Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość razdwatrzy123
a tego zadania z tym co piszesz to nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razdwatrzy123 ja też liczyłam na cudne ocenki z egzaminów i się zdziwiłam.. więc się nie zdziw...oczywiscie zycze Ci samych 6 tylko pisze, ze to nie jest tak jak nam sie wydaje, ze 6 bedzie na bank. Ja np. z PP byłam na 100 % pewna ale no cóż trudno...się mówi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Ja z kolei zawsze bylam pewna, ze dostane gorsze oceny niz finalnie dostalam. Ba, bylam pewna, ze nie zalicze dwoch przedmiotow a mam z nich 4. Nie generalizujmy - zalezy od osoby i podejscia do stanu swojej wiedzy. Jezeli ktos sie uczy i ROZUMIE to, czego sie uczy, to nie widze mozliwosci niezaliczenia i to na dobra ocene. Skromnosc skromnoscia, ale nie mylmy jej z falszywoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak wy, ale ja nad ocenami się w ogóle nie zastanawiam. Chcę tylko to zasrane świadectwo, żeby je zawieść do szkoły i zdać maturę w tym roku. Jak na razie chyba nie jest źle, bo wydaje się, że jakoś te 15 punktów z każdego przedmiotu nazbierałem. Ale jak już miałbym nie zdać to niech to tylko nie będzie jeden przedmiot, bo się chyba załamię z wyrzutów sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj fałszywość nie ma nic do rzeczy tylko RZECZYWISTOŚĆ oraz naturalnie podejście komisji do naszych prac. Owszem zgodzę się też z tym, że można być pewnym, że z danego przedmiotu oblejemy a tu niespodzianka i 3. Ja tak miałam z chemii... może jestem tutaj NOWA ale obyta w egzaminach i znam pare osób, które mogą Wam coś na ten temat napisać. Nie zauważyliście przypadkiem, że na matematyce i fizyce najwięcej osób pisało? Piszesz tak dlatego, że zaproponowałam GRZECZNIE odsprzedaż notatek? Czy też może dlatego, że jestem tutaj nowa? To jest według Ciebie 'FAŁSZYWOŚĆ'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Myślę, że z fałszywością chodziło o fałszywą skromność;p. Nie denerwujcie się, wiadomo, że jest różnie. Ale jak ktoś z natury jest pewny siebie to ma udawać, że zawalił wszystko i nic nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Nie rozumiem skad Twoja irytacja, ostatnie zdanie nie bylo skierowane ad personam, tylko ogolne stwierdzenie pewnego faktu. Mozna byc skromnym, bo realistycznie ocenia sie swoja wiedze, skromnosc moze wynikac tez z jej niedoszacowania, a moze rownie dobrze byc fasada. Ale to rozwazania nie koniecznie na temat, po prostu skojarzylo mi sie z Schopenhauerem - "Skromnosc przy przecietnych zdolnosciach jest zwykla szczeroscia, przy wielkich talentach obluda". Bardzo nie podobaja mi sie przytyki w stylu "zycze Ci samych 6, ale mozesz ich nie dostac bo znam pare osob..." Tez znam "pare osob" i co z tego. Nie lubie generalizowania po prostu. Jezeli ktos sie uczyl, rozumial, rozwiazywal z sukcesem zadania, to dlaczego za wszelka cene ktos probuje mu udowodnic, ze moze wcale nie umie, ze mu sie wydaje etc. jesli nie ma pojecia o stanie wiedzy danej jednostki. Nie oceniajmy nie majac wiedzy - tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piter5
Witam. Mam takie pytanie odnośnie szkoły eksternistycznej, gdyż jest jeszcze szansa zapisania się na semestr wiosenny. Mam 18 lat i niestety musiałem przerwać szkołę ze względów zdrowotnych. Czy opłaca się chodzić na ten kurs i wydać 750zł za 1 semestr ? Czy nauczyciele uczą tylko do egzaminów eksternistycznych, czy jest także poświęcany czas na egzamin maturalny ? Z tego co tu czytam wychodzi na to ze uczycie się sami (jeśli tak to z jakich źródeł). 