Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

_agnieszka_ ja tez mam bakterie w moczu a moj gin jest teraz na urlopie..byłam wczoraj u lekarza rodzinnego i kazał mi kupic zurawine w tabletkach i musze poczekac na mojego gina... a ty cos stosujesz co twoj lekarz na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję kolejnej dziewczynki!!!! A ja znowu jestem w mniejszości, bo w poprzedniej ciąży większość dziewczyn z forum miało chłopców, a ja dziewczynkę, a teraz odwrotnie. I najśmieszniejsze jest w tym wszystkim jeszcze to, że wtedy chciałam chłopca, a okazała się panienka, a teraz, kiedy chciałam dziewczynkę, jest chłopiec :D Ale i tak jestem szczęśliwa, grunt to zdrowe dzieciaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny, wy jestescie w bardziej zaawansowanej ciaży niż ja więc powiedzcie mi miałyście jakieś bóle w 17 tygodniu? pobolewał mnie brzuch w niedzielę więc wieczorem pojechałam do szpitala. Lekarz powiedział że on nic nie widzi, z dzieckiem ok ale profilaktycznie dał 3x1 duphaston i 3x2 magnez. powiedział że jak bóle beda wieksze zeby przyjechac. bole nie sa wieksze ale tez nie zniknely. ide dzis na 19 do swojego gina, zobaczymy co on powie, ale juz umieram ze strachu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak teraz i jeszcze twradnieje mi macica ,mi lekarz przepisał dziś leki powiedził ze to skurcze ,ale kazdy przypadek inny wiec dobrze ze dzis masz ginekologa....powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro lekarz twierdzi że wszystko ok to najważniejsze.słuchaj zaleceń a będzie dobrze.MALWIŚKA witaj w klube córeczkowych mam:)bardzo się cieszę i gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita1980, a Gdzie Cie boli? bo mnie podbrzusze i na srodku, przypuszczam ze po bokach może bolec. wiem ze kazdy przypadek inny ale zawsze lepiej jest uslyszec cos dobrego. a w ktorym tygodniu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie boli podbrzusze i cignie mnie brzuch na dół...no i do tego te cholrene plecy tzn dokładnie tam gdzie kość ogonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i zapytała mnie dr czy czuje ruchy ,ja do niej ze nie wiem ,ze to moja pierwsza ciąża i nie mam pojecia co to i jak to...smiała sie ze mnie i powiedziała mi co moge czuc podała kilka przykładów i jak to mniej wiecej wyglądam wiec stwierdziłam ze od jakis 2 tygodni czuje dzidziusia ,za tydzien w piatek ide na usg 4d i moze zobacze kto tam stuka mamusi w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
standardowo luteina pod jezyk i spasmoline na rozkurcz macicy zalecenia to wsatwanie na siusiu i lezec!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kwietnióweczki normalnie zazdroszcze wam tych dziewuszek a powiedzcie mi te które nosza dziewuszki a rodziły juz chłopców jest róznica w ciazy tzn inaczej sie czułyscie wtedy a teraz? czy to bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Malwiśka gratuluje córeczki:)! Lolita trzymaj się i dbaj o siebie! Bierz leki i wypoczywaj, a na święta z pewnością będziesz już śmigać:) Ja jestem juz po wizycie. maluszek wypiął się do nas pupką i za żadne skarby nie chciał znowu się ujawnić:) Ale mam inne wspaniałe wieści. Kochane...u mnie zaczął się okres, w którym mogę w pełni cieszyć się ciążą:) Łożysko na swoim miejscu, w całości przyklejone do macicy. Ciut gorsze wieści to oczywiście wyniki morfologii. Hemoglobina spadła mi od początku ciąży z 13,5 na 11,7. Dostałam Hemofer. Na pękające naczynia zalecił rutinoscorbin. Jutro idę do lekarza rodzinnego bo ten kaszel mnie wykończy. Żadnych objawów przeziębienia, mój gin twierdzi, że to najprawdopodobniej zapalenie tchawicy. Chrypkę mam okropną, a w nocy ciężko spać:( Mimo tych małych dolegliwości czuje się szczęśliwa, że nie ma juz takich zagrożeń, że maluszek rośnie, że nie muszę zastanawiać się, czy wolno mi to czy tamto...:) Wielka ulga. pozdrawiam mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykonam Rodzicom i Waszemu niemowlęciu w ramach reklamy 3 bezpłatne zdjęcia wysokiej jakości. Mogę