Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Jenny29 mialam kiedyś problem z dziąsłaem,bo wokół 8 zrobiła mi sie tz kieszeń,musisz dokladnie oczyszczć to miejsce,chociaz sama wiem ze to niezbyt przyjemne,ponadto szałwia jest dobra na wszelkie problemy z jamą ustna.Moge Ci także polecić świetny płyn do płukania ktory dostepny jest tylko w aptekach,nazwy nie pamietam:(ale jest mocno rózowy i do rozcienczania z woda,dziala takze przeciw zapalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny jak u Ciebie z Magnezinem, też go biorę ale nie jestem w stanie połknąć tej tabletki i muszę sobie kruszyć na łyżce jak małemu dziecku. Lekarz zalecił mi branie go 3 razy dziennie ale od czasu kiedy byłam chora jakoś na tabletki nie chętnie patrze, nawet żelazo odstawiłam i wkońcu skończyły się moje problemy z zaparciami...bede musiala sobie zrobic niedlugo badania krwi żeby sprawdzić czy hemoglobina nie zeszla ponizej 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka My po wizycie dziś. Szyjka sie skorciła, ale trzyma - to najwazniejsze. Niepokojące tylko ze dzidzia za szybko rośnie.. termin 3 tyg wczesniejszy z usg niż z owu no i przekroczyła 3 kg Mam zakaz spozywania cukru.. wlasciwie mam stosowac diete cukrzycową, chociaż poziom cukru mam w normie. Ale jak bedzie tak dalej rosła to faktycznie 3 tyg szybciej sie urodzi, albo bedzie trzeba cesarke robic :( a ja akurat chce naturalnie rodzic. Na szczescie pozatym wszystko i z nią i ze mną w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Evvve a ja mam odwrotny problem z wagą dzidziusia:) Czemu wszystko nie może być tak jak powinno? Coś cicho dziś tutaj. Ja wypralam kolejną turę ciuszków. Na razie wstrzymuję się z zakupami na Allegro, to co mi brakuje kupię na początku przyszłego miesiąca, bo trzeba za coś żyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve u mnie jak u awy z wagą maluszka - 31 t i mała waży 1250 ale akurat nie przejmuję się tym. Lepiej będzie mi urodzić :) Szczerze to nie chcaialabym zeby przekroczyla wagę 3kg ale oczywiscie wszystko zależy od maluszka. A tak wogóle to który tydzien u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve- Dzidzia ma 3 kilo, no to Kochana, chyba Jesteś na wylocie... Dbaj o siebie i Maluszka, wypoczywaj, będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam panie i brzusie :) Dawno nic nie pisałam ale miałam remont w domku, a potem musiałam nadrobić w czytaniu, bo tyle napisałyście :) Właśnie wróciłam od lekarza. Wszystko jest wporządku. Nauczyłam się już żyć na diecie cukrzycowej. Przez miesiąc jej stosowania schudłam 2 kg. No ale lekarz powiedział, że to jak najbardziej jest normalne. Troszkę się zdenerwowałam, bo za wysokie wyszło mi dziś na wizycie ciśnienie. Mam codziennie mierzyć sobie teraz ciśnienie. Mam nadzieję, że nie okaże się, że mam nadciśnienie :( Mam nadzieje, że to taki jednorazowo wysoki wynik. Robione miałam USG :) Synek waży 2080g :) Jak na ten okres ciąży jest jak najbardziej wszystko z małym prawidłowo :) Cieszę się bardzo. Dostałam dziś zwolnienie już do końca ciąży. I lekarz powiedział, że jeśli chodzi o poród to wypisze mi skierowanie do tego szpitala w którym ostatnio leżałam i na pewno zostanę przyjęta na porodówkę :) Trochę mnie to uspokoiło, bo jak słyszę, że kobiety rodzące odsyłają do innych szpitali to aż mnie krew zalewa. Ale się strasznie rozpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc kobietki:) Ja jestem po kolposkopi i wszystko jest ok:)także raczej będę mogła rodzic naturalnie chyba że po drodze coś sie przytrafi. Natomiast jestem poirytowana zachowaniem lekarki która mnie badała (byłam pierwszy i ostatni raz u niej) przed badaniem mówię jej że mam załozony pessar to ona do mnie