coraz więcej. Rzeczywiście jak na razie to prawie sami chłopcy się szykują. Jeśli chodzi o poród, to ja nastawiam się na sn. Na razie jednak wolę o tym nie myśleć, pomyślę o nim później, brrrrr Jestem na etapie zakupów i czytania o opiece nad niemowlakami. Chyba trochę jednak przesadzam, bo ciuszki i butelki mi się dziś śniły. Musze trochę wyluzować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... widzę, że coś ostatnio żadna z Nas się nie rozpisuje;) Ja dzisiaj byłam na targach mother and baby czy jak to się pisze;D i mówiąc szczerze gorąco wszystkim polecam!! Wygraliśmy kilka świetnych nagród dowiedzieliśmy się wielu informacji które bardzo Nas interesowały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja też już powoli kompletuję wyprawkę Natalia a Ty jesteś z Wrocławia? Warto na te targi jechać?? W sumie widziałam plakaty, ale jakoś zapomniałam :) może na jutro się załapię, jeśli warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem warto;-) tylko fajnie jest brać udział w konkursach, bo naprawdę sporo fajnych nagród można wygrać no i można kupić tańsze rzeczy... a poza tym są ciekawe wykłady na przeróżne tematy... zależy tak naprawdę dla każdego coś fajnego... najlepiej jechać ze swoim partnerem, bo jest świetny konkurs dla tatusiów zakładają im sztuczne brzuchy i muszą chodzić w nich przez godzinę zwiedzając stosika;) Mówiąc szczerze ja jestem zadowolona. a odbiegając od tematu to mam pytanie: czy macie problem z bolącym kręgosłupem i żebrami?? bo mnie całe plecy bolą tak, że najchętniej tylko bym leżała!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było, ale czytam was. Ostatnio pisałyście o teście z glukozą. Powiem wam że jak dla mnie to pikuś. Ja , nie wiem dlaczego ale zaczynam coraz częściej myśleć o porodzie. Może dlatego że już jeden miałam. Najśmieszniejsze jest to, że przed pierwszym bałam się nieznanego, nie wiedziałam co to jest ból porodowy i czy go poznam. A teraz boję sie, bo wiem co mnie czeka, wiem jak wygląda poród. Pociesza mnie tylko fakt, że wszyscy mówią, że każdy poród inny. Natalia, bóle kręgosłupa, krzyża, żeber to normalka. Dziecko naciska na nerwy kręgosłupa. A ciąża się powiększa, więc niestety ból nie zniknie. Ja w pierwszej ciąży miałam takie bóle też od 5 m-ca, najbardziej dokuczliwe były bóle krzyża. W tej ciąży o dziwo jeszcze nie mam. Ale pewnie mnie też nie ominie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane ja również chciałabym się przyłączyć do waszego topiku, w poprzednim troszkę się udzielałam ale podobnie jak wy częściej je czytałam. Termin wg OM mam na 16 grudnia ale wg ostatniego USG przesunęło się o jeden dzień szybciej. Rośnie mój maluch rośnie. Co do płci to lekarz potwierdził że to chłopak chociaż w 11tc też tak mówił. Co do imienia to nie mam pojęcia może znacie jakieś fajne imionka. Ruchy czułam od 14tc - niesamowite uczucie. Teraz to już kopie na całego, nawet kilka dni temu kopnął tatusia - ale udało się to tylko raz. Od tamtej pory mój mąż leci do mnie jak tylko powiem że kopie - ale za każdym razem jak przyłoży rękę mały się uspokaja. