Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witam wszystkie dziewczyny. Nie było mnie kilka dni i muszę cofnąć się kilka stronek by zobaczyć jakie tematy były poruszane. Mnie niestety dopadło spore przeziębienie. Już 3 dzień w łóżku z gorączką. Leczę się tylko paracetamolem, tabletkami do ssania i herbatą z miodem. Jeśli do wieczora nie przejdzie to i tak będę musiała jechać do lekarza. Mam duże bóle mięśniowe i zaczynam się martwić o dzidziusia. Wizytę u lekarza miałam 20 i wypytałam go o leki bo coś już mnie rozkładało, natomiast powiedział mi, że jeśli długo będzie się utrzymywać to mam iść do lekarza rodzinnego. Dzidziuś na usg nadal jest starszy niż to wynika z OM. czyli jestem w 14 tygodni a nie 13. Powiedział, hm że tak chłopcy rosną po czym strzelił mi fotkę siusiaka , oczywiście zawsze mógł się pomylić ale jakoś miałam przeczucie no i na filmiku z 4 D też widać kilka razy siurka. Wychodziłam z gabinetu z bananem na twarzy, strasznie się ucieszyłam . Synek jeszcze nie rozumie, że będzi miał brata, mówimy mu, że siedzi w brzuchu a on co wizytę u lekarza pyta mnie czy już go wyjmą . Tyle u mnie. Teraz muszę poczytać co się u was działo . ten wpis powyżej jest mój :):):), nie wiem czemu zalogowało mi się na konto stare. Już zgłosiłam do usunięcia choć nie wiem jak długo to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam -wszystkim smarkającym mamusiom polecam syrop prenalen.to jest syrop dla kobiet w ciąży do kupienia w aptece za ok 15 zł na bazie soku z malin,czarnej porzeczki i wyciągu z czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu właśnie koleżanka mi go poleciła i zaraza lecę do apteki. Mam nadzieję, że coś pomoże jeśli nie to lecę dziś na dyżur do przychodni, choć wolałabym się utrzec antybiotyku za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iguś ja kupiłam ten syropek,brałam 1 panadol na noc i piłam hektolitry herbaty z cytryną,zapakowałm się do wyrka na 2 dni i jestem jak nowa.pani w aptece mówiła ze można brać profilaktycznie ten syrop zeby uniknąć przeziębienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu dzięki, właśnie kupiłam syrop, że też wcześniej nie wiedziałam, zobaczymy czy mi pomoże. Mam strasznie zakitowany nos, nie biorę kropel bo ponoć nie wskazane. Nos mi odpadnie :(. Choć lepsze to niż ten okropny ból gardła, który najwyraźnej ustępuje dziś. Mam pytanko, mam wrażenie takiego uczucia ciężkości w dole brzucha, jak się podnoszę to boli mnie po bokach, to samo jak się obracam. Nie przypominam sobie tego z poprzedniej ciąży. Brzucha nie mam jeszcze wcale, na razie moja waga idzie cały czas w dół i zaczynam wyglądać jak obraz nędzy i rozpaczy. Gin, twiedzi że póki co wagą mam się nie przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na gardło polecam tantum verde. Nie mogłam łykac śliny a po 2 tabletkach juz mnie nie bolało. Jest jeszcze w sprayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli, podaję wymiary tuniki długość - 74 cm (od ramion) - mnie zakrywa tyłek, do połowy uda szerokość pod pachami (bez rozciągania) - 41 cm x2 szerokość na wysokości bioder (bez rozciągania) - 43 / 44 cm x 2 ja zakładałam do dzinsów rurek, w biodrach ładnie się układała, na biuście też, raczej blisko ciała. Tkanina miękka, rozciągliwa, chociaż rozmiar 44 to wg mnie z tego nie wyjdzie nigdy (teoretycznie rozmiar uniwersalny 36-44). miłej zabawy na weselu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz po weselu było swietnie sukienka sie sprawdziła mało było widac i swietnie sie czułam takze wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki :) Dzisiaj wybraliśmy się z mężem do sklepu pooglądać wózki. Sprzedawca polecał nam wózek Jedo Vedi. Niżej podaję link do tego wózka. http://allegro.pl/2-w-1-vedi-jedo-tylko-od-dudek-warszawa-od-reki-i1288521487.html I faktycznie wózeczek jest całkiem fajny z wyglądu, widziałam w kolorze granatowym. Leciutko się prowadzi. Czytałam o nim opinie i są w większości pozytywne. Spacerówka wg mnie wygląda tak sobie, ale chyba to jest akurat najmniej ważne... Całkiem możliwe, że zdecydujemy się na ten wózek z fotelikiem Maxi Cosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiiika
Witam szanowne kwietniówki. Ja też sie do nich zaliczam. Po przejrzeniu tego wątku, zauważyłam, zę kilka z Was pisze, że szkoły rodzenia w Warszawie są za darmo, bo finansuje je miasto. I faktycznie program ten był ustanowiony na lata 2008-2010. Jak rodzimy w kwietniu to rok 2010 to za wczesnie jak na szkole rodzenia, dopiero styczeń i dalej w 2011 roku sie nadaje. A czy program o darmowe szkołach rodzenia na kolejne poczynając od 2011 roku bedzie kontynuowany o tym zadnych informacji nie znalazlam. Czy któraś z Was coś o tym wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
dziewczyny, czy czujecie juz ruchy dziecka? mi sie kilka dni temu zdawalo ze czuje bulgotanie i kiedy przykladalam reke do brzucha to czulam lekkie musniecia. dzis caly dzien nic nie czuje. czy te ruchy powinno sie czuc caly czas, czy tylko czasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam wrażenie że coś poczułam, takie pulsowanie jakby ale nie wiem czy to ruchy. czułam to już kilka razy w różnych momentach i w różnych częściach brzucha, ale regularności nie ma żadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety jeszcze ruchów dzieciątka nie odczuwam. Czytałam ostatnio, że w 18 tyg niektóre mamy mają szczęście poczuć pierwsze delikatne ruchy dziecka..więc u mnie pewnie jest jeszcze za wcześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! Jestem tu z Wami cały czas, podczytuję :) Czy wiecie może jaki wózek wielofunkcyjny zmieszczę do Toyoty Yaris I ? Myślałam o x landerze xa... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Dziękuję za bezcenne rady. Dziś już mi lepiej, gorączki nie mam, jednak mdłości wróciły, ja chyba zwariuję to już ponad 14 tydzień a tu żołądek szwankuje jak chce. Mam pewne podejrzenia, że te mdłości to przez syropek Prenalen, hm jest na bazie czosku i chyba od tego mnie bierze i żołądek boli. Czosnek mogę czasem jeść ale w ciąży to mnie dobja, zapach i smak. Dziś prawie nic nie jadłam, śniadanie banan obiad łyżka ziemniaków i pół kotleta, aż to tego momentu nic, muszę coś jeszcze wcisnąć na noc ale chyba tego nie wytrzymam :(. No i mam niestety katar, boli mnie lewa część twarzy i ucho czasem czuję, cały czas mam nadzieję, że się to uspokoi wreszcie. Piszecie o ruchach, no ja czuję, lekarz powiedział, że całkiem możliwe :), bo u chłopców szybciej są. Te ruchy są bardzo delikatne, muskania. W poprzedniej ciąży czułam je w 16 tygodniu. Widzę, że poruszany jest temat szkoły rodzenia, w pierwszej ciąży nie uczestniczyłam w niej bo kosztowała 800 zł a do tego wiedziałam, że zapłacę za poród w prywatnej klinice, więc te pieniążki wolałam wydać na coś dla dziecka. Pod koniec ciąży okazało się, że mały się obrócił owszem głową w dół ale twarzą do kości łonowej i nie było możliwości by urodzić go naturalnie, zrobiono mi cesarkę ze wskazaniem. Teraz chcę rodzić w tej samej klinice, no i stawiam na cesarkę, chyba nie chcę innego porodu bo ten sposób już znam :) a wiadomo czlowiek boi się tego czego nie zna :). Choć pewnie przed terminem i tak będę trzęsła gaciami :). W stopce umieściłam filmik z usg genetycznego, które miałam 2 tygodnie temu. Jest tam też 4 D, choć dopiero pod koniec się mały rozkręca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam 18 tydzień, również jeszcze ruchów nie czuję, coś mi się kilka razy wydawało, ale nie powtórzyły się bąbelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
