Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość Kasiulaaa s-ce
wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki)SYNEK _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka.........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Ines_85...............25......Śląsk..............12.04. .....1.... (?) Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 Nataniel bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1..... synek _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1.. .(?)córeczka(?) A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów.........18.04...... 1... Maja Thelly ............... 26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk moni25...............25.......Bydgoszcz.......22.04...... 1...córeczka Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 palulinaa.............24.......Kielce............24.04... ....2..Córeczka calvadoss............21......Tczew............25.04..... 2 Córeczka Julka Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 Justa608...........25.........Wrocław........26.04.....1 ... Marysia mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk..............26.04. .....1 Paulina/Bartek hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ...........29.04.....1....... córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ...1 Kasiulaaa s-ce .........22.......SOSNOWIEC....... 02,05 ...1 Córeczka- Julka ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05..... .2 migotka3.............27.....Warszawa..........02.04...... 1...Synek Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mi drętwienie nóg i rąk nie daje spać.z bólami kręgosłupa poradziłam sobie już,jak pisałam w wigilię wyladowałam w szpitalu z rwą kulszową to dopiero był ból.śmiało możemy brać paracetamol lub panadol ale mi to niewiee pomogło.kupiłam w sklepie ziołowym maść kur-a-san wyciągi z rozmarynu rumianku i innych ziół,pytałam gina smiało mi zezwolił na stosowanie.mój co wieczór smarował mi plecki,rozluxniąm spięte mięśnie i po 3 dniach byłam jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
Ja się co prawda przebudzę w nocy ale poruszam rękami troszkę i mi przechodzi , i zazwyczaj nad ranem 4 -5 mam te drętwienia. Dobrze wiedzieć jakie tabletki można w razie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wózki Roan polecam, bardzo dobrze się prowadza i mają świetną amortyzację. no i wielki plus - spora gondola. wózek maxi cosi mura 4 używa moja kolezanka i jest bardzo zadowolona ja polecam jeszcze wozek bebecar stylo (skrętne koła z przodu i możliwość mocowania gondoli w samochodzie zamiast fotelika, swietna opcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
Pierwszy raz słyszę o czymś takim że gondolę montuje się w samochodzie zamiast fotelika ;) Nie wiedziałam że w ogóle coś takiego jest ;p Ja się cały czas zastanawiam czy kupić do samochodu bazę pod fotelik, nie wiem czemu ale mam obawy że fotelik na samych pasach nie będzie stabilny . Tylko większość baz jest na izofix jestem na etapie zmieniania auta, nie wiem jeszcze czy będę ogóle mieć te izofox tym bardziej że są one w autach od 2005 r bodajże, ja chyba zakupie starsze auto , Natomiast mój Partner ma w aucie izofix ale Dzidka będzie więcej jeździć ze mną niż nim. Są w ogóle takie bazy które można stosować na ten izofix i na pasy. Bez sensu kupować 2 bazy do dwóch różnych samochodów ;/ Ten fotelik i baza to jedyna moja udręka przez ostatni czas ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce Ja także zastanawiam się od kilku dni nad Teutomią Cosmo też z ING tylko że teraz mają same czarne z jakimś wzorkiem w sordku czy Ty własnie taki masz???Widzialam że na NG,też są Maxi Cosi foteliki z isofixem o połowę taniej niż w sklepie ale kolor tylko czerwony. JA będę mic córcie no i nie wiem co z tym wózkiem. Po niedzieli podjadę do teutomi do sklepu i zobaczę jak on wygląda na miejscu. A