proszę go sobie wyciągnąc, to ja jej mówię że nie potrafię i od tego są lekarze a ona że ona nie potrafi bo jest przeciwniczką pessarów a nawetjak jej się uda wyciągnąc to nie będzie wiedziała jak założyc!!!!Pytała tez jak mnie gin bada z tym pessarem, bo niby tak nie da rady, brak kompetencji normalnie. mam nadziejce że mj gin mi go sciągnie w 36tc bo może na porodówce też nie będą wiedzieli i będą potrzebowac instrukcji pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie udzielam się zbyt często, bo to moja druga ciąża i etap szalenia z zakupami mam za sobą-większość rzeczy mam po synku. Teraz będzie córeczka, ale jakiś większych zakupów nie przewiduję. Wiadomo jednak, ze uzbiera się tych drobnostek, ale zabiorę się za to pod koniec miesiąca. Chciałam się tylko wypowiedzieć odnośnie wagi maluszków. U mnie też wyszło na USG, ze Mała jest za mała o 2 tygodnie (ważyła nieco ponad 800 g w 27tc+2 dni). Dostałam luteinę na rozluźnienie macicy i polepszenie przepływu i po 3 tygodniach Mała ważyła prawie 500 g więcej, ale wciąż do tyłu o 2 tygodnie. Zostałam wysłana na dokładne USG z badaniem przepływów itd. i tak się okazało, że różnica pomiędzy pomiarem mojego lekarza, a tego specjalisty od USG wyszła ponad 200 g, co wskazywało na to, że waga Małej jest w prawidłowa tj. 1590 g w 30tc+6 dni. Nie martwcie się zatem, bo czasami może to być błąd w pomiarze, a jeśli Wam waga nie daje spać, to racze się skonsultować jeszcze z innym lekarzem. Ważne, żeby Maleństwo przybierało na wadze z tygodnia na tydzień. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to trafiła Ci się pani doktor, która nie za bardzo zna się na tym co robi. Współczucia Ale wkońcu Cię zbadała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby zbadała i niby ok ale pessara nie wyciągała bo się bała że go nie założy i nie wiem wkońcu czy wynik jest dobry czy nie bo od tego właśnie zależy jaki będę miec poród, pokaże mojemu gin wynik z opisem i niech decyudje najlepsze jest to że byłam prywatnie i płaciłam 150zl za tę niekompetencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, baba po tylu latach studiów nie umie założyć krążka... Żenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh. no własnie wcale na wylocie nie jestem. Termin z owu mam na 23.04 a z usg wychodził zwykle 16-18.04. Dziś wyskoczył 1.04 Też sobie mysle że to moze byc błąd w obliczeniach - mój dr nie ma za dobrego sprzętu, pozatym zawsze to ryzyko błedu jest spore. Chociz synek siostry wazył 4200 jak sie urodził wiec moze to mamy genetycznie zaprogramowane. Ale.. licze ze bedzie dobrze.. najwyżej troche szybciej urodzę. Opowiem wam o moim siostrzeńcu bo az sie wzruszyłam jakie to slodkie dziecko (3 latka ma). Siostra chciała mu dac czekoladę a szwagier powiedzial, że nie bo za malo na obiad zjadł. Ale siostra sie zlamala i i tak mu dala. Za to szwagier wysłał siostre do konta :) Mały jak to zobaczyl - wyciągnał czekolade z buzi i poszedł do konta stac razem z mamusią... rozbraja mnie ten dzieciak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no faktycznie ja bym chyba ta pania doktor na kolejne studia wyslala, czy prywatnie czy na NFZ doktor jest doktorem, powinien znac sie na rzeczy. co do ubranek, tez mam odczucie brakow:) ale nie ma co szalec. czy u ktorejs z was pojawila sie siara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka - ja mam siare jakos od 18 tyg .. albo nwet szybciej, nie pamietam dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niech go sobie Pani wyciągnie! Tekst normalnie miesiąca! Co za babsko! Kurcze, i tacy ludzie nas leczą :( Żaka - masz założony pessar - więc Twój gin bada Cię "tam" przy każdej wizycie? Sprawdza, czy wszystko "na