Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

No to jak się nie da skontaktować z lekarzem to może to. z ulotki Rutonoscorbinu: 4.6. Ciąża lub laktacja Stosowanie podczas ciąży Nie określono bezpieczeństwa stosowania preparatu RUTINOSCORBIN w ciąży. Dostępne dane kliniczne, dotyczące stosowania u kobiet ciężarnych rutozydu i witaminy C w postaci preparatów jednoskładnikowych, nie wskazują na istnienie istotnego ryzyka dla płodu. Brak jednak odpowiednich, dobrze kontrolowanych badań klinicznych preparatów złożonych zawierających łącznie witaminę C i rutozyd, których wyniki pozwalałyby uznać preparat RUTINOSCORBIN za bezpieczny w okresie ciąży. Brak jest doniesień o szkodliwości działania rutozydu na płód i przenikaniu do mleka. Witamina C należy do niewielkiego grona leków zaklasyfikowanych pod względem ryzyka w ciąży do kategorii A pod warunkiem stosowania dawek zalecanych (RDA). Zalecana dawka dobowa dla kobiet w ciąży wynosi 60-80 mg/dobę. Witamina C podawana w czasie ciąży w nadmiernych dawkach może doprowadzić do objawów niedoboru u noworodków (szkorbut noworodkowy). źródło: http://popierwszeczlowiek.pl/p/3/14724/rutinoscorbin-tabl-powl-90-szt-grypa-i-przeziebienie-zdrowie.html Nie wygląda to jakoś w sumie tragicznie :) Z tego wynika, że raczej można brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tam lekarz pozwalał łykać rutinoscorbin (wręcz zalecał) na każdym etapie ciąży. Martka rozumiem Cię, bo ja tez w tej ciąży nastawiałam się na dziewczynkę, chciałam mieć dwie panienki w zbliżonym wieku, a tu pokazały się jajeczka już w 13 tygodniu. Potem miałam cichą nadzieję, że na połówkowym jednak okaże się dziewczynka, ale potwierdził się chłopak. Już się przyzwyczaiłam do tej myśli nawet cieszę, ważne żeby był zdrowy. A parka tez fajna i nie powiedziane, że dzieciaki nie będą miały wspólnego języka. A mąż przeszczęśliwy, że będzie miał syna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm no ważne że zdrowe hm teraz niech ściągną gips to będzie już ok i to uczulenie pierwszy raz usłyszałam o czymś takim i psychika już mi siada ale najgorsze wieczory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany ja sie dowiem jutro mam nadzieje czy dziewczynka czy chłopczyk poprostu chyba nie bede mogła spac dzisiaj u mnie serduszko bije u dzidziusia 133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki chłopcy też są super! :) Synusie mamusi :) zawsze można pomyśleć o trzecim maluszku :) Nie wiem jak u Was ale u mnie mąż marzy o synku :) Ja na przeziębienie polecam prawdziwy miód i dużo cytryny! Mi pomaga we wczesnym stadium. jeloonka kiedyś jak szukałam informacji o prawidłowym tętnie u dziecka to natchnęłam się na jeszcze lepszą teorię! Mianowicie, że płec dziecka zależy od tego jakie ma tętno ;P hehe jakby chcieć wierzyć w te wszystkie teorie i zabobony....to chyba człowiek by zwariował ;) Ja na skierowaniu na test obciążenia glukozą mam 50 i 75 g....zastanawia mnie te 75 g. Pewnie przy nieprawidłowym wyniku przy 50 g robią jeszcze na 75 g. Dziewczyny mam pytanko? Po jakim czasie miałyście już wynik tego testu obciążenia glukozą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to badanie glukozy będę miala póżniej na szczęście bo przy lenie inaczej to się sprawdzało i zemglałam a teraz nie wiem jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mluszek lubi siedzieć sobie z prawej strony (choć kopniaczki czuję w różnych miejscach) a wyhodzi na to, że prawdopodobnie jest chłopczykiem.Także z tą metodą jest chyba podobnie jak z kalendarzem chińskim. Teraz częściej czuję wyżej jego ruchy ale na początku cały czas na dole aż zastanawiałam się czy to naturalne, wię przypuszczalnie to jest sprawa zmienna. Wczoraj wieczorem moje maleństwo wykazało nareszcie większą aktywność i dziś jak wstałam