Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

wiosenna mamo dzieki za odp o butelkach Olejek migdałowy mozna kupic w sklepie zielarskim ,najlepiej taki mało "chemiczny", czyli najbardziej naturalny jaki sie uda dostac. Odnosnie tych naparów z liści i wiesiolka to mi polozna kaze pic od 37 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślicie że ten wiesiołek i liście malin przyspieszą poród? może też spróbuje! ile trzeba czekać na efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
Witajcie kobietki. nie wiem po co zalozylam nowy temat, zamaist napisac do was od razu :) mam nadzieje ze sie wypowiecie.. tez mam termin na kwiecien. dzis mialam wizyte u gina.. Jestem w 35 tygodniu ciązy i ostatnio sie gorzej czuje.. mam bóle w krzyżu, bóle nóg i podbrzusza jak na @.. wiec gin mnie zbadał i stwiedził ze mam skróconą szyjke a ten ból podbrzusza to głowka juz jest nisko.. A ze mam planowana cesarke to boje sie ze z nia nie zdążymy.. :( gin sie upiera zeby zrobic ja na poczatku kwietnia.. mały wazy kolo 1800 i moje pytania.. czy to nie za malo? pytam tez was o to bo sie zancie na tym jako mamy lub przyszle mamy.. i czy ta szyjka swiadczy o zblizajacym sie porodzie? gin powiedzil ze jakby mi odeszly wody to mam przyjechac.. czuje nie pokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź na temat wymienionych badań. Ja niektóre też miałam robione na początku ciąży. Przeżyłam dziś szok jak zobaczyłam na skierowaniu tyle badań. A jeszcze większy jak pani w recepcji podliczyła mi na jaką kwotę pieniążków mam się przygotować na następnej wizycie :( Chodzę do lekarza prywatnego Poprostu szok ile to wszystko razem wyszło :( Prawie 600 zł mam przygotować na 17 marca (wtedy mam następną wizytę). No i na tej następnej wizycie lekarz wypisze mi skierowanie do szpitala. W dwupaku jeszcze tylko troszke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiska 25 no mam inny bo za każdym razem na usg wychodzi inaczej. TEraz wyszło że jestem 37 tydzień. WIęc nie bądź taka i nie pisz tak proszę. To chylba nie moja wina że tak wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiska 25 no mam inny bo za każdym razem na usg wychodzi inaczej. TEraz wyszło że jestem 37 tydzień. WIęc nie bądź taka i nie pisz tak proszę. To chylba nie moja wina że tak wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania jak bym patrzyła na wynik usg to 2 tygodnie temu byłabym w 39 tc. bo mam po prostu duże dziecko :D a jestem w 36 teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan mi polozna powiedziala ze dzieki piciu tego naparu i wiesiolka porod powinien sie skrocic min dwie godziny.ja zamierzam sie do tego stosowac a jak wyjdzie to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
żadna sie z WAs nie wypowie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to chyba sobie odpuszcze... myślałąm że szybciej skurczy dostane o kilka dni:) to by było zbyt piękne. Ledwie się już kulam, dziecko już pewnie ze 4 kg waży, brzuch mam ogromny, swędzi mnie jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Jak Wasze samopoczucie i brzuszki ??? Czytam i widzę że pojadłyście dzisiaj sobie pączusiów :D ja pozwoliłam sobie na jednego dla tradycji ale faworkami nadrobiłam :D przyszła teściowa i usmażyłyśmy furę tego pękam z przejedzenia :p Ja wczoraj zakończyłam 36 tc jupiiiiiiiiiiiiiiiiii ostatnia prosta została !!!!!!!!!! Ciuszki wszystkie poprane i poprasowane, zakupy zrobione, torba spakowana , fryzjer odwiedzony, mieszkanko wysprzątane łącznie z myciem okien i firankami więc teraz już tylko odpoczywać i czekać na godzinę zero !!!!! Aż sama nie mogę uwierzyć że wszystko udało się ogarnąć tak sprawnie :) A w poniedziałek ginekolog i wizyta wtedy wszystko będę wiedziała!!! Boję się jakoś dziwnie tego porodu to znaczy bardziej bólu reszta mnie nie przeraza tylko ten ból :( ale na szczęście w tym szpitalu co będę rodziła dają znieczulenie bez problemu tak przynajmniej mówiła położna na szkole rodzenia :) mam nadzieje ze dostanę bez problemów żadnych !!! A_B trzymaj sie dzielnie trzymamy za Ciebie i córcie kciuki !!! Dbajcie o Siebie i brzuszki dziewczyny już nie długo i będziemy ze swoimi maluszkami :) pozdrowionka i słodkiego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina ja mam to samo - wiem że będzie cesarka ale musze czekać aż do skurczy. 14 mam wizytę spróbuje pokombinować żeby trochę przyspieszyć bo dziecko mam bardzo duże już mi ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celina no jak szyjka sie skraca to znaczy ze poród sie zbliza ale nikt nie powie ci kiedy bo mozna z rozwarciem na 2 palce chodzic miesiac a mozna urodzic po 2 dniach. różnie bywa. A moja miała 1800 w 32 tyg, ale tu tez różnie bywa bo po 1 kazde dziecko jest inne a po 2 to USG nie jest wiarygodne do konca Mania ja ci napisze że nie ma co sie sugerowac USG. Tylko to 1 USG jest wiatrygodne jeśli chodzi o temrin porodu, cała reszta to już nie bardzo.Najlepiej zdać się na termin z OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
