Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

My bylismy dzis na porodówce, ale pani nie bardzo miała dla nas czas i tylko szybko pokazała sale i gdzie sie wazy dzidzie i powiedziala co trzeba miec z tego pośpiechu nie zapytałam czy maja prysznic, piłki i te sprawy... zapytam gina, powinien wiedziec skoro tam pracuje. Na noworodkowy też poszłam.. jejku, jakie tam kruszynki lezały :) ALe tylko dwie bo tam dzieci są z mamami w salach, to dobrze. Te panie z noworodkowego bardzo sympatyczne. Szczepionke powiedziały że moge sobie przywieźć bo faktycznie są takie bardziej oczyszczne niz te co posiadają. Chociaż okresliły to bardziej jako modę niż koniecznośc... ale problemow nie robia. Ja zjadłam jednego paczka.. nie powinnam ale w koncu tłusty czwartek. Zaraz ide do gina - miejmy nadzieje że dzidzia za duzo nie urosła i szyjka trzyma. Do torby ciagle dopakowuje, mysle ze do niedzieli bedzie tam juz wszystko. Rozłozylam tez łóżeczko i teraz walczę z kotem bo ciagle probuje sie tam ładować mimo zalożonej moskitiery. nie umie zrozumiec ze taki miękki przewijak jaki jest tam zamontowany to nie hamak dla kota. To sie rozpisałam... ale i tak wpadne na słowko po wizycie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja tez dzis zjadlam paczka - dostalismy do sniadanka, tradycja panuje nawet w szpitalu. sa niestety dni kiedy jestem caly dzien sama (bez odwiedzin) a zeby nie zjesc paczka w tlusty czwartek, jakos tak glupio :) dodam ze ja nadal 2w1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALWISKA DLACZEGO
JESTES TAKA ZŁOSLIWA ? TWOJ MAZ MA CHYBA CIEZKO Z TOBA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączusie mniam, mnaima.Zjadłam sobie 2 a co tam :D. A_B fajnie że nadal w dwupaku i że dostałyście pączka.Podobno maluszki w brzuszkach lubią jak mama jje słodycze:D. Wizyty mam teraz co 3 tygodnie ale jakbym miała jakieś obawy to lekarz polelecił mi do niego dzwonić i przyjmie mnie w szpitalu, zresztą tak było od początku ciąży. Ja też zamierzam rodzić naturalnie, z tym że mój lekarz z tego co zauważyłam jest bardzo ostrożny (co mi zresztą odpowiada) a w szpitalu w którym będę rodzić prawie 50 % porodów to cc. Na ostatniej wizycie dowiedziałam się, że: - "dziecko na ten moment jest spore i jak będzie miało blisko 5 kilo to przecież nie będzie pani rodziła SN" :) - przed porodem będzie wykonane USG aby dokładnie sprawdzić ułożenie - jeśli pępowina będzie nisko to wykonany zostanie test z oksytocyną żeby sprawdzić jak reaguje dziecko podczas skurczów. Także tak do końca nie wiadomo jak wyjdzie ale wygląda na to, że jestem pod dobrą opieką. Co do pakowania to jeszcze o tym nie myślę jakoś.Szyjka ponad 3 cm, bez skurczów więc sądzę że mam jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do porodów SN, to którejś z Was co już mają to doświadczenie za sobą udało się urodzić bez nacięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Viki
mogę spytac jak duze miałaś dzieciątko kiedy gin określił go jako "spore i w którym to było tc'? bo moje w 33 tc ma 2950 g i tez mi mówi że dziecko dość duże będzie...nawet ponad 4 kg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPAKOWAŁAM SIĘ! Powinnam teraz dostac nagrodę za samozaparcie i wysiłek jaki w to włożyłam :D:D:D Wyszło mi 3 torby ( tłumaczę zeby nie było ze te moje torby to jakieś mega walichy- takie malusie torby- raczej wieksze torebki) Jedna na porodówkę, jedna dla dzidziusia i jedna na położniczy. Stwierdziłam ze tak będzie wygodnie jak sobie na porodówkę wezme jedną tylko torebkę z ksozulką, ręcznikiem, klapkami i mydłem plus paczuszka ciuszków dla małej, a reszta w aucie poczeka, maz mi później na oddział doniesie. Klapki pod prysznic to moim zdaniem podstawa. Złapałam jako dziecko na basenie brodawkę. Nigdy więcej! A mało jest grzybic i innych radości? A takie klapki po 1 kosztują grosze bo za 5 zł można już kupic, a po 2 mieszczą się bez problemu. Ja mam jakieś japonki z lata. Wyszorowałam je porządnie i będa pod prysznic super. No to już mogę czekać na spokoje "na walizkach" :) Jeszcze musze ciuszki "na wyjscie" naszykowac ale to może po USG jak się dowiem ile lala waży mniej więcej. Dziś już nie mam na to sił. AB dobrze ze jeszcze jesteście 2 w 1. Trzymaj się dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za 