Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Czesc, nie ma sie czym stresowac. Wszystko powinno byc na stronie cke w zakladce egzaminy eksternistyczne, znajdziesz tam spis materialu jaki obowiazuje na danym egzaminie i przykladowe egzaminy z rozwiazaniami, potem tylko jakies dobre repetytorium i mysle ze spokojnie mozna uczyc sie samemu. Zalezy jak bedziesz sobie radzic z przedmiotow takich jak matematyka, fizyka i chemia, sporo ludzi ma z nimi problem. Wtedy moze przydac sie jakas pomoc, lecz moim zdaniem z takich przedmiotow najlepsze sa korepetycje. Nie jestem zwolennikiem kursow przygotowujacych do tych egzaminow. Podoba mi sie Twoja postawa:) mysle ze na poczatek dobrymi przedmiotami moga byc np. : biologia, j. Polski i technologia informacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja piszę tą stronkę, ale jakoś nie mogę się zmobilizować i skończyć. ----- Moim zdaniem szkoda kasy na kursy eksternistyczne. Ale to jest moja opinia. ------- Jak chcesz zacząć egzaminy eksternistyczne w lutym, to wniosek należy złożyć do 30 listopada bieżącego roku. Do wniosku dołączasz: - kserokopie dowodu osobistego - oryginał świadectwa gimnazjum/ zasadniczej szkoły zawodowej lub 8 letniej szkoły podstawowej. --------------- Następnie składasz deklarację przedmiotową do 31 grudnia br. Oraz pewne będziesz się ubiegać o zwolnienie z opłat za egzaminy eksternistyczne. Razem z deklaracją dołączasz wniosek o zwolnienie oraz zaświadczenia z pracy oraz oświadczenie o dochodach domowników prowadzących wspólne gospodarstwo domowe. ----------------- Napisz z jakich przedmiotów masz największe braki oraz z czym masz problemy. Mam nadzieję, że będę mógł jakoś pomóc. ------------ Moim zdaniem najłatwiejsze przedmioty to: - wiedza o społeczeństwie - Podstawy przedsiębiorczości - Technologia informacyjna - Matematyka [ale ja lubię matematykę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najłatwiejsze są historia,wos,pp,geografia,j.polski, informatyka bez otwierania książki zaliczysz. Trudniejsze matematyka, fizyka,biologia i chemia tu musisz poświecic troche czasu. J.angielski jeśli znasz podstawy to w zupełności wystarczy, poza tym warto sie go uczyc napewno ci się przyda. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo Wam Wszystkim dziekuje za rady,na pewno się przydadzą,owszem bedę ubiegaćsie o zwolnienie z opłat ,mam niepełnosprawne dziecko i musiałam zrezygnowac z pracy na Jego rzecz ,,jestem na swiadczeniu pielegnacyjnym wiec myślę że ze zwolnieniem z opłat nie będzie problemu,czyli rozumiem ze do konca grudnia muszę zadeklarować ile i jakie przedmioty chcę zdawać i również do końca grudnia mam składać wniosek o zwolnienie z opłat,tak?a powiedzcie ,gdzie sa te informacje na temat zakresu tematów których muszę sie nauczyc,na stronie oke bo ja sie nie moge doczytac ,są tam testy z lat 2007 ale zakres tematów na rok 2014 ,chyba jednak za durna do tego jestem.jesli chodzi o przerwe to sporo bo z 15 lat ,dlatego sie obawiam ,mam co prawda dzieci w gimnazjum i je przepytuje ale generalne wiecej czasem sciemniam ze wiem o co kaman ,błagam robcie tą stronkę i jesli mozna to podzielcie sie troche materiałami ,podpowiedziami ,zastanawiałam sie nad dwoma przedmiotami ale jakby udało sie trzy to bym sie nie obraziła,ile Wam mniej wiecej zajmowała nauka jednego przedmiotu,przeraza mnie chemia,fizyka ,matematyka bo byłam raczej humanistką ,angielskiego sie nie uczyłam ,za to rosyjskiego ,ale chciałabym zdawac angielski bo chce sie go nauczyc nawet dla samej siebie,jak ja Wam co niektórym zazdroszczę ze juz po,mam ochotę odpuścić ale z drugiej strony.....,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw składasz wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych. Do 30 listopada tego roku. ----- Potem będzie wybór przedmiotów oraz zwolnienie z opłat. Co do zwolnienia z opłat, to liczy się dochód na osobę w gospodarstwie domowym. Jeśli dochód na osobę w gospodarstwie domowym wynosi do ok. 500zł (dokładnie jeszcze sprawdzę). Wtedy zwolnienie może nastąpić w całości z opłat za egzaminy. --------- Jak masz jakieś pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje bardzo,a te przykładowe zadania na stronie cke to były na egzaminach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego, nie wiem ale to są tylko przykłady możliwych zadań na egzaminy. Najważniejsze to mieć przygotowane najważniejsze materiały i uczyć się aby uzyskać min. 15 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Strasznie sie stresuje oczekiwaniem na wyniki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowany, jesli chodzi o tworzenie strony to fajnie gdyby na niej byla taka zakladka, w ktorej mozna zadawac pytania. Bo jak widac duzo ludzi ma wiele pytan (nawet jak duzo informacji jest podanych). A zawsze moglabym pomoc Ci w odpowiadaniu na takie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dzwonilem do jaworzna, sa juz wyslane wyniki. Ja mam zdane wszystkie 11, w jednej sesji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przydałoby sie,skoro to są przykłady to z kąd wiecie czego sie uczyc?ja chyba zacofana za bardzo jestem,mysle ze jestem w stanie przyswoic sobie materiał,na pewno w czesci humanistycznej,mogę przeczytac podreczniki ale chodzi mi konkretnie o zakres od ,do ,nie wiem na czym sie najbardziej skupic,wiolla ja wiem ze sa odpowiedzi ale wertuj i szukaj w watku który ma 197 stron to troche czasu trzeba poswiecic a ja tego czasu nie mam,choc i tak sporo go przeczytałam ,nie rozumiem takich przytyków człowiek sie normalnie chce dowiedziec ,zapyta grzecznie a tu jakies wstawki typu ze sa odpowiedzi,ale to nic to tylko moje odczucie ,w kazdym badz razie wiem ze jestescie na świeżo z egzaminami dlatego pytam, egzaminowany prosze zmobilizuj się jeszcze raz i zrób ta stronkę ,dla takich jak ja,którzy sa ciemni:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
