Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Go艣膰 czarna182
ja tez sie boje bo te dwa przedmioty chyba mi nie posz艂y

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mi historia posz艂a nawet g艂adko i po egzaminie raczej by艂em pewny 15p a nawet wi臋cej. ---------- Z tym Poniatowskim masz dobrze. Mo偶e uda wam si臋 zda膰. Ja histori臋 zda艂em na dobry. ------ Ale z tego, co pami臋tam to egzamin jest podzielony na epoki. I z ka偶dej epoki jest po par臋 punkt贸w. U nas te偶 by艂y pytanie ze Staro偶ytnego Egiptu. Dwudziestolecia mi臋dzywojennego z Polski po 1945r.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Wiolka to jaki艣 m贸j sobowt贸r :) te偶 zdaj臋 11 egzamin贸w i mam podobne wra偶enia co Wiola hehe . Nie martw si臋! Zostaje luty na poprawki .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
A wyniki egzamin贸w przychodz膮 osobno z ka偶dego przedmiotu, czy wszystko za jednym razem? I czy jest mo偶e wgl膮d do egzamin贸w kt贸re si臋 pisa艂o?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Historia by艂a 艂atwa... je艣li kto艣 si臋 uczy艂.. ja si臋 nie uczy艂em i by艂o mi wstyd 偶e nie wiem tych podstaw no ale co zrobi膰, pozostaje luty

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
W Warszawie by艂 ch艂opak kt贸ry ca艂y test trz膮s艂 nog膮 a jako 偶e na pod艂odze jest parkiet to drgania rozchodzi艂y si臋 dos艂ownie po ca艂ej sali - to bardzo rozpraszaj膮ce, je艣li to czyta sprawca niech si臋 opanuje.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
jak wygl膮da艂 egzamin z matematyki? z czego si臋 najlepiej przygotowa膰 ?/dzi臋ki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Z matmy by艂y ci膮gi, funka liniowa, bry艂y, jedno zadanie z obliczeniem logarytmu, wartosc bezwzgledna

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 luluskakopciuszek
Witam nie pisalam bo nie mialam dostepu do internetu od momentu przyjzadu do polski ...po egzaminach z matematyki biologi i historii jakos nastroj nie bardzo do konca pozytywny....historia w miare duzo czytalam wiec moze jakos zdam ....gorzej z biologia.... pozdrawiam i powodzonka dalej... mnie jeszcze czekaja 3 egzaminy i reszta w lutym jak te zdam :P:P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
"W Warszawie by艂 ch艂opak kt贸ry ca艂y test trz膮s艂 nog膮 a jako 偶e na pod艂odze jest parkiet to drgania rozchodzi艂y si臋 dos艂ownie po ca艂ej sali" - mo偶esz opisa膰 tego ch艂opaka? Czy kto艣 mo偶e wie kiedy b臋d膮 wyniki test贸w z tej sesji?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 daksap
Na matematyce w tej sesji by艂o 20 zada艅 zamkni臋tych pytania r贸偶ne np. 1 Usu艅 niewymierno艣膰 z mianownika 2 Z jakiej liczby 12% to 12 3 Obliczy膰 5-I-5I 4 Bylo z pot臋gami 4do2 x 3do3 x 2 do 4 dzielone przez takie podobne 5 Tr贸jk膮t wpisany w kole o kacie 90 stopni i dwa inne, policzyc trzeba by艂o ich k膮ty, odpowiedz mozna by艂o znale藕膰 w karcie wzor贸w 6 dwa logarytmy odj膮膰 od siebie 7 podane pole kwadratu i ile wynosi jego obw贸d 8 rzut moneta dwa razy i jaka jest szansa ze tylko raz wypadnie orze艂 Reszty z zamkni臋tych nie mog臋 sobie przypomnie膰 P贸藕niej by艂y dwa zadania Prawda/Fa艂sz 1 Dotyczy艂o funkcji 2 Narysowany by艂 sto偶ek i walec, sto偶ek mia艂 2x wi臋ksz膮 wysoko艣膰, a walec 2x wi臋ksz膮 d艂ugo艣膰 podstawy. Pytania dotyczy艂y wzor贸w. Za oba te zadania mo偶na by艂o, chyba, dosta膰 10pkt P贸藕niej zosta艂y ju偶 zadania otwarte 1 Podany by艂 tr贸jk膮t prostok膮tny z miara dw贸ch bok贸w, trzeba bylo wyliczyc trzeci bok i cos k膮ta. 2 r贸wnanie kwadratowe 3 by艂 wielomian do wyliczenia 4 Ci膮g arytmetyczny by艂 podany wyraz 11 i 18 trzeba by艂o wyliczy膰 1 i r贸偶nic臋 5 Co艣 tam z prosta by艂o podane A(0,0) i B(10,5) i co艣 tam policzy膰 nie pami臋tam co, chyba jaki艣 wz贸r:) 6 Policzy膰 艣rednia arytmetyczn膮 z podanych liczb i mediane. 7 Zadanie z bry艂膮. Mo偶liwe, 偶e gdzie艣 cos pokr臋ci艂em, ale tak to pamietam. Mo偶e komus sie przyda.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 czarna182