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie! Nie chce mi się za bardzo pisać ostatnio bo po całym dniu jestem juz tak zmęczona że tylko czytam. Robilismy ocieplenie domu i parę innych robót a teraz zaczął się sezon malinowy. Ja mieszkam na wsi i u nas wszyscy mają malinki, które trzeba zrywać kilka razy w tygodniu. Wczoraj postałam pare godzin i dziś mnie miednica bolała rano że lewdo wstałam. Ale to też "zwykłe" ciążowe rozchodzenie, więc musze się przyzwyczaić. Zgaga też mi często dokucza. Nie cierpię tego uczucia. Pierwszy raz w życiu mnie dopadło w pierwszej ciąży i szczerze to wolałam już poranne mdłości niż to cholerstwo. Ale cóż zrobić. W środę idę do lekarza. Ciekawe jak mi wyjdą wyniki bo w poniedziałek wzięłam ostatnią dawkę antybiotyku a w piuątek robiłam morfologię. Ale już chyba nie powinno byc śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, ja przyznam, że też staram się nie myśleć o porodzie, bo póki co jest to temat który mnie przeraża :)) Ale marzy mi się poród naturalny w obecności mojego męża - z resztą on by mi nie odpuścił gdybym chciała rodzić sama :) Jeżeli chodzi o bóle kręgosłupa, to dzisiaj w nocy dostałam tak silnego, nagłego bólu całych pleców, że myślałam, że oszaleję. Ból był tak silny, że aż sobie popłakałam :( Na szczęście po dwóch godzinach przeszło. Teraz jest trochę lepiej, ale od chwili do chwili czuję jak delikatnie mnie boli. Czy macie jakieś sposoby na ten ból? Jakąś konkretną pozycję lub ćwiczenie? Będę ogromnie wdzięczna za wszystkie rady!! ewa5050, to widzę, że mamy szansę rodzić tego samego dnia :) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zazwyczaj mam bóle kręgosłupa jak siedzę lub chodzę w momencie gdy się kładę to powoli mija... najwygodniej mi na boku a co dziwne pod bok na którym leże podkładam poduszkę małą i wtedy przechodzi... no ale jeśli w trakcie leżenia złapał Cię ból to nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia, dziękuję bardzo za odpowiedź. No właśnie mnie niestety ten ból dopadł podczas snu:( choć od rana szukam dziś dla siebie najlepszej pozycji, żeby sobie użyć. Może w końcu ją znajdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja24 ja tez mam takie bóle kręgosłupa i to niestety od poczatku ciąży. Dodatkowo u mnie od tych bóli zaczyna boleć cały brzuszek. U mnie pomaga albo podkurczenie nóg - jak leżę, a jak złapie w innej pozycji to najczęściej sie kładę i trzymam nogi wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, Jestem już po usg połówkowym :) wszystko wygląda dobrze. Maluch się ujawnil i pokazał siusiaka :) czyli powiększam grono chłopców! Jak tak dalej pójdzie to zbierzemy drużynę piłkarską ;) Mam pytanie ile waży wasz maluch? u mnie pod koniec 20 tygodnia to prawie 400 gram, to chyba dużo? będą mnie pokazywać w telewizji jak urodzę 7 kilowe dziecko haha Na szczęście mnie omijają bóle pleców mam nadzieje że tak już zostanie... Wracając do nieszczęsnego paciorkowca to lekarz do którego chodzę prywatnie powiedział że nie będziemy go leczyć antybiotykami w trakcie ciąży. Raz ze może wcale nie zniknąc dwa że antybiotyki mogą spowodować rozwój innych paści i wybić 'dobre' bakterie. Antybiotyki będą tylko przy porodzie. Mam nadzieje ze wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam chwilę wolnego więc zaglądam. Czy ja dobrze kojarzę, czy nie będzie wśród grudniówek ani jednej dziewczynki? Przynajmniej na razie. Ile z was jeszcze nie zna płci? Mi dokucza co jakiś czas ból miednicy. Czasami nic mi nie jest i nagle mnie łamie w pół w czasie chodzenia i nie moge kroka zrobić. Leżenie na płasko jeszcze ten ból pogłębia. Właściwie to nie wiem jaki jest na to sposób. Trzeba przeczekać albo rozchodzić bo za każdym razem pomaga mi co innego. Raz kucnę, raz się wyprężę itp. Widziałam, że powstał kolejny