Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Nie wiem Katharina na ile Cię boli brzuszek i w którym miejscu (choć może gdzieś już o tym pisałaś)? Mój lekarz mówi, że jak tak ciągnie i pobolewa po bokach to jest to niegroźny ból związany z rozciąganim wiązadeł (wystarczy no-spa gdy się nieco nasila).Jednak w razie silnego lub długotrwałego bólu, twardnienia przy tym macicy lub bólu w krzyżu zalecił by to konsultować. Zdarzył mi się taki silniejszy ból w sródbrzuszu, zgłosiłam się z tym na izbę przyjęć i zostaili mnie na tydzień na obserwacji. Zrobili różne badania i stwierdzili, że nic nie zagraża maleństwu. Nadal czasem mnie pobolewa brzusio ale jak wezmę no-spę i leżę sobie spokojnie to przechodzi. Możliwe więc,że nie było konieczności interweniować.Jednak uważam, że lepiej upewnić się, że wszystko jest ok niż stresować się niepotrzebnie. Moim zdaniem warto abyś to skonsultowała z drugim lekarzem, choćby dla własnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Kaszel mnie wykańcza... cały brzuch mnie już od ataków boli, straszna "franca" się przyczepiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki :) Ja ruchy maluszka czuję dosyć często. Czasami zastanawiam się czy on/ona w ogóle śpi ;) Najaktywniejszy jest wieczorem i rano. Viki58a to dobrze, że wszystko ok :) Oj Ditta współczuję :( Kuruj się kochana! Dużo zdrówka Ci życzę! Nie daj się wstrętnemu choróbsku! Martka mokry kaszel to dobry znak. Pewnie choroba niedługo odpuści. Ja dzisiaj do południa strasznie kiepsko się czułam, miałam bardzo niskie ciśnienie i wysoki puls... Miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kiedyś już tu pisałam o mojej nieszczęsnej decyzji o Graco quattro system tour deluxe..jednak nie zdecyduję się na niego, bo wyczytałam b.dużo opinii,że gondola jest mała i kółka szybko pękają..mój lekarz już prorokuje że zapowiada mi się duże dziecko, więc zastanawiam się jak mały zmieści się w tej gondoli,ile mu posłuży a ponadto jak z mężem oglądałam go w sklepie-buda była jakaś dziwna,jakby na czole dziecka :/ ale tak ogólnie to chciałam zapytać-kiedy dziecko można już do spacerówki przenosić?domyślam się, że chyba taki 2.3 miesięczniak to chyba nie bardzo?tzn powinien chyba jeszcze w gondoli jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i też nie wiem czy połasić się na te znane firmy np. właśnie Graco,Maxi-Cosi czy może zaryzykować i kupić coś mniej znanego(z tą nazwą BARTATINA FREELINE spotykam się pierwszy raz) i przy mniej znanej firmie zdać się na opis wózka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My myśleliśmy o Maxi Cosi Mura 4 ale chyba zdecydujemy się na firmę Jedo. Dokupimy tylko fotelik Maxi Cosi. Przynajmniej nie będę bała się go zostawić na klatce schodowej. Już w kilku sklepach w Warszawie polecali nam wózki tej firmy...poza tym też często widuję je na mieście. Opinie mają w większości pozytywne. A gondola w nich faktycznie jest spora. My chcemy skrętne koła, więc w grę wchodzi Fyn lub Vedi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie,podobno skrętne koła,lepsze pompowane.sama zamiast najpierw na necie pogrzebać,poczytać to zachowałam się na ten wózek jak napalona kotka-dopiero potem zaczęłam czytać,rozmomntowałam go w sklepie, złożyłam i powiem że jak dla mnie to żaden szał..:O a jeszcze dużo opinii o małej gondoli, i tych łamiących się kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta, nie dawaj się kaszlowi!Jak mi dokuczał, ku mojemu zaskoczeniu pomógł syrop z cebuli.Nie jest smaczny ale w moim przypadku okazał się skuteczniejszy niż wszelkie leki kupowane w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem nadal na jaki wózek się zdecydować.Jest ich bardzo dużo ale też sporo wśród nich takich, które mają jakieś mankamenty. Do tej pory doszłam do wniosku, że