Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Na przedsiębiorczość powtórz sobie: typy osobowości, prawo popytu i podaży, obliczanie wartości odsetek, jakimi cechami wykazuje się osoba asertywna, zasady negocjacji oraz pojęcia takie jak obligacja, akcja, mobbing, rynek pierwotny, rynek wtórny, globalizacja itp. Miałem jeszcze pytanie typu jak wpływają dotacje unijne na rozwój przedsiębiorców i zakładanie firm w Polsce czy coś takiego: musisz w tym wypisać np: nowe miejsca pracy, obniżenie się bezrobocia w Polsce, dodatkowe pieniądze dla państwa i wzmacnianie jego pozycji w gospodarce światowej. Będziesz miał dużo pytań typu prawda-fałsz więc porozwiązuj jakieś testy tego typu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Dzięki za cynk z PP i odpowiedzi z fizyki, MMA. Jeżeli rzeczywiście są poprawne, to mam duża szansę zaliczyć na dop. Ale zwrot miał być OD piłki, bo w zadaniu było założone, że naelektryzowała się dodatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ręki nie dam sobie uciąć za te odpowiedzi, bo nie widziałem na własne oczy testu ;] Ale na podstawie wiadomości które dostałem myślę, że o takie rozwiązania chodziło :) Wiem, że jeszcze było jedno zadanie z energią, czyli np:energia jądrowa zamienia się w energię elektryczną a elektryczna no właśnie, dalej jest problem bo nie znam dalszej treści zadania. Jak pamiętacie to zadanie to je napiszecie i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezimienny48
Hej wszystkiem, mam pytanko zwiazane z biologia, Co mielsicie na wczesniejszych testach i jakich tematow najbardziej sie spodziewaliscie. z góry dzieki. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezimienny48 ogólnie jak chodziłeś na lekcje z biologi to dasz spokojnie rade :) Powtórz sobie pojęcia takie jak: ATP, dyfuzja, osmoza, co to jest gen, jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi. Musisz wiedzieć i wyjaśnić na czym polegają podstawowe funkcje człowieka takie jak: oddychanie, wydalanie, ruch, wzrost itp. Musisz się nauczyć budowy wewnętrznej człowieka, czyli: gdzie są nerki, gdzie jest wątroba oraz jaką funkcję pełnią te narządy, np: za co jest odpowiedzialna praca wątroby. Przyda się jeszcze wiedza z zakresu narządów układu oddechowego, pokarmowego itp. Podstawowe składniki pokarmowe takie jak: białka, tłuszcze, cukry. Co tam jeszcze... Wpływ wirusa HIV na organizm człowiek, musisz znać budowę DNA i RNA. Będziesz jeszcze miał na 100% dziedziczenie cech po rodzicach np: tata ma kolor oczy piwny, mama ma kolor zielony. Jakiego koloru będzie miało oczy ich dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrivin
Cześć, mam pytanie odnosnie nie stawienia sie na egzamin, czy przechodzi on na nastepna sesje? Czy przepada i trzeba znowu wypelniac te wszystkie papiery? z gowy dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco________
Gdzie składa się papiery w OKE Jaworzno. W sekretariacie, czy jest jakiś wydział/pokój gdzie przyjmują wnioski? Prosił bym o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
Jedziesz do OKE Jaworzno i tam jest na dole taka informacja i Ci wszystko powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otrivin - Nie bardzo wiem o jakie papiery chodzi więc napiszę ogólnie. Jeżeli pisałeś już w tej sesji czy tam piszesz egzaminy pierwszy raz to nie wysyłasz tych wszystkich dokumentów typu: nie jestem uczniem żadnej innej szkoły czy wniosku o dopuszczenie do egzaminów. To wysyłasz tylko raz i masz z głowy. Jeżeli nie stawisz się na egzamin z jakiegoś przedmiotu to kasa Tobie przepada i w następnej sesji musisz ponownie wysłać deklarację. Jeżeli nie idziesz np: jutro na matematykę to w następnej sesji jeżeli chcesz zdawać matmę to musisz ją ponownie zaznaczyć w deklaracji i znowu zapłacić za egzamin. Jest jedno rozwiązanie aby nie tracić ponownie pieniędzy: musisz iść do lekarza i załatwić zwolnienie. Musi on napisać, że z powodu zdrowia nie możesz stawić się na egzaminie, kasa wtedy nie przepada a matematyka przesuwa się o jedną sesję, ale i tak będziesz musiał w kolejnej sesji zaznaczyć matematykę w deklaracji. Oczywiście jeżeli pójdziesz do lekarza to musisz wykonać telefon do OKE i powiedzieć, ze Ciebie nie będzie i masz zwolnienie od lekarza które potem im wysyłasz. Jeżeli po prostu nie stawisz się na egzamin to nigdzie nie musisz chodzić ani telefonować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrivin
MMA dzięki za odpowiedz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym jeszcze wszystkim napisać Ile można zdawać egzaminy eksternistyczne o ile można przedłużyć sesję i co się stanie jak nie zaliczycie wszystkiego w ciągu wyznaczonych terminów. Napiszę jeszcze o wprowadzaniu uczniów w błąd przez OKE. Po pierwsze, nie trzeba iść np: do szkoły "neks" i tam się zapisać do półtorarocznego liceum a do tego płacić 60zł za miesiąc nauki, która jest w formie szkoły zaocznej. Większość tak jak ja nie jeździła na zjazdy co dwa tygodnie a uczyła się w domu samodzielnie i zaliczyła egzaminy. Możecie wysłać od razu pismo do OKE i zgłosić chęć przystąpienia do egzaminów eksternistycznych i to wszystko, potem cała procedura wygląda tak samo, czyli deklaracje itd. Na dobry początek zaoszczędzicie 1080zł :) Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej czas który przysługuje na zdanie wszystkich przedmiotów to 2 lata czyli cztery sesje egzaminacyjne. Po upływie tego czasu mianowicie 2 lat macie koniec szkoły, co dalej? Jeżeli zostały wam jakieś przedmioty do zaliczenia to możecie raz przedłużyć sesję egzaminacyjną o jedną sesję, czyli będziecie mieli ostatnią szansę aby zdać szkołę średnią. Jeżeli komuś się nogo poślizgnęła i został z jakimś przedmiotem to nie może po raz kolejny przedłużyć sesji. A gdy zadzwonicie do OKE i zapytacie co dalej to usłyszycie tylko informację, ze musicie ponownie rozpocząć rozpocząć naukę i zaliczać wszystkie egzaminy, co jest oczywiście wprowadzeniem w błąd. Gdy nie zaliczyliście wszystkich przedmiotów w ciągu wyznaczonego czasu i przedłużyliście już sesję to po upływie 2,5 roku kończy wam się szkoła i nie możecie już przystąpić do egzaminów eksternistycznych. Jednakże to nie jest koniec. Zgodnie z rozporządzeniem osoba, która nie zdała wszystkich egzaminów w wyznaczonym czasie może złożyć wniosek o ponowne przyjęcie wniosku i zacząć przystępować do egzaminów eksternistycznych. Jeżeli powróciliście do ponownej nauki w ciągu trzech lat to wasze oceny, które otrzymaliście na egzaminach zostają przepisane i nie musicie za to płacić i zaliczacie tylko te przedmioty które wam zostały np: matematykę (za którą należy zapłacić np:140zł, czyli jak do tej pory). Zaliczyliście matę na pierwszej sesji to macie szkołę z głowy i wykształcenie średnie :D Co z maturą? Aby przystąpić do matury musicie wysłać deklarację maturalną do OKE tak jak wysyłacie deklarację z wyborem przedmiotów do zaliczenia na ten sam adres tylko bez dopisku "opłata za egzaminy eksternistyczne". Jeżeli chodzi o wybór prezentacji na j.polski to nic nie wpisujecie. Wysłaliście deklarację i czekacie na odpowiedź. Po około dwóch tygodniach dostaniecie list od OKE w którym będzie napisane, ze możecie przystąpić do matury. Maturę piszecie w najbliższej szkole od punktu waszego zamieszkania, skieruje was tam OKE, nie musicie pisać, ze chcielibyście zdawać najbliżej jak się da, OKE samo zlokalizuje najbliższą placówkę. Z tym listem który otrzymaliście idziecie do szkoły w której będziecie pisać maturę. Ponownie wypisujecie deklarację maturalną bez wpisywania tematu prezentacji, ponieważ temat wybierzecie temat na miejscu (w każdej szkole są inne tematy prezentacji z języka polskiego). Czekacie na maturę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze tyle, ze jeżeli ktoś nie zdawał nigdy egzaminów eksternistycznych to nie są ona takie łatwe jak większość pisze. Trzeba mieć opanowane te podstawowe informacje z programu nauczania trzech lat liceum ogólnokształcącego a same egzaminy są tworzone w oparciu o maturę i tak samo oceniane. Jeżeli zdacie z każdego egzaminu to tak jakbyście z każdego przedmiotu pisali maturę i ją zaliczyli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myicu
Ja juz po fizie wosie i polskim ;x najlatwiejszy z tych trzech testow to był wos fiza i polski naprawde czarna magia :x dzisiaj o 15 mam matematyka czarno to widze ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myicu