jordan moj maly znowu jest malutki..ja ogolnie przytyłam tylko 6 kg a jestem w 35 tyg.. wsz poszlo w brzuszek.. moj gin nie kaze czekac do skurczy..mowi ze cesarke zrobimy kolo 5tego kwietnia.. ale ta szyjka mnie martwi.. i ta gadka.. "jakby odeszly mi wody albo dostane skurczy to mam przyjechac" eh jka tu spac spokojnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
wiosenna mama - pytalam o ta wage mojego malego gina i powiedzial ze usg moze sie mylic o 200 gram..czyli niech wazy 2 kg..to itak malo jak na koniec 8 msca :( ja mam przeczucie ze "wezmie" mnie wczesniej.. ale przeciez nie powiem lekarzowi zeby mi zrobil cesarke wczesniej bo mam przeczucia.. heh.. no ale cos mi mowi ze tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celina tak to już jest nie znasz dnia ani godziny. Ale powiem Ci że lepiej mi z tym że wiem co mnie czeka tzn że będzie cesarka, bo znam dziewczyny które męczyły się godzinami a na końcu i tak miały cesarkę.... mój gin nawet nie brał ostatnio pod uwage że możemy się umówić... mówił ze bezpieczniej jak będą skurcze.. no ale przecież skurcze można wywołać więc sobie z nim teraz porozmawiam na wizycie. czy mała jest Twoja mała to ciężko powiedzieć, do mojej to na pewno bo moja jest mega duża heh, wolałabym żeby tak nie rosła. Myśle że mała urośnie jeszcze i bedzie taka akurat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celina a gdzie tam o 200 g :D Mnie przed porodem powiedziano ze synek będzie tak 3,300 no max 3,500 bo tak wyszło na USG. Urodził się niespełna 4 kg :) Na szczęście lekarz na porodówce to przewidział. Teraz tez. Mała raz jest tydzien do tyłu, raz tydzień do przodu z wymiarami zalezy od tego kto i na jakim sprzecie USG robi. USG moze się o 200 g mylic pod warunkiem ze lekarz odpowiednio wszystkie wymiary wprowadzi bo USG nie ma wagi w sobie i dziecka nie wazy a wylicza przybliżoną na podstawie wymiarów. Jak lekarzowi tu kilka mm tam kilka mm się zdarzy pomylić to i ta waga wychodzi zupełnie dziwna Poza tym różne się dzieci rodzą jedne mają 4,7kg inne 2,5. Zalezy to też od postury rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
własnie tez mi dzisiaj lekarz powiedzil ze donoszone dziecko uwaza sie gdy wazy 2,5kg... ale czy moj maly ;) zdązy tyle przytyc? wiem ze rodza sie tez mniejsze dizeci wiec jakos to bedzie.. gin wczesniej mowil ze zrobimy cesarke w 38 tyg a teraz inaczej gada ;/ i dyskutuj z takim.. tak jakby mnie pozostawił losowi - typu bedzie co bedzie..a ledwo chodze taki mam ucisk głowkina dolne partie ze kroku nie idzie zrobic czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celina mojej koleżance przed porodem zrobili usg i miała rodzić naturalnie waga dziecka 3700, nie urodziła po 24 h cesarka waga dziecka 4600 - róznica ogromna. Więc ja w te ich obliczenia nie wierzę, wydaje mi się że to zależy od sprzetu i tego jak dzidzia się ułoży, a przecież i tak nie ważą tylko mierzą i na tej podstawie podają orientacyjną wagę wiec nie jest to konkret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
isabel no roznica jest ogrooomna..musiala znajoma byc wymęczona i zdziwiona.. Tak wiem jak oni to niby ważą// mierzą głowke, brzuszek chyba i kosc udową.. i z tego wychodzi im przypuszczalna waga..ok wiec o to sie juz tak nie bede martwic. ale po glowie itak tysiac myslli.. ile jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Viki
dzięki za odp. no troszkę mniej miałaś w 33tc ...a i tak Twój lekarz mówi że dziecko będzie duże to ja się dodatkwo martwię że mój to już bardzo duży owszem te USG rożnie wskazują ale jakaś orientacja mimo wszystko jest mam nadzieję ze nie dadzą nam sie meczyc naturalnie gdy nasze dzieciaczki osiagną ponad 4 kg! ja w sumie nie boję sie tak o nacięcie co bardziej że mały się nie "wypcha" i potem i tak mnie dadzą na stół ...a lepiej od razu jak kierują na cc no cóż pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, jestem po wizycie u gina - w miare dobrze. tzn. szyjka juz króciutka - 2,5 cm - ale ciągle zwarta. Mam juz nawet za duzo nie chodzić, zeby wytrzymać jak najdłuzej. Szczególnie że w moim szpitalu nie ma sprzetu dla wczesniaków za dobrego i przed 36 tyg. odsylaja na Tychy albo Katowice... byle do 20 marca, potem niech sie dzieje co chce. Dzidzia nie urosla a nawet zmalała :) tzn ostatni pomiar był przesadzony i teraz pokazalo 2700 (ostatnio ponad 3 kg). Ogólnie jest z nią ok. Jedynie stópkę miała źle ułożoną - tak mocno wygietą. Narazie mam sie nie martwić bo moze tylko tak na chwile miała.. ale jak przy nastepnej wizycie bedzie tak samo to grozi jej szpotawość. Oczywiscie wmawiam sobie ze sie nie martwie ale zaraz google pojdzie w ruch, bo musze sie dowiedzieć co to ta szpotawośc i jak sie ją leczy. Gin pobrał mi wymaz na paciorkowca, i dał skierowanie na morfologie i mocz, na hbs też miał dac ale byłam szczepiona w lutym na żółtaczkę wiec doszedł do wniosku że nie trzeba. Jestem dzielna, bo wracałam od lekarza kolo domu koleżanki i już juz mialam sie do niej wprosic na kawkę... ale w pore przypomniało mi sie że tlusty czwartek i napewno do tej kawki jakis pączuś będzie .... i zrezygnowałam z wizyty, pójde w poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, ja niestety dzisiaj bez ani jednego paczka:( po pierwsze zapomnialam, a jak juz sie doksztalcilam z naszego forum to bylo za pozno:( a poza tym tutaj nie maja dobrych paczkow...ehhhh dzisiaj dzien pracowity, chyba przesadzilam.... naszczescie moj mezczyzna mi pomagal..bogu mu dzieki za 3 tygodnie bede w 36 tygodniu:)))))) oczywiscie bedziemy pic wtedy sok z ananaska:) bede rozdzic SN ale chyba poprosze o ZO, tutaj nie ma z tym problemu dostaje sie na zyczenie chyba ze jest juz za pozno :P AB trzymaj sie wiosenna mamo gratulacje :) nic ide sie kapac, jutro na 8 do pracy, wiec trzeba isc spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina ja też jestem w 35 tc (w sobotę kończe). Do tej pory przytyłam ciut ponad 5 kg. Pod koniec 34 tc moja dziecina ważyła 2088 g (a ja miałam na plusie dokładnie 3,5 kg) i lekarz stwierdził, że 'malizna' i że musze koniecznie przytyć i tak oto przez tydzień przybyło mi 1,5 kg....... Teraz mam taki problem że czuję straszne bóle w kroczu i pod żebrami... nie wiecie dziewczyny co to może być i czy to normalne? Bo ani spać, ani siedzieć, ani chodzić... masakra jakaś:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pięknie w ciągu tygodnia kg do przodu. Pewnie przez wczorajszy tłusty czwartek. Tylko dziwi mnie że brzuch wydaje się większy a na wysokości pępka mam o 2 cm mniej niż tydzień temu. Nic nie rozumiem. agneszka..........32..........................9........ ... .............95 Anitka75...........33+5.......................17,5..... ................107 aaaaaanula83....35...........................12.......... .............103 awa666............33...........................9....... ..................98 ditta...............34...........................8.... ......................94 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........35...........................18... ... ..................... jeloonka..........33+5.......................13 ....... .. ............... 100 mamuli.............31+4.......................9,5..... ...................95,5 Martka77..........34+6......................13....... .................109 Mikołajka83.......32..........................11,5.... ....................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............33+5.......................7,5... .......................93 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........32..........................12........ .. .................98 MagdaK29........29+6.......................12.......... ..................97 lolita1980........32..........................15.... .......................115 żaka_86.........30+6........................10,5.......... ...............97 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........32+6...................12............. .............103 basik1978..........33......................15............ ...............115 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............34......................10,5 kg.......................99 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny idę na wizyte i na ktg drże ze strachu na wszelki wypadek biore ze sobą kapcie i koszule ,mówie wam masakra!!!mam nadzieje ,że wszytsko bedzie oki i napisze później do WAS pozdrawiam ze słonecznej Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piątkowo, Lolita trzymaj się, daj znać co i jak. Ja właśnie się objadłam pistacji i mam taaaaaką straszną zgagę że hoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Ja za to obżarłam się manną :) Co do wymiarów, jak zwykle piszę z komórki i nie mam jak skopiować tabelki, więc prosilabym o zmianę moich danych -34 tydzień i na +10 kg. Obwód bez zmian :) Tak więc zaczynam po mału znowu tyć :D Mogę prosić o odp. dotyczącą jakiego płynu będziecie używały do podmywania po porodzie? I czy planujecie dawać w łapę pielęgniarkom dla lepszej obsługi? Bo nikt nie był chętny mi odpisać. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×