2 razem nie byłam nacinana ale popękało mi się. Jednak troszkę tylko i dużo szybciej się zagoiło niż nacięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamusiu - gratuluje:) zazdroszcze bo u mnie to ciężko z pakowaniem:) siedze na allegro i szukam butelek bo mam tylko jedną :/ mam podgrzewacz avent, poradzicie które butelki lepiej kupić? albo taki zestaw: http://allegro.pl/zestaw-startowy-avent-butelki-miodowe-260-butelka-i1467936795.html albo 2 takie zestawy: http://allegro.pl/avent-butelka-260-ml-125ml-gratis-i1483098969.html :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan a nie chcesz piersia karmic? Jak masz zamiar piersia to kup na razie jedna mala aventu i starczy i zobaczysz czy ci bedzie potrzeba wiecej. A jak modyfikowanym to bym tez na razie kupiła jeden zestaw nr 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym piersią karmić:) ale nigdy nie wiadomo jak mi to pójdzie itd... prędzej czy później myśle te butelki się przydadzą do herbatki lub do mleka za kilka miesięcy kupie jak raziesz 1x zestaw nr 2:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Właśnie wróciłam z wizyty u lekarza. Z maluchem wszystko wporządku :) Lekarz zrobił mi dziś badanie - posiew z pochwy. Miałyście takie badanie??? A na następną wizyte mam zrobić: - morfologie krwi, - mocz badanie ogólne, - toxoplazoza, - cytomegalia, - WR, - HBs, - CRP, - ALAT, AspAT, - APTT, INR. Miałyście takie badania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo gratuluję mobilizacji i ukończenia pakowania:D. To jednak można urodzić bez nacięcia przy pierwszym dziecku w takim razie.Jak niedużo to chyba faktycznie już lepsze pęknięcia. Dzięki za info. Mój synek aż tak duży nie był (połowa 33 tc.) bo 2300 g, z tym że przez ten miesiąc znacznie "przyspieszył". Zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan no na pewno się do herbatki później butla przyda. Taki jeden zestaw to dobry pomył. Kurcze jak ja bym chciała karmić piersią. Mam nadzieję, ze się mi uda. wymaz mialam robiony- wlasnie czekam na wyniki morfologie i mocz miałam 2 tyg temu wyszło ze mam anemie ale mój gin olał a ja nie specjalnie mogę brać zelazo więc na razie puki wyniki nie s,ą tragiczne tylko lekko złe to nie panikuje. Zrobie sobie jeszcze raz morfologie przed porodem, albo wymusze na ginie skierownaie :P toksoplazmoze robiłam na początku ciąży i powinnam powtórzyc, ale chyba nie bede powtarzać. Myśle w sumie nad tym cytomegalii nie robię, tego i tak się nie leczy więc po co. Wasserman mialam ale przed porodem musze miec aktualny wiec pewnie mi da skierownaie tego 18 a jak nie da to trudno musi styknac ten co miałam :P HBS mam skierowanie i za tydzien mam zrobić CRP nie robię nie czuje się zainfekowana Próby wątrobowe miałam w 2 trymestrzei było ok a to ostatnie to nie wiem co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) My dzisiaj po trzech pączkach! I na tym koniec! ;) Ja też będę rodziła SN chyba, że w ost chwili pojawią się jakieś przeciwwskazania... Spakowana też już jestem ale brakuje mi raptem 3 rzeczy ;) Nie pakowałam jeszcze rzeczy dla maluszka. Ale one będą potrzebne dopiero przy wypisie ze szpitala. Wiosenna mamo brawo! :) U mnie jutro 34 tydzień i teraz wizyty mam co 2 tygodnie. Dzisiaj przyszła mi wanienka ze stelażem i przewijak. Do kupienia został tylko termometr, karuzela i kilka kosmetyków. A_B czyli na razie jeszcze nie wiadomo kiedy zrobią Ci tą cesarkę? Ja od wczoraj mam nowe zajęcie! Wyszywam malutki obrazek do pokoju malutkiej ;) Robię to pierwszy raz i muszę się pochwalić, że idzie mi całkiem nieźle! Fakt, pochłania to sporo czasu...ale mi się spodobało ;) Viki jak najbardziej można. Ostatnio w szkole rodzenia położna mówiła, że rodziła pierwiastka bez nacinania. Zresztą miała bardzo szybki poród...