Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Mój mały wg lekarza zdecydowanie za nisko, jak na 33 tc. Ale on jest w tej pozycji gotowy do wyjścia od kilku tygodni. Ani mu się śni przekręcić. A szkoda, bo ucisk na pęcherz jest niewyobrażalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja chybę zacznę Natanieka gorąco prosić by już sobie tak siedział-nie było by problemu z cesarką... wiem wiem wredota ze mnie??no cóz..hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kwietnióweczki (albo marcóweczki bo nic nie wiadomo- mam nadzieję ze nie lutówki!) calvados trzymaj się dzielnie! To łóżeczko z linku baaardzo mi sie podoba. Nie wiem jak na żywo ale na fotkach slodko wyglada :D I faktycznie takie niespotykane jest. martka no to do 33 dotrwałas :D teraz kolejny cel to 36? Bo ja bym chciałą do konca 36 a potem chce urodzić :) Ale ja sobie mogę chcieć. Najważniejsze co chce Karolcia. Kurcze nie wiem już co chciałam Wam napisać. Glowa mnie coś boli. Skrobnę coś wieczorem jak sobie przypomnę co to ja chciałam . Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa wiem co chciałam. Moja panna się przekręciła w 36 tyg. Bylą pośladkowo i jak się kąpałam to poczułam nagle że w brzuchu dzieje się coś dziwnego a ona sobie wtedy zrobiła myk bo nastepnego dnia miałam USG i już była odpowiednio :) Za to mały był od początku główkowo i tak został aż do porodu i mała też główką w dół i mam nadzieję ze tak zostanie bo na razie ma wielką frajdę z wciskania mi stópek pod żebra więc może zabawa jej się nie znudzi i nie zachce zmian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka ja jestem w 31 tygodniu i moja Malutka waży 1258g. Jest też ułożona główka w doł (napewno tak ułożyla się przed 20 tygodniem, bo na każdym kolejnym USG tak widać). A dziś sobie urządza disco - kopie jak szalona non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Witajcie kwietnióweczki i marcóweczki :) Dość długo nie pisałam ale codziennie Was podczytuję :) Wczoraj miałam wizyte to już 32tydzień 5 dzień mała waży 2022g. Dostałam wskazania od okulisty do cc z powodu zaćmy wrodzonej i bez soczewkowości ale gin powiedział, że wskazania okulistyczne są podważalne tylko, że u mnie jest ch dużo więcej np niski wzrost, cukrzyca ciążowa, problemy z kręgosłupem więc wyznaczył mi termin cc tydzień przed planowanym terminem porodu czyli 23 marca:D. Jak narazie malutka zdrowa i mam nadzieje, że tak zostanie mam 6.5kg na plusie od poczatku :) aaa i ulożona jest od 29t główka w dół. Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za nas............!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka - to ile masz wzrostu?? Fajnie znać termin porodu. Ja tam miałam za pierwszym razem....teraz chciałabym mieć niespodziankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, wrzuciłam do galerii troche zdjęć ciuszków i kocyków które skompletowałam oraz zdjęcie mojego brzucha z dzisiaj czyli 30 tc. Mała w zeszłym tygodniu ważyła 1250 wiec teraz pewnie z około 1450 :) Brzuch mi dosc czesto twardnieje ostatnio-szczególnie jak gdzies ide albo wstaje, wiec staram sie nie przemeczac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Mam 150cm :/ z jednej strony fajnie znać termin porodu ale z drugiej strony zastanawiam sie czy mnie coś nie złapie wcześniej bo to będzie 39tydzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dawno nie pisałam ale jakos veny i humoru nie miałam nie dosyc ze dopadło mnnie choróbsko to jeszcze problemy z toksoplazmoza byłam na wizycie dzisiaj i dostałam antybiotyk normalnie za łamka super ze wasze dzieciaczki zdrowe i rosna , ja czekam na skierowanie na usg moze jeszcze przed porodem zobacze swoja malutka niunie a MAgda K29 super ciuszki identyczne body mamy chyba kupowałas w tesco pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynyi ja mam też z serii safari łóżeczko takie z namalowaną żyrafą jest bardzo porządne ,nawet mój mąż jak składał stwierdził ze nawet niezłe to łożeczko ,ja kupiłam bo po prostu mi się podobało ,uwielbiam żyrafy i wzięłam takie z namalowaną żyrafą ,kupiłam też recznik z żyrafą i termometr do wody,czekam z niecierpliwością na wózek zamówiłam już ponad 2 tygodnie temu ,dzwoniłam do firmy i powinien już lada dzień przyjść... co do wagi dziecka to lekarz mi powiedził że nawet jakby dziecko w 30 tyg ważyło 1200 gram to też jest w normie więc nie martwcie się