Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

No trochę mnie obchodzi, bo muszę złożyć do 20.12 deklarację do dyrektora szkoły, którą mi wyznaczy dyrektor OKE. Oraz ją przesłać do OKE. Ale to już mogę przesłać do OKE do 31 grudnia. -------- A co do drugiego pytania, to np. na mojej stronie. Link w stopce. Zakładka LO -- > przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to juz znam termin skladania ostatecznej deklaracji maturalnej, tzn tej w szkole macierzystej tadam: Przyszłoroczni abiturienci mają czas na wprowadzanie zmian w deklaracjach maturalnych do 7 lutego 2014 r. Jest to nieprzekraczalny termin jakichkolwiek modyfikacji na liście przedmiotów egzaminacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Egzaminowany - dzięki, już się dogrzebałem, szkoda, że nie publikują arkuszy z każdej sesji, powinni robić tak jak z maturalnymi .. A co do składania deklaracji, wydaje mi się, że z tą do OKE masz czas do 31 grudnia, a z tą deklaracją już ze szkoły jaką C**przedzielą to może będziesz miał więcej czasu ? Bo zauważ , że jak ja zdaje w sesji zimowej na raz wszystkie przedmioty, składam deklarację maturalną, to oni mi przecież na razie nie będą przydzielać szkoły odnośnie matury , jak nie wiedzą czy zdam eksterny no nie ? to może być potwierdzeniem, że będziesz miał więcej już czasu na załatwienie formalności już z przydzieloną szkołą. Chyba , że się już dowiadywałeś dokładnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jechać do szkoły wskazanej przez dyrektora OKE i tam złożyć deklarację maturalną oraz wybrać temat. Następnie odesłać ją do dyrektora OKE. Jak dla mnie jest to trochę zagmatwane. ------ Na mojej stronce są też pomoce naukowe do zdawania egzaminów. Jak chcesz możesz je przejrzeć. Pliki są w formacie pdf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm mozliwe, z 2 strony moze to dotyczyc rowniez zdajacych w lutym, przeciez uczniowie szkol dziennych tez nie maja swiadectw w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminowany z tego co ja zrozumialam to deklaracje badz formularz zwal jak zwal wysylasz do oke, nastepnie skladasz druga deklaracje w docelowej szkole i to dyrektor tej szkoly jest zobowiazany odeslac ja do OKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do tej sesji zimowej, to zapedzilam sie :D nie majac adresu szkoly nic nie zdzialasz, nei wiem moze zimowi podlegaja innym zasadom,a moze wszyscy mozemy skladac ta deklaracje pozniej, trzeba tam zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu wysylasz znowu prawie taka sama deklaracje ale tym razem podpita z pieczatka od dyrektora i jakimis podpisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bleeee wroc! nie ty wysylasz tylko dyrektor w razie czego on ci juz wszystko powie, najwyzej wyreczysz go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Egzaminowany -bo masz rację , to wszystko jest zagmatwane, i nawet jak ja dzwoniłem kilka razy do OKE i Panie tam mówiły, że przecież wszystko jest czarno na białym napisane, wystarczy tylko przeczytać ze zrozumienie... Tak ja twierdzę, że lepiej w razie jakichkolwiek niepewności dzwonić i się dowiadywać i niech tłumaczą... w końcu wiele kwestii w tych warunkach jest nieporuszonych, a niektóre sytuacje ludzi są czasem tak indywidualne, że lepiej się właśnie jeszcze dowiadywać. Powiem wam, że swoją drogą przeraża mnie trochę fakt, że na miesiąc przed maturą , o ile zda się egzaminy zimowe, dowiem się , czy będę pisał maturę lub nie, miesiąc czasu tylko , straszne... xD Swoją drogą weź się wyrób z prezentacją przez ten czas... lepiej się nad nią zastanawiać jeszcze przed ogłoszeniem wyników na "zaś", żeby potem nie zostać w czarnej d**pie. Swoją drogą ciekawe jaki jest termin oddawania prezentacji maturalnych w LO, wydaję mi się, że jest to jakoś początek albo połowa kwietnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
@Egzaminowany - to to jest Twoja strona ? Fajny pomysł, na pewno się przyda do nauki, zwłaszcza chemia ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gość 2013-12-03 01:00:43 Dokładnie z dwoma pieczątkami jedną nagłówkom szkoły a drugą jakieś pewnie sekretarki, że potwierdza przyjęcie. -------------- I to my jesteśmy zobowiązani odesłać deklarację do OKE. ------------- Tylko teraz pytanie, Co tam zaznaczyć? Składam deklarację do dyrektora macierzystej szkoły czy do dyrektora OKE. ---------- @Oldschool_street Będziesz miał "tempo". Jak c**przyślą wyniki w połowie marca, to jeszcze jeszcze bo wyznaczą ci też szkołę lub będziesz miał wyznaczoną wcześniej. Z tego czego się dowiadywałem, to OKE Jaworzno wyznacza szkołę wcześnie a wyniki wysyła później. Można iść do szkoły i wszystko ustalić. Nawet tą prezentację zrobić, ale jak zdasz to wszystko ok. A jak nie zdasz chociaż jednego przedmiotu, to klapa. Jeśli tylko, przyjmą ci deklarację a szkołę wyznaczą ci dopiero ok. 20 marca jak się pospieszą z wynikami, to do początku kwietnia masz złożyć bibliografię. Pisać prezentacje, inaczej mówiąc terminy są napięte. ------------ A z tym czytaniem ze zrozumieniem, to dla mnie jest tak: składam deklarację maturalną do dyrektora OKE, następnie OKE przesyła do szkoły deklarację oraz mi ją wyznacza. Idę do szkoły uzupełniam deklarację ew. uzupełnioną deklarację dosyłam do OKE. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
A jeśli ja już wypełniłam deklaracje maturalną to jak dostanę list z OKE z wyznaczoną szkołą to tam tylko mam wypełnić deklaracje i to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Znaczy wypełniłam deklaracje maturalna w OKE moim, odbierajac swiadectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze, to już się pogubiłem. -------- Dziś wysłałem ten formularz. W czwartek tam zadzwonię aby się przypomnieć. Aby jak najszybciej działali. I wyznaczyli mi tę szkołę. Zapytam się też o deklarację maturalną. Jak ją wypełnić gdzie złożyć pojadę do szkoły tam też się czegoś zapytam itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ja na miejscu musialam napisac podanie do dyrektora OKE, taka formułka "prosze o dopuszczenie mnie do matury w roku 2013/2014. Ukonczylam szkole na podstawie egzaminow eksternistycznych w roku 2013. Prosze o wyznaczenie szkoly najblizej miejsca zamieszkania" i do tego tylko deklaracje maturalna. . Z tego co widze na stronie OKE to ta deklaracja nazywa się : . "Deklaracja absolwenta przystępującego do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w roku szkolnym 2013/2014 (w tym absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005-2008 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości)". . . I w sumie w tamtym momencie nie bylam w 100% pewna przedmiotów dodatkowych, to Pani powiedziała, że te przedmioty moge dopisac już w wyznaczonej szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Do 31 grudnia trzeba zlozyc ta deklaracje do dyrektora OKE, natomiast jak już mamy wyznaczoną szkołę to deklaracje ostateczną w tej szkole skladamy do 7 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiola wlasie mi tez sie wydaje ze tak to powinno wygladac, i to dyrektor tej szkoly bedzie odsylal wszystkie papierki do OKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No ja tylko mówię to co ja zrobiłam, będąc na miejscu w OKE. Więc nie wiem w jak innych miastach, ale tutaj tak to wyglądało. Podanie do Dyrektora OKE o przydzielenie szkoły i od razu napisanie wstępnej deklaracji maturalnej. No i zrobili ksero mojego świadectwa i dowodu osobistego. A ostateczną deklaracje już wypełniam w szkole do 7 lutego. Pani w OKE nic nie mówiła, że jeszcze coś będę musiała wysyłać do nich pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co OKE to obyczaj. Np. OKE Jaworzno wysyłało wyniki 18 a OKE Kraków 29. ----------- Mi kazali złożyć formularz. Podobnie jak tobie pismo. Później mają mi przysłać gdzie będę zdawał nazwę szkoły. Następie mam złożyć deklarację do dyrektora szkoły. Ty tą deklarację złożyłaś już u dyrektora OKE, ja mam ją przesłać listem opieczętowaną przez szkołę. Troszkę inaczej ale na to samo wychodzi. ------------------- Ja w tym formularzu napisałem w roku szkolnym 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
@Egzaminowany - co do matury to pewnie jeszcze wszystko się wyjaśni, i wydaje mi się, że oni tak szybko nie będą się śpieszyć z wyznaczeniem szkoły, bo do Maja zobacz ile jeszcze czasu zostało 6 miesięcy, w tym do prawie połowy lutego będą z LO przesyłać ostateczne deklaracje, więc może być tak, że dadzą Ci dodatkowy czas po grudniu :D ale lepiej wyjaśniaj, żeby potem nie było "kichy" . Ja tak samo w przyszłym tygodniu muszę to załatwić, tylko ja sam jeszcze nie jestem pewny co do poziomu pewnych przedmiotów, i ciekawe czy jeszcze w lutym będę mógł ewentualnie zmienić deklarację z grudnia ... ;x A jak myślisz, można im zaproponować placówkę w jakiej chciałoby się zdawać egzamin maturalny ? Czy raczej na to nie pójdą ? P.S . zna ktoś może jakąś dobrą stronkę odnośnie j. polskiego ( gramatyka, interpunkcja), mam czasem z tym problem, a chciałbym trochę polepszyć swoje ewentualne formy wypowiedzi na Egzaminie, a na to wiem, że będą zwracali uwagę ... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deklarację ostateczną składamy do 7 lutego. Co do placówki, to oni mają podpisane umowy z niektórymi szkołami średnimi w większych miastach. Można im zaproponować miejscowość. Ja np. poprosiłem o szkołę w Częstochowie. Ale nie znam szkół, z którymi oni mają podpisane umowy. Nie ma nigdzie takiej listy. Pani też mi mówiła, że są limity miejsc. Jeśli ustalili z jakimś liceum w Częstochowie liczbę miejsc na 20 to maksymalnie taką liczbę mogą im podesłać. Z inną szkołą np. 15 miejsc - to są oczywiście moje spekulacje. I jak wpływają do OKE wnioski nasze o egzamin maturalny po egzaminach eksternistycznych, to oni wskazują nam te szkoły. Oraz zmniejsza się im liczba wolnych miejsc. ------------------ Abyś mógł wskazać im szkołę np. w Częstochowie, musiał byś wiedzieć, z którą szkołą mają umowę a raczej współpracują. A więc OKE może ci wyznaczyć szkolę, złożysz wszystkie papiery oraz w lutym będziesz zdawał egzaminy. Jak zdasz dostaniesz świadectwo i będziesz zdawał maturę. W moim przypadku jest troszkę inaczej. Ja już zdałem więc jest to troszkę inaczej nie mam warunku zdania egzaminów jeszcze aby zdawać maturę. --------- Co do tego polskiego, to jest to raczej łatwy egzamin. Skup się na lekturach, wierszach itd. Przypomni sobie o funkcjach językowych interpretacjach wierszu opowiadania itd. Ogólnie łatwy egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowany, czyli oni maja podpisana umowe tylko z konkretnymi szkolami? I niekoniecznie ta szkoła najbliższa mojego miejsca zamieszkania jest ta o ktorej na np mysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbliższa miejsca zamieszkania, z którą współpracują. Ja wiedziałem, że jest tam jakiś haczyk Na jakieś stronie czytałem iż szkoła uczestniczy w jakimś programie, ale z tymi szczątkowymi danymi lepiej sobie darować. Więc jest zapewne tak jak mi ta pani mówiła. Szkoła w miejscu zamieszkana, z którą współpracują. -------- Jeśli chodzi o moje miejsce zamieszkania, pani mi powiedziała iż mają jeną szkołą, z którą współpracują. A szkół średnich licea/technika jest ok. 6 - 7 może więcej. ---------------- Nie każda szkoła chce mieć "dodatkowych absolwentów". I nie chcą przyjmować jakiś tam osób na egzaminy maturalne w obawie, że popsują im statystyki. W sumie to jest tak, że do tej szkoły nie chodzisz a jest to twoja macierzysta szkoła. ------- Jak masz pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
W sumie taka najblizsza szkola mojego miejsca zamieszkania jest tylko jedna-czyli jakies 15 km od mojego miejsca zamieszkania. Ale w sumie wolalabym nie trafic do tej szkoły. Wolałabym dojechac na mature troche dalej. I troche mnie pocieszyłeś tym, że to niekonicznie musi byc ta szkola najblizsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Mam jeszcze jedno pytanie: W zeszlym tygodniu wyslalem wniosek o dopuszczenie do egzaminow - czy odpowiedz dostane listownie i w jakim mniej wiecej terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o OKE, to dość szybko działa. Mają chyba 7 lub 14 dni na rozpatrzenie twojego wniosku. Odpowiedź dostaje się listem poleconym. A będzie to dopuszczenie do egzaminy eksternistycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
@Egzaminowany - to my jako zadający liceum eksternistycznie też możemy wnieść poprawki do deklaracji w Lutym ? Szkoda, że nie można sobie wybrać szkoły, mogliby te listy udostępniać , albo dawać wybór zdającym, szkoda ;d Może to będą te same szkoły, w których pisało się eksterny ? No co do eksternów, to już masz z głowy, możesz zająć się samą maturą , też bym tak chciał, ale co zrobić :P Hahaha fukcje językowe? a co to takiego ? już chyba jednak wolę matme od polskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na egzamin z polskiego należy przeczytać dużo lektur, jest to jeden z niewielu przedmiotów gdzie można sobie wypisać punkt po punkcie co należy się nauczyć ze standardów wymagań. Szczerze powiedziawszy jestem trochę od ekstremów oderwany, teraz uczę się do matury. Niektóre materiały z LO mi się przydadzą, ale już tak nie jestem na bieżąco z ekstremami. Jak byłem jeszcze miesiąc temu. ---------- Dużo odpowiedzi jest właśnie w standardach wymagań. One znajdują się w arkuszu z 2007 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ,słuchajcie ,pytanie do tych co juz zdali z czego konretnie uczyc sie do wos,jakies dobre repetytorium wystarczy ,zeby zdac?jak myslicie?poleccie cos ,jak juz zaczełam to trzeba cos zaczac robic,egzaminowany ,w koncu jest stronka ,dzieki,dzieki ,dzieki a i jeszcze powiedzcie miz czego sie konkretnie uczyliscie na pp ,jakis podrecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×