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa ciemna masa ze mnie. To krzepniecie :D No to nie robie bo nie bede miala znieczulenia a to do ZZO potrzebne głownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas położna mówiła, że krocze nacinane jest z boku. Z kolei podczas pęknięcia, pęka w kierunku odbytu....i to podobno goi się dużo gorzej.. Wiadomo, każda z nas ma inny organizm. Jednej rana będzie się paprać a drugiej zagoi się w krótkim czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomarańczowej pani-gooowno cie mr. orange interesuje jak mój mąż ma ze mna!!co za bezczelniuch......słów brak uhhhhhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migoka ja te wszystkie badania robiłam na początku ciąży i w II trymestrze poza APPT i INR. Na tą wizytę powtarzałam cytomegalię, a na następną mam zrobić HBS i WR no i oczywiście standardowo jak zawsze mocz i morfologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wymaz mam mieć za 1.5 tyg. Toxo miałam już 2 razy w czasie ciąży, WR i HBS miałam raz.cyto robiłam przed ciążą. CRP nie robiłam.ALAT, AspAT na początku ciąży.APTT, INR.- przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga planuja cc w przyszlym tyg ale dopoki nie poznam dokladnej daty to wszystko jest mozliwe. jedyne co mam zaplanowaneto kolejny rezonans w ta sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B trzymaj sie kochana,jesli zapadnie decyzja o cc w przyszlym tygodniu to ktory to bedzie tydzien ciazy u Ciebie? Ja jeszcze sie nie spakowalam ale nosze sie z ta mysla:)Dzisiaj maz dokupil przezwijak i termoopakowania na butelki, zosataly mi niewielkie pierdoly kosmetyczne i pieluchy. Odnsnie klapek, to mi polozna powiedziala aby zarowno klapki pod prysznic jak i ciapy kupic tanie tak aby po wyjsciu nie bylo ich szkoda wyrzucic,bo po co zarazki szpitalne do domu przynosic. Ja narazie szykuje sie na sn,cwiecze codziennie oddechy i te miesnie kegla noi zaczelam masaz krocza olejkiem migdalowym,a po 20 marca to codziennie napar z lisci malin i wiesiolek mam pic.mam nadzieje ze dotrwamy z maluchem a te przygotowania zaowocuja szybkim porodem:) We wtorek wizyta,wiec zobacze jak moja szyjka, i mam nadzieje ze zrobi mi juz ten wymaz na obecnosc paciorkowca. Jak przygotowujecie butelki i smoczki,wystarczy dobrze umyc przegotowana woda?Nie mam styrlizatora. Paczka zjadlam tylko jednego a mialabym ochote przynajmniej na 5 ale moj maz przywiozl do domu tylko jedna sztuke twierdzac ze juz nigdzie nie bylo... acha ponawiam pytanie odnosnie picia lakcidu,czy ktoras z was sie z tym spotkala?ponoc zapobiega alergiom u dzieci,jesli kobieta w ciazy go przyjmuje, tak mi powiedziala laryngolok. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B trzymaj się kochana i oby ten sobotni rezonas się udał i wykazał co i jak. Co do nacięcia krocza można po niekąd zapobiec robiąc teraz masaż krocza olejkiem migdałowym no i systematycznie cwiczyc codziennie min. 4x mięśnie kegla. Z tego co mówiła położna i w SR i w szpitalu to lepsze i łatwiej goi sie samoistne pęknięcie niż nacinanie. Wiem też że pierworódka może przejśc poród bez nacinania i bez pęknięcia ale to zalezy już od budowy kobiecego ciała każda z nas jest inna. Z tym że bez nacięcia parcie trwa dłużej ale chyba lepiej ciut dlużej pocierpiec na porodówce i po tem szybciej dojśc do siebie ja bynajmniej tak do tego podchodzę, więc na porodówce będę protestowac jeśli będą chcieli mnie naciąc zgodzę się jeżeli naprawdę zajdzie taka potrzeba i nie będzie innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a badania które migotka wymieniła to robiłam jakoś na przełomie I/II trymestru mam nadzieję że nie będę musiała ich powtarzac bo wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam właśnie ze probiotyki maja dobry wpływ na dziecko, z 2 strony ze mogą wywołać alergie i tak jak ze wszystkim sa różne opinie. Ja tsm troche podczas choroby dicofloru wybrałam więc jak ma mieć wpływ to moze bedzie miało :) A jesli chodzi o butelki to ja nowe myje i gotuje przez chwilke w wodzie, a potem po każdym karmieniu to tylko przelewałam wrzątkiem. tzn myłam potem przelewałam. Dziś wygotowałam smoczek do szpitala i zapakowałam w czyste wyparzone pudełeczko plastikowe. U nas cal pudło pączków ale zjadłam jednego imam zgagę okropną. Leże sobie i licze skurcze, tylko ze mam takie niebolesne a to dupka :( bo to B-H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B trzymaj się dzielnie! 🌼 To widzę, że z tym nacinaniem krocza są różne szkoły :/ U nas w szpitalu muszę wyrazić zgodę czy się zgadzam na nacinanie czy nie.Oczywiście nie godząc się biorę wszystko na siebie... Piszecie o tych olejkach. To są jakieś specjalne olejki? Z chęcią bym sobie takie coś sprawiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×