Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej dziewczyny! Czy któraś z Was ma krwawienia z nosa? Mi już dzisiaj kilka razy leciała krew...czytam, że to jest normalne w ciąży. Ogólnie dzisiaj jestem strasznie osłabiona... Byliśmy dzisiaj z sklepie z wózkami. I tutaj również polecano nam wózek Jedo. Tym razem oglądaliśmy Jedo Fyn. Całkiem fajne są te wózeczki. Składa się je banalnie. W internecie mają same pozytywne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 in 1 -> :) ciekawe czy widujemy się na poczekalni :) Police -> przyzwoite warunki (leżałam tam na ginekologii), dr K. pozytywnie się wypowiada a propo lekarzy tam (bo są to lekarze ze szpitala w Zdrojach). Ordynatorem jest Celewicz. A Ty gdzie będziesz rodzić? czytam opinie, zawszę można zmienić zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 in 1 - > :) Leżałam w Policach na ginekologii kiedyś tam, warunki przyzwoite, dr K. pozytywnie się wypowiadał o lekarzach, bo jest to dawna ekipa ze szpitala w zdrojach z dr Celewiczem na czele. a Ty już wybrałaś szpital ? chętnie posłucham opinii, zawsze można zmienić zdanie :) również od czasu do czasu miewam krew (skrzepy) w nosie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również od czasu do czasu miewam krew (skrzepy) w nosie, szczególnie rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za dublety, ale posty pojawiły się z opóźnieniem. 2 in 1 -> a połówkowe kiedy masz? Również z echem u dr Węgrzynowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam wcześniej krwawienia z nosa, teraz już mniej. Pamiętam, że w pierwszej ciąży też tak miała. Czuję się non stop zmęczona chyba nawet bardziej niż w 1 trymestrze, sądzę że to od tej pogody i zmiany czasu. Zero słońca, w ciągu dnia szarówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2in1 wybrałam szpital w Goleniowie, bo mój lekarz tam pracuje, a poza tym wiem, że są bardzo dobre i przyjazne warunki dla rodzącej. 2 tygodnie temu moja znajoma tam rodziła i jest bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie dziewczyny za slowa otuchy, juz mi troszke lepiej, wlasnie robie to co mi podpowiadacie kochane......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_malca
czesc dziewczyny. Jestem sierpniowa mama i jesli pozwolicie podziele sie z wami moim doswiadczeniem i dam pare rad, ktore moze przydadza sie tym z was które spodziewaja sie pierwszego dziecka. 1. nie kupujcie dużo ubranek w małych rozmiarach typu jeansowe spodenki, bluzeczki itp wiem ze to wszystko slicznie wyglada ale niestety dziecku jest niewygodnie wiec skupcie sie na spiochach i pajacach 2. wybierzcie wozek z duza i obszerna gondola: ja mam nestor quenne, niedrogi a dobrze amortyzowany i jestem zadowolona 3. poczytajcie o karmieniu piersia, ja bylam zdziwiona ze nie umiem przystawic malego, w rezultacie pogryzl mnie do krwi (nawet odgryzl kawalek sutka) po czym kazali mi go odstawic i w polaczeniu ze stresem nie karmie do dzis czego bardzo zaluje i nie moge sie z tym pogodzic 4. nie zdziwcie sie jak bedziecie przechodzic depresje poporodowa, ja caly czas siedzialam przy lozeczku i balam sie ze dziecko umrze , paranoja:) 5. nie bojcie sie porodu, jest do przezycia 6. od poczatku angazujcie tatusia w nocne wstawanie itp zeby sie przyzwyczail To tyle mama nadzieje ze komus sie przyda. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna mama]
