Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witajcie dziewczynki! Dzisiaj byłam na pobraniu krwi. Wróciłam strasznie osłabiona, poza tym pielęgniarka jakoś tak niefortunnie wbiła mi igłę, że przez parę godzin bolała mnie ręka. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Taka 'dętka" przeleżałam w łóżku pół dnia. Właśnie co z Martką??? :( My pewnie w weekend wybierzemy się na zakupy. Oj też już bym chciała mieć wózeczek w domku...a tu coś czuję, że jeszcze długa droga przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki)SYNEK _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka.........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Ines_85...............25......Śląsk..............12.04. .....1.... (?) Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 Nataniel bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1.. .(?)córeczka(?) A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów.........18.04...... 1... Maja Thelly ............... 26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk moni25...............25.......Bydgoszcz.......22.04...... 1...córeczka Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 palulinaa.............24.......Kielce............24.04... ....2..Córeczka calvadoss............21......Tczew............25.04..... 2 Córeczka Julka Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 Justa608...........25.........Wrocław........26.04.....1 ... Marysia mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk..............26.04. .....1 Paulina/Bartek hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ...........29.04.....1....... córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ...1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05..... .2 mojsynek.............25......Wieluń..............25.04......1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:):) mam mały problem i moze byście mi pomogły... zastanawialismy sie z mężem nad wózkiem jeden juz nawet wybralismy podam linka do niego http://allegro.pl/darex-matrix-na-pompowanych-kolach-fotelik-hit-i1317326149.html tylko kolor beż+grafit, i on ma tutaj sztywną gondole ale znalazłam tez u siebie wózek który tez jest ładny i w ogóle podobny do tego tylko ze nie ma usztywnianej gondoli i teraz nie wiem który wybrac.. powiem ze ten darex jest drozszy od tego co teraz znalazlam o jakies 200zł ale to nie o to chodzi tylko zastanaweia mnie ta gondola bo taka jakas dziwna jest w tym drugim cos na kształt wiekszego nosidelka(mozna tez powiedziec ze cos podobne do spiwora, takie okreslenia znalazlam na necie).... i teraz nie wiem co zrobic.... pomóżcie.... pozdrawiam wszystkie kwietnióweczki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo, ja jestem z okolic Rabki Zdrój :) czyli od Krakowa w stronę Zakopanego :) mam jakieś 60 km do krk. Kiedyś częściej bywałam, ale teraz jak jestem w ciąży to już nie bardzo.. w sumie teraz to od października bym tam mieszkała ale wpadłam no i lipa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny piłyście może syrop stodal bo mi farmaceutka dała na kaszel ale jak zwykle pisze żeby sie skontaktowac z lekarzem i nie wiem co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo, nie nie... będę rodzić w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej :) planowałam krk, jako że kombinowałam cesarke prywatnie, ale udało mi się załatwić na zaświadczenie od psychologa i mam w państwowym, z tym że koszty też z tego wyjdą... ale już na pewno dużo mniejsze niż 6 tys. A Ty tam planujesz poród? W jakim szpitalu? Bo słyszałam że na Rydygiera są dobre warunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje w Krk w MZWIA na Galla. Zobaczymy jak wyjdzie bo nie mam tam najbliżej, a jak się wszystko potoczy szybko a na mieście będą korki to mogę nie zdążyć tam dojechać. Zobaczymy. Takiego syropu nie piłam. Ja na grypę łykałam jakiś preparat z czosnku paragrip czy jakoś tak i też na nim pisało, ze nie powinno się w ciąży, ale lekarz pediatra i ginekolog stwierdzili, ze nie ma żadnych przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z urlopem