i dzwoniłam wczoraj do ING zapytac do kiedy będą miec wozki w promocji to dowiedziałam się że mają bardzo duże zapotrzebowanie i narazie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah sorki ten fotelik jaeszcze raz sprawdziłam to jest teutomi tario(ale też ponoc bardzo dobry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę,ja o tych izofixach bazach itp nie słyszałam??tzn jak mam auto młodsze niż z 2005 to mam takie coś?myślałam że fotelik wystarczy?teraz nie wiem bo na pewno będziemy z małą podrózowac jeśli nie będzie przeszkód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
żaka_86 Hej tak to jest ten wózek oni maja tylko jeden cosmo on w rzeczywistości jest bardzo ciemno brązowy , (też łądny) choć jak kupowałam byłam pewna że jest czarny ;) W katalogu z Teutoni masz zdjęcie tego wózka w odcieniu brązu , zresztą jak pójdziesz do sklepu to może będą mieć ten kolor . Nad fotelikiem z teutoni też się zastanawiam tym bardziej że jest w ing taniej ! anka1976 Taką bazę montujesz na stałe w aucie a fotelik wpinasz w bazę na zasadzie klik klik . Ja jeździłam kiedyś reno laguna z 2004r i ona wyjątkowo miała ten izofix. Wiec musisz sprawdzić sobie w aucie. Ja też nie wiedziałam co to jest ale w sklepie Fido mają atrapę fotela samochodowego z izofixem i mi łądnie wytłumaczono co i jak. tutaj masz link przykładowej bazy http://allegro.pl/recaro-baza-isofix-do-foteli-0-13-i-9-18-od-dudek-i1396390018.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce,a znasz już płec malenstwa??Ja będę miec córeczkę ale brązowy tez będzie pasował, więc chyba też go zamówię,tym bardziej że teutomia ma dobre opinie, a za tę cene nie ma co się zastanawiac, mój mąż już się zdecydował tylko czeka na moja decyzję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki już wiem z czym to się je.u nas odpada zamontowanie tej bazy na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
żaka_86 Tak znam u nas też dziewczynka - Julka ;) Mi się ciemne zawsze podobały - mniej się będą brudzić a te jasne elementy są osobno - i można spokojnie do pralki wrzucić. Zawsze można rozjaśnić kolorowym śpiworkiem mini nest w ing jest czerwony :) lub innymi kolorowymi dodatkami :) anka1976 - czyli tak jak w moim Aucie ;/ Chyba że Mój się zamieni autami ze mną , albo uda mi się kupić nowsze autko w co wątpię ;/ Ale w dłuższe trasy raczej będę barć jego autko ze względu na tą bazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce Widziałam ten czerwony ale chyba bardziej ten ciemny mi sie podoba no ale podjedziemy w poniedziałek do sklepu i wtedy zdecyduje.A też tak sądzę że można dokupic jaśnieszy śpiworek i będzie ok:) Najgorsze jest to że mam dosyc marudzenia rodziny ze ja juz o wyprawce myśle, tylko niby kiedy jak nie teraz poza tym mam zagorozenie przedwczesnym porodem, a nie mam zamiaru liczyc na gust męża hehe:)wolę wybrac sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
żaka_86 Moja rodzina też marudziła ja wózek kopiłam już 2-3 miesiące temu. I krzywo na mnie patrzyli ale miałam to gdzieś. To moje 1 dziecko jestem strasznie szczęśliwa z tego powodu jak się tylko dowiedziałam ze jestem w ciąży miałam ochotę odrazu wszystko kupić. Poza tym nigdy nie wiesz jak będziesz się czuć potem , czy w ogóle będziesz mieć siły chodzić po sklepach i się tym zamartwić. W tej chwili rodzice i moje rodzeństwo jak i najbliżsi znajomi którzy właśnie mi mówiło że za wczasy kupuje wszystko chyba się zaraziło ode mnie bo moja Julka pod choinkę dostała od nich prezenty. Z włąszcza od rodziców to ich pierwsza wnuczka :) Więc jeśli tylko czujesz że chcesz kupić to to zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
Jeśli chodzi o ciuszki mi się strasznie podobają i jakościowo też są o.k. z firmy MOTHERCARE niestety w mojej okolicy nie ma sklepu z ciuszkami tej firmy. Na szczęście na allegro jest wszystko , wiec pomału zaopatrzyłam się u jednego sprzedawcy polecam http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13305714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
