Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość swererek12
no a ja napisalam ze en kinetyczna byla u gory najwieksza siwetnie;/. ten rysunek tez zwalilam;/ odnosie balonu nie pamietam juz co napisalam ;p hm a z tym podlaczeniem tez zepsulam cholera;/ a w abcd hm co tam jescze bylo... ?ze objetosc chyba zamienic na kg,czy cos takeigo...to byly odpowiedzi chyba 5kg 0,5kg co tam mieliscie?? a tez mialam ze miedź jest diamagnetykiem, czyli magnes nie przyciąga,wlasnie laser a zarowka;/ napisalam cos swoimi slowami ale pewie zle;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swererek12
mega a co Ty mialas z tymi kulkami??:P aha i bylo pytanie odnosnie tego,ze wybudowali most trzeba bylo go zamknac bo grozilo zawaleniem i dlaczego go zamkneli ?co tam mieliscie? w jednym zadaniu trzeba bylo tez wykres narysowac w tym co na betoniarke wlewano cement co 20sekung 50kg czy jakos tak;/ ogolnie tez to zadanie bylo dla mnie strasznie trudne a wykres rysowalam dwa razy :( za pierwszym razem cos zle i skreslilam i jeszcze arz pisalam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Trochę mnie ta fizyka wytrąciła z równowagi. Ale już powoli wraca mi motywacja :) Może mi ktoś napisać czego się spodziewać na tech. inf? Słyszałem, że łatwe ale ja na Excelu robiłem ostatnio z 7 lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz wyjezdzam na info..mam nadzieje że bedzie łatwiejsza niz wasza fizyka hehe..powodzenia dla wszystkich zdających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi870
W zamniniętym z kulkami napisałam, że odp D, bo to było pytanie która kluka będzie miała największy okres drgań, czyli ta najdłuższa.A z tym mostem napisałam, że było to zjawisko rezonansu megnetycznego i trzeba było podać przykład tego zjawiska. A co napisałiście w tym głupim zadaniu co trzeba było podać przykłady urządzeń, które przekształcają energię cieplną w mechaniczną i elektryczną??? ja tego nie zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco-------------
Np. turbina w elektrowni zamienia energię cieplną na mechaniczną, a w generatorze elektrycznym następuje zamiana energii mechanicznej na elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksdl;sa;lsksd;lksdl;
informatyka jak dla mnie łatwa bardzo , jak wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto
informatyka łatwa i przyjemna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jutro J.Polski w Żywcu !!! Trzymajcie kciuki ! Ja też trzymam za tych co jutro zdają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x4rdas
Wos łatwy, wypracowanie na łatwy temat - przyrost naturalny w polsce, lubie takie egzaminy na które przygotować muszę tylko długopis. oby polski był taki prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooochoł
No ja się zawiodłem bo byłem przygotowany akurat z czegoś innego, mogło być lepiej, miałem problemy z tekstem do Dziewczyny i ogólnie z tym że nie wiedziałem kto to jest ten Chochoł z Wesela.Tyle dobrze że jakoś poratowałem się tą rozprawką bo temat fajny.Byle tylko 15 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast jestem bardzo zadowolona z języka polskiego.:) Byłam w swoim zywiole rozwiązując zadania.;) Tylko tych funkcji nie wiedziałam dokładnie, ale mam nadzieję, ze trafiłam z nimi w dziesiątkę..:) Jak nie dostanę 4 to sie obraże .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Addulkaa
A jak odpowiedzieliście na to pytanie w stylu w której powieści były kontakty pozaziemskie ? Świętoszek Moliera, Makbet Szekspira , Potop Sienkiewicza i jeszcze jakiś jeden ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdks;lskd;lksd;l
chyba makbet , bo rozmawiał z duchem ojca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzik:)
Zdawał już ktoś matmę? Czy poziom trudności bardzo odbiega od tego z przykładowych arkuszy? Gdzie znajdę wzory z jakich można korzystać na egz. Nie mogę ich nigdzie znaleźć. Pomóżcie, to mój pierwszy egz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e56tyuy
Totalnie zajebałem tego polaka :( Większość odpowiedzi na które znałem odpowiedź totalnie zrąbałem, stres wziął górę.Mam nadzieję że podratuję się tą rozprawką i będzie 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaggdaaaa
A kiedy będą wyniki ? Czy oni wysyłają wyniki do domu pocztą czy trzeba tam dzwonić ? Ktoś mi mówił że wyniki wysyłają dopiero wtedy jak się skończy zaliczać wszystkie egzaminy do których się przystąpiło w danej sesji ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi870
wyniki do 2 miesięcy. Trzeba się uzbroić w cierpliwość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyników możecie się spodziewać w okolicach 30 marca. Przyślą pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, została mi tylko do zaliczenia matematyka. Pytanie kieruje się do tych którzy ją już pisali. Jakie wzory dostaje się na egzaminie? Czy to są takie wzory jak na stronie OKE i czy są w takiej samej formie tzn: spis treści i podane wszystko czarne na białym czy jak to wygląda? Co do waszych pytań związanych z biologią i geografią to ja miałem zadania podobne do tych które są na stronie OKE w informatorach. Moja nauka wyglądała w ten sposób, że rozwiązywałem zadania te które są na stronie oraz testy maturalne (podstawowe). Jeżeli chcecie się uczyć z trzech lat liceum to życzę powodzenia.. Wystarczy książka do pierwszej liceum. Miałem łatwiej ponieważ chodziłem do normalnego LO i tylko do pierwszej klasy potem z przyczyn osobistych podjąłem naukę samodzielnie i rozpocząłem przygodę z egzaminami eksternistycznymi. Moje oceny Biologia 4 geografia 3. W tym roku piszę maturę o ile zdam matematykę. