Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Dobrze, dzięki za zainteresowanie. Pisałam temat 2, porównanie Izabeli i Joanny. Trudno powiedzieć jakie % bo cke ma czasem dziwne klucze, ale z pewnością nie mam żadnego błędu typu rzeczowy czy kardynalny. Z pytań na podstawie odpowiedzi na necie wychodzi mi, że straciłam 0 pkt lub 2-4:D. Na egzaminach miałam powyżej 80% z polskiego. Bardziej się martwię matematyką (wtorek). W poniedziałek piszę polski rozszerzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimos
To gratuluję. Ja liczę bardziej na matematykę, polski to moja Pięta Achillesowa, byle zdać, bo w zasadzie na kierunek, który się wybieram (o daj boże), polski jest mi niepotrzebny. Ale pozdro sesiii, skąd w ogóle jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Włocławka. A ty? Mi matma niepotrzebna (chyba że mi odbije coś), za to PL rozszerzony, historia rozszerzona, angielski rozszerzony te są dla mnie najważniejsze. Gdzie planujesz iść na studia i na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimos
Na początku muszę Cię przeprosić, że nie odpisałem od razu, ale byłem urobiony, mea culpa. Jestem z okolic Rybnika. Planuje iść na studia informatyczne stąd większe zainteresowanie u mnie matematyką i przedmiotami ścisłymi (zdaje jeszcze fizykę) nad tym gównianym polskim, nie potrafię zrozumieć humanistów(nie obrażam :D) Chciałbym się dostać gdzieś do krk, wroclove albo wawy, zobaczymy jeszcze jak maturę zdam, z maty jestem zadowolony, chociaż prawdziwy egzamin czeka mnie dopiero jutro, rozszerzenie maty. Ty gdzie masz zamiar iść na studia? ps Jak Ci poszła mata? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Ci zazdroszczę! Chciałabym lubić matmę na tyle by pójść na informatykę. Dzisiaj poszło mi nieźle, podobały mi się zadania. Ale więcej będę wiedzieć jak wrzucą arkusze. Ja planuje iść na uw na dziennikarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50-60% z matmy. Jestem bardzo zadowolona;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimos
Na UW? mniam. Na dziennikarstwo? mniam, mniam. Super, że jest zadowolona z wyników. Ogólnie uważam, że zadania nie były trudne, a już na pewno nie do niezdania :D Kiedy zdajesz polski ustny? I jak Ci idzie angol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polski ustny mam 16 maja, a angielski ustny 17. Z angielskiego rozszerzonego liczę na powyżej 80%, ale czwartek będzie bardzo męczący od 9-18;/. A następnego dnia mam WOS o 9. A ty kiedy masz ustne? Ile Ci przedmiotów jeszcze zostało? Mi zostało jeszcze 6 egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberrrek
Jak myślicie !? Jeśli teraz przedłużę sesję drugi raz i złoże tylko deklaracje na jeden przedmiot a na sesje zimową znowu przedłuże i napisze kolejne dwa egzaminy.Przedłużałam już raz sesje egzaminacyjną mam do zaliczenia jeszcze 3 przedmioty, których teraz nie zdałam:/ matma chemia i fizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boberrek- a na pewno pozwolą Ci potem jeszcze raz przedłużyć? Teraz sesja w październiku, nie dasz rady 3 przedmiotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberrrek
Nie nie raczej nie dam rady 3 na raz a nie chce znowu wtopić pieniedzy i nie zdac:/ chyba do nich zadzwonie i sie dowiem. W ogole jak to jest z tą waznoscia zdanych egzaminow? kazdy jest wazny 3 lata od daty jego zdania czy o co kaman ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :) strasznie się cieszę, że znalazłam to forum (kopalnia wiedzy, serio!), spadliście mi po prostu z nieba, inaczej marnowałabym rok na zajęciach w jakiejś szkole dla dorosłych. ale do rzeczy, bo chciałam o coś zapytać. chciałabym bardzo zdawać połowę przedmiotów w sesji październikowej (muszę zaliczyć wszystkie), ale jest jeden szkopuł. kiedy będę składać te pierwsze papiery, będę mieszkała na mazurach (więc powinnam złozyć dokumenty bodajże do Łomży), ale już od września mieszkam już w Krakowie i nie ma mowy o jeżdżeniu przez całą Polskę na egzaminy. Myślicie, że mogę złożyć od razu deklarację do Krakowa i przyjmą mi ją w takiej sytuacji? i naprawdę super, że można tu pogadać o egzaminach. Niby uwielbiam się sama uczyć, ale jednak się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie koleżanko. :P Po prostu wszyscy aktualnie zakuwają bez opamiętania do egzaminów i nie mają czasu tu zaglądać. :) Od siebie napiszę - NIE WIEM, szczerze nie wiem i jak nie wiem to wolę nie typować czy ci się uda zdawać w naszym najładniejszym polskim mieście czy też nie, więc nie stawiam ci niepotwierdzonych sądów. Zapewne nikt z naszej forumowej społeczności nie był w podobnej sytuacji i dlatego nie odpisuje bo też nie chce ferować niepewnych sądów. ;) Od siebie dodam, że najlepiej będzie jak zadzwonisz do pań z OKE, opiszesz im całą sprawę i one zapewne najdokładniej cię uświadomią co i jak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do twojej sytuacji to nie mam pojęcia niestety. Ale życzę powodzenia w nauce;). Ja zdałam wszystko w sesji październikowej i czekam sobie teraz na wyniki matury:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgdfgdfgdfgdf
cześć sesiii :) , możesz napisać z czego się przygotowywałaś do matmy,fizyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze, zwracam honor, nie przyszło mi to do glowy. :) Jednak ze względów finansowych nie kombinuję, będę musiała zdawać wszystko za jednym razem w sesji zimowej, ale jakoś pójdzie... Jest tutaj ktoś, kto też zdaje coś w lutym? Może ktoś z Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z matmy dostałam 3 (56%) przygotowywałam się z podręczników matematyka z plusem i rozwiązywałam zadania z egzaminów. Położyłam główny nacisk na planimetrii, stereometrii, prawdopodobieństwie, statystyce... Ale całkiem dużo czasu się uczyłam chyba. Tak około z 3h na dział. Z fizyki teorii uczyłam się z repetytorium grega, zadania robiłam ze starego zbioru Mendla bo tam są zadanka dosyć podobne do egzaminacyjnych. Teorie czytałam już prędzej, ale za zadania wzięłam się pewnie z tydzień przed egzaminami. Dostałam 4. Tylko tak w ramach uprzedzenia, ja do egzaminów zaczęłam się przygotowywać prawie bezpośrednio po bardzo dobrym gimnazjum, więc nie miałam przerwy. Nie miałam także zaległości z żadnych przedmiotów, co także jest ważne. By ocenić swoje szanse musicie wiedzieć ile pamiętacie z wcześniejszej edukacji;), czy musicie coś tam z gimnazjum jeszcze powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sessiii, wielkie dzięki za info o podręcznikach, ten od fizyki się przyda.:) Ja dość dużo pamiętam z liceum, bo "pominęłam" tylko pół roku, a martwi mnie tylko chemia, po tu akurat mam spore braki, materiału jest ogrom i nie wiem, za co się wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się pochwalę. Matura zdana. Mata pp- 64% PL pp- 77 Pl R- 65 Historia R- 60 WOS R-42 Ang Pp- 100% Ang R- 86% Witaj UW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sessiii, gratulacje! Pozazdrościć wyników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia163
Witam. Mam takie pytanie do Was. Czy jeśli dziesięć lat temu skończyłam 3 klasę liceum(potem miałam przerwę z przyczyn osobistych), a chciałabym teraz je dokończyć, to czy muszę iść do szkoły od początku(czyli do 3-letniego LO dla dorosłych), czy mogę iść tylko na ostani rok? Albo zapisać się tylko na kurs eksternistyczny i zdać wszystko w OKE? Pomóżcie, bo trochę lat minęło i nie wiem jak na to spojrzą? A bardzo mi zależy,żeby dokończyć szkołę i iść wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hochland
Cześć, madzia163, oczywiście, że możesz się zapisać do 3 letniego LO, jak i również na eksterna, wszystko zależy od Ciebie. KNOWLEDGE IS POWER!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia163
Dzięki. Ale czy jest możliwość kontynuowania,czy już jest za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, niestety, jeśli chciałabyś uczyć się zaocznie w liceum dla dorosłych, to z tego co wiem musiałabyś zacząć od początku. Nawet jeśli masz ukończone te 2 klasy, okres w jakim możesz kontynuować naukę wynosi trzy lata. Albo więc zapisujesz się do LO od początku, albo zdajesz egzaminy eksternistyczne, innego wyjścia raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia163
Dzięki laii. Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Tylko czy mając tyle lat przerwy, dałabym radę zdać egzaminy eksternistycznie, czy lepiej byłoby uczyć się od początku? Dodam,że chciałabym zdać maturę i udać się na studia. Wszystko mam już obmyślone. Czasami tylko życie zrobi nam psikusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę zdawać egzaminy eksternistyczne w lutym. Chciałbym wiedzieć jak się do nich przygotować samodzielnie. Czy książki do matury podstawowej będą dobre? Jeśli macie jakieś rady to napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak można porównać poziom matury podstawowej z matmy i egzaminu eksternistycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Jasio1215 1. Tak, książki przygotowawcze do matury będą bardzo przydatne, sam korzystam z ''Vademecum'' wydawnictwa Operon i bardzo je sobie chwalę. :) 2. Ściągnij sobie informatory dotyczące egzaminów eksternistycznych: http://www.oke.poznan.pl/cms,781,informatory_o_egzaminach_eksternistycznych.htm , potem ściągnij próbne arkusze maturalne i porównaj je ze sobą. Osobiści uważam, że poziom trudności egzaminu eksternistycznego jest podoby do matury, oba egzaminy są z niemal identycznej wymaganej wiedzy, jeżeli coś miałoby być trudniejsze to postawię na maturę, nie mniej, jeżeli zdasz coś na eksternie na 4 lub 5 to i maturę powienieneś zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×