Upsss .... Fora mi się pomyliły , i wyszło nie na temat - to nie tutaj miałam napisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce Chyba mamy ten sam gust :D hehe bo też mi się podobają ich ciuszki i naszczeście w Gdyni jest ich sklep i jutro się tam wybieram bo z tego co wiem sa duże promocje a niedlugo się skonczą więc nie ma co przepłacac. No a poza tym to ja ni mam ani jednej rzeczy kupionej, właśnie przez to gadanie rodziny, i dopiero od jutra zacznę, już się nie mogę doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka znanych marek już od złotówki.Częste promocje,nowe dostawy(najbliższa w połowie stycznia) Zapraszamy ... www.lumpik24.pl . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki. Częste promocje oraz dostawy. www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulaaa s-ce
żaka_86 ;) Moja Dzidka ma już całą szufladę ciuszków. Połowa właśnie z tej firmy ;) Siostra mojego Partnera Mieszka w Angli tam te ciuszki są dużo taniej i większy wybór , więc czekam na paczkę od niej. Muszę się powstrzymywać z zakupami dla Dzidki bo ja nakupuję , potem mi doślą paczkę i boje się że Dzidka będzie mieć za dużo ubranek. Pamiętam jak zrobiłam pierwsze zakupy co wieczór jak się kładłam spać to wyciągałam je z szafki nocnej i oglądałam każdą po kolei , oczywiście Mojemu też kazałam , i tak miałam za każdym razem jak kupiłam kolejny ciuszek, a On bidulek oglądał razem zemną chodź widziałam że za każdym razem coraz mniej go to interesowało. W końcu ile razy można oglądać ciągle te same rzeczy. Teraz jest już ich za dużo więc go nie męczę ;p Ale i tak siadam przed szufladą Sama i sobie na nie patrzę hehe 1 ubranko jakie kupiliśmy wybierał Moj Facet, wzięłam z półki pare ciuszków rozmiar 56 i kazałam mu wybrać na co on powiedział "TAKIE MAŁE?" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) Znalazłam fajny artykuł o mleku. Zawsze wydawało mi się, że dla kobiet w ciąży najlepsze jest jednak uht. Główna zaleta, to taka że nie trzeba go gotować. Ale z art dowiedziałam się, że pasteryzowane też jest ok...jednak gotować je już należy. Dodatkowo najlepiej, abyśmy wypijały 4-5 szklanek mleka dziennie...mimo, że je lubię, trudno byłoby mi się do tego dostosować;) http://www.we-dwoje.pl/fakty;i;mity;o;mleku,artykul,4895.html Co do ubranek to ja miałam problem z Martynką. Kupiłam większość na 62 myśląc, że jeśli będą ciut za duże to właśnie podwinę rękawek i będzie ok. Nie było. Mała dosłownie topiła się w nim. Rękawki za szerokie i za długie, dekolt za duży, ogólnie za długie... Nie było rady, trzeba było dokupić kilka sztuk 56. Martyna, gdy się urodziła miała 52 cm. Malwiśka, ja mam taki sam problem, wcześniej większość wózków było dla mnie ok, myślalam że szybko coś dla siebie wybiorę...ale kiedy teraz juz na poważnie się rozglądam za wózkiem, to zawsze jest jakieś ale... Tak jest dzisiaj szaro, smutno i zimno, że nawet o spacerze nie myślę:( Najchętniej przespałabym cały dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka77 Ja pijam mleko , ale raczej nie gotowane. może 2 szklanki dziennie , ale poczytam artykuł. Ja kupiłam dwie rzeczy z 52 troszkę 56 ale większość właśnie na 62cm. Teraz już nie wiem czy jednak kupować mniejsze od 62 ? Czy wrazi problemu Tatuś pójdzie na za kupki jak Julka mi się będzie topić w ciuszkach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kolezanki. wreszcie mam czas usiasc i zaczoac co pisac:) my zw moim chlopakiem wybralismy juz wozek firmy coneco a model mustang lub barracuda. kolor niebieski, dla mnie jest on najlepszym ze wzgledu na wielkosc i te duze 4 kolka, tutaj w norwegii jest duzo nierownosci wiec 3 kolowe odpadaja, do tego spotkalam jedna polke na miescie iw ypytalam ja czy jest zadowolona i zachwalala bardzo:) teraz pod