Ja juz po fizie wosie i polskim ;x najlatwiejszy z tych trzech testow to był wos a fiza i polski naprawde czarna magia :x dzisiaj o 15 mam matematyka czarno to widze ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myicu
Co do Polskego to mam nadzieje ze zdam licze na to ze ta rozprawka doda mi sporo punktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Egzaminy z WOSu i Fizyki były dużo łatwiejsze niż matury z tych przedmiotów. Nie popadajmy w paranoję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi870
Jak wrażenia po matmie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Prawie nic nie zrobiłem z otwartych, ale z zamkniętych cośtam się uzbiera na dop. Generalnie nie było jakieś strasznie trudne, ale jak ktoś raczej myśli powoli (tak jak ja) to bardzo ciężko zrobić wszystko w 120 min.... W ogóle co oni za głupie pytania układają, cośtam np. ile jest liczb naturalnych w przedziale x < 4? No więc jeżeli liczyć 0, to 4, a jeżeli nie liczyć zera to 3. Tylko że różne źródła różnie podają czy 0 należy do liczb naturalnych... i bądź tu mądry (ja zaznaczyłem, że 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o matmę to jestem zszokowany poziomem trudności, wydawało mi się że będzie prościej ale myślę że zdam. jeśli chodzi o 0 to wydaje mi się że nie jest to liczba całkowitą, przynajmniej tak mnie uczono więc zaznaczyłem 3. co do innych zadań to nie za bardzo pamiętam ale w tym w którym trzeba było rozwiązać równanie wyszło mi że x może być 2 lub pierwiastek z -3. Pierwsza rata za telewizor chyba 240 i 96 różnych zestawów obiadowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swererek12
hm z tymi zestawami obiadowymi tez tak zrobilam i 96,z tym pytaniem o x to chyba tez wzielam 4 ... wtedy ta rata za telewizor za cholere mi nie wychodzila;p bylo tez zadanie a x1 i x2 ile wam wyszlo?? bo mi wyszlo chyba 3 i 2 a w odpowiedzi bylo albo na opdwrot 2 i 3 albo -3 i -2 i zaznaczylam -3 -2 ... a to zadanie takie hm nie pamietam liczb ale napsize po swojemu "2x+4y+5y+8=0 to jak takie trzeba bylo zrobic??bo jak sa trzy tylko wyrazy to wiem ze delte i x1 x2 a w tym?? kurde bo nie moglam sobie przypomniec ;p aha jeszcze bylo doprowadzic do postaci kanonicznej;D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka..i jak biologia? trudna była? pech chciał że znowu kręgosłup dał o sobie znać i nici z wyjazdu na egzamin. Zła jestem..ale co zrobić.Kuruję się by może choc jutro dać radę pojechać na PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dość długiej ciszy w eterze. :) A więc, co do biologii, ja nie wyuczyłem się zbyt dobrze więc dla mnie egzamin z niej był średnio trudny. :D Napisałem prawie wszyskto, jedynie z tymi glicynami itd. dałem sobie spokój. Liczę na ocenę dostateczną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
powie ktos wkoncu jak wam poszlo z matmy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Historia dla mnie łatwa, za to biologia trudna, ale dużo było do strzelania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, było o komórkach, np. trzeba było rozopznać po obrazku czy komórka jest roślinna czy zwierzęca(była zwierzęca, lecz ja oczywiście napisałem że jest roślinna), było o narządach, w tym wypadku o uchu, o funkcjach układów człowieka, dokładnie gdzie co jest trawione i gdzie jest formowana "kupka" :), o hormonach, o DNA, o dziedziczeniu, o chorobach, w tym przypadku o miażdzycy, dokładnie o sposobach jej przeciwdziałaniu(łatwe), i jeszcze o kilku innych sprawach, ale nie przypominam ich sobie teraz. :P Tak więc musisz wykuć hormony, wszystko o DNA, narządy i układy ludzkie oraz zasady dziedziczenia - to chyba jest na każdym egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... było jeszcze o składnikach kości, o pierwszych etapach ciąży, o tym za co poszczególny mikroelement jest odpowiedzialny w organiźmie, o funkcji nerek i krwi w pozbywaniu się zbędnych produktów przemiany materii, same specjały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Jeszcze ostatnie zadanie było łatwe, to z drzewkami :) Generalnie zaskakująco dużo było tych zadań typu prawda-fałsz. Szczerze powiem, że z tej biologii się najmniej uczyłem bo wydawała mi się najprostsza :P A z ciążą to prawidłowe było bruzdkowanie czy to drugie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×