może orientujecie sie jak to jest z urlopem tacierzyńskim. ja nie pracuję jestem na krusie . mąż pracuje jest ubezpieczony w zusie . czy będzi emiał prawo do urlopu tacierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stodal można brać. Mnie go poleciła farmaceutka, a Martka wcześniej konsultowała z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie jeżeli mąż ma umowę o pracę to przysługuje mu urlop tacierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, u mnie 29 tc no i lekarz poddał wątpliwości czy to na 100% dziewczynka.... Czy szczepicie się przeciwko grypie? Czy wiecie od jakiego ewentualnie lekarza i co to musiałoby być za zaświadczenie, żeby było medycznym wskazaniem do cesarskiego cięcia? Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limonkowa ja-piszesz ze załatwiałas cesarke na zaswiadczenie od psychologa--błagam kolezanko napisz mi jak to rozegrac.......!!!!bede wdzieczna!!!!ogromnie wdzięczna!!!i ile to kosztuje?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ja mam właśnie pod koniec miesiaca USG to będzie jakiś 33 tydzień i czekam, aż mi lekarz zakomunikuje, ze mojej Karolince wyrosły jajka i ptaszek i pajace z hello kitty sobie wsadzę nie powiem gdzie. I najlepsze jest to ze mam taki dziwne przeczucie, ze właśnie tak będzie! I w zasadzie mi to rybka bo jak nie Karolcia to Karolek byleby zdrowe bylo i w miarę dało się okiełznać, ale tych pajaców z kitty to mi trochę zal... :):P Na wszelki wypadek pościel zamawiam zieloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zew dzięki za instrukcje odnośnie dopajania ;) nie wiedziałam że to może zaburzyć lakktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo - myślisz że może się tak jeszcze zdarzyć z płcią? Ja też się zastanawiam, czy na pewno dobrze określili ale miałam na 2 USG potwierdzoną dziewczynkę, więc chyba nie powinni być niespodzianki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dostalam skierowanie do szpitala przez te skurcze bo sie okazalo ze mam tak maciupeńką szyjke macicy ze to jest bardzo niebezpieczne dla mnie i dziecka...i moge wczesniej urodzic. i jutro o 7rano jade do szpitala takze to moj ostatni wpis w najblizszym czasie. trzymajcie sie dziewczyny:) papa trzymajcie za mnie kciuki abym krotko lezala. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby u mnie też 2 razy wyszła dziewczynka, ale to jedna i ta sama lekarka USG robiła i nie wiem jakoś jej nie ufam do końca. Ja mam jakieś takie dziwne przeczucia, nie mam pojęcia skad się wzięły. Żałuje ze kupiłam takie dziewczęce ciuszki bo mogłam kupić wszytskie uniwersalne i wtedy byłoby mi obojętne, a tak to uniwersalnych mam tylko trochę- głównie body i z 5 par śpioszków, a reszta to wszystko typowo dziewczęce. Moze nie koniecznie róż bo i śliwkowe, szare, błękitne ale z dziewczęcymi motywami. Wiem, że dziecku to wszystko jedno, ale mnie nie wszystko jedno :P I syna w hello kitty nie wystroję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju Nowa ja Ci życzę żebyś jednak długo leżała! Co najmniej z 7 tygodni! i żeby udało się jak najdłużej dzidziusia w brzuchu zatrzymać. Trzymam za Was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta mi się wydaje, że może się zdarzyć...U siostry znajomej tak było. Miała być na 100% dziewczynka a urodził się chłopczyk! Wszyscy byli w szoku. Mi kolejne usg będzie robiła inna lekarka, zobaczymy co powie czy rzeczywiście potwierdzi dziewczynkę... nowa788219223 trzymaj się ciepło!!Wszystko będzie dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 no teraz na tym etapie ciąży to chyba trudno by Ci było załatwić takie zaświadczenie... ja od początku ciąży chodze do psychologa a jestem w 7 miesiącu ciąży i od pół roku mam dokumentacje że mam problemy z zaakceptowaniem tego i że jestem na tyle 'słaba' że mogę nie dać rady współpracować z lekarzem przy porodzie. No po prostu mam psychike siadniętą przez ciąże, bo wpadka jak fix... Na podstawie tej dokumentacji psycholożka jest w stanie wypisać mi takie zaświadczenie, bo to jest w zasadzie jedyne rozsądne wyjście przy moim stanie psychicznym. Nie żebym była wariatką, ale ciąża przewróciła mi życie totalnie i tak naprawde cały czas dochodzę do jakiejś równowagi i dzięki terapii i tak jest o niebo lepiej niż jeszcze miesiąc temu. Nie jest łatwo załatwić cesarke... zwłaszcza że