koniec stycznia lece do polski i mysle kuipic wyprawke:)juz nie moge sie doczekac:) nowe mieszkanie jest juz w koncu urzadzone, za 2 miesiace pomyslimy o kupnie wybranego wozka, lozeczka, komody z przewijakiem, posciel itd a jest tego ogrom. nie wiem kobiety jak wy ale z jednej strony sie ciesze na mysl o zakupach a z drugiej martwie sie zebym wszytsko kupila, zebym nie musiala latac po norweskich sklepach bo nas to zrujnuje finansowo:) jak wasze malenstwa?kopia bardzo? bo moje tak ale jak tylko tata przylozy reke do brzucha to cisza:) i tak wogole to powiedzcie mi ja mam teraz 24 tydzien to jest skonczony 6 miesiac tak? bo czytalam ze ciaza trwa 40 tygodni i za chiny ludowe nie wiem jak z 10 mies zrobilo im sie 9:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka86 Hej. Widzę że już chyba prawie każda ma wybrana wózek dla swojej pociechy ;) Zakupki dla Dzidki - jak dla mnie najlepsze co może być ;) chyba się UZALEŻNIŁAM. Ty do Polski na zakupki bo Taniej , a ja w Lutym do Angli do siostry mojego chłopaka tam też jest taniej niż PL i wybór o wiele większy . Chodz pare rzeczy juz mi tam zakupiła w grudniu mieli duzo promocji i np na zestawie z Avent ze sterylizatorem , torebką, lakataorem , podgrzewaczem, butelkami itp zaoszczędziłam prawie 300zł. Moje się rusza a raczej wypycha... Ale jeszcze nie kopie . Muszę być cierpliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża trwa 40 tyg od pierwszego dnia ostatniej @. Czyli 10 miesiecy księzycowych (po 28 dni) , jak dodasz brakujace dni to wychodzi prawie 9 miesięcy kalendarzowych, chyba bez 7 czy 8 dni. Stąd te róznice. Granice miedzy meisiącami roznie sie podaje... ja zawsze licze od najbardziej prawdopodobnego dnia zapłodnienia, czyli licze sobie koniec miesąca na każdego 4-tego. W ten sposób 9 miesiecy konczy sie 4 maja a termin mam 18 kwietnia (26.04. z usg). Aktualnie mam 25 tydz. i wg mojej metody zaczal sie 6 miesiąc. Ale to taki mój system dla ulatwienia jak ktos znajomy pyta... bo lekarze i tak zawsze liczą w tygodniach. Dopadło mnie przeziębienie. Na gardlo jakos tam syrop z cebuli i mleko z miodem pomogło, za to katar myslałam ze mnie dzis wykończy. Ogólnie gorzej już mi sie oddycha, ale dzis myślalam ze sie udusze poprostu. I oto stał sie cud.. wyczytalam zeby pic herbate z majerankiem. ja dodałam miodu dla smaku i zadziałało rewelacyjnie. oczywiśce nie jestem zdrowa, ale jest duuuuzo lepiej :) polecam tym które sie mecza z katarem. Podobno jest też maść majerankowa do smarowania pod nosem na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja liczę w ten sposób miesiące, skoro np. ostatnio okres dostałam 10 lipca to każdy następny miesiąc ciąży zaczyna mi się 10 dnia kazdego kolejnego miesiąca. W ten sposob 10 stycznia zacznie mi się 7 miesiąc. Wspomniałyście wczesniej o laktatorach...ja napewno od początku bede musiała go używać (chcę kupić Madela elektryczny model Swing http://allegro.pl/laktator-medela-swing-promocja-warszawa-i1360212708.html ) , podgrzewacz Avent już kupiłamsterylizator pewnie też kupie Avent do mikrofali. Pamiętam że przy pierwszym dziecko podgrzewacz bardzo mi się przydał, karmiłam tylko miesiąc potem już mieszanka więc w nocy wystarczyło tylko podgrzać bo nieraz maluch wypił troszkę i za pół godziny znowu a mieszankę można raz podgrzać i jest ok. Mam nadzieję ze teraz bede karmic długo nawet rok ale niestety po ok. tygodniu góra dwóch wracam do pracy więc jak bede miec klientke a dziecko bedzie glodne to trzeba bedzie zaradzic :) Zgadzam się ze niestety ale ciuszki 62 są za duże na dzieci ktore urodzily sie i miały ok. 55cm- nawet jak sie podwinie rękawy to ciuszek jest cały szeroki. Na wszelki wypadek trzeba kupić z 2 pajacyki i 3 cody 56cm. Ja przy Kacprze miałam wszystko od 62 i pamietam jak lezalam w szpitalu a moja mama biegla do sklepu dzieciecego i kupowala mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×