też wykonać piękne zdjęcia „z brzuszkiem" w ciąży. Dojazd gratis na terenie Szczecina. Zarezerwuj termin: jmikosz@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta to cudowne wieści a hemoglobiną się nie przejmuj jak wpiszesz sobie wyniki hemo dla kobiet w ciąży to nie wiem czy jeszcze się nie mieścisz w prawidłowym wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwietnióweczki :) Byłam dzisiaj u lekarza ogólnego bo' dopadło' mnie przeziębienie. Wspomniałam mu o moich zasłabnięciach, bólu kręgosłupa i pośladków... Lekarz stwierdził, że przy mojej drobnej budowie wszystko tam się naciąga, rozciąga...rosnący brzuszek osłabia kręgosłup. Muszę to jakoś przecierpieć... Po osłuchaniu lekarz oznajmił mi, że mam szmery w serduchu..Czekają mnie badania kardiologicznie. Na koniec stwierdził, że powinnam teraz dużo wypoczywać i dał mi zwolnienie do końca roku!!!strasznie się cieszę bo w ostatnim czasie faktycznie czułam się nieciekawie... Malwiska gratuluję upragnionej córeczki!! :) kajusia99 mi już miesiąc temu wyszły nieliczne bakterie w moczu. Pani dr powiedziała, że jak przy następnym badaniu to się potwierdzi to dostanę skierowanie na posiew...Przez ten czas łykałam zuravit, skoncentrowany ekstrakt z zurawiny w tabletkach ale mimo wszystko wyszło mi więcej tych bakterii :( we wtorek idę do innego lekarza bo moja pani dr jest na zwolnieniu, więc zobaczymy co on powie.. Martka to super!!! :) szkoda tylko, że maleństwo się wypięło ;) U mnie 11,7 to jeszcze norma. Mi spadło z 14,2 na początku do 12, 2. Kuruj się kochana! Zdrówka życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik1978--powiem że może nieco inaczej ta ciąża leci-non stop mogłabym jeść Nutellę -szokkkk i te koszmarne mdłości-noi wymioty!:-(z chłopcami tego nie było-->a tak poza tym to strasznie się czuję zmęczona-->jak babcia 100 letnia-choć to też zasługa niskiej hemoglobiny-10.8:-((( :-((( w poprzedniej ciąży tez miałam problem z anemią-i skończyło się na tym że malutki kiedy się urodził- musiał mieć kroplówki z magnezu, potasu i żelaza-bo miał drżenie kończyn-ojj najadłam się strachu za trzech wtedy-i leżałam zamiast 3 dni niestety osiem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska ja ze swoim synkiem miałam hemo 9 lezałam w szpitalu i dostawałam w dupsko zastrzyki wiec wiem co to znaczy a u mnie teraz tez niedobrze i tez jak ty wejde po paru schodkach i sapie jak stara babka a i wstret do miesa z synkiem zupełnie nic takiego nie bylo moze pod serduszkiem tez dziewuszka a teraz ciagle cos jem i słodyczy wiecej sie chce normalnie walcze zeby nie wziasc chamskiego snickersa szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita1980, bóle to mam takie same jak Ty. tylko powiem szczerze ze już troche zglupialam, moj lekarz znow kazal mi odstawic duphaston a brac nospe forte 2x1. kazal sie oszczedzac a widze ze Ty masz lezec. moze tez troche poleze napewno nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos hemoglobiny, to mogę powiedziec, że mi dentystka dziecieca bardzo mocno zalecala, żeby jeśli to nie jest naprawdę konieczne, nie brac zelaza, bo zelazo bardzo oslabia żeby i uklad kostny u dziecka. I pozniej maluch moze miec problemy z zabkami. Przy niewielkich spadkach hemoglobiny lepiej kurowac się naturalnie, jedzac chude czerwone mieso i np buraczki. W ciazy norma jest od 11 i dopiero ponizej mozna się martwic, czy jednak nie przeciwdzialac farmakologicznie. Ja też przytylam już 5 kg, wlasnie skonczylam 20 tydzien. Waga się nie przejmuje, bo poprzednie doswiadczenia mam takie, że przy karmieniu piersia bardzo szybko mozna schudnac. Ja 6 mcy po pierwszym porodzie bylam 5 kilo chudsza niż przed ciaza i już zaczynalam się obawiac, że robie się za chuda. Caly czas chudlam, nawet jak zaczelam jesc slodycze. Waga mi stanela dopiero jak wrocila miesiaczka, czyli 11 mcy po porodzie. Pozniej niestety zyskalam 2 kg w kolejnym roku :-( A teraz już z moim ogromnym brzuchem zblizam się do przekroczenia magicznej bariery BMI 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zew, a