misza93,gratuluję bardzo,bardzo,bardzo i zazdroszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz kiedy były wysłane? Nie wiem czy już dzisiaj wyczekiwać czy przyjdzie za parę dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mowila mi babka ze wyslane z tego co wiem to leci poleconym wiec jak wczoraj wyslali to dzis max jutro beda bo dzwonile. O 8 wiec watpie ze dzisiaj wyslali. Ale to w jaworznie gdzies indziej moga byc inne terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stronka nie będzie miała na razie możliwości zadawania pytań. Ale może w przyszłości. ------- @misza93 Oczywiście gratulacje, a wyniki może wysłali wczoraj. Ja tez nalezę do OKE Jaworzno. .----------- A przy stronce najwięcej jeszcze czasu mi zajmie opracowanie metod nauczania i wskazówek. Metody, będą to bardziej rozbudowane materiały w zakresie od do. A wskazówki najważniejsze minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swietnie to czekam na stronkę ,to moze daj mi jakąś podpowiedz np od czego zaczynałes i gdzie się uczyłes (z czego) podrecznik ,internet,z wos ,planuje zdawac w lutym ,wos ,iformatyke ,chociaz mnie to przeraza bo jestem samoukiem,ja nie miałam informatyki w szkole ,niestety.no i jeszcze jakis przedmiot ale nie wiem jaki ,na pewno cos łatwego bo mało czasu na przyswojenie materiału a jeszcze obowiązki domowe ,dzieci itd,pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
misza, z czego się uczylas i ile czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dassap
Witam. Jeżeli chcesz dobrać do tych dwóch, jeszcze jeden w miarę łatwy przedmiot, to poleca podstawy przedsiębiorczości lub geografię. Do nauki możesz sobie zakupić repetytoria maturzysty, ja osobiście korzystałem z książek wydawnictwa GREG. Różnego rodzaju pomocne książki można tez znaleźć w bibliotece. Dużym dostarczycielem wiedzy jest również internet:) Pomocne materiały znajdziesz na takich stronach jak: opracowania.pl (chemia, biologia, geografia, historia, j.polski) matemaks.pl (matematyka tłumaczona znakomicie) fizykon.org (materiał z fizyki, ale przyda Ci się jakiś zbiór zadań żeby ćwiczyć rozwiązywanie zadanek) ang.pl (tu jest angielski, znajdziesz też sporo innych stronek) DariaTrz to trzyma kciuki za te 7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dassap,dziekuje bardzo ,własnie przeglądam youtube co może sie przydać ,ja musze miec po prostu ,po ludzku wytłumaczone ,mam wrazenie ze mam czarną dziure w głowie ,tak własnie o tym przedmiocie jako trzecim tez myslałam ,mało czasu dlatego tez zameczam Was własnie o to od ,do ,chciałabym konkretnie na czyms sie skupic.Przyznam się ze troche sie boje ale w sumie co mam do stracenia?,chyba nic a zawsze cos w głowie zostanie a moze jednak sie uda,i udowodnię cos innym ale przede wszystkim sobie ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dassap
Jak to się mówi, strach ma wielkie oczy:) Postaraj się, żeby ta nauka w jakiś sposób sprawiła Ci przyjemność, była taką miłą odskocznią. Wtedy materiał przyswaja się łatwiej. Czytałem, że masz trójkę dzieci, więc zapewne tego czasu dla siebie nie masz zbyt wiele, ale wierzę, że sobie poradzisz. Jak coś, to służę pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie był u mnie listonosz i nic z Jaworzna nie przyszło :( No cóż, do jutra się poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuję ,jestem bardzo wdzieczna za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekamy może w tym tygodniu przyjdą wyniki egzaminów. Ogólnie, to tylko nie jestem pewny angielskiego. Ale zobaczymy jak przyjdą wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
U nas niby mowili, ze beda wysylac 29, ale nie wiem czy jest sens zadzwonic wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem dzisiaj avizo w skrzynce żadnego innego poleconego sie nie spodziewam, wiec zapewne list z wynikami, wiecej bede wiedziec po 16 jak pojade odebrac, bo listonoszka jeszcze w trasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredo
Katowice, właśnie przyszedł do mnie polecony z Jaworzna z wynikami. 7/7 zdane Angielski----94% - 6 PP----84% - 5 Geografia----72% - 4 TI----70% - 4 WOS----60% - 3 Biologia----56% - 3 Chemia----56% - 3 Ogólnie jestem zadowolony, że zdałem bo myślałem, że nie uda mi się z chemii i biologi. Teraz reszta w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredo
18/11/2013 Możliwe, że nie wysyłali wszystkich jednego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to przydatne info, ale wyniki OKE Warszawa już są, w poniedziałek podobno wysyłali listownie. Jak wyniki jeszcze nie dotarły to można dzwonić i podadzą wynik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aż się boje zejść na dół do skrzynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×