Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Oliwka, no to przed ciaza mialysmy te same wymiary, tylko ja przytylam 20 kg, a nie 8 jak Ty. Ale nie przejmuje się tym, bo w poprzedniej ciazy przytylam nawet wiecej i bardzo szybko to stracilam z nawiazka, wiec dorabiam sobie teorie, że najwidocznniej mój organizm wie, co go czeka w pologu i specjalnie zbieral w ciazy wiecej kg. Poza tym ja uwazam, że już ponizej 60 kg wygladam za chudo, ale ja mam 10 lat wiecej, a w tym wieku nie wyglada się już tak korzystnie, jak się jest za szczuplym. Tak że o swoje 8 kg to nawe nie masz się co martwic, zejda zaraz po porodzie i pewnie jeszcze bardziej schudniesz. Co do malowania sie, to dla mnie oczy obowiazkowo - nawet w szpitalu musialam miec rzesy pomalowane. Fryzure zrobilam przed porodem krotsza, ktora teoretycznie nie wymaga modelowania. Nawet kobieta w pologu musi wygladac na zadbana. Mustella się sprawdza. Nie mam ani sladu rozstepu, pomimo 20 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem młodą mamą i chciałabym Wam zaproponować zakup kompletu pieluch (15 sztuk z trzech firm) na start dla Dzidziusia żebyście mogły sprawdzić jakoś, materiał i chłonność bez kupowania całego opakowania. Dodatkowo taki komplet umożliwia sprawdzenie czy Dzidziuś nie ma uczulenia oraz czy pieluszki danego producenta nie powodują odparzeń. http://allegro.pl/wyprawka-niemowleca-zestaw- ktory-warto-miec-zobacz-i1541587426.html Pozdrawiam i życzę szczęśliwych rozwiązań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZEW zgadzam sie z Toba, dla niektorych waga 60 kg przy 168cm w wygladzie oznacza boczki, oponke, dla innych zas wiaze sie to z wystajacymi kosteczkami, ja mam budowe klepsydry,tzn mam zaokraglone uda, ludki szczuple, kostki chude, tolw szczuply, zawsze ta pupa jest okragla:)) taki urok:) zobaczymy moze po ciazy 60 kg stanie sie dla mnie waga optymalna, ogolnie dodatkowe kilogramy poszly mi wlasnie w uda, piersi i plecki, jeszcze napewno jakies dojda ale to chyba bedzie opuchlizna. z reszta musze miec cos tluszczyku zeby miec material zapasaowy na pokarm:))))) a na silownie chce chodzic zeby wzmocnic sylwetke, wymodelowac ja:) wczoraj przyjechali kumple mojego lubego i stwierdzili ze powinnam w ciazy chodzic czesciej bo ladnie wygladam, nie zauwazyli dodatkowych kg:))))) ale my swoje babeczki wiemy u mnie dzis cieplo ale jest duza mgla, Dziewczyny nie mam pomyslu na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, muszę się pochwalić, że wczoraj położyłam się ok 22 a wstałam dzisiaj o 11. Oprócz standardowego latania do łazienki dobrze mi się spało. Może koszmar bezsenności już za mną? Ha ha, tak myślę że zaczęłam się już przyzwyczajać do tych męczarni nocnych, teraz trochę pośpię a za chwilę będę wstawać na karmienie i przewijanie :) No ale dobre i te parę nocy odpoczynku. Jeśli chodzi o rozstępy to sie zastanawiam czy te, które pojawiły się już teraz staną się mniej widoczne po porodzie. Chociaż nie są one teraz moim największym problemem. Około tygodnia temu smażyłam placki ziemniaczane i przy przewracaniu jednego z nich prysnął mi gorący olej na brzuch. Bolało ale oprócz zaczerwienienia nic sie takiego nie działo aż do następnego dnia, kiedy to zauważyłam kilka takich plam bliznowatych. I nie jestem pewna czy kiedykolwiek zejdą. Także rozstępy już tak bardzo nie szpecą mojego brzucha jak te plamy. Ale się rozpisałam. przepraszam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpilka idz do apteki popros o plastry z parafina na oparzenia, lub dziewczyny tez pisaly tutaj o masci na blizny Cepan( tylko poczekaj az rana przestanie byc swierza( mi raz tluszcz prysnal na reke zrobil sie rumien,potem pecherz, pozniej okropna biala blizna ale zeszlo samrowalam ta mascia, a plastry parafinowe poleca moja znojoma ktora zostala oblana wrzatkiem w twarz... aha i jeszcze jest taka masc ktora uzywaja ludzie chorzy na raka po naswietlaniach zeby zminimalizowac efekt oparzen, podobno jest juz w Polsce, dziala cuda, syn mojej tutejszej kolezanki wylal na siebie goraca kawe, po oparzenia ani sladu, moze znajde nazwe tej masci to Wam podam, zawsze dobrze jest miec cos takiego na zapas:) za godzine dostane wozek!!!!!!:) chodze jak nakrecona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z gory przepraszam ale nie przeczytalam jeszcze co tam u Was. Chcialam tylko napisac ze od wczoraj wieczora jestem w DOMU !!! Ale jestem strasznie zmeczona, najbardziej "nauka