Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość juliajulia23
dzięki @ egzaminowany...biorę się zatem do roboty aby zdążyć z papierami. nurtuje mnie jeszcze jedna właśnie kwestia, pochodze z katowic i tutaj ''ukonczylam'' liceum (tzn w drugiej klasie zrezygnowałam). teraz mieszkam w warszawie ale nie jestem tu zameldowana, zatem do której komisji mam sie zgłaszac? moge tu w warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
nie mogę za nie zapłacić, mimo że mnie na nie stać. czyli z samym zaświadczeniem o bezrobociu nic nie zdziałam? a gdybym zaznaczyła, że prowadzę sama gospodarstwo plus to zaświadczenie o bezrob to wystarczyłoby na zwolnienie? (chodzi o to, że nie zdałam do 3 klasy LO z wf i religii, ogólnie radzę sobie z nauką i jestem ambitna, ale rodzice nie chcą mi tego opłacić a jednak chce coś udowodnić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie ukończyłaś LO? Oraz posiadasz w oryginale świadectwo Gimnazjum lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej? Ja bym złożył tam gdzie mam meldunek. Ponieważ należy przesłać ksero dowodu osobistego. Ale od września 2012 zmieniło się rozporządzenie i można zdawać tam gdzie się chce. Najmniej problemów będzie tam gdzie ma się meldunek.[jeśli chodzi o OKE] Ale nie wiem jak tobie, to będzie wyglądało organizacyjnie dojazd do szkoły wskazanej przez OKE. Dni w których są egzaminy jest osiem, więc w tej kwestii nie jestem Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak napiszesz, że prowadzisz sama gospodarstwo i jesteś bezrobotna, to raczej cię zwolnią. Na egzaminach eksternistycznych nie ma egzaminu z religii oraz wf-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
myślisz, że ktoś sprawdza takie rzeczy jak np. z tym gospodarstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chcialam w innym województwie bo miałabym bliżej to sekretariat jest tak doinformowany że szkoda było moich nerwów w koncu złozylam do tego do którego naleze... ale ciekawa jestem czy Tobie sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
wysłałam deklarację o przedmiotach, wszystkie dokumenty zamknęłam. na co teraz muszę czekać? dostane jakis list w jakiej miejscowosci to pisze i wgl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałaś deklarację, wniosek o zwolnienie i zaświadczenie oraz zrobiłaś to wczoraj? To teraz czekaj na zwolnienie z opłat za egzaminy eksternistyczne. Ile zadeklarowałaś egzaminów? W połowie września powinni ci przysłać decyzję o zwolnieniu z opłat oraz jak cię zwolnią, to miejsce gdzie będziesz zdawać egzaminy. Miejsca zdawania egzaminów będą też dostępne na stronie OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającyKtoś
Witam Was,mam zamiar zapisac sie na kurs eksternistyczny z zakresu LO w Warszawie,dlatego licze tez na kogos z Wawy,okolic lub tez innego miasta kto w Wawie mogl by polecic jakas dobra placowke w ktorej warto bylo by sie zapisac,wiem ze to juz ostatnie chwile poniewaz pisalem do jednej placowki to ma juz ostatnie miejsca a druga zapisuje do 20 wrzesnia jeszcze,chodzi mi o to ze chce wybrac dobra i sprawdzona szkole a opinnie innych sa w stanie pomoc w takim wypadku.Pozdrawiam i licze na odpowiedz kogos w temacie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oni zawsze tak piszą i gadają przez telefon że ostatnie zapisy że już brakuje miejsc ale to tylko ściema i naciąganie ludzi żeby poprzez sztuczne stworzenie niepewności zgarnąć kolejnego. U nas ostatnie zapisy były początkiem sierpnia a do listopada przychodziły nowe twarze które dopiero co parę dni temu zapisały się na kurs. Osobiście nie polecam takich kursów, cały materiał spokojnie przerobisz w domu na spokojnie + internet + podręczniki a na stronie OKE masz cały spis rzeczy które musisz ogarnąć. Takie kursy to ściema w dodatku nie tania, szkoda czasu i nerwów na to, zazwyczaj wykłady przeprowadzają absolwenci lub praktykanci studiów wyższych na umowę zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecstatica
NOVA EDU WARSZAWA wpisz w wyszukiwarke ale wiesz co tempo na takich kursach jest zabojcze i tak musisz wszystko w domu przyswoic, strata pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecstatica
ja mam pytanie o zwolnienie z oplat za egzaminy, czy po pokazaniu papierku z pup dlugo sie czeka na decyzje i czy potem trzeba jeszcze potwierdzac ze sie nie pracuje? czy starczy raz i sie odczepiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za każdym razem przed każdą sesją musisz wysyłać deklarację + zaświadczenie z pup o zwolnienie z opłat z tego względu że między sesjami jest paromiesięczna przerwa a w tym czasie Twój status bezrobotnego mógł się zmienić. Aktualnie deklarację można było wysłać do 31 sierpnia, teraz już za późno o zwolnienie z opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Jak myślicie czy dam radę przygotować się z 6 przedmiotów do tej sesji? Uczycie się tylko z tych wymagań? Wszystko już załatwiłam, tzn. złożyłam deklaracje i umieściłam opłatę, gdyż nie zostałam zwolniona z niej... A musiałam wyjechać i nie wiem czy podołam chociaż na 2 to pozaliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zależności jakie, to przedmioty? Dużo też zależy jak jesteś przygotowana na dzień dzisiejszy z tych przedmiotów. Została, co prawda niewiele czasu, ale czemu nie masz dać rady, może nawet na trójkę(dostateczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Egzaminowany, mógłbyś mi napisać na czym najbardziej skupić sie jeżeli chodzi o matematykę, fizykę i chemie ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambitna K
Dzisiaj wysyłam papiery świadectwo ,itp. kiedy mam wysłać deklaracje jakie przedmioty chce zdawać i wniosek o zniesienie opłaty za egzaminy? może ktoś wie ? wysyłam na oke poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już bardzo szeroko wcześniej opisywałem z czego należy się przygotować z matematyki, fizyki chemii. Mogę tylko, to powtórzyć. Z matematyki: - funkcja kwadratowa - wielomiany - funkcja liniowa - równania i nierówności - zadania tekstowe - ciągi arytmetyczny i geometryczny - itd. ------------------------------------------------------ Fizyka: - kinematyka - dynamika - ruch jednostajny przyspieszony i opóźniony - ruch po okręgu - jednostki miary - astronomia ------------------------------------------------------- Chemia: - konfiguracja elektronowa - grupa i okres - elektroujemność - protony i neutrony - masa atomowa - liczba atomowa - rozpuszczalność - tlenki kwasowe, zasadowe i obojętne - wskaźniki kwasowo zasadowe - itd. --------------------------------------------------- @Ambitna K Jak Ci przyjdzie dopuszczenie do egzaminów, to możesz składać deklarację przedmiotową. Jak chcesz uzyskać zwolnienie z opłat, to składasz wniosek razem z deklaracją przedmiotową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ambitna troche po czasie.. ciekawe czy cie wogole dopuszcza?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zapłaci to ją dopuszczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skad beda wiedziec czy zaplaci czy sie bedzie chciala zwolnic jak najpierw ja beda musieli dopuscic?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniteczka91122
witam a z angielskiego z czego najlepiej się przygotować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającyKtoś
Witam ponownie,dzieki za odpowiedzi ale wlasnie bylem tydzien temu w Warszawie w jednej ze szkol zapisujacych na eksternistyczne i powiem wam szczerze ze sekretarka z tej szkoly porozmawiala ze mna bardzo szczerze i powiedziala ze jesli ktos wybiera eksternistyczny tryb to tak naprawde tylko straci pieniadze i nerwy,ze lepiej sie zapisac odrazu do weekendowego LO po ZSZ 2 letniego lub 3 letniego po gim lub podstawowce,bo mowila ze widziala wielu ktorzy tylko wplacali pieniadze za semestr a pozniej sie przepisywali do tych 3 letnich bo to czasowo i tak samo im wychodzilo minimum 2,5 roku mowila ze przewaznie po 3 przedmioty na sesje wiec 11x3 to powiedziala zebym 2,5 roku liczyl minimum na to