ja od swojego lekarza mam zupełnie inne informacje. Poszperałam trochę w necie i nic nie znalazłam na temat suplementacji żelaza a osłabieniem kości, czy ząbków u dziecka. Znalazłam za to mnóstwo informacji o tym, jakie szkody może wywołać niedobór żelaza w ciąży. Chyba nie ma co czekać, aż poziom żelaza będzie tak niski, że groźba anemii stanie się realna. http://ciaza.co.uk/zdrowie/poziom-zelaza-w-ciazy/ Ja też nie jestem zwolenniczkom tabletek. Ale maleństwo potrzebuje żelaza do prawidłowego rozwoju (o łożysku nie wspomnę - żelazo wspomaga prace łożyska, dotlenia płód...długo można pisać...) więc postaram się wprowadzić do diety więcej produktów zawierających żelazo i 2 pastylki dziennie...:) dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że u mnie nie tylko poziom hemoglobiny wskazuje na niedobór żelaza. Również hematokryt, mcv....do tego zmęczenie, zadyszka przy prostych pracach, częstsze bóle głowy. Mam nadzieję, że następne badanie za 4 tygodnie wypadnie już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że napisałyście o tym spotkaniu w Lublinie, chyba się wybiorę. " zapraszamy przyszłe mamy na „Diagnostykę dla Twojej ciąży ! spotkanie odbędzie się 24 listopada w Lublinie w Hotelu Victoria przy ul. G. Narutowicza 58/60 o godzinie 18.00."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski nie nadąrzam za wami :P ostatnio rzadko wpadam,bo ciągle jest coś do zrobienia.24 idę na usg, mam nadzieję że z synkiem ok, ale boję się wejść na wagę :O:O:O nie wejdę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! ja też biorę żelazo w tabletkach, większość lekarzy zaleca, więc mam nadzieję że jest tak jak pisze Martka - więcej dobrego niż złego. Martka - super że są takie dobre wieści, Twoja wytrwałość została nagrodzona Agneszka - wreszcie zwolnienie kochana, odpoczywaj. Chociaż jakim cudem do końca roku? Wydaje mi się że lekarz jednorazowo może wypisać do 30 dni zwolnienie... katharina - na tym etapie ciąży progesteron już nie jest potrzebny, stąd odstawienie duphastonu zapewne. Mój lekarz tak samo zalecił jesli chodzi o badanie moczu, to też mi ostatnio wyszło że flora bakteryjna obfita. lekarz powiedział że to normalne w trakcie ciąży i na razie nie kazał się tym przejmować...? zgłupieć można z nimi wszystkimi, każdy mówi co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, no i przyszła do mnie próbka pampersów, mam pierwsze 5 na zachętę :))) na przesyłkę z allegro czekam, zaginęla gdzieś w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka13
Hej dziewczyny czy moglabym sie przyloczyc? Dzis zaczynam 19tc, termin na 20.04. Mieszkam w UK tutaj opieka medyczna troszke inaczej wyglada, jutro mam spotkanie z polozna. Pare tygodni temu na USG dowiedzilismysie ze mamy bezwstydnego synka, co tez bylo moim przeczuciem. Z zakupami niebieskich ciuszkow poczekam jeszcze do polowkowego 18.12. Jezeli to sie potwierdz bedzie on pierwszym chlopcem w rodzinie strony mojego taty od prawie 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta masz rację że każdy mówi co innego, ale najważniejsze to słuchać swojego ja wychodzę z takiego założenia. A duphaston tak też miałam odstawiony bo tak śmiesznie usłyszałam że na tym etapie to on bardziej na moją głowę że coś biorę działa niż na dzidzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi ja mam taką poduszkę. Ogólnie fajna, ale czasami przeszkadza więc ją wyrzucam z łóżka, no i dużo miejsca w łóżku zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Ditta nie mam pojęcia dlaczego. Nawet nie wiedziałam o tym, że może mi wypisać max na 30 dni ...może jakbym wiedziała to bym się go zapytała. Najpierw coś wspomniał o 30 dniach a później stwierdził, że da mi do końca roku....ehh chyba powinien się na tym znać. Ja natomiast nie mam o tym zielonego pojęcia.Najwyżej będą się z nim kontaktować ;) Też czekam na paczkę z allegro! A nawet na dwie. Mam nadzieję, że do jutra dotrą. Witaj Martka13 :) Gratuluję synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×