chodzenia"...ale juz spoko, jedynie stopy mnie bola bo odzwyczaily sie od twardej podlogi-glupie uczucie, no i jak siedze to mam wrazenie ze nie mam tylka tylko dwie kosci i jest to bolesne po dluzszej chwili. A coreczka jest cudowna...tylko raz slyszalam jak plakala i to tylko chwilke w szpitalu a tak to spi, je, kupka, przebudzi sie i popatrzy...słodziak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! IIssaabel w takim razie jeśli tak czułaś skurcze to pewnie u mmie to były skurcze z tym że przepowiadające bo przechodzą, ale jak będą bardzo silne i częste zaczne je liczyc, przynajmniej mam pewnośc że to coś w tym stylu:) Ditta a jaki masz fotelik??, bo wózki mamy takie same, ja mam fotelik teutonia tario ale też próbowalam na sucho go zapinac i nie wychodzi, na szczęście do samochodu nie będzie problemu bo mam bazę i w auto wchodzi na zasadzie jenego klikniecia, ale zapiąc w sam fotelik dzidzię bedzie nie lada wyczynem ;) Ditta a na wizycie u lekarza jak byłas to mówił coś o usg bioderek?? Oliwka ja preferuje zdrową żywnośc i dziś robię brązowy ryż+ brokuły na parze + kurczak w foli w piekarniku, zawsze jak ryż zostaje to robię deser do tego owoce + jogurt ->pychotka A mogę Ci polecic danie ekspresowe kasza gryczana zmieszana z twarogiem i jajkiem i zapiekasz w piekarniku robiłam wczoraj mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, wielkie dzięki za rady. Mam tę maść Cepan, kupiłam dzień przed oparzeniem żeby smarować właśnie rozstępy i w sumie tylko to miałam pod ręką jak się oparzyłam więc zaraz posmarowałam. Strasznie śmierdzi ale trudno. Spróbuję tych plastrów jeszcze. Mama dała mi też taki krem Dermazin, także na blizny. Teraz odczekam do porodu, jak mi zejdzie trochę brzuch i skóra nie będzie taka naciągnięta, to będę smarować regularnie. A_B, fajnie że już Cię wypuścili. Obyś jak najszybciej doszła do siebie i mogła w pełni cieszyć się maleństwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B cieszę się że jesteś juz w domku ze swoją gwiazdeczką, mam nadzieje że moja też będzie taka grzeczniutka:) Szpilka ja właśnie pisałam o maści Cepan u mnie sprawdziła się w 100% po ugryzieniu przez psa. teraz z kolei uzywam jej na blizny na twarzy bo miałam niedawno straszne, ropne krostki na twarz(chyba te zmiany hormonalne zrobiły swoje)i mam brzydkie plamy na twarzy po nich więc 3x dziennie smaruje od kilku dni i już widac efekt. Możesz spróbowac napewno nie zaszkodzi chyba że w aptece polecą coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka - też mam tario, ale bez bazy, bo w sklepie mi powiedzieli że w bazie jest mniej bezpiecznie - nie wiem czy to prawda ale wtedy się zasugerowałam i nie kupiłam bazy. Moja mała to kruszynka, i ciężko ją w sam fotelik wpiąć tak żeby nie było luzu. Chociaż przybrała już trochę, i waży 3 kg :)) Doświadczone mamy - pomocy. Jak ja mam obiąć te mikroskopijne paznokietki u rączek? Żal mi dziecka że ciągle w niedrapkach jest, ale strasznie się boję tego obcinania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B - super że wreszcie wróciłaś, zbieraj siły na pierwsze spacery :) Żaka - dostałam skierowanie na usg bioderek, niestety są długie terminy oczekiwania na wizytę więc około 8 tygodnia życia dziecka je zrobię (powinno się chyba robić mędzy 6-8 tygodniem życia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta a myślałam że tylko ja będe miec problem z tym fotelikiem. No u nas też sa dlugie terminy na usg ale nie 8 tygodni a 3 miesiące, więc to za długo i w SR dostałam numer do lekarza z Gdańska który zajmuje się tylko tym usg i po porodzie zadzwonie i od razu sie zarejestruje prywatnie. położna mówiła że nie ma co czekac bo teraz dużo dzieciaczków ma problemy z dysplazją, ale jak u Ciebie 8 tygodni się czeka to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZPILKA nie ma co:))) ZAKA_86 ja tez lubie jesc zdrowo, uwielbiam lososia, zrobilam krupnik, nowe ziemniaczki w skorkach, piers z piekarnika zawijana w cukini dla mnie a dla mezczyzny kotlecik :) po urodzeniu dieta montignaca:) DZIEWCZYNY dostalam wozek!!!!:)))) piekny,piekny, jeju jaki lekki to chyba przez te pasy:)))latwy montaz i wogole nie cuchnie ta "nowoscia" lozeczko tez zrobilo na mnie pozytywne wrazenie materac HAVEA, ktoras z Was pisala ze go ma, tez wielki pozytyw, jeju tak sie balam ze te zakupy nie spelnia moich oczekiwan, ze czegos bedzie brakowalo a tu suprise:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - super że