też czułam podskoki w brzuszku:).Ciekawa jestem czy miało na to wpłym zjedzenie przeze mnie prawie całej tabliczki czekolady:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem ze chłopcy sa super mam takiego synunia mamuni w domciu ale wiecie chce sie kucyków warkoczyków sukieneczek itp a poza tym w mojej rodzinie my z mama w zupełnej mniejszosci jestesmy chce,my wyrównac róznice płci hihi zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja pchełka caly czas była ułozona z lewej strony brzuszka a jak nie czułam ruchów wogóle okazało sie po badaniu ze zminiło pokój zamieszkiwania na prawa strone dlatego mniej odczuwam ruchy ale sikam za to czesciej ucisk chyba na pecherz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki siostra wyciągnęła mnie do fajnego second hand'u. I muszę Wam napisać, że poczyniłam pierwsze zakupy dla maluszka. Udało mi się kupić nowe ubranka z metkami!! Nie mogłam się też powstrzymać i kupiłam maleńkie buciki dla dziewczynki !!! ;) Sobie też zakupiłam ekstra tuniczkę, w sam raz na jakiegoś sylwestra i fajne sweterki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolimna
hey ja mam termin na 7 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolimna
i chciałam do was przyłaczyc czytam was od pewnego czasu i fajnie ze jest takie forum na którym mozn a podzielic sie swoimi uwagami, pozdrawiam wszystkie kwietnióweczki i zdrówka życzę bo zima do nas przyszła naprawde sroga Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli mój tłuścioszek już sypia z ręką pod głową :D dziś rano położyłam się już spać,podciągnęłam nogi blisko brzucha,leżę spokojnie a tu buch,coś na udzie poczułam,okazało się że mały tak się zaczął wiercić:D położyłam się na plecach i razem z mężem goniliśmy rękami malca po brzuchu :D co chwila gdzie indziej-a to poczułam go w pępku,albo zaraz nad wzgórkiem.mąż cieszył się jak wariat, a ja głupia koza wystraszyłam się kopniaka własnego syna ,który poczułam na dłoni :D ale uczucie zajebiste,trzeba przyznać😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coraz wiecej nowych mamusiek widze witamy witamy witamy a tak wogóle to juz mój brzuch ma 100 cm z tyłu nic nie widac ale z przodu taka pilka ze niewiem wiec mam pewnie najwiecej przerazajace ile jeszcze przybedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolimna
co do brzuszka to zazdroszcze ze rosnie , bo mi wcale nie chce urosnąć z synkiem w piątym miesiącu już było widac, a tu sie ze mnie śmieją ze ja to chyba sobie zartuje ze w ciąży jestem, ale pewnie jeszcze urośnie co do kopniaczków to czułam juz w 18 tygodniu,a wczoraj dowiedziałam się ze bedziemy mieli ta wypragnioną córeczke ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka i iissaabel dzieki dziewczyny za info na szczescie bardzo lubie słodkie i nie powinnam miec problemu z wypiciem ja na to badanie ide za 3 tyg wezme cytrynke wrazie czego jak radzicie bedzie zawsze inaczej:) pozdrawiam i miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj karolimna :) basik u mnie też już niezła piłeczka z przodu :) karolimna i katharina gratuluję córeczek! :) Mój maluch dzisiaj nieźle rozrabia :) Ciekawa jestem jak duże będzie moje maleństwo. Ja ogólnie jestem drobnej postury ale mój mąż jest wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymajcie kciuki za mnie-wieje sniezy-mrozi aja musze isc małego zaprowadzić do zerówki ok kilometra od domku!!uhuhu juz sie boję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję córki :) dziewczyny czy macie na oku jakieś łóżeczka dla maluchów? ja mam takie http://www.babyabcd.com/products/mis-klups/ ale tak szczerze zastanawiam się nie tyle nad łóżeczkiem, co nad materacem do niego..może macie jakieś pojęcie o materacach dla maluszków? są z kokosa,jakiejś gryki,z trawy morskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Kwietnióweczki :) Nareszcie w domku :) za oknem śnieg i mróz, ale cieszę się, że szczęśliwie dotarlismy. Witam nowe koleżanki :) Przez te 2 tygodnie przytyłam równe 2 kg... Maleństwo kopie jak szalone (cudowne uczucie) a w brzuszku 91 cm. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka mój też jakoś się rozszalał :D ja przebywam w UK,tu ledwo pierdło mrozem AŻ -2 i szkoły w mieście pozamykane, auta suną a nie jeżdzą... ciekawe co by powiedzieli na taką zimę jaką mamy w PL :D a ja lecę na święta za 16 dni jeeeeeeeeee!!!!:D:D:D ale sie cieszę, zamówiłam sobie już płaszcz wełniany,ciążowy,miejmy nadzieje że nie zamarznę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka - dzięki! musze Ci powiedzieć że masz śliczną córcię:) ma piękne oczęta:) wszystkie zdjęcia sa super w galerii. Postaram się jak najszybciej wkleić jakieś swoje:) musze wam Dziewczyny powiedzieć że nad ranem koło 4 mała zaczęła tak szaleć że spać nie mogłam! pierwszy raz to były takie wyraźne kopniaczki. Was też zasypał śnieg? ja musiałam przed 6 rano jechać po męża bo biedak po drodze do pracy zaniemógł i musiałam go holować:/ a taki śnieg że z domu wyjść nie było można....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się dzisiaj obudziłam chora :( mam nadzieję, że uda mi się rozpędzić choróbsko domowymi sposobami, w razie czego umówiłam się na jutro do lekarza. Co do łóżeczek - ja chcę takie 140x70 przerabiane na tapczanik, i wstępnie wybrałam materac piankowy, który jedną stonę ma dla niemowlaka, drugą dla starszego dziecka. Ze zdejmowanym pokrowcem, żeby można było łatwo prać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowałam się na łóżeczko 60/120 i materac kokos-pianka-gryka bardzo dobre opinie na wielu forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, w ten śniezny i zasypany dzień. Ledwo dotarłam do pracy gdybym wiedziała że tak będzie wcale bym sie nie wypuszczała. Wczoraj byłam na usg. Możecie dpisać do tabelki synka. ;-) Tak przypuszczałam gdyż miałam sen w którym widziałam jak urodziłam malusieńkiego chłopaca. Mam siostrzenicę i moc pięknych sukieneczek po niej i ślicznych różowych bluzeczek. HMMMM nie przydadzą się. Za to mąż skakał do góry. Dobrze że sufit jest wysoko;-) Cieszy się niesamowicie. Ja też zresztą. Na usg wyszły 2 błyszczące jajeczka;-) Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓR E? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........córecz ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1.... ......S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1 katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2 minia80............30.......Lublin............04.04......1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2...... .....synek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1...........synek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. chyba córka Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom.............07.04.. ..1 (4 Aniołki) KASIEŃKAA__.....21.......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka...........26.........Poznań..........10.04.... .1.....??.... brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04.....1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 ......córeczka justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ...chyba synek MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1 Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jaki hardkor!! Poznań cały zasypany i wszystko stoi :( Postanowiłam odśnieżyć balkon. Wymiotłam chyba ze 100 kg śnieżnego puchu. Ale mam chociaż przejrzyście na balkonie :) Chociaż sobie z brzuchem pooddychaliśmy świeżym, mroźnym powietrzem, aż się lepiej poczułam i nabrałam sił na cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×