na pewno musi mieć pompowane duże koła, głęboką gondole i powinien być w miarę mały po złożeniu (aby bez problemu zmieścił się w bagażniku). Koło przychodni gdzie przyjmuje mój ginekolog jest duża hurtownia artykułów dziecięcych.We wtorek mam wizytę to jeśli zdrówko pozwoli to zajrzę tam po drodze.Może tam jakiś fajny wózeczek wypatrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, w każdym razie do mnie coś ten model Graco nie przemawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka bratatine produkuje firma jedo, jest dużo pozytywnych opinii o tym wózku, ma dużą gondolę i wagowo powiedzmy przyzwoity, moim faworytem na razie jest jedo 4 fun czyli ta sama firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choć jak byłam w sklepie zaczęłam brać pod uwagę również bratatinę. Ale muszę zaciągnąć do sklepu mojego husbenda żeby zobaczył, ponadto można do stelaża zamontować maxi cosi fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka zakupiła niedawno-no ok 5mcy temu wózeczek-i powiem szczerze jestem także nim oczarowana-lekki skrętny i pojemny-http://allegro.pl/ed-re-ma-diverso-3w1-gratisy-nowa-kolorystyka-i1336869697.html z wygladu przypomina nieco x -landera ae gondolkę ma znacznie większa--jednak moim faworytem okazuje się --http://allegro.pl/abc-design-condor-6s-promocja-spiwor-i1340963861.html oglądałam go z mamuśka w sobotę --i naprawde rewelacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już nie mogę strasznie swędzi mnie brzuch mam na nim całe czerwone kropki. Nie wiem czy to uczulenie na coś co zajdłam bądź wypiłam. Nie daję rady. Kupiłam wapno i wypiłam ale nic. I smaruję tylko oliwką bambino bo inne mi tez nie służą. Myślę że od saku z pomarańczy to mi wyskoczyło. Już sama nie wiem a wizyte mam w czwartek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez swedzi brzusio ale to pewnie dlatego ze skóra sie rozciaga czasem drapie jak niewiem i oliwka mi wtedy nie pomaga tylko tłusty krem nivea zeby maksymalnie nawilzyc skóre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania G.
Witajcie przyszłe mamusie :) Piszę tutaj po raz pierwszy. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Ostatnią wizytę u lekarza miałam 29 listopada i lekarka stwierdziła że z dzidziusiem wszystko ok. Nie robiła mi usg,ale badała rękami.Ja jednak od soboty mam poczucie że coś jest nie tak. Czekam na pierwsze ruchy dziecka,badam nawet brzuch stetoskopem ale nic nie słyszę. Niby nie mam żadnych niepokojących objawów (za wyjątkiem bóli krzyża,ale to chyba od rosnącego brzuszka),a pomimo tego odczuwam jakiś wewnętrzny niepokój. Czy któraś z Was kochane też tak miała ? Wizytę mam dopiero 22 grudnia i nie wiem jak wytrzymam do tego czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dawno mnie nie bylo, w sumie malo uczeszczam na forum bo czasu brak. ale tak termin mam na 29 kwietnia:) w tamten czwartek bylam na usg, dzidzia zdrowa:) wszystko wzorowo i polozno powiedziala ze wedlug niej prawdopodobnie dziewczykna:) chociaz ja od poczatku czuje ze bedzie chlopiec, tez tak macie? paula co do twojego brzucha mysle ze to rozciagajaca sie skora + przesuszenie. ja wysypki nie mam ale na wszelkie takie dolegliwosci polecam SUDOKREM:) znajdziesz w aptece, maly sloiczek okolo 14 zl.uzywam go na zmiany skorne(tradzik) ktory dopadl mnie wlasnie teraz i podraznienia skorne:) do tego oliwka ale bezzapachowa te zapachowe maja rozne uczulajace skladniki co moze pogorszyc stan. a krem polecily mi inne mamy, tore uzywaja go dla niemowlat w stanach zapalnych skory. ja jestem w 20 tygodniu juuupi polowka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, że nie robiła u USG połówkowe kiedy będziesz miała? To wielki czas na takie USG robi się je do 22 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania G.