750 zł dla mnie to jest dużo kasy i nie chce żeby to były pieniądze wyrzucone w błoto. Chciałbym zdać te 11 przedmiotów w ciągu 2 sesji- czy jest to w ogóle możliwe ? i potem przystąpić do matury w 2012r.Bardzo proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj ja nie napisałam tak: "zycze Ci samych 6, ale mozesz ich nie dostac bo znam pare osob..."JA TUTAJ NIKOMU NIE PRÓBUJE UŚWIADOMIĆ, ŻE KTOŚ SIĘ NIE NAUCZYŁ CZY TEŻ NIE UMIAŁ... To nie były też przytyki..tylko fakty. Trzeba nauczyć się odróżniać te dwa wyrazy. Ja nie oceniam kogoś nie mając wiedzy. Po pierwsze nikogo tutaj nie oceniam a po drugie MAM WIEDZĘ. Jeśli nie lubisz blondynek to po prostu napisz wprost a nie się czepiasz mnie od samego początku jakbym Ci coś zrobiła. Tak a propo to nie pisałam do Ciebie o tych ocenach więc po co się wtrącasz? "Ludzie lubią się wtrącać, a potem boją się przyznać do błędu i przeprosić."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter5 oczywiście, że jest taka możliwość. Możesz zaliczyć LO nawet w jednej sesji. Ja zapisałam się do szkoły. Za szkołę trzeba zapłacić. Jest drogo ale warto. Mam notatki z przedmiotów. Jakbyś coś potrzebował pisz. Ja za każdy przedmiot płaciłam przeróżne ceny. Było drogo. Mogłabym odsprzedać dużo taniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Piter, zadajesz pytania, na ktore odpowiedzi bedzie tyle, ilu ludzi ;) 1. Jest mozliwe zdanie wszystkiego nawet w jednej sesji, pytanie czy jest mozliwe dla Ciebie. Sam musisz ocenic. Jak szybko sie uczysz, ile materialu masz do przerobienia, ile czasu mozesz poswiecic na nauke itp. 2. Kursy nie sa obowiazkowe, mozesz uczyc sie sam. Z ksiazek, ze sciag, z netu. Masz chyba niewielka przerwe w nauczaniu, wiec moze to lepsze rozwiazania dla Ciebie. Ja chodzilam na kurs - jestem zadowolona, Myszka, 123, nie chodzili i tez sa. Sprobuj moze na poczatek uczyc sie samodzielnie, jesli nie wyjdzie, zapisz sie na kurs, na korepetycje, co kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
a. Jaka masz wiedze droga Blondi na temat stanu 123? Odpowiem Ci - zadnej nie masz :) b. Forum sluzy do dyskusji. Odsylam do slownika, zebys mogla zapoznac sie z tym pojeciem. c. Twoje nachalne oferty sprzedazy sa slabe, ale moze ciemny lud to kupi. Twoje dalsze, mizerne argumenciki sa na takim poziomie, ze pozwole je sobie zignorowac, szkoda mi czasu. Dyskusje uwazam za zakonczona, dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piter5
Czyli jeśli dobrze rozumiem ten kurs przygotowuje tylko do egzaminów ? Do matury jeśli ktoś chce zdawać przygotowuje się sam ? Jeszcze jedno mam pytanie, kiedy kończy się semestr wiosenny, tak samo jak w szkołach dziennych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Wymagania egzaminacyjne sa takie same - i do matury i do egzaminu eksternistycznego. W praktyce - egzaminy eksternistyczne bywaja nieco latwiejsze, ale nie zawsze, zalezy od humoru cke ;) Wiec jesli zdales egzamin eksternistyczny, mature tez zdasz, zakres materialu jest taki sam. Ah, mam na mysli oczywiscie mature na poziomie podstawowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznij odróżniać PROPOZYCJĘ od NACHALNEJ OFERTY SPRZEDAŻY ok?! Analizując twoje wypowiedzi dochodzę do konkluzji, iż twoje aforyzmy są mylne ze względu na niezbyt planowe selekcjonowanie Twoich pryncypiów. LICZ SIĘ ZE SŁOWAMI DROGA LUFO czy LUVO! JEŚLI JESTEŚ TAKA ZAZDROSNA TO ZACHOWAJ TO DLA SIEBIE I ODCZEP SIĘ! Ja nikomu nie narzucam NACHALNIE, aby ktoś odkupił moje notatki z zakresu LO! Po prostu proponuję! Myślę, że jest nie jedna osoba, która będzie potrzebowała jakiegoś źródła wiedzy i kupując książki przepłaci a ja mam wszystkie notatki potrzebne do EGZAMINÓW EKSTERNISTYCZNYCH omówiony temat po temacie. Mimo, że zapłaciłam za nie bardzo dużo jestem w stanie odsprzedać za