topik dla grudniówek. więc sporo nas jest, tylko zdziwiłam się bo autorka napisała że założyła nowy bo reszta jest bardzo zapchana. No cóż, każdy woli inne towarzystwo. Mnie się tu podoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam :) Jak nie psuje się internet to komputer :o Witam nowe Mamy 🌼 ewa0505 - mamy terminy bardzo blisko siebie :) Jak Wasze samopoczucie? Mi niestety zaczęły puchnąć nogi więc siedzę ile mogę z nogami w górze, najgorsze jest to, że już 3 września czeka mnie podróż do Polski więc pewnie jak dojedziemy to prześpie ze dwa dni. Mnie też pobolewa kręgosłup tylko jakoś tak dziwnie, bo np 2 dni mnie boli, a później np tydzień cisza - nie żebym narzekała na tą ciszę :D ale dziwne to. Mieliśmy jechać teraz w sobotę na usg połówkowe ale przesunie się nam na następny tydzień, szkoda, bo strasznie jestem ciekawa co tam słychac u Malucha. Widzę, że niektóre z Was miały już to usg, jak długo trwało? Jakoś dłużej niż normalne? Minia85 - współczuje, mam nadzieję, że jest już lepiej?! Natalia_1990 - jak cukier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola_30_
hejka, ja jestem grudniówką z terminem na 8.12. oczekuję dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka1111 - nie przejmuj się wagą, na moim poprzednim usg Lekarka powiedziała, że Mały waży 196 gram, czyli jak na tamten okres o jakąś jedną trzecią za dużo :D I dokładnie to samo pomyślałam :D znaczy, że urodzę jakiegoś takiego prawie pół roczniaka wagowo ale potem Lekarka mi tłumaczyła, że każde dziecko rośnie w swoim tempie, jedne przybierają na początku szybciej inne wolniej i nie ma powodów do zmartwień. Zobaczymy ile w tym prawdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola_30_ - oooo pierwsza Dziewczynka na topiku :D A propos porodu to ja bardzo nastawiłam się na poród naturalny, ba nawet pozycje do rodzenia sobie wybrałam :D Ale jak będzie to nie wiem, na razie o tym nie myślę, bo panikuje czy w ogóle dam sobie radę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) u mnie na usg w 16tc nic nie wystawało, więc wstępnie też będzie dziewczynka :) w piątek idę na połówkowe i mam nadzieję, że się potwierdzi dziewczyny na kręgosłup polecam poduszkę ciążową. Mąż mi sprawił i bóle kręgosłupa minęły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to dobrze że na naszym topiku będzie kilka dziewczynek. :) Pasja i łe rety... fajnie że jest ktoś kto ma blisko mnie termin. A jak tam u was z brzuszkami i wagą - dużo przytyłyście? Mój brzuch to wygląda na 9-ty m-c, aż strach pomyśleć jak będzie wyglądał pod koniec ciąży. A z wagą to normalnie boję się sprawdzać ostatnio jak sprawdzałam to doszło mi 8 kg. Jak tak dalej pójdzie to dźwigiem mnie do porodu powiozą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cukru to dałam radę to świństwo wypić, ale nigdzie nie mogę znaleźć norm.... i 26 mam wizytę wtedy się dowiem czy wszystko jest ok:) 13 w piątek mam usg 3d ciekawe czy dorzucę tutaj kolejnego chłopaka czy płeć piękną hehehe:D co do tej poduszki na bóle kręgosłupa to ostatnio koleżanka mi ją polecała więc może też sobie taką sprawię... co do wagi to przytyłam około 5 kg nawet troszkę mniej, ale to przez to, że na początku bardzo wymiotowałam... co do brzuszka to już widać dość dobrze, ale nie wydaje mi się jakiś ogromny... jak porównuję ze zdjęciami w internecie to wygląda na taki średnich rozmiarów jak na 23 tydzień;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×