Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i love you life

Korona w moscie-czy to po prostu most?

Polecane posty

Gość i love you life

Wiem,ze koronę zakłada sie gdy jest korzeń,a ja nie mam w ogóle zęba,więc przeczytałam,że wtedy robi się most.W cenniku dentysty w necie znalazłam "korona w moście-400 zł".To w końcu most czy korona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggaaaa
most składa się z koron, jak nie ma zęba, to trzeba oszliwować dwa sąsiednie zęby, albo czasem jeden ząb, na które nakłada się korony z doczepionym brakującym zębem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Most protetyczny odtwarza utracony ząb poprzez przymocowanie korony do zębów sąsiednich. Most składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary (podpórki). W przęśle mostu znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub korony połączone z koronami zębów filarowych i w ten sposób uzupełniany jest brakujący ząb lub zęby. Takie rozwiązanie jest skuteczne nawet do 3 brakujących zębów obok siebie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i love you life
Ja potrzebuje dwóch tych mostów,bo brakuje mi obu dolnych szóstek.A czy to jest zacementowane tylko,czy ma jeszcze jakieś ustrojstwo,do którego obecności musiałabym sie przyzwyczajać typu haczyki czy kawałek sztucznego dziąsła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×