Iga tobie lekarz powiedzial ze jesli chlopiec to ruchy mozna wyczuc juz wczesniej? nigdy tego nie slyszalam. Ja jestm koniec 17tc(jutro 18) i juz odczuwam czasami, choc sie troche dziwie bo ja mam nadwage. brzucha u mnie nie widac bo mam sadelko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Hawa200 dokładnie tak mi powiedział, że z chłopcami tak jest są silniejsi, powiedział również, że jeśli kobieta ma mało tłuszczyku to czuje, w poprzedniej ciąży parę lat temu dokładnie to samo mi powiedział. Jeszcze przed badaniem jak robił wywiad, to mówię mu, że ja tam czuję już coś był to 16 tydzień a on się zaśmiał i mówi to sprawdzimy zaraz czy to chłopak będzie. Ja mu na to a dlaczego chłopak on mówi, że chłopcy są silniejsi i szybciej można ich poczuć, po 10 min na usg pokazał mi siuraczka :). Wiesz ja nie wiem czy to jakaś teoria lekarska czy jego może własna, nawet nie przyszło mi do głowy żeby spytać czy ta teoria jest poparta jakimiś faktami medycznymi. Na usg ostatniej wizycie to był 13 tydzień i chyba 4 dzień potwierdził mi że na 70 proc. będzie chłopczk. Czy się pomylił nie wiem, zobaczymy na następnej wizycie 19 listopada, to będzie przełom 17-18 tygodnia. Potem za kolejne 2 tygodnie będę miała robione usg połówkowe u innego specjalisty więc sprawdzę również u niego płeć, jak dwoje się wypowie, że chłopak to zacznę odgrzebywać rzeczy po synku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hawa broń Boże nie pomyśl, że złośliwie napisałam o tym tłuszczu, tylko cytuję co on powiedział. Czy to twoja pierwsza ciąża? Może od dawna czujesz jakieś ruchy tylko nie wiesz, że to one :). Przy drugiej ciąży jest łatwiej siebie obserwować. Wiesz ja myślę, że najważniejsze by maluszki się zdrowe porodziły :). Kiedyś miałam ogromne parcie na córeczkę, ale potem coś się wydarzyło, w bardzo bliskiej rodzinie i teraz nie jest dla mnie istotna płeć, istotne jest to że zaszłam w ciążę, że mogę nosić w sobie cud, że mam nadzieję że szczęśliwie urodzę i będę wychowywać zdrowe dziecko. Myślę, że reszta kobietek na forum myśli tak samo lub bardzo podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tu jeszcze kto? bo mam pytanie-mam okazję kupic wózek Graco Comfort tracker, taki z termometrem i zegarkiem na rączce. niby on jest 3w1 tylko mi chodzi o to, czy opcja głęboki to taka,że dziecko leży wygodnie ,prosto w wózku czy na półsiedząco tak dziwnie wygięte jak banan? nigdzie nie mogę znalesc zdjęc pokazujących opcję głęboką..:( pytam, bo koleżanka miała wózek 2w1 i właśnie opcja głęboka to taka, że mocowała nosidełko samochodowe i dziecko leżało dziwnie wygięte, główka zapadała się w klatkę piersiową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurwa wściekła jestem sama na siebie, bo powiedziałam że wózek odkupię a nie obejrzałam go bardzo dokładnie,i jakoś nie zapamiętałam jak wygląda tu opcja głęboka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia jesteś pewna, że ten model wózka się tak nazywa? Postaram się pomóc, ale coś mi się wydaje, że niestety możesz mieć rację, bo te wózki wszystkie tak mają. Nie wiem czy wiesz ale są niesamowicie ciasne i ciężkie, co będzie jeśli urodzisz większego maluszka? Nie przejmuj się koleżanką, wymyśl że np. mąż się nie zgodził na taki zakup. Podaj tą nazwę jeszcze raz bo nigdzie tego graco nie da się znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://tunzastuff.com/wp-content/uploads/graco%20comfort%20tracker.jpg rączka wygląda tak, piszę na zegarki Comfort Tracker, http://images.craigslist.org/3n43k73m35V15Y05W3a7j8c088b5f08b515b2.jpg budę można przekładac na 2 strony wózka. http://images.craigslist.org/3ne3ka3m35O05T65X2a7p6e773a26e8771dce.jpg przód. szukam go właśnie po Comfort Trucker ale pewnie na stronie producenta nazywa się inaczej. jaka jestem wściekła, bo jak zwykle się napalę jak kretynka a potem dopiero myślę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu nie chcę cię buntować ale odpuść sobie ten wózek. To naprawdę szajs. Twarde, wąskie, kiedyś też byłam napalona na nie jak syn się miał urodzić ale na szczęście zwyciężył rozsądek. Kupiłam coś innego. Ten wózek to twojej koleżanki jest? Musisz z nią pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×