Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ja mam prywatną opiekę medyczną, w ramach firmy w której pracuje. Anka, na pewno facetowi się podoba i mówi to szczerze. W końcu sam zmajstrował, więc rozpiera go duma :) poza tym jeśli to tylko brzuch, to jesteś mega szczęściarą (ja się boję że w tyłek pójdzie). Tym bardziej podkreślaj brzuch, bo i tak już się go nie ukryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie super sweterki -mi tez ten zółty sie podoba le mi do jasnych włosów ten kolor nie bardzo pasuje-za to w tym pistacjowym byłoby mi całkiem nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Miałam dziś wizytę u gin. Myślałam, że dowiem się o płci...a tu zaskoczenie bo nie zrobiono mi usg. Lekarka zbadała mnie tylko ginekologicznie i posłuchała tętna dzidzi... wszystko ok. Mam dziś 16t2dn ciąży. Usg oceniające szyjkę macicy mam mieć za 4 tyg. Powiedzcie mi dziewczynki ile razy miałyście robioną morfologię, bo ja dziś miałam pierwszy raz jak jestem w ciąży i to sama się dopomniałam. Lekarka chciała mi też dać zwolnienie ale odmówiłam, bo w pracy z ludźmi lepiej się czuję. Wcześniej byłam na zwolnieniu 1,5 mc od 8 tyg jak zaczęły się te okropne mdłości...Samej w domu nudno, bo ile można leżeć przed tv czy czytać. Co do swędzenia brzuszka to też czułam coś takiego, ale jak zaczęłam używać Musteli to przeszło i skóra jest super. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ditta ale byś widziała jak to komicznie wygląda-zawsze miałam chudy i wąski tyłek i chude nogi które teraz wyglądają jak patyczki-legginsy się marszczą kozaki odstaja a tu taki wielki bębenek i to jeszcze zaczyna się zaraz pod biustem.pewnie ze mój jest z siebie dumny jak paw w końcu parę lat ciężkiej pracy go to kosztowało:):):)no i w tym wieku mu się jeszcze udało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenny ja miałam po pierwszej wizycie w 6tc potem wylądowałam w szpitalu i też mi zrobili i teraz trzeci raz mam robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka nie przejmuj sie ja też już jakiś czas temu zaczęłam chodzić w spodniach ciązowych, teraz zakupiłam na allegro jeszcze dwie pary, tuniki jakieś mam więc na razie wystarczy, mam zakusy jeszcze na leginsy ciązowe. Ja też mam brzuszek już, a na wagę boję sie wchodzić. Jem może nie dużo ale często, staram się jeść owoce i warzywa - bo niestety mam zaparcia i to straszne. Koleżanki wczoraj stwierdziły że oprócz brzusszka nic mi nie utyło hihihihih choć powiedziały że liczyły na większy, powiedziałam im że na to mam jeszcze czas to końcówka 16 tc więc jeszcze trochę przede mną. Ja do lekarza 26.X ciekawa jestem czy będzie usg i czy dziecina tyłeczkiem się ustawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się jakoś przyzwyczaić do tega ze niedługo stanę się wielorybkiem:)izka ja wponiedziałek ide na wizyte i juz moze bede wiedziała kto tam u mnie mieszka:)nie moge sie doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Śliczne te ciuszki ciążowe, ale ja mam cały wór wiec nic nie kupuje. Nazbierało mi się z poprzednich ciąż, a teraz jeszcze dokupiłam na początku spodnie i kilka bluzek i bolerko. Nie zdążę w tym wszystkim pochodzić :) Nawet 2 sukienki mam więc będą idealne na święta. Mam pewnie więcej potrzeba jak do pracy chodzicie. Ja jestem z maluchami w domu wiec na co dzień wskakuję z wygodne dresy na gumie i luźną koszulkę i to mi wystarcza. Ruchów też nie czuję mimo, ze w piątek u mnie 19 tydz się zacznie. Ja nie wiem kiedy będę miała kolejne USG na NFZ w pt mam wizytę i pewnie wtedy mi da na USG skierowanie bo przydałoby się już połówkowe zrobić. A na 3d idę w 2 tygodniu listopada, ale ja mu o tych moich "odpłatnych" USG nie mówię. To są takie dla mnie bo widzę, ze na NFZ bym się nie doprosiła o dodatkowe, a przy moich problemach uważam, ze jak najbardziej jest takie USG wskazane. Do tej pory miałam tylko jedną morfologię i