Hej dziewczyny. Ja się tylko witam. Znów byłam w szpitalu. Szczerze to jestem wymęczona już na maxa ta ciążą i wszystkimi problemami z nią związanymi. Mam nadzieje, ze to już koniec wszystkich paskustw które mi się ostatnio przytrafiają. Po prawie tyg spędzonym na oddziale patologii ciąży mam dość szpitali aż do porodu, a nawet dłużej. Leci mi 21 tydzień. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mama - nie odzywałaś się długo, a tu takie wieści. Czy już wszystko dobrze? Z jakiego powodu zatrzymali Cię w szpitalu? Pamiętam, że byłaś przed USG połówkowym? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na USG połówkowym jeszcze byłam. Wyszło, ze raczej córcia i ze wszystko z nią ok. Następnego dnia trafiłam na SOR no i przyjęli mnie na oddział bo źle się czułam. Okazało się, ze znów się odwodniłam i jednak wymagam dłuższej hospitalizacji niż tylko podanie płynów. Porobili mi badania, których wyniki są dla mnie zatrważające. Po ciąży będę musiała przejść leczenie bo okazuje się, ze mój organizm zaczyna się sypać. Na razie nic więcej nie mogą dla mnie zrobić. Mam tylko obserwować siebie i w razie nieprawidłowości wzywać pogotowie. To chyba wszystko. Dziecku jak na razie nic nie zagraża. za 1,5 tygodnia mam wizytę u ginekologa i zobaczymy czego nowego się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki!! Ja ostatnio w weekendy popadam w śpiączkę, mogłabym spać, spać i jeszcze raz spać ;) A_B ja też ostatnio jestem strasznie zmęczona..pewnie przez tą pogodę. Wiosenna mamo tak sobie nawet o Tobie pomyślałam, że się długo nie odzywasz...przykro mi, że znowu wylądowałaś w szpitalu :( Wszystko będzie dobrze! Trzymaj się kochana i się nie zamartwiaj. Fajnie, że już znasz płeć. Gratuluję córeczki :) Stwierdziłam, że muszę sobie zakupić jakieś dresy z panelem do chodzenia po domu. Czy któraś z Was zamawiała może jakieś na allegro? Miłej niedzieli Wam życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.chętnie się przyłączę do WASZEGO grona ,jeśli znajdzie się jeszcze miejsce ;)? jestem z Łodzi prawie 18 tydzień ciąży ,nie wiem czy to chłopak czy dziewczynka ale wiem jedno ciążą mi nie służy.bóle brzucha,bóle nerek,kłucie w pochwie i to ciśnienie raz wysokie a raz niskie do tego migrena ale pocieszam się ze juz w kwietniu ten mały KTOSIK da mi tyle radości ze zapomne o tych troskach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko1212
dziewczyny jakie macie ciśnienie, chodzi mi o konkretne dane bo na pewno badane jesteście przy każdej wizycie ja mam 140/80 i nie wiem czy to nie za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki:) Wiosenna mamo, bardziej miałam nadzieję, że masz kłopoty z netem niż ze zdrowiem...dbaj o siebie i wypoczywaj, choć pewnie, przy dwóch szkrabach w domu to nie takie łatwe. Agneszka, ja zamówiłam na allegro 3 pary leginsów - jedną ocieplaną, typowo na zimę i dwie cieńsze do chodzenia po domku. Póki co mam spodnie dresowe, które są na tyle wygodne i rozciągliwe, że jeszcze daję radę, ale czuję, że to już ostatnie tygodnie:) Witamy nową kwietniówkę:) Lolita, podobno są szczęściary, które ciąże znoszą rewelacyjnie, ale ja takich nie znam:) Pytanko - ja mam dość niskie ciśnienie, zazwyczaj 100/60. Przy okazji każdej wizyty też mam mierzone, ale... zawsze (chyba z emocji) jest wyższe niż mierzę w domu - ok 120/70. Nie jestem pewna, ale jak na ciążę 140/80 to już chyba dość wysoko. A co na to lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski jesli chodzi o cisnienie ja mam ksiazkowe 120/80 ale puls 100-105 zawsze wiec tez nie dobrze ale i przed ciaza tak miałam