Ostatnie usg miałam 18 listopada podczas pobytu w szpitalu. Miałam kłucia w brzuchu i moja lekarka skierowała mnie na obserwacje. W szpitalu nic nie stwierdzili poza leukocytami w moczu i odesłali do domu. Następne usg miała mi już zrobić lekarka. Podczas ost wizyty stwierdziła że nie ma powodu zeby je wykonywać. Teraz ją na pewno o to poproszę bo od pobytu w szpitalu lęk o maleństwo mnie nie opuszcza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja mam takie swędzenia, część z nich moim zdaniem że skóra mi się rozciąga bo jak tylko posmaruję kremem - ja mam gerbera - to mi mija czasami wydaje mi się że mam małe krostki ale to bardziej w miejscach po zastrzykach bo biorę heparynę. Może zmień kosmetyk ja z jednej oliwki musiałam zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ANIA G. jestesmy imienniczkami:) i do tego podbny czas ciazy:) co do twoich obaw to rozumiem, moja dzidzia tez sie nie rusza ale powiem ci tak.... niekonicznie mozesz juz czuc ruchy, wszystko zalezy od wielkosci dziecka, poza tym moja znajoma ktora jest teraz w 2 cizy mowila ze na poczatku myslala ze te motylki w brzuchu co miala to wzdecia a pozniej sie okazalo ze jednak to laskotanie dziecka. ja usg mialam tydzien temu (jestem w norwegii) ale nie zastanawialas sie isc prywatnie na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu oliwka ma rację jeśli Cię coś niepokoi może warto iść prywatnie na usg, bo to rzeczywiście długi czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania G.
Witaj OLIWKA86 :) Miło mi Ciebie poznać :) Wiesz,to moja pierwsza ciąza i bardzo wyczekiwana,więc pewnie jestem przewrażliwiona. Nie wiem jak rozpoznawać ruchy dziecka. Podobno to spory dzieciaczek i na badaniach prenatalnych lekarz powiedział że dość ruchliwy,więc coć już powinnam odczuwać. Odczuwam za to bóle całej jamy brzusznej :podbrzusza,wątroby,trzustki,nawet okolic mostka. Kłucia w krzyżu,pod łopatkami i bóle płuc. Wyczytałam że może być to spowodowane uciskiem rosnącej i podnoszącej się macicy na narządy wewnętrzne. Mnie to jednak nie uspokoiło. Dlatego napisałam do Was,bo może któraś z Was ma podobne objawy i odczucia. Chodzę prywatnie do lekarza. Z tego co się dowiedziałam to jeden z najlepszych ginekologów w moim województwie. Podobno nie powinno się zbyt często robić usg,więc czekam na 22.12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam ostatnio chyba na e-brzuszku jak bawić się z dzidzią i zachęcić ją do kopania, u mnie się sprawdziło mój hasbęd wczoraj tak rozbawił maleństwo że kopało na całego a my mieliśmy radochę. Jak poczujecie kopanie to tam gdzie poczułyście trzeba delikatnie zastukać palcami i to ma zachęcić dzidzię do zabawy. U mnie się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU G ja od doby nie czułamruchów i zgłosiłam sie na oddział połozniczy w swoim miescie zbadali czy bije serduszko i byłam spokojniejsza nie czekaj poco sie denerwowac i martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania G.
Dziękuję Wam dziewczyny za wszystkie odpowiedzi i rady :) Podobno niepokój u przyszłych matek to rzecz naturalna,ale mój mąż ze mną w końcu zgłupieje. Od soboty mam płacz na końcu nosa i cały czas wsłuchuje się w organizm i głaszczę brzuszek. Jeśli te lęki nie miną do środy a dzieciątko nie zacznie się ruszać,przejdę się na oddział. Może to mnie uspokoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja powiem tak. tutaj w Norwegii dziewczyny jest tylko 1 usg!!!! cala ciaze nic wiecej, do tego jestes pod opieka albo lekarza albo poloznej, twoj wybor. Ja zdec sie na polozna ze wzgl na dobre opinie, ale wizyta polega glownie na wywiadzie nawet badania ginekologicznego nie ma! tylko obslucha ci brzuch secjalnym urzadzeniem przez ktore slychac bicie serca dziecka.... to sobie wyobrazcie jakie bylybyscie zestresowane. na pierwszym usg bylam w Polsce prywatnie, bylam w tedy w 14 tyg ciazy i lekarz wtedy mnie uspokoil bo pomierzyl dziecko i bylo wszystko okei. teraz bylam na ty norweskim i na koniec stycznia zamierzam jechac do Polski na kolejne usg by dowiedziec sie czy wszystko gra i dokl okreslic plec bo jestem za granica a na zakupy pojade do polski:) same rozumiecie. aha a co mnie jeszcze zdziwilo to oni tutaj nie robia antyTPO!!! bo uwazaja ze to niepotrzebne, a nawet mnie nie zapytali czy ktos w rodzinie ma problemy z tarczyca.....a siostra ma. wiec ja polecam ci isc kochana na prywatne usg a to wizyte na 22 przelozyc na styczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×