badanie moczu 3 tyg temu i nic poza tym. Resztę badań zrobiłam sobie na własna rękę. Na szczęście wyszły dobrze. U mnie z początkiem listopada zacznie się 2 polowa ciąży. Mam nadzieję, ze szybciutko zleci :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wiosenna mamo -ty juz zaopatrzona w ciuszki ja tez nie pracuje i w domu w dresiku ale non stop chodze po lekarzach i jak do kogos z wizyta to tez chce ładnie wyglądać.ja juz myslałam ze powinnam czuc ruchy i zaczełam się niepokoic ale skoro w 19tc jaszcze maluch nie daje znać o sobie to mi ulżyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) U mnie sytuacja wygląda troszkę inaczej. Wizyty mam co dwa tygodnie, przy każdej wizycie usg, morfologia obowiązkowo raz w miesiącu. Ale ta częstotliwość wizyt i badań wynika z zagrożonej ciąży. Jeszcze tydzień do kolejnego badania, mam nadzieję, że sytuacja się poprawiła i nieszczęsny krwiak choć trochę się wchłonął. Strasznie mi się dłużą dni, kiedy tak leżę. Do tego na zewnątrz jest tak szaro. Nie sądziłam, że tak będzie brakowało mi pracy. Co do ruchów to ostatnio lekarz mi powiedział, że są ciężarne, które już w 16 tyg czują delikatne ruchy. Podobno hmmm chudsze ciężarówki czują je wcześniej. W każdym razie normą jest przedział 16-22 tydz. Muszę sobie znaleźć jakieś rozweselające zajęcie, bo normalnie jakaś jesienna chandra zaraz mnie dopadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martka77 ja tez mam wizyty co 2tyg znowu luteina naszczescie dzidzia rosnie ale nie wiem jak zniose jeszcze 3miesiace nie pokoju fakt lekarz mowil ze wszystko ok z dzidzia jak narazie ale czekanie w domu na kolejne wizyty to koszmar i mam nadzieje ze ostatnich miesiecy nie spedze w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO JA SIĘ DOPISZĘ DO TABELKI :p NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE?........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska......23.03.....3............córe czka ORLLA..............29......Belfast..........23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka....30.03, 01.04...2 (1 to mój Aniołek) mania487 .........18.......Morąg..........01.04....1 Judyta10...........28......Szczecin........01.04..... Jenny29............29......Lublin......... 03.04....1 katalana...........33......Warszawa...... 04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin...........04.04.....2 minia80............30.......Lublin...........04.04...... 1 aaaaaaanula83....27.......Sokołów........04.04......1 Martka77..........32.......Wrocław.........04.04.....2 paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1 iissaabel...........33.......Radom..........07.04.. ...1 (4 Aniołki) KASIEŃKAA__.....21.......SOSNOWIEC.....09.04...1...CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........10.04.....1 mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04..... 1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze...........14.04.....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 3 (1 Aniołek) MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 123111213...........30......Warszawa........26.04......1< br /> hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk.........28.04....2 katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1 Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2 K-inka - może się spotkamy na porodówce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki! :) Ditta ja też usg połówkowe mam dopiero pod koniec listopada :/ Brzuszek mi rośnie i waga powoli też :) W dzień po jedzeniu mam wrażenie, że już jest całkiem spory ;) Ogólnie też jestem drobnej budowy. Ja niestety zwolnienia nie dostałam, zresztą już kiedyś o tym wspominałam..wszystko zależy od lekarza...ale ogólnie ze swojego lekarza jestem zadowolona i nie chciałabym go zmieniać. Morfologię robiłam już 3 razy i mam skierowanie na kolejną... Też ostatnio oglądałam te ciuszki. Fajne