i wiecej nerwow zjem przy tym,rowna babka bo nawet nie chciala na kase mnie naciagnac,odrazu odradzila eksterny;)Teraz juz wiem gdzie sie zapisac,nie stracic przy tym tyle kasy co na eksternach,miec legitymacje uprawniajaca do roznego rodzaju ulg no i napewno nie bede to eksterny bo to lipa z tego czego sie dowiedzialem;)Pozdro dla majacych tez dylematy roznego rodzaju z wyborem szkoly hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdałem za pierwszym razem 7 przedmiotów bez niczego. W tym matematykę. Oczywiście każdy ma wolny wybór i może wybrać taką ścieżkę kształcenia jaką chce. ------------------------------------------------------------------------------------ Ale, tak z ciekawości czy ta pani powiedziała, że szkoła dostanie subwencje z MEN na każdego słuchacza? Oraz czy wspomniała o zwolnieniu z opłat za egzaminy eksternistyczne? ------------------------------------------------------------------------------------- Jeszcze taki mały błąd 11x3= 33 a prawdopodobnie chodziło o 11/3. Ja z własnego przykładu mogę powiedzieć, że ekstremy dla tych co chcą się uczyć, to nie jest żadna "lipa". Jedni, którzy zdadzą wszystkie egzaminy eksternistyczne najpóźniej w sesji zimowej 2014 będą mogli zdawać maturę w 2014 roku. A inni jak nawet rozpoczęli od września tego roku LO uzupełniające po ZSZ, to maturka w 2015, a jak po gimnazjum to 2016. Co niektórzy już połowę studiów będą mieć zaliczone. Ale jak pisałem wcześniej, ekstremy tylko dla osób, które się dużo uczą i systematyczne. -------------------------------------------------------------------------------------- Bym zapomniał, czy ta pani pochwaliła się zdawalnością matur po LO uzupełniającym. Wstyd napisać jaki,to procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
Egzaminy eksternistyczne nie są lipą bo tak jak pisze @egzaminowany jeśli zaliczysz wszystkie 11 egzaminów w dwóch sesjach, które są do matury 2014 czyli sesja jesienna 2013 i zimowa 2014 to podchodzisz normalnie do matury po jednym roku ' nauki ', a w uzupełniających albo liceach dla dorosłych bujasz się 2-3 lata w jakiś śmiesznych zjazdach (daję sobie głowe uciąć, że nie nauczysz się więcej niż jakbyś sam dziennie poświęcił 2-3 godziny nauki w domu) co kilka dni bądź tygodni z ludźmi spod ciemnej gwiazdy bo musisz się z tym liczyć, że tacy ludzie tam chodzą (chodziłem to wiem co mówię). Apropo jeszcze wrócę do NOVA i jej kursów.. w ogóle połowa ludzi, w tym ja myślała, że jeśli ukończę ich ten śmieszny kurs to będe mógl od razu zdawać maturę tak mnie omotali.. jakbym wiedział, że można od razu uderzać na egzaminy do OKE to już dawno byłbym na studiach :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa2013
Witam, Mam pytanie. Czy ktoś może wie na temat zaświadczenia lekarskiego? Zaświadczenia są różnego typu i nie widzę na stronie OKE żeby był wzór tyko są same wnioski do składania. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaświadczenie zdrowotne od lekarza przestawiamy, jak chcemy ubiegać się o dostosowanie egzaminu do stanu zdrowia. Jak ktoś jest, np. niedowidzący i potrzebuje dostosowania egzaminu do stanu zdrowia, to przedstawia zaświadczenie od lekarza. ----- Chyba, że masz zamiar zdawać egzaminy z zakresu ZSZ, to potrzebujesz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o dopuszczeniu do określonego zawodu. Ale z zakresu liceum ogólnokształcącego, jak nie chcemy, aby dostosowano nam egzamin do stanu zdrowia, to nie potrzeba żadnych zaświadczeń od lekarza. Pewnie jesteś na etapie wypełniania wniosku o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy arkusze z egzaminów z poprzednich lat są gdzieś publikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa2013
Dziękuje bardzo za odpowiedź. A odpowiadając na pytanie to ja na razie się orientuje i czytam na forum o tych egzaminach. Więc jeszcze się zastanawiam, bo jak czytając to są różne zdania na ten temat. A jeśli można wiedziec to polecasz uczyć się taką metodą? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×