miejscu" itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines bada za każdym razem żeby sprawdzic czy jest tam gdzie powienien i czy sie nie pogorszyło. A co do niezwykle kompetentnej pani doktor to napewno tego tak nie zostawię o jej opinię juz sie postaram poza tym mój gin tez pracuje w tej klinice w której ona. gdyby nie fakt że czekałam aż miesiąc na to badanie bo niezbędny jest wynik od niego zależy poród to bym wyszła i trzasnęła drzwiami a tak jakoś wytrzymałam tylko nie wiem na ile wynik pokrywa się z rzeczywistością skoro pani doktor jest tak ubogo edukowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka u mnie siary brak ale nie martwię sie na zapas ponoc może pojawic się dopiero po samym porodzie. co do ubranek to dostałam dziś kolejne części wyprawki od mojej chrzesnej cudne ciuszki, przewijak, baldachim i przybornik do łóżeczka więc teraz to chyba już ciuszków mi starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaka 86 mi wlasnie wyskoczyla dzisiaj tzn, rano jak ubieralam sie do pracy, patrze a tu na pizamie plamy w miejscach sutkow i tak z glupoty scisnela piersi i patrze JEST :) heheheh niby gluia rzecz ale cieszy:) ahhh ja jakbym mogla to bym cala kase wydala,,,w sumie nie mam zadnej sukienki dla malej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka_nie_fasolki
Witam wszystkie kwietniowe mamy :) Czy mogę się przyłączyć? :) Mam termin na 28.04 wg miesiączki, 18-20.04 wg USG. To 30 tydzień a w brzuchu noszę synka. Dość sporego jak się okazuje i upartego, bo cały czas jest głową w górę. No ale ma jeszcz e czas. Podczytuję Wam, ale postanowiłam zacząć pisać, w kupie raźniej no i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Na początek mam pytanie o magnez, bierzecie coś dodatkowo, oprócz witamin ciążowych? Ja biorę Aspargin, ale mimo to powieki chcą mi odlecieć takie mam drgawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Dziewczynki za odpowiedzi co do zapalenia dziąsła :) A_B co do Magnezinu to mi jego wielkość nie przeszkadza, tyle różnych leków się łykało, że nie mam oporów co do wielkości. Co prawda jest okropny, bo nie ma śliskiej powierzchni. Ja dostałam go na stawianie się macicy z zaleceniem 2x dziennie i muszę powiedzieć, że lepiej czuję się po nim niż po tym jak wezmę nospę (mam takie zalecenie, że jak mam gdzieś jechać i chodzić więcej to mam właśnie brać forte). Oliwka nam ostatnio położna na szkole rodzenia sprawdzała piersi, i tak ścisnęła mi sutek, że poszło mleko :O szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mleka brak jak na razie. Ale może to dobrze, jeszcze przyjdzie czas na bieganie z wkładkami laktacyjnymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matka _nie_fasolki :) ja Aspargin brałam ostatnio jak miałam skurcze łydek. lekarka kazała odstawić Magnezin 500 na tydzień i pobrać Aspargin 3x1. pomogło. Poza tym Feminatal na zmianę z Pregna Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻAKA -LEKARKA UPER JA JESTEM NIESTETY WYCZULONA na takich ludzi z góry wale co myśle u mnie kreski brak za to brązowo wokół pępka chyba mi zaczyna wychodzić skura szczypie górna część naciągneła się na tą chwile rozstępów brak niestety bo obiedzie zachciało mi się spać i mowie położe się na 30min i tak z 30 minut zrobiły się prawie 3 godziny ,jestem na siebie zła bo co będę w nocy robić -chyba barany liczyć:)lo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki-czy Was tez ostatnio też tak ''nosi''??? bo mnie jakoś wscieklizna ostatnio łapie-Bóg wie o co....i dlaczego...ale aż uuuhhhhhhh.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poogladałam sobie zdjęcia ,wszytskie wyglądacie PIĘKNIE I KWITNĄCO!!!jutro sesja ,wrzuce swoje 114cm w obwodzie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×