a ceny są naprawdę przystępne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki!!! Co do morfologii, to ja miałam dopiero dwie robione, w tym jedna w ubiegłym tygodniu. I tak jak pierwsza była idealna, tak w tej juz hematokryt spadł nieco poniżej normy i hemoglobina się obniżyła, ale jeszcze się w normie mieści. Nie przejmuję się tym wcale, bo w ciąży to norma, poza tym mam wyniki wszytskich badań z poprzedniej ciąży i było identycznie. Więc mogę się już szykowac na lekką anemię za parę tygodni, bo hemoglobinka na pewno jeszcze pójdzie w dół. Od kilku dni mam też dolegliwość, która mi towarzyszyła jak byłam w ciąży z córką. Mianowicie cholernie mnie bolą dziąsła, są tkliwe i przy szczotkowaniu krwawią. Któraś z was tez tak ma? Podobno w ciąży często to się zdarza. ja sobie właśnie zakupiłam na to pastę i płyn do płukania jamy ustnej MERIDOL, oraz dentosept do smarowania podrażnionych dziąseł. Odnośnie dodatkowych kilogramków, to ja mam na razie gdzieś z 1,5 - 2 na plusie, z czego wszystko dzięki Bogu poszło w brzuszek i w cycki :D W ogóle wydaje mi się, że kształt brzucha będę miała identyczny jak poprzednio, nie wiem tylko co do wielkości :) Ja też się już nie mogę doczekać USG połówkowego. Właśnie chciałam się zapisać na drugi tydzień listopada, ale jeszcze nie ma terminów. Za tydzień się zapiszę :) Oczywiście chcę zrobić 3D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monsoon mi też zaczęły krwawić dziąsła podczas szczotkowania ale ogólnie mnie nie bolą. Coś brałaś na tą anemię? Czy po prostu wzbogaciłaś dietę o żelazo? Dziewczyny, te które miały usg w 3d ile płaciłyście za takie usg? też bym chciała zrobić 3d na pamiątkę ale jeszcze nie wiem w którym tyg. Może już jak dzidza będzie dużo większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka my terminowo jesteśmy prawie tak samo, więc mi ginekolog powiedział żebym na to usg 3d połówkowe poszła 10 grudnia. Ide też wczesniej 16 listopada na usg o płeć i jesli wtedy uda się zrobić połówkowe to tego 10 juz nie bede robic ale moze sie okazac ze dziecko jest za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny idziecie jak burza chyba ze 100 lat mnie tu nie było. Muszę nadrobić stracony czas i poczytać co u was słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka, mi lekarz o ile pamiętam nawet nie kazał łykać żelaza w tabletkach, tylko jeść dużo kaszanki i pić sok z buraków. Jednak u mnie o kaszance nie ma mowy (próbowałam się przemóc, ale skończyło się silnymi torsjami :P), sok z surowych buraków mi też nie wchodził, jadłam więc częściej barszcz, no i zaczęłam jednak brać to żelazo. Ale u mnie ta hemoglobina spadła dopiero grubo po 30 tygodniu, więc mam nadzieję, że i tym razem nie będzie gorzej. Co do USG, to u nas kosztuje 200 zł, ale wg mnie warto wydać te pieniądze, bo jest fajna pamiątka. W tamtej ciąży robiłam w 20 tygodniu i wszystko fajnie było już widać. A żeby ocenić budowę i funkcję narządów dziecka, lekarz i tak przełączał na zwykłe 2D. Więc to 3D, to chyba jest bardziej dla nas, żebyśmy mogły sobie lepiej dzidzię zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do żelaza ja biorę sorbifer bo oczywiście hemoglobina mi spadła na 11,3. W poprzedniej ciąży miałam 10,8 a po braniu żelaza szczerze nie wiedziałam różnicy, nic mi się nie podniosła ale też nie spadła. Po porodzie cc i podawanej kroplówce podniosła się do 13,4 :) U mnie hemoglobina zawsze była niska więc nawet się nią nie przejmuje. Nie lubie brać o pewną sprawę żelaza - dziewczyny które biorą w tabletkach pewnie wiedzą o co chodzi (sprawa łazienkowa :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha...morfologie narazie robiłam jedną w ciąży we wrześniu. Żelazo biorę od 2 tyg więc następną morfologie zrobie za miesiąc. Robiłam tez przed ciążą w maju ale wtedy wyniki wszystkie miałam super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
