Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Dlaczego "głupie" pytanie? U nas to wyglądało następująco. Telefon zostawiamy u dyrektora. Jeśli chodzi o kurtkę, to albo w szatni(rzadko), albo u dyrektora w gabinecie(też rzadko) lub na wieszaku w sali, gdzie odbywa się egzamin(najczęściej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykuci na blachę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daksap
Witam. Jest tu może wśród was osoba z okolic Zielonej Góry, która podchodzi do egzaminów w Gorzowie Wlkp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz a my listu nawet żadnego nie mamy kuzynce 2 lata temu kazali zabrac dowód wpłaty (nie wiem po co?)..lepiej mieć niż narazic sie na jakis niepotrzebny stresujący konflikt. a co do kurtek to mówilła ze normalnie na sali z tyłu zostawiali komórki też z tyłu ale powiedzieli żeby wyłączyć a jak bedzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też kurtki czasami zostawiamy na sali z tyłu. Ale są też wieszaki, na niektórych salach. Za to z telefonem, tylko do dyrektora. A dla ciebie, to pierwszy egzamin eksternistyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 2008 juz sie za te egzaminy brałam w "szkole" za ktorą zapłacilam za trzy semestry 2100 wyrzucone w błoto bo chodzac do pracy i tak nie mialam czasu na wyklady tylko ze wtedy nas nikt nie poinformował ze mozna je zdawac uczac sie samemu a mi nie przyszlo do glowy to sprawdzic i przy tych zawirowaniach zdałam 3 egzaminy i młoda głupia olałam sprawe a teraz REAKTYWACJA:) i wtedy tez nam sprawdzali świstek za opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy da się napisać fizykę na dopuszczający bez liczenia żadnych zadań a tylko wybierając poprawne odpowiedzi w zadaniach zamkniętych ? Czy w ogóle tych zadań zamkniętych jest tyle aby wystarczyło na zaliczenie fizyki ? Jestem z tego przedmiotu totalnie lewa ale liczę że na dwójkę napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłem na egzaminie z fizyki, ale z tego co widzę na przykładach z 2007 i 2010 oraz arkuszach maturalnych, to jest 10 zadań zamkniętych. Za które można zdobyć max. 10p. Aby zdać egzamin, należy uzbierać 15p. czyli 30%. Może są zadania typu podkreśl odpowiedź, czy prawda fałsz. Ale jak punktów z takich zadań można będzie zdobyć 15 - 20p., to wszystko. Więc osoba zdająca musiała by praktycznie zaznaczyć wszystkie poprawne odpowiedzi. -------- Ale nie jesteś w stanie zrobić kilku zadań? Przecież mamy dostępne wzory, nie trzeba się ich uczyć na pamięć. W pytaniach zamkniętych jest sprawdzana teoria. Na matematyce było dużo zadań zamkniętych, ale nie były to proste zadania i też trzeba było dużo liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Mnie przed jutrem juz ogarnela totalna panika i juz boli mnie brzuch ze stresu aaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekx
ej, w tym punkcie 3. 5 w zagadnieniach Porównać własności mechaniczne ciał stałych, cieczy, gazów, oraz wyjasnić je w oparciu o budowę mikroskopową chodzi o to jakim zjawiskom podlegają? Bo nie wiem czy dokładnie zrozumiałem zagadnienie, a na tym można punktów z 6 albo 3 stracić jeśli się pojawi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminiowany
Dziś egzamin, jakie nastroje? Martwicie się egzaminem, skalą trudności, czy czymkolwiek innym(transportem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja stresuje sie bardzo. W nocy co chwile sie budzilam z tego wszystkiego. A czym sie stresuje? Skala trudnosci. Fizyka to dla mnie chyba najgorszy przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam spałem dobrze, ani razu się nie obudziłem. Też jestem ciekaw skali trudności fizyki. Zakres z czego mogą być pytania z fizyki jest bardzo duży. Łatwiej już przygotować się z matematyki. No i poziom trudności też może być niski umiarkowany średni wysoki bardzo wysoki. Biologia mnie bardzo zaskoczyła. Jeden jedyny przedmiot, który mnie zaskoczył w poprzedniej sesji. Mam nadzieje, że w tej sesji mnie nic nie zaskoczy. Zobaczymy. --------- Po egzaminie jak wrócę, to napiszę co zapamiętałem z egzaminu. Pytania, które będę pamiętał oraz odpowiedzi/rozwiązania jakie wybrałem. A tym czasem jeszcze delikatna powtórka. ---------- Jutro o tej porze za niedługo będzie się rozpoczynał egzamin z WOS-u. Ja na szczęście w tej sesji, tylko raz będę wstał wczas, na angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joy_
Ja podchodzę dziś pierwszy raz do egzaminu, w tej sesji chciałbym zaliczyć wszystkie 11 i napisać w maju maturę. Stresuję się tylko fizyką i polskim. Mam nadzieję że fizyka będzie prosta, zbliżona do przykładowych arkuszy z egzaminów eksternistycznych, ale słyszałem że bywała trudniejsza, chciałbym wiedzieć czy dużo. A z polskiego obawiam się że temat mnie zaskoczy i nie zdołam z siebie zbyt wiele wydusić i zupełnie nie wiem jak długie powinno być to wypracowanie. Bardzo proszę o wypowiedź jeśli ktoś byłby w stanie rozwiać moje wątpliwości. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież za wypracowanie/rozprawkę na egzaminie eksternistycznym można dostać do 15p. Czyli zostaje do zdobycie jeszcze 35p. A te pytania są głównie zamknięte, lub z krótką odpowiedzią. ------- Fizyka jest trudniejsza niż polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam transportem sie stresuje troche z powrotem kurcze czy ja sie w tym krakowie nie zgubie..? może nie:) ogólnie u mnie stresik delikatny bede w domu gdzies okolo 20 dopiero wiec tez postaram sie czyms podzielic o ile zapamietam a ja równiez jutro wos ale to totalny lajcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
W sumie tez sie stresuje czy nie zgubie sie w Łodzi. Teoretycznie mam wytlumaczona droge krok po kroku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja sie boje, ze cos pomyle z tramwajami. Bo jak juz bede w Łodzi to musze 2 tramwajami dojechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
No niestety, troche w Łodzi mam jeszcze drogi. Dobra, ja lece. Dzis chce na spokojnie dojechac, wiec ide duuuzo wczesniej. W Łodzi bede okolo 12. Powodzenia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmikii
nie wiem jak dla was ale dla mnie ten egzamin był bardzo prosty aż sie zdziwiłam rozwiązując te zadania zamknięte. Nie zrobiłam tylko jednego zadania, tego co trzeba było obliczyć liczbe elektronów. Tu w ogóle nie wiedziałam jaki wzór zastosować. A tak to myśle że inne zadania mam dobrze zrobione chociaż nie jestem pewna co do dwóch 1. w którym trzeba było obliczyć ciepło właściwe 2. obliczyć odległość obrazu czy przedmiotu, już nie pamiętam moje odpowiedzi: 1. z optyki, napisałam że dalekowzroczność 2. coś tam z rozpadem to zaznaczyłam ze energia jest wyzwalana 3. to zadanie na ostatniej stronie z tym wykresem to napisałam że ten odcinek to jest topnienie, ale nie jestem pewna czy to jest dobrze ( w ogóle sie tego nie uczyłam bo byłam pewna że tego jednak nie będzie) 4. z tym jabłkiem ( czy to było jabłko?) co spadało z sosny to Ep wyszło mi 2J 5. światło to fala elektromagnetcyzna i dalej - interferencja z zadań zamkniętych - gwiazda - słońce - indukcja elektromagnetyczna- transformator ( ale nie wiem czy to jest dobrze) - coś tam było o jakichś oddziaływaniach, to zaznaczyłam że siła maleje 4 razy - ruch jendostajny prostoliniowy - prędkosć stała różna od zera - coś chyba o satelicie który krazy po orbicie to dzięki przyciągającej sile grawitacji - proton- dodatni i tyle pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinius33