w Pl, jest zabroniona na tzw WIDZI MI SIĘ i trzeba mieć podstawy do wykonania, bo lekarze tez muszą się w jakiś sposób ubezpieczyć w 'razie czego'. Możesz mieć jeszcze pośladkowe ułożenie dziecka albo złapać jakąś infekcje pod koniec (czego Ci oczywiście nie życzę!!) ale to już są wskazania do cesarki, także nadzieja zawsze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa trzymaj się ja tez miałam skierowanie do szpitala z tego samego powodu ale mnie wypuścili i mój gin założył pessar i teraz jest ok. A twoja szyjka ile ma i czy ma rozwarcie??Będzie dobrze głowa do góry:) Oj dziewczyny nie straszcie bo i ja kupuje ciuszki typowo dziewczęce ale chyba resztę faktycznie kupię neutralnych, hehe Ditta7 z tym fotelikiem tario to jest tak że montuje się na wózku na adapterach a baza jest na stale w aucie więc decyduje się na tario:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judyta10 - pytałam swojego lekarza o szczepienie na grypę i odradził, nawet był bardzo przeciwny. Wprowadzenie szczepionki bardzo często wiąże się z osłabieniem organizmu i nie wiem czy zauważyłyście, ale po tym o to szczepieniu najczęściej się choruje, a w naszym stanie przyjmowanie leków niewskazane. Podawał mi tam jeszcze inne argumenty,a le już nawet ich nie pamiętam, bo ja o szczepienia pytałam jakoś we wrześniu czy październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa, to trzymaj się! Myślę, że to lepiej jak dostałaś skierowanie do szpitala skoro szyjka jest krótka .Zawsze to bezpieczniej pod opieką medyczną.Życzę Tobie i Twojemu maleństwu zdrówka. Odezwij się jak wrócisz do domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa trzymaj się! Utrzymaj dzidzię w brzuszku jak najdłużej. Aaanula Ty też napisz jak po wizycie, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ciekawe co u Martki, bo też miała te bóle brzucha. Ja mam do terminu jeszcze ponad 3 miesiące. Za tydzień wizyta i mam nadzieje na dobre wieści. Żaka cieszę się, że stronka się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sprawdziłam wyniki, tym razem mocz wyszedł mi w porządku. Gorzej z badaniem krwi, spadek HB, HT, RBC i znowu wzrost trombocytów.. Toxo wyszła mi ujemna. Czekam jeszcze na przeciwciała anty Rh. Ja wizytę mam w czwartek. I też mam nadzieję na dobre wieści. Zrobiłam listę zakupów. Jest tego tyle, że powoli zaczyna mnie to wszystko przerażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa 3mam kciuki aby wszystko było ok. Jestem ciekawa ile cm jest u mnie bo mi lekarz tylko powiedział że się skróciła i że narazie jest ok bo nie ma rozwarcia. Pewnie to zależy od lekarza prowadzącego kiedy wysyła do szpitala a kiedy nie. mojmaluszek Osobiscie wybrałabym wózek ze sztywną gondolą. Lepsza do przenoszenia dziecko w gondoli bo ma sztywne dno, na lato tez wydaje mi się wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo tego szczepienia przeciwko grypie mój lekarz powiedział, ze jest straszna nagonka na to żeby się szczepić i że kobiety w ciąży też powinny....że nie ma przeciwwskazań i że on mi to mówi ale nie potrafi doradzić czy się szczepić czy nie. jeszcze jedno takie wstydliwe pytanie.... hmmm jak je zadać, jak wyglądają wasze wargi sromowe.... czy są jakby nabrzmiałe, napuchnięte? zastanawiam się czy to normalne. lekarz nic nie mówił. mnie nic nie boli... no ja myślałam, że będzie dziewczynka a teraz po dzisiejszej wizycie.... raczej chciałam ostatecznego info żeby móc w końcu kupować inne ciuszki niż uniwersalne....a tu nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa - dużo wytrwałości i zdrówka! Ja po wizycie u przypadkowego gina w Limie, i zła, wściekła, aż kipię! Cham na całego! Od samego początku był mocno gburowaty i nieprzyjemny, zaświadczenia do szkoły rodzenia nie dostałam, bo skoro nie pracuję, jestem na zwolnienie, to do szkoły rodzenia nie powinnam chodzić. Co ma jedno do drugiego? A na zajęciach w Sr było super, zlot słonic :) Był film, było wprowadzenie a jutro Fizjologia ostatnich tygodni ciąży i prawidłowe odżywianie w czasie ciąży i karmienia piersią. Jutro też druga próba otrzymania tego piep*** zaświadczenia, aby móc uczestniczyć w zajęciach, proszę o kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×