zakupy udane. Przypomnij jaki wózek kupilaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka, ja kupiłam ten sam model, też na pasach, ale jeszcze go nie dostałam, jesteś zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka no baaaaaaa!!! piekny, to raz ale funkcjonalny, 1. latwy montaz 2. tapicerka do sciagniecia i wyprania 3. lekki pomimo tego ze pisza o wadze ponad 15kg 4, ladnie wyszyty 5. prowadzi sie super( jak narazie bez dzidzi) 6. proprcje spacerowki do stelaza idealne 7. budka sie nie blokuje 8.oglnie latwa obsuga:)))) wszystko co pisza na jego temat na aukcjach jest zgodne z opisem:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka, tylko przednie koła nie są zwrotne? To chyba jedyna wada tego wózeczka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka mnie akurat cieszy ten fakt gdyz za chiny ludowe nie potrafir prowadzic wozkow ze skretnymi kolami, wkurzaja mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka ale masz malutki brzuszek:) dorzuc fotki wózeczka fajnie że jesteś zadowolona z zakupu my się cieszymy z wózeczków tak jak facecci z auta czy motoru hehe:)jak ja swój wózczek kupiłam to chyba cały dzień sie na niego gapiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehheeh zdjecia wrzuce jutro bo juz ciemno i zle mi wychodzily. a poza tym zeby je zgrac to musze uzywac 2 laptopow, telefonu i nosnika danych,,,uffff nawet nie pytajcie czemu:) ja najpeiw zlozylam spacerowke, zeby zobaczyc jak wyglada bo to mnie najbardziej dreczylo:) zamowilam tez nowe wsad do poscieli i w koncu dostalam to czego oczekiwalam, jest mieciutki, delikatny lekki, przytulny a tamten stary co kupilam w zestawie z posciela chyba uzyje do wozka:) czy pralyscie moze tez te wsady i okrycie materaca:) czy tylko wietrzylyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dostałam wiadomośc od Mamuli - jest w szpitalu. W nocy miała skurcze, zostawili Ją na obserwacji, rozwarcie 1 cm ale na razie spokój. Ech co te dzieciaki tak się pchają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj czyli te plamienia co miała mamuli były jakimś syndromem niedobrze, niedobrze ale możę uda sie jakoś to powstrzymac a jak nawet nie to i tak jej córeczka już da radę sobie po tej stronie. Mamuli-trzymamy kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze ... czyzby znow posypia sie ktores z nas?? powodzenia dla mamuli i jej coreczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, ja wysciolki nowego wozka nie pralam, dopiero pozniej jak się brudzila. Na materacyk nakladalam przescieradlo z pieluchy flanelowej i ta zmienialam regularnie. Maluch lezy plasko i styka się wlasnie tylko z materacykiem. Dodatkowo dawalam swierza pieluche tetrowa pod glowe (na ulewanie) i przykrywalam ubrane stosownie do pogody dziecko kocykiem, a w razie potrzeby spiworkiem z wozka. To tyle, zadnej dodatkowek poscieli w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zew dziekuje. w takim razie nie bede sie stresowac, metoda prob i bledow dojde do tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wasze malenswa w brzuszkach maja tak lub mialy ze mialyscie uczucie jakby skakaly glowka w dol? no Nikola robi takie skoki na banggi jakby chciala na zewnatrz wyjsc, czasem musze wstac bo tak mi sie wbija w kosci lonowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny 🖐️ Gratuluje kolejnym szczesliwm mamuskom !!! Mam chwilkę więc napiszę szybciutko jak wyglądał poród !!! Bóli dostałam regularnych co 10 min w poniedziałek o 1 w nocy wzięlam nospe prysznic nic nie pomogło więc o godzinie 3 z mężem do szpitala okazało się ze jest już rozwarcie na 2cm więc na salę zero i pod KTG tak leżałam do 4cm później mój gin wziął mnie na masaż szyjki i zrobiło sie po godzinie na 7cm a wtedy zaczął się mój kryzys już chciałam cesarkę hihi w międzyczasie chodziłam pod prysznic dziewczyny to pomaga no i kolejny masaż szyjki na łóżku porodowym i przebicie wód bo mi nie odeszły nic nie bolało fajne uczucie gorąca woda miedzy nogami jakbym siusiu zrobiła i pełne rozwarcie parcia było 20min i maluszek na brzuszku :D Cały poród trwał 9 godzin i mój gin odbierał mi poród z 2 położnymi i moja położna ze SR jak sie dowiedziała ze rodzę to przyjechała skład miałam świetny !!! Podobno poród piękny bo akcja jak na pierworódkę super !!! było ciezko ale niema czego sie bać!!! powodzenia wszystkim które czekają na tą chwilę !!! Pozdrawiam Was kochane!!! Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×