szczególnie tą wagą jeszcze ma czas żeby nadrobić ból pleców i żeber jest okropny :(mnie jak boli to wszytsko na raz tzn zebra i na tej samej wysokości kregosłup a czasem mam taki ucisk na dół kręgosłupa że chodze jak babcia 80 letnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała też od dawna głowką na dól. Pytalam lekarza czy jest duże prawdopodobieństwo ze sie obróci. Powiedział ze głowka dziecka jest najcięższa wiec małe szanse żeby poszła do góry..ale oczywiscie zdarzyc sie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Calvadoss trzymaj się dzielnie, a Ty miałaś zakładany pessar??ciekawe czy u mnie się nie powiększyło wizyta dopiero za tydzień. Z tym bólem żeber to też narzekam od kilku dni wcześniej czułam bardzo nisko ruchy a chyba od poniedziałku tak mnie kopie że nawet siedziec nie mogę normalnie hehe Jutro jadę na kolposkopię mam nadzieję że dowiem się od razu czy będę mogła rodzic naturalnie Mam całą stertę ciuszków i pieluch do prasowania i nie mam kogo wykorzystac pieluchy to M ale ciuszki to chyba nie da rady, siostra miała mi pomóc ale wiecznie nie ma czasu jak dotrwam do 36tc to sama się za to wezmę bo narazie tylko postoję kilka minut i brzuch jak skała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety nie moge sie pochwalic ile moja corcia wazy:( wkurza mnie to ze nie mam tutaj tak czestego dotepu do usg jak w Polsce:( u mnie dzisiaj samopoczucie tez do bani, bylam w pracy na 6 godzin i padam..tzn moj kregoslup... nic trzeba bedzie zakonczyc kariere z koncem lutego:) dzis urodzila zona mojego kuzyna-(koniec ciazy to byly jedne ogromne problemy z ta cukrzyca) miala miec cesarke ale dziecko chcialo wyjsc wczesniej o 2 tygodnie i uwaga Waga: 5,050 kg, wzrost 64 cm:) hehheeh zdrowy chlopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki! Oliwka dobrze, że nic Wam się nie stało. Maluszki w galerii przeurocze!! :) Wczoraj na porodówce widziałam takie maleństwa!! :) Już bym chciała mieć moją niunię przy sobie! :) Moja rybka też dzisiaj nieźle szaleje tak, że wszyscy domownicy mogą podziwiać jej popisy. Też jest już główką w dól. W 29.3 tyg ważyła ponad 1600g. Może później wrzucę zdjęcie brzusia, który z każdym dniem jest coraz większy :) calvadoss trzymaj się! Teraz musisz dużo leżeć! aaaaaaanula83 miło Cię zobaczyć!:) Magda ubranka śliczne!! :) Może i ja kiedyś swoje obfotografuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olliwka spory z niego facet! ;) Ja ostatnio dowiedziałam się, że mój kolega ważył 5900 jak się urodził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - ta dziewczyna (zona Twojego kuzyna) miala cukrzyce w ciazy? I urodzila w 38tc takie wielkie dziecko? Silami natury??? Masakra, to sie teraz boje :( Bo czytalam, ze dzieci, jesli matka ma cukrzyce w ciazy, moga byc wieksze - ale az takie? Tym bardziej teraz, ze moja tesciowa wmawia mi, ze mi strasznie szybko brzuch teraz rosnie (a widuje mnie co kilka dni, wiec nie wiem co za porownanie ma?). No i tez mi wykryli cukrzyce, ale wizyte w poradni diabetologicznej mam dopiero na 21 lutego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak to jest z tą waga maluchów, w SR mówili nam że dzieci rodza się coraz większe głównie przez branie witamin w ciąży np. prenatal, feminatal itp.ja też od 5 miesiąca biorę i właściwie zaczęłam zastanawiac się po co bo wyniki miałam dobre tak jak przed ciążą żadnej różnicy, więc po co dodatkowo lekarz mnie faszeruje wiem że to nie zaszkodzi ale czy wy tez brałyącie witaminy przy normalnych, dobrych wynikach?? ja np. urodziłam sie ważąc 2600 w 40 tc i moja mam prawie od początku brała witaminy, więc to chyba nie one powodują tak duzy wzrost wagi u maluchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka już sama nie wiem od czego to zależy...Ja żadnych witamin nie biorę a moja mała jest spora... Fakt jem trochę więcej słodyczy i właściwie wszystko idzie mi w brzuszek...Ja ogólnie jestem drobna kobitka ale mój mąż jest dosyć postawny...mam też brata, który ma 195 cm wzrostu! Ja jak się urodziłam ważyłam 2900 i moja mama też nie wspomagała się witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, zapomniałam dodać że ułożenie mam na razie pośladkowe, co więcej, mam podobno nisko łożysko wiec na chwile obecną wskazanie do cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!wiecie co ?te duże dzieci to przy nieleczonej cukrzycy-tak mi