niewielkie pieniądze. Kochani nie słuchajcie proszę tej Pani o pseudo(Luva). Czepia się mnie od samego początku.. Ja nikomu źle nie życzę, nie narzucam broń Boże! Tylko proponuję, bo mogę odsprz.naprawdę dużo taniej, NIE KAŻDEGO STAĆ ABY KUPIĆ PO PARE KSIĄŻEK Z KAŻDEGO PRZEDMIOTU prawda??? Zresztą żeby nie było niedomówień pokaże chętnym cennik i sobie porównacie ALE TO DLA CHĘTNYCH kto nie jest zainteresowany niech najlepiej nie czyta. Mogę dużo Wam powiedzieć na temat egzaminów.. Np.jeśli kogoś nie stać może ubiegać się o zwoln.z opłat za egzaminy ale to zależy CZY PRACUJECIE kochani czy też nie, czy macie rodzinę na utrzymaniu itd. PROSZĘ PISZCIE! Z MIŁĄ CHĘCIĄ ODPOWIEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER do matury przygotowujesz się sam, OKE skieruje Cię gdzie masz ją pisać i tam składasz podanie oraz wybierasz temat z j.polskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sleeee
Haha :DDDD Weź się nie kompromituj blondi, spisywanie tekstów z netu jest trochę żałosne :DDDD U mnie w grupie notatki sobie pożyczaliśmy a nie sprzedawaliśmy, chyba jesteśmy dziwni..... Wow, powiesz komuś jak uzyskać zwolnienie z opłat, woooow! W OKE każdemu powiedzą! Idźże, idźże..... A wogóle - moja ostatnia sesja. Matura w maju, bo chyba wszystko zdane. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Nie wyobrażam sobie uczęszczania na taki kurs np. Dla mnie to strata kasy:) Jak już to z wybranych przedmiotów na korki, ale też nie chodziłam..a co mi z tego wyjdzie zobaczymy:) Do forumowicza, który ciągle pisze o matematyce i zadaniach z niej.Zlituj się :) Teraz to nikt nie pamięta, a i nie wiesz w 100% czy ten kto podaje ci swoje wyniki ma dobre. Więc uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy:) 123 z tym ciągiem arytmetycznym, to pierwsza liczba ciągu była -11 a nie suma. Suma wyszła -4. I nie ma prawa być inaczej:) Ale ok, wiem że pewnie już nie pamiętasz... Ja zapamiętałam, bo pierwszy raz rozwiązywałam zadanie tego typu:) Uczyłam się ciągów na egzaminie, hehe Tak, na egzaminie z matematyki i z fizyki jest duuużo osób, jednak wydaje mi się, że sami są sobie winni.. Po prostu z fizyki nie można zdać nic się jej wczesniej nie ucząc, nie ma takiej opcji. To samo z matematyką... Chemia nawet bywa prosta.. Fizyka z tego co widzę NIGDY, a z matmy w tej sesji też wiele osób obleje, bo było TRUDNE... Lola odezwij się:))))) Co do matury i ekster to poziomy są zbliżone, ale pamiętaj że nie musisz zdać na 100% tylko 30%. A co do pewności 123 to chłopak uczył się duuużo, chodził na korki z tych dwóch nieszczęsnych przedmiotów, anga ma tego podstawowego w jednym palcu, jest zdolny, przyłożył się.,.. Kto jak nie on ma mieć te 5 i 6?:) Sesii też świetnie na pewno napisze:)) Nie bądźmy zawistni.. Jeden chce aby zdać, inny widzi że ma szanse na lepsze oceny bo jest zdolniejszy, czy też więcej czasu poświęcił na naukę.. NIe atakujmy się, bez kłótni.. Blondi, jeśli kogoś stać na egzamin to i stać go na książki.. Zrób dobry uczynek i porozsyłaj tym, których nie stać na zapłacenie za egamin (są zwolnieni z opłaty) To oni potrzebują twoich materiałów.. Ten kogo stać sam sobie je zrobi, i jeszcze lepiej na tym wyjdzie:) Szukanie wiedzy to też nauka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Slee, tez to zauwazylam, ale juz mi sie nie chcialo do tego odnosic. Troche smieszne, fakt ;) Nic dodac, nic ujac Myszka. Where is Lola? Myszka, 123 uczycie sie reakcji w ch. organicznej? Kurcze, nich ktos mi powie, ze ich nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Ja jeszcze się nie uczyłam, na razie tylko podstaw się uczyłam, od jutra zacznę ostrzej, pewnie już skończe jutro kwasy i śr i czw na organiczną i