Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witajcie mamusie i ciężarówki:) Gratuluje wiosennej mamie i nikolinie czekamy na dalsze wieści po powrocie do domku:) Tez bym chciała takim ekspresem wiosenna mama to pobiła chyba wszystkie tym tempem, jak Karola nie chciała wyjśc to na koniec zrobiła psikusa :) Szpila ja miałam zamiar pic napar z liści malin ale jak mi gin powiedział że u mnie juz rozwarcie na 3cm, krótka i miękka szyjka to nie widzę sensu picia ani łykania czegokolwiek. Ja nie mam żadnych przeczuc co do dnia porodu bo jakoś tak odbiegam myślami od tego choc mój M walnął mi wczoraj tekstem że to będzie 1.04 i koniec a ja swoje uparcie, że mi się nie spieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w zeszłym tygodniu miałam przeczucie, że to nastąpi w tym i to właśnie 1.04. Jednak teraz intuicja mnie opuściła:-( Wczoraj miałam mega doła. Ból krocza był nie do zniesienia, czułam, że dzidzia jest bardzo nisko. I już nawet mojego chodzenia nie można było nazwać chodzeniem, raczem toczeniem się. O bólu pleców nie wspominam. Starsza córcia domagała się zabawy i uwagi. Prosiła, bym z nią potańczyła, poszła na spacer, a ja nie miałam siły na nic poza leżeniem. Tak mi żal było mojego Skarba, miała takie smutne oczka, a ja nic nie mogłam poradzić na swoje fatalne samopoczucie. Dziś na szczęście dół poszedł sobie, małą wzięli do siebie dziadkowie, więc bez wyrzutów sumienia moję leniuchować. Jednak bardzo chciałabym żeby już mnie bóle chwyciły, bo ta uciążliwa końcówka ciąży przysłania radość z oczekiwania na Synusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam za to dużo energii i mogłabym góry przenosic, choc gin mi mówił żeby trochę odpocząc i lepiej nabrac sił na poród, żeby tak się dało, ja nie potrafie usiedziec w miejscu, w ciągu dnia drzemka też odpada i z każdym dniem obiecuje sobie jutro caly dzień leniuhuje,a i tak nie dotrzymuje słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo i Nikolina GRATULACJE !!!! :) Zdróweczka