Chryste panie, ta fizyka to jakaś czarna magia :)) Nie uczyłam się wcale, podobnie jak zeszłym razem ale coś tam zaznaczyłam. Pamiętacie zadanie ze szmatką? Co zaznaczyliście? mmikki Ja też chciałam napisać o dalekowzroczności ale stwierdziłam, że to zbyt trywialne i głupia napisałam coś zupełnie innego. Z magnesem trwałym zaznaczyłam ferromagnetyki, bo pamiętałam, że kiedyś, kiedyś dawno temu w gimnazjum obiło mi się to o uszy :P Z wykresu też napisałam, że jest to topnienie, no bo co innego...? A z jabłkiem ile metrów Ci wyszło po 1 sekundzie spadania? Odnośnie światła wpisałam to samo, gwiazda słońce (jakby to szkoła podstawowa była), w indukcji zaznaczyłam chyba coś innego ale strzelałam, bo nie wiedziałam co powinno być. Ja zaznaczyłam, że siła maleje dwa razy. Ruch jednostajny prostolinijny tak samo :) i z satelitą również, ale niestety nie zaznaczyłam chyba protonu, jako ładunku dodatniego :( Co zaznaczyliście z Newtonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to co z Niutonami? 3kg jabłek na Ziemi ma w przybliżeniu Niutonów? 3kg*10m/s2 = 30N ------- To zadanie z radem należało, tylko odjąć Ra226/88. 224-88=136 protonów 88 neutronów 136. -------- Mi też wyszło 2J energia gruszki. ---- Oczywiście w układzie Słonecznym, to Słońce jest gwiazdą. ------- Ładunek dodatni, to proton(ale strzelałem). ------ światło: fale elektromagnetyczna i interferencja ---- Spadek tej gruszki, to ruch jednostajnie przyspieszony. ----- Czas gruszki, to dwie sekundy, ale trochę to zagmatwałem, bo napisałem t2=2s/a i zapisałem a=g i wynik wyszedł mi t2=4s2 i zapisałem t=2s. [ale może wpadnie punkcik] ---------- zadanie z prędkością światła zaznaczyłem diament. Ale tylko go podkreśliłem. I zrobiłem opis pod spodem ------- To zadanie z soczewkami dal mnie było proste, bo sam mam podobną wadę wzroku i oczywiście dalekowzroczność -------- Zepsułem zadanie ze sprężyną, bo zapisałem,że x=10m. A powinienem zapisać, że x=0,1m. ------ Zepsułem też zadanie z pracą lampki. Zamiast 100mA= 0,1A, napisałem, że 0,01A. Zadanie zepsute. --------- Zadanie z lodem w ogóle nie ruszyłem -------- wyskalowałem zależność od V,dm3 od T,K. ale raczej złe napisałem 42 w tym zadaniu, co była luka ------ złe też zrobiłem zadanie z drogą gruszki, po jednej sekundzie. Napisałem, że 10m. Ale ze wzorami mi nie poszło. ----------- Myślę, że te 15p. zdobyłem. Ok. 12 jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinius33
No to ja Newtony totalnie, masakrycznie skwasiłam :( zaznaczyłam 0,3... :/ A ile Wam wyszło w tym zadaniu, gdzie trzeba było zrobić wykres i dopisać w brakującym okienku jedną wartość? egzaminowany, ja wpisałam 41. Jak to jest z tym diamentem? Możesz mi wytłumaczyć w dwóch słowach? Ja na chybił trafił zaznaczyłam wodę:( Ja też dałam odpowiedź, że dwie sekundy i 10 m. Sprężyny i latarki nie tknęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja dopiero weszlam do domu. Uczucia mam mieszane. Ogolnie taki sredni poziom fizyki byl jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×