Witam m贸g艂by ktos napisac mi czego moge sie spodziewac na chemi? boje sie strasznie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 daksap
Przegl膮da艂a艣 te przyk艂adowe zadania kt贸re mog膮 si臋 pojawia膰?:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 daksap
Zle troch臋 sformu艂owa艂em zdanie. Moga sie pojawi膰 podobne do nich:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 czarna182
tak rozwiazywa艂am te przyk艂adowe.. a na ostatniej sesji tez by艂y podobne?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wyniki przychodz膮 po oko艂o miesi膮cu od sesji ze wszystkich przedmiot贸w, kt贸re zdajemy. ---- Jak kto艣 pami臋ta ostatni egzamin z chemii i chce co艣 napisa膰, b臋d臋 wdzi臋czny. Czy na ostatnim egzaminie by艂o co艣 o zmianie klimatu, ocieplanie, gazy cieplarniane itd. Jak kto艣 by pami臋ta艂. --------- Dla mnie te偶 biologia by艂a ci臋偶ka, ale zda艂em i to ca艂kiem nie藕le. Matematyka mi osobi艣cie posz艂a super na ostatniej sesji. Ba艂em si臋 jej, ale jak wyszy艂em z sali, to sobie pomy艣la艂em, 偶e minimum dostateczny b臋dzie z tego egzaminu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Czyli nie mamy 偶adnego wgl膮du do egzamin贸w?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mamy wgl膮d do naszych prac, przez sze艣膰 miesi臋cy od egzaminu. Nale偶y przes艂a膰 wniosek do OKE a oni wyznacz膮 termin, w kt贸rym mo偶emy zapozna膰 si臋 z arkuszem(pod nadzorem). Ale w膮tpi臋, ze dadz膮 nam arkusze przed ich sprawdzeniem. A ja jak otrzyma艂em informacj臋, 偶e zda艂em, to wcale mi si臋 nie chcia艂o sprawdza膰 arkuszy. Po sze艣ciu miesi膮cach od egzaminu, OKE mo偶e zniszczy膰 arkusz. Takie s膮 przepisy, musz膮 przez trzy lata przetrzymywa膰 kart臋 odpowiedzi a protok贸艂 przez pi臋膰dziesi膮t lat. -------- Jakie艣 jeszcze pytania?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Dzi臋kuj臋 za odpowied藕 :) A czego uczycie si臋 z chemii?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
''mo偶esz opisa膰 tego ch艂opaka?'' wysoki, w okularach, d艂ugie w艂osy, rocznik 93. Bardzo mnie to rozprasza艂o.. oby si臋 nie powt贸rzy艂o na chemii..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
"wysoki, w okularach, d艂ugie w艂osy" yup, to ja. To jest tik nerwowy zwi膮zany ze stresem i mam tak od dziecka. Takie forum to dziwne miejsce na sk艂adanie 偶ycze艅 i za偶ale艅, ale zobaczymy co da si臋 zrobi膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sante33
Ja na chemie id臋 tylko po to 偶eby zobaczy膰 co b臋d臋 pisa艂 w lutym. kompletnie nic nie umiem i ci臋偶ko mi si臋 jej nauczy膰 :

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mo偶e co艣 ci to pomo偶e: Wska藕niki kwasowo-zasadowe: Fenoloftaleina: Kwa艣ny - bezbarwny Oboj臋tny - bezbarwny Zasadowy - Malinowo czerwony. --- Oran偶 metylowy: Kwa艣ny - czerwony Oboj臋tny - Pomara艅czowo-偶贸艂ty Zasadowy - 偶贸艂ty -- Papierek uniwersalny: Kwa艣ny - czerwony Oboj臋tny - 偶贸艂ty Zasadowy - niebieski ----------- pH od 1 do 6 - kwasowy 7 - oboj臋tny od 8 do 14 zasadowy -------- Grupa w uk艂adzie okresowym pierwiastk贸w: Od 1 do 18. ----- Okres Od 1 - 7 . Pow艂oka K lub 1 - 2 elektrony