powiedziała diabetolog więc nie ma co się stresować,a mój gin faktycznie mówił mi że witaminy i wspomagacze powoduja duży przyrost wagi dziecka dlatego ja nie biorę staram sie mieć urozmaiconą dietkę i w 30 tc mała miała idealną wage co do dnia:)1580.biorę tylko magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Calvados trzymam kciuki.Bratowa urodzila w koncówce września a od sierpnia miała już rozwarcie na 2 palce i wcale sie nie oszczędzła,więc myśle że u Ciebie dzidzila jeszcze posiedzi. Kurcze musze sie pospieszyć z tą wyprawką,cała kosmetyka mi została,zamierzam sie za to zabrać w sobote. Ile i jakie butelki polecacie?Ja myślałam o kupnie dwóch,jedno na mleko w razie braku pokarmu, a druga na jakieś inne płyny i ewentualnie witaminki.Tylko zupełnie sie nie orjentuje w tych firmach. Co do wagi,to trzeba przyjąć to z przymróżeniem oka,mojej znajomej na każdym usg wychodziłao ze mała jest przynajmniej o dwa tygodnie większa,straszyli ja ze dziecko ogromne, a urodziła w styczniu w 39 tygodniu dziewuszkę ważącą 2700,wiec raczej mała:) Mi brzuszek nadal sie stawia:(Już magnez i nospa nie wiele daje,chyba umówie sie na przyspieszoną wizytę aby sprawdzić stan szyjki. Mam jakąś manie czy mi ubranek dla dziecka starczy,kurcze to moje pierwsze wiec nie wiem do końca ile trzeba,dokupuję coś non stop:) Zastanawiam sie na ile taki rozmiar np 56 starczy,chociaż to chyba ciezko stwierdzić,gdyż każe dziecko inaczej przybiera na wadze. Mały też dzisiaj chyba mecz sobie urządził:) Ach...macie piekne dzieciaczki:)))Noi super wózeczki,kołyski itd. Pozdrawiam i życzę zdrówka:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie w łóżeczku. Już nie pamiętam, kiedy tyle się ruszałam;) Po wizycie u lekarza nastrój mam lepszy. Okazało się, że moje leżenie się opłaca. Szyjka ma się lepiej, rozwarcie wewnętrzne - brak:D Gin zmniejszył mi dawkę fenoterolu do 3 tab na dobę. Zrobił mi też dzisiaj cytologię i bad na paciorkowca (to jest teraz ponoć obowiązkowe i w szpitalu od pacjentek wymagany jest wynik tego badania). Wracając od lekarza...kupiłam wózek:) Dokładnie taki: http://bobomarket.triger.com.pl/Allegro/galeria2/duze/fyn%204ds%20202jse%2002.jpg z fotelikiem maxi cosi city. Wiosenna mamo - dotrwałam. Teraz moim celem jest 36, a najlepiej 37 tydzień. Wolałabym, aby maluszek nie powiększył grona wcześniaczków, sporo trzeba się potem nabiegać po różnych poradniach i specjalistach - nawet jeśli maluszek jest zdrowy, przez pierwszy rok musiałby zaliczyć wszystkie badania dla wcześniaków. Żaka ja nie biorę żadnych witamin, widzę, że lekarze mają różne podejście do preparatów dla kobiet w ciąży. mam się dobrze, zdrowo się odżywiam i szczerze mam już dosyć innych tabletek i jakoś niechętnie podchodzę do tych suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie biorę zadnych witamin!!! na początku brałam kwas foliowy no i oczywiście biore magnez na skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprils mother11 ja kupiłam butelki z tommee tippee. Mam nadzieję, że się sprawdzą. Dobrze by było gdybyś wcześniej wybrała się do lekarza... A z tymi ubrankami to nie tylko Ty masz taką manię ;) Martka to dobrze, że u Ciebie wszystko ok. Wózeczek ładniutki. Ten kolor był jednym z moich faworytów :) Wrzuciłam zdjęcie mojej 'piłeczki' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja myslałam że prawie wszystkie ciężarówki łykają jakies witaminy zapytam na przyszłej wizycie za tydzień czy muszę je łykac skoro wyniki mam dobre. Też odżywiam się zdrowo, oboje z mężem mamy fisia na punkcie zdrowej żywności:) tak jak aprils mother pisze z rozwarciem można długo pochodzic, a zdaża się przenosic ciążę u mnie jest juz od połowy grudnia czyli już się trzymam dwa miesiące i też ciągle nie leżałam:) także calvadoss wytrzymamy kochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ubranek też mi się wydaje że ciągle mam mało, ale to chyba syndrom początkujących mam, a rodzina mnie zapewnia że i tak wszystkiego nie zdążę ubrac, bo tak szybko dzieci rosną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka ładnie Ci z tą piłeczką:) Żaka mój gin na początku ciąży, gdy go zapytałam o witaminy odpowiedział "a po co to pani?" Do 3 m-ca łykałam kwas foliowy, nawet przez kilka tygodni prenatal clasic, a miałam po nim mdłości i przestałam. Od tamtej pory nic i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×