Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Tak samo zrobimy porzadek z tymi lewymi maturami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oskar Goldbaum
Nie żartujcie sobie z tym zgłaszaniem bo tylko się ośmieszacie, po pierwsze to troll a po drugie to nikt i tak nic by mu nie zrobił. Skoro woli żyć w ten sposób, jego wybór. Dzisiaj wysłałem deklarację do Łomży, chcę zaliczyć wszystkie przedmioty a w kwietniu napisać  maturę. Z czego się uczycie? Sam mam zamiar niedługo zacząć zakuwać z repetytoriów maturalnych. Wyszukałem sobie w internecie te najbardziej wartościowe i treściwe pozycje, sprawdziłem historię autorów i już powoli zaczynam kupować te wybrane. Książki od przedmiotów bezwartościowych takich jak: biologia, historia, wos, PP, TI po prostu przeczytam w całości kilkanaście dni przed egzaminami. Te przydatne - chemia, fizyka, matematyka powtarzam już teraz. O angielski się nie martwię bo szlifuję go codziennie, od kilku lat oglądając anglojęzyczne filmy i seriale, hehe. Aha, i jak to jest z tym zwolnieniem z opłat? Do deklaracji dołączyłem wniosek wraz z zaświadczeniem z PUP. To wystarczy czy muszę jeszcze dosłać formularz zawierający zarobki reszty domowników? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćcc
Trochę głupie pytanie, ale gdzie pracowaliście mając tylko skończone gimnazjum, bo podejrzewam, że większość osób zdaje te egzaminy w wieku 20+ lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam gdzie pracowalibyśmy też z wykształceniem średnim. Sama matura jak i fakt ukończenia szkoły średniej to tyle co nic. Aplikując na poważne stanowisko nie powinno się nawet tego wpisywać w CV. Pracodawcę interesuje wykształcenie wyższe.gos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filipup23
witam. mam w tym momencie zdaną pierwszą klasę liceum i nie bardzo orientuję się na jakiej zasadzie działa to eksternistyczne zdawanie egzaminów więc może orientujecie się czy jeśli dołożę wszelkich starań to przy pomocy egzaminów eksternistycznych mógłbym podejść do matury już w przyszłym roku? więc tak jakby "przeskoczyć" drugą klasę LO? z góry dzięki za odpowiedz pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekkkkk
A Ja mam inny patent mam tylko gim jak ide do pracy gdzie potrzeba średnie to zawsze na rozmowie mowie ze zapomniałem świadectwa i ze doniosę i później zapominają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
filipup23 musisz się zapisać na wszystkie 11 egzaminów, jest jeden egzamin z każdemu przedmiotu i jak je zdasz to masz średnie i możesz zdawać maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaaa005
Do kiedy jest czas na wysłanie papierów na sesje jesienną 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oskar Goldbaum
Przecież wszystko jest na stronie OKE! Tak swoją drogą to sam załatwiłem wszystko już miesiąc temu - od deklaracji po zwolnienie z opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to wygląda z tym zwolnieniem z opłat szczegółowo, może ktoś mi to wytłumaczyć dokładnie jak to wygląda, wystarczy wydrukować ten formularz ze strony OKE i wypełnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam W 2014 roku uzyskałem świadectwo ukończenia Liceum Ogólnokształcącego na podstawie egzaminów eksternistycznych przeprowadzonych przez OKE Jaworzno. Chciałbym w 2017 roku przystąpić pierwszy raz do matury. Kompletnie nie orientuję się w tym temacie. Może mi ktoś napisać, krok po kroku, jak wygląda procedura, gdzie mam się zgłosić, jakie wnioski wypełnić i do kiedy (skąd je pobrać). Po prostu nie mam pojęcia od której strony się do tego zabrać. Z góry dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wie czy w przyszłym roku absolwenci eksternów nadal polaka ustnego zdają w starej formule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztampowa
Zagląda tutaj ktoś, kto zdaje jakieś egzaminy w tym roku? ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość22202
Tak, ja zdaje w tym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztampowa
Super, może ktoś jeszcze się znajdzie i uda się trochę ożywić ten temat? 3 Chętnie bym się podzieliła z kimś emocjami XD Planuję zdać w październiku fizykę, chemię, biologię, wos, historię, informatykę i PP, czyli krócej mówiąc - wszystko czego nie będę zdawała na maturze, żeby mieć to z głowy i później móc się wyłącznie na niej skupić :v Polski, matematykę, angielski i geografię zostawię sobie na luty, bo i tak będę się do nich uczyć, ucząc się do matury. Wy co i kiedy? c:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość22202
Ja zdaję w październiku 11 egzaminów, mam nadzieję że uda mi się wszystkie zaliczyć. A jeśli nie to poprawię w lutym. Zależy mi żeby w przyszłym roku napisać już maturę. Zapisałam się na korepetycje z matematyki i fizyki, uczę się głównie ścisłych przedmiotów bo to z nimi będę miała największy problem:( z j.polskim i historia nie będę miała żadnych problemów, a reszta myślę, że jakoś to pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja się dołączam ;) Po raz kolejny podchodzę do Samej matematyki,resztę mam zaliczoną .To będzie Mój czwarty egzamin z Samej matematyki.Najpierw pisałam 8 i zdałam,potem podeszłam do fiz mat i chem i nie zdałam nic,potem znów fiz mat chem i zdałam dwa a matma nie,potem Sama majca i znów lipa,teraz znów i oby to był ostatni raz bo mnie szlag trafia.Straciłam całą motywację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxz
"Trochę głupie pytanie, ale gdzie pracowaliście mając tylko skończone gimnazjum, bo podejrzewam, że większość osób zdaje te egzaminy w wieku 20+ lat." Jak to gdzie? xD przecież średnie wykształcenie, to nie jest jakiś mus. A napewno nie był kilka lat temu. Ja zaczęłam pracować mając 17 lat ( teraz mam 28), więc później nikt nie patrzył na moje wykształcenie tylko na doświadczenie i wiedzę zawodową. Pracuję w gastronomii, od 6 lat na stanowiskach kierowniczych ( nie McDonald ;)) ), prowadziłam też własną działalność gosp. przez kilka lat. A szkołę średnią zaliczę w październiku - ostatnie egzaminy. Ważne jest to co masz w głowie, a nie na papierze. Znam kilka osób, które ledwo zaliczyły szkołę średnią, a świetnie radzą sobie w życiu zawodowym, bez żadnych studiów i kierunkowego wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztampowa
Mnie w sumie najbardziej niepokoi fizyka i historia. Niby nigdy nie miałam problemów z nauką, wręcz przeciwnie... Ale przejrzałam ten wątek i widzę, że fizyka dla wielu osób nie okazała się zbyt łaskawa ^^'' A za nią akurat nigdy nie przepadałam, tylko jedna sensowna nauczycielka mi się trafiła od tego przedmiotu, w dodatku uczyła mnie tylko na samym początku gimnazjum. Mam nadzieję, że faktycznie większość winy leżała po stronie ''wykładających'' i samej (z lekką pomogą internetu i podręczników), na spokojnie, uda mi się nauczyć wszystkiego w wystarczającym stopniu. Historia za to jest dla mnie strasznie nudna, ratowali ją nauczyciele, zazwyczaj miałam dosyć dobre oceny, ale na zasadzie - przeczytaj raz, zdaj, zapomnij. Doskonale zdaję sobie sprawę, że moja wiedza, nawet o podstawowych wydarzeniach, jest żenująca. No, ale postaram się zdać egzamin na podobnej zasadzie, jak te wszystkie sprawdziany. A może tym razem uda mi się nawet coś ważnego zapamiętać na dłużej ^^'' Patrząc na zdawalność lekko stresuje mnie też matematyka... Ale podchodzę do niej dopiero w lutym, po kilku miesiącach uczenia się do rozszerzonej matury z tego przedmiotu XDD więc chyba nie powinnam się obawiać takich podstaw, mam nadzieję. I z góry przepraszam, mam tendencję do rozpisywania się, a gdzieś muszę wylewać te wszystkie myśli i obawy ;-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do tych, co skończyli szkołę średnią na podstawie egzaminów eksternistycznych. Jak wpisujecie w CV szkołę średnią? Chodzi mi o to, co wpisujecie w rubrykę wykształcenie: bo chyba Liceum Eksternistyczne dla Dorosłych nie brzmi dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość22202
Ja się w sumie stresuje tylko matematyka, reszta myślę że pójdzie dobrze. Z matmy odkąd pamiętam byłam słaba, w gimnazjum jeszcze jakoś to szło, ale w liceum już tragedia, może to też moja wina bo powinnam bardziej przysiąść, uczyć się nie narobiłabym sobie wtedy takich zaległości... Ja w tym roku powinnam kończyć lo, pisać teraz maturę, mam 18 lat więc wiedzę w miarę "świeża", przedmioty humanistyczne tylko powtarzam bo dużo pamiatam i zawsze byłam dobra z j.polskiego, historii czy geografii, j ang, biologii natomiast boję się ze polegne na właśnie fizyce, matematyce lub chemii, o fizyce mam bardzo małe pojęcie... O chemii prawie zerowe, ale szukam dobrych korepetytorow. I staram się myśleć pozytywnie:) W jakich miastach zdajecie egzaminy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztampowa
Ja też jestem świeżo po szkole, maturę dzięki egzaminom mam nadzieję pisać z moim rocznikiem, czyli teraz :P Co nie zmienia faktu, że bywam pesymistką i bardzo mi zależy, żeby nic nie zepsuć, mam już dosyć dokładne plany odnośnie rozszerzeń na maturze, przyszłych studiów itp. ^^'' A egzamin zdaję z OKE w Poznaniu, więc najprawdopodobniej w Szczecinie. Z raportów widziałam, że chyba co roku tutaj organizują, a mam bliziutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość22202
Sztampowa Bądź optymistką, na pewno wszystko dobrze pójdzie, ja też już mam wszystko zaplanowane, nawet kierunek studiów i liczę ze maksimum w 2 sesjach wszystko zalicze. A może ktoś wie, mieszkam w mieście średniej wielkości, oddalonym sporą odległość od OKE bo ponad 100 km, i może jest szansa że wyznacza mi miejsce w którym będę mogła gdzieś bliżej zdawać egzaminy i niekoniecznie prawie codziennie dojeżdżać te ponad 100 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztampowa
Z tego co wiem egzaminy niekoniecznie zdajemy w swoim OKE. Po prostu wyznaczają ci miasto, do którego masz najbliżej, a w którym akurat będą przeprowadzane. Wydaje mi się, że to zależy od liczby osób z okolicy, które akurat w tym roku podchodzą do egzaminów ;) Możesz wejść na stronę swojego OKE i obejrzeć raporty z egzaminów eksternistycznych z ostatnich lat :) Jest tam napisane, w jakich miastach były wtedy przeprowadzane. Pewnie zdarzają się gdzieś bliżej ciebie, może nawet w twoim mieście, jeśli nie jest malutkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w OKE Jaworzno coś się stało, bo wszystkich ludzi, którzy pisali egzaminy zawsze w Rybniku skierowali do Bielska-Białej. Poznałam kilku ludzi z Mikołowa, Żor, Katowic, którzy na egzaminy zamiast do Rybnika musieli przyjechać aż do Bielska-Białej. W ostatniej sesji lutowej tak było. Nie wiem jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
1. ZŁOŻENIE WNIOSKU O DOPUSZCZENIE DO EGZAMINÓW EKSTERNISTYCZNYCH Osoba, która zamierza przystąpić do egzaminów eksternistycznych przesyła do OKE w Jaworznie wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych wraz ze świadectwem ukończenia klasy/szkoły nie później niż na 2 miesiące przed terminem rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej, Czy to oznacza, że zgłoszenie można było wysłać do końca lipca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztampowa
gość - jeśli to działa tak jak mi się wydaje, to może po prostu do tej sesji zgłosiło się trochę mniej osób z okolic Rybnika? Za mało, żeby ''opłacało się'' organizować tam egzaminy. ggoośśćć - tak, jeśli zamierza się zdawać w tegorocznej sesji jesiennej, to pierwszą deklarację, ksero dowodu i świadectwo powinno się przekazać do końca lipca. Oczywiście jeśli wcześniej nie podchodziło się do żadnych egzaminów. Do końca sierpnia jest czas na dostarczenie dowodów wpłat za egzaminy/wniosków o zwolnienie z opłaty i określenia się, które egzaminy chcemy zdawać. Raczej za późno na wysyłanie deklaracji o dopuszczenie, ale jak komuś bardzo zależy - chyba nie zaszkodzi zadzwonić do swojego OKE i spróbować coś jeszcze ugrać :P Ja zdecydowałam się jednak podejść do wszystkich egzaminów w tej sesji. Wątpię, że uda mi się od razu dostać świadectwo, bo do części przedmiotów nie zdążę się dobrze przygotować... Ale jeśli zostanę zwolniona z opłat, to co mi szkodzi spróbować? Zawsze jest mała szansa, że się uda i będę miała już tylko maturę na głowie. Dam sobie szansę, spróbuję, może akurat się poszczęści ^^'' Chociaż strasznie ciężko mi idzie motywowanie się do nauki, jak zwykle odkładam wszystko na ostatnią chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sztampowa, nic tylko pogratulować odwagi z tymi wszystkimi przedmiotami. Dasz radę na pewno. :f Ja na sesję jesienną mam 6 przedmiotów, no ale zwolniona z opłat niestety nie jestem i trochę kasy na to poszło, głupio byłoby d*******y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×