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania związane z egzaminami albo maturą to piszcie ;-) Jeżeli chodzi o fizykę to podchodziłem do niej dwa razy i za drugim razem się udało na 2. Strasznie skomplikowane są te zadania na egzaminie z fizyki i dość dziwnie sprecyzowane (jakby chodziło o specjalne zamieszanie, żeby było trudniej zdać) Gdy rozwiązywałem zadania(testy) maturalne to za każdym razem dostałbym trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na matematyce dostaję się dokładnie te 19-stronnicowe wzory. Bardzo ułatwiają życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co ty dajesz?? Poważnie ;-) No to faktycznie nie będzie tak, źle z matematyką ;-) Dzięki za info, trzymaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do geografii. Też nie była jakaś trudna, trzeba nauczyć tego liczenia, czyli: tu jest godzina taka i taka jaka godzina będzie tam, no i wiadomo o co chodzi, stopnie razy minuty. Kolejne zadanie było o tym, że jeżeli wspinamy się na jakąś wysokość, oblicz jaka była temperatura na danej wysokości. I jeszcze z liczenia była zamiana skali. Z mapki polski trzeba się nauczyć: góry, niziny, wyżyny. Miałem jedno zadanko gdzie trzeba było wypisać wszystkich sąsiadów polski i w odpowiednich miejscach na mapie wpisać naszych sąsiadów. Co tam jeszcze było, wybrzeża, klify, czym się różni stalaktyt od stalagmitu i ogólnie warto sobie poprzypominać wszystkie pojęcia np: czym się różni wyżyna od góry itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi870
Ja w jesiennej sesji pisałam geografię, nie była trudna, bo praktycznie się nie uczyłam a 4 dostałam. Kilka stron wcześniej pisałam dokładnie jakie pytania były, bo zapisałam je sobie zaraz po egzaminie. Napiszcie jeszcze coś o tej matmie. Trudne, czy można na farta zdać po krótkiej powtórce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
No właśnie, matematyka to mój drugi (po fizyce) jedyny realny problem :(. Jaki jest poziom? Taki jak na arkuszu z 2007, może prostszy/trudniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie sobie liczę zadania z maty i powiem wam, że jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o matmie i potrafi podstawiać pod wzory (a wszystkie dostaniecie tak jak w informatorach na stronie OKE) to zaliczycie spokojnie na dopuszczający. Oczywiście warto sobie wszystko przypomnieć i policzyć po kilka zadań z każdego działu :) Polecam wszystkim którzy piszą matę razem ze mną w piątek stronę http://matematyka.pisz.pl/ na której sobie dużo przypomnicie. Warto zajrzeć w zakładkę "matura z matematyki" macie tam zadania maturalne czyli takie które będą w piątek na egzaminie i np: jeżeli rozwiązujecie zadanie 1 które jest zaznaczone na niebiesko i klikniecie w napis "zadanie1" Otworzy wam się strona na której jest podana poprawna odpowiedź, obliczenia krok po kroku i wzór z którego należało skorzystać w owym zadaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos mógłby mi podpowiedzieć co było na PP? nie wiem na co kłasc nacisk ucząc sie a egzamin juz na 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do egzaminu z fizyki to znajomi pisali i wiem jakie były pytanie a odpowiedzi powinny być takie do tego co pisaliście: 1. Zadanie z kulkami. Pytanie było, która z kulek ma największą częstotliwość: im dłuższa nitka, tym mniejsza jest jej częstotliwość. Tym samym, im krótsza nitka tym dłuższa jego częstotliwość. Czyli poprawna odp tam gdzie nitka była najkrótsza . 2. Co do zadania z piłką to go nie znam, ale z tego co pisał kolego wynika, że zwrot powinien być do piłki. 3. Zadanie z ruchem jednostajnym, przyśpieszonym i niejednostajnie przyśpieszonym w podpunkcie b) można było obliczyć drogę. 4. Kiedy tyczka ma największą energię kinetyczną? Ma największą Ek gdy była całkiem na dole tuż po zetknięciu się z ziemią, potem gdy tyczka się prostowała jej Ek spadała. 5. Co do lasera i żarówki to ja bym napisał, że laser jest światłem skupiającym a światło żarówki się rozprasza. 6. Miedz jest diamagnetykiem . 7. Zadanie ze zdolnością skupiającą soczewki powinno wyjść 1D (jedna dioptria). 8. Zadanie z balonikiem - Ciśnienie pod wpływem ciepła zwiększa objętość. 9. Obwód elektryczny - amperomierz (ale nie na 100%). 10. Zamiana jednostki 500g to 0,5kg. 11. Ciężarówka i gruz z nawierzchni. Co 20sek na ciężarówkę ładowano 50kg gruzu. Wykres powinien wyglądać tak: na osi pionowej masa w kilogramach czyli m(kg), poziomej czas w sekundach t(s). Na pionowej zaczynamy os masy ciężarówki czyli 4000kg na poziomej czas czyli 0sek następnie na pionowej masa wzrosła do 4050kg a na poziomej czas 20sek i tak dalej. 12. Z tym mostem to nie wiem, ale chyba chodziło im o rodzaj drgań a nie o rezonans i to jeszcze magnetyczny. 13. Z temperaturą i czasem: 1stopień C to 273k (czyli kelwiny) w zadaniu trzeba było zaznaczyć przez jaki czas woda będzie w postaci ciekłej: odp 5 min. 14. Jakieś pytanie brzmiało która z cieczy nie zamarznie albo nie wyparuję. Trzeba było zaznaczyć odp w której nie była podana woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×