Dziewczyny czy wam sie humor tez tak czesto zmienia w ciagu dnia jak u mnie ?ja sie juz sama na siebie wkurzam to jest szok czasem jestem tak naladowana przez jakas malostke ze najchetniej bym caly dom rozniosla na czesci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez brałam sorbifer, chyba jeszcze mam, tylko nie wiem czy ważny. Magd11, takie zachowanie to norma w ciąży, hormony buzują i nic z tym nie zrobisz. Ja już kiedyś pisałam, że od niedawna furia to moje drugie imię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, mnie też czasami tak nosi...ale staram się panować nad sobą. Nerwus jestem i tyle. Z Martynką przeszłam w ciąży tysiące stresujących sytuacji i mam tylko nadzieję, że to że mała ma "charakterek' i też jest nerwuskiem nie jest moją zasługą:) We Wro usg 3D też kosztuje 200 zł. Sporo, ale ja już przestałam liczyć ile wydaję na lekarza, leki, badania... Generalnie staram się wskrzesić w sobie jak najwięcej entuzjazmu. Nie czytam już głupot w necie, nie dołuję się. Włączam sobie muzyczkę i jakoś daję radę. Odkurzam stare płyty...przypominają mi się czasy studenckie, pierwsza praca, pierwsze mieszkanie...związki;) Kurcze, jak strasznie dużo czasu minęło, jak wiele się zmieniło. Ale wspomnienia super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejkuś, ale wy dużo piszecie... ja w pierwszej ciąży ruchy poczułam w 15 tygodniu ciąży - ale to pewnie dlatego, że ja szczuplutka jestem (przed ciążą 50kg). Teraz czekam, czekam - dziś skończyłam 13tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazaddaasss
internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl , , , , , , , internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl , , , , , , , internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl , , , , , , , internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl , , , , , , , internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl , , , , , , , internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl , , , , , , , internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl , , , , , , , internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą ubranka znanych i cenionych marek takich jak NEXT,CHEROKEE,H&M,HEMA już od złotówki Częste promocje,dostawy ubranek www.lumpik24.pl Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 70 złotych Serdecznie zapraszamy www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mi się humor strasznie zmienia. Wczoraj miałam dzień depresyjny. Ciągle tylko płakałam, a jak wróciłam do domu z pracy to walnęłam się na łóżko i nie wstawałam do dzisiaj. Natomiast dzisiaj jest chyba całkiem normalnie. Chociaż ta pogoda za oknem mnie strasznie irytuje. A no i jeść nie mogę, przynajmniej śniadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZYNY!!! JAK WASZE SAMOPOCZUCIE I WASZE BRZUSZKI:) MONSOON JA MAM PODOBNIE JAK TY Z TYMI DZIĄSŁAMI BOLĄ STRASZNIE I KRWAWIĄ ALE JUŻ POMAŁU PRZECHODZI NA SZCZĘŚCIE:) CO DO BADAŃ CHODZĘ CO 3TYG DO GINA I MIAŁAM 2 RAZY MORFOLOGIĘ A TAK TO CO WIZYTA MOCZ OGÓLNY TERAZ BEDE MIAŁA 2 LISTOPADA POŁÓWKOWE WIĘC I PEWNIE DOSTANĘ SKIEROWANIE NA MOCZ I KREW. CO DO BADANIA USG 3D JA PŁACIŁAM 210 ZŁOTYCH DROGO ALE DOSTAŁAM FILMIK NA CD I WGRAŁAM NA TEL KOM I TERAZ WSZYSTKIM POKAZUJĘ I ZAWSZE JAK MAM NA TO OCHOTĘ ODPALAM SOBIE I ŚMIEJĘ SIĘ DO MOJEJ DZIDZI :D WITAJ 2IN1 FAKTYCZNIE DAWNO CIE NIE BYŁO JAK SAMOPOCZUCIE I JAK TWOJE MALEŃSTWO, BRZUSIO ROŚNIE???:) JA JUZ OD WCZORAJ ZACZEŁAM 17TC WIĘC I CZAS BYŁO WSKOCZY W CIĄŻOWE SPODNIE:) CHOCIAŻ WSZYSCY MI MÓWIĄ ZE MAM MALUTKI BRZUSZEK ALE JAK TO KOBIETY W MOJEJ RODZINIE MALENKIE PIŁECZKI I PRZYROST WAGI 8-10KG POZDRAWIAM DZIEWCZYNKI TRZYMAJCIE SIE I DBAJCIE O SIEBIE:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nic nie krwawi, ale za to włosy strasznie wypadają. Jak tak dalej pójdzie to do porodu będę łysa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×