wspólczuje lezacym mamusiom w szpitalu i w domku ja narzekam ze mi ciezko duzy brzuch te sprawy az mi głupio życze spokojnej ciazy kochane i jak najszybszego szczesliwego rozwiazania w kwietniu ja juz bym chciała zeby byl ten kwiecien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lolita :) Odnośnie ciśnienia ja mam raczej niskie. Ostatnio na wizycie miałam 95/60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje ciśnienie przez dwa kolejne dni to 90/60 i 100/60. Istotne jest jakie miałaś wyjściowe ciśnienie. ja i przed ciążą miałam maksymalnie 120/80. Ważne by nie było skoków ciśnienia. Najlepiej mierz codziennie ciśnienie i notuj wyniki, a następnie pokaż je lekarzowi prowadzącemu ciążę. Jeden pomiar niestety nie jest miarodajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli cisnienie jest powyzej 140/90 lub utrzymuje sie takie to dosc powazny problem ,albo jestes wysokocisnieniowcem albo...jest duzo przyczyn takiego cisnienia np jesli masz obrzęki to moze to być zatrucie ciążowe ,ja naprzykłam lerzałam w szpitalu na to jakies 2 tyg temu dostawałam kroplówki itd ,najlepiej jesli mozesz mierz sobie cisnienie 3 razy dziennie i zapisuj je, jak pojdziesz do lekarza to powiedz mu o tym i pokarz swoje wyniki ,najwyzej bedziesz musiała brac leki na obizenie cisnienia ,jesli utrzyma ci sie przez ciąży wysokie cisnienie to grozi cesarką ale nie martw sie tylko koniecznie pogadaj z ginek. pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 100/60 ciśnienie wyglądam jak śmierć muszę uważać jak idę do toalety nawet bo kreci mi się w głowie anemia mnie nie opuszcza szkoda że nie ma dziewczyn z trójmiasta bo tak sama sie tu czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam co wizytę 130/90, ale w domu jak mierzę to mam niższe. Mam obiecane, ze jak mi przekroczy to rozkurczowe 90 to "szpitalu witaj z powrotem" więc liczę na to, ze nie przekroczy. Właśnie oglądam prezenty na mikolajki dla dzieciaków i przechodzę załamanie. Nie wiem co kupić żeby nie wydać na prezenty całej wypłaty, a mieć pewność, ze nie rozleci się to po wyjęciu z kartonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie deszczowo i ponuro, więc niestety przed telewizorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki, poradźcie. Ile ochraniaczy do łóżeczka trzeba kupić? 1, 2 czy więcej? Czy taki ochraniacz służy tylko przy maleńkim dziecku czy potem też, nawet jak się obniży materacyk łóżeczka na sam dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochraniacz mam na razie jeden, ale planuję drugi dokupić.. ale doświadczone dziewczyny prosimy o info, bo warto wiedzieć i powoli się zaopatrywać w niezbędne :) aaaa, nie pochwaliłam się, u nas będzie dziewczynka, ale jeszcze nie na 100%... na połówkowym 9 XII się potwierdzi albo i nie, miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Czy można się dołączyć do topiku? Ja mam termin na 30 kwietnia, i ponieważ to moja pierwsza ciąża, myślę, że fajnie będzie ją "przechodzić" z dziewczynami, które są w tym samym mniej więcej tygodniu/ miesiącu. Mam 29 lat i termin na 20-22 listopada na USG, więc mam nadzieję, że wtedy dowiem się już czy będzie synek czy córa:) Macie już wybrane imiona? A jak u Was z pracą? Jesteście na zwolnieniu czy w pracy? Ja jeszcze pracuję, ale myślę od grudnia pójść na zwolnienie. To chyba nie najzdrowsze siedzieć 8 godzin dziennie przed komputerem, więc wolę nie przedłużać tego w nieskończoność. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×