arkusze. Uczyłam się przeznaczeń pierwiastków chemicznych i tych takich izotopów, radioaktywności i promieniowania beta i alfa.. Czy będzie, ? Jeszcze się nie orientuję co tam w ogóle jest w tych arkuszach.. ale lepiej umieć za dużo niż za mało:) Czuję, że chemię to nam dokopią solidną, tak jak i PP dokopali:P NO, to koleżanko blondyneczko charytatywnie rozsyłaj potrzebującym swoje notki, to będzie naprawdę bardzo dobry uczynek:) Nie prześladujemy tu nowych, :) Nie przepadam po prostu za cwaniactwem i interesownością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
obiecuję luva że będę bardzo chętnie uczestniczyła w rozważaniach chemicznych jak się już czegoś nauczę:D :D :D OJjj Gdzie jest Lola.. mam nadzieję, że wszystko dobrze, napisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie płaciłaś za materiały do nauki to pożyczałaś... NORMALNE Jestem ciekawa czy byś tak chętnie każdemu tutaj dała notatki, za które musiałabyś zapłacić kupe kasy, np. za jeden przedmiot 400 zł. No droga panno słucham? PITER więc masz już notatki załatwione :) koleżanki z miłą chęcią Ci wyślą, szczęściarz z Ciebie ;) Trzeba się z tym pogodzić.. w końcu to Polska i jeden drugiego z zazdrości by zjadł.. ja chciałam dobrze ale po dobroci się nie da.. Chciałaś zaświecić przed chłopakami ale szybciej zgasłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga panno w tej chwili to Ty tutaj cwaniakujesz! Chłopak nie ma pojęcia o eksterach to chciałam po kolei mu wytłumaczyć co i jak.. m.in.o opłatach bo chyba myślę, że to każdego interesuje. Wręcz niektóre osoby może to zniechęcić, gdy ktoś dowie się ile kosztuje jeden egzamin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sleeee
Jeżeli ktoś chce, ja mogę notatki odstąpić. Mam dość fragmentaryczne, ale jakieś są ;)))))) Ja chemię mam już za sobą, dla mnie łatwa, ale ja zdaję na rozszerzonym maturę. Reakcje były, próba Tommera i coś tam jeszcze, ale prostsze zadania również, typu opis cukru i wskazać, czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piter5
blondiblondi czy możesz mi powiedzieć do kiedy trwa semestr wiosenny i czy zajęcia obywają się tylko w soboty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Myszko, wlasnie brak mi chemicznego kompana ;) Organiczna - przyjemna, calosc da sie ogarnac, ale nieorganiczna... Wiem, wiem, ze reakcje byly, ale bardzo prosze, niech ktos nawet sklamie i powie, ze juz ich nie bedzie ;) Ps: Na stronie oke, cke sa wszystkie informacje o oplatach, zwolnieniach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Program nauczania oparty jest na podstawie programowej liceum ogólnokształcącego dla dorosłych Nauka każdego przedmiotu kończy się egzaminem przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Obowiązują egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów. Nauczyciele opracowują rozkład materiału nauczania, wskazują materiały pomocnicze i podręczniki. Prowadzą wykłady dwa razy w miesiącu ( sobota-niedziela ) Egzaminów jest 11 w ciągu roku podzielona na dwie sesje egzaminacyjne (zimową - luty i jesienną - październik). Zajęcia trwają do czerwca jak w normalnej szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Piter, wejdz na strone konkretnej szkoly, ktora Cie interesuje i zobacz co oferuja. Na Slasku, i z tego co zdazylam wyczytac tylko tam, jest realizowany program "Wyksztalcenie Kluczem do Przyszlosci" czy jakos tak, ktory gwarantuje darmowe kursy. Cofnij sie o kilka stron, pisala o nim Justyna. W tym watku na prawde jest sporo informacji, warto poczytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Heh:) No to Luva, jesteśmy umówione na wspólne rozwiewanie wątpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×