Pow艂oka L lub 2 - 8 elektron贸w Pow艂oka M lub 3 - 18 elektron贸w Pow艂oka N lub 4 - 32 elektron贸w Pow艂oka O lub 5 - 50 elektron贸w [ na prawd臋 32] Pow艂oka P lub 6 - 72 elektron贸w [ na prawd臋 18] Pow艂oka Q lub 7 - 98 elektron贸w ------------------- W zapisie A/Z E A- liczba masowa, masa atomowa, 艂膮czna liczba proton贸w i neutron贸w Z - protony Liczb臋 Z rozpisujemy jako konfiguracj臋 elektronow膮. Np. Tlen symbol O2 liczba Z = 8 K2L6 Pe艂na konfiguracja: 1s2 2s2 2p4 1s2 - czyli pow艂oka K lub 1 2s2 2p4 czyli pow艂oka L lub 2 ---------- St臋偶enie procentowe Cp=ms/mrozt *100% mrozt = masa substancji + masa rozpuszczalnika --------- Elektroujemno艣膰 wg. Paulinga: Je艣li r贸偶nica jest pomi臋dzy 0,0 do 0,3 - wi膮zanie kowalencyjne Je艣li r贸偶nica jest pomi臋dzy 0,4 do 1,7 - wi膮zanie kowalencyjne spolaryzowane Je艣li r贸偶nica jest wi臋ksza od 1,7 - wi膮zanie jonowe -------- Obliczenie Cl2 Cl - Cl = 3,0 - 3,0 = 0,0 - wi膮zanie kowalencyjne [elektroujemno艣膰 mamy podan膮 na karcie rozdawanej przed egzaminem] HCl = Cl - H = 3,0 - 2,1 = 0,9 - wi膮zanie kowalencyjne spolaryzowane KCl = Cl - K = 3,0 - 0,9 = 2,1 - wi膮zanie jonowe -------- Wod臋 bromow膮 odbarwiaj膮 w臋glowodory nienasycone. --------- Mam nadziej臋, 偶e co艣 z tego, co napisa艂em ci pomo偶e. Jak chcesz, to napisz臋 jeszcze o wykrywaniu bia艂ek, skrobi, cukr贸w i sacharozy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Dok艂adnie, jak masz czas egzaminowany to pisz :) Na pewno si臋 przyda :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sante33
Dzi臋kuje, mo偶e wiesz jak ustala膰 liczb臋 elektron贸w, proton贸w ?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mo偶e taki przyk艂ad: pierwiastek chemiczny w臋giel C(symbol) 12/6C w zapisie A/Z E [W uk艂adzie okresowym pierwiastk贸w 6/12] Wi臋c 12 - to liczba A czyli 艂膮czna liczba proton贸w i neutron贸w 6 to liczba Z czyli proton贸w (elektron贸w - ). Mamy ju偶 ustalon膮 liczb臋 proton贸w 6. Ustalamy teraz liczb臋 neutron贸w 12 - 6 = 6 W臋giel ma 6 proton贸w(elektron贸w) i 6 neutron贸w. ---------- Liczb臋 Z rozpisujemy w konfiguracji elektronowej. 1s2 2s2 2p2 lub K2 L4. Teraz 艂atwo odczyta膰 z tego zapisu okres L= 2(K-1, L-2, M-3,N-4,O-5,P-6,Q-7), oraz grup臋 L=4 4+10=14 Grupa 14 okres 2. ------------ Co to s膮 izotopy? Odmiany pierwiastka chemicznego r贸偶ni膮ce si臋 liczb膮 neutron贸w w j膮drze atomu. Np: Ostatnio by艂o na fizyce. Izotop radu Ra 226/88(rad ma kilka izotop贸w zapisz臋, ten kt贸ry by艂 na fizyce) Ra226/88 - w uk艂adzie okresowym pierwiastk贸w Ra224/88 - ten co by艂 na fizyce Liczba proton贸w si臋 nie zmienia. Ra226/88 ma 88 - proton贸w i 138 neutron贸w. Izotop radu Ra 224/88 ma 88 - proton贸w a 136 neutron贸w.(ten izotop, co by艂 na fizyce) ------------ Jutro napisz臋 jeszcze o wykrywaniu bia艂ek, skrobi itd. Oraz o roztworach w艂a艣ciwych i zawiesinach i rozpuszczalno艣ci substancji.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Wiolkaaa9393
Powiedzcie mi, umiecie rozwiazywac na jutrzejsza chemie jakies bardziej skomplikowane rownania? Zadania? Doswiadczenia BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE rozpisywac?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kret321
W sumie to nie, ja bardziej w ciemno id臋 偶eby zobaczy膰 co i jak i najwy偶ej b臋d臋 w lutym ponownie pisa艂. Dla mnie chemia to najgorszy przedmiot :/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
ja tak samo id臋 w ciemno, znam podstawy podstaw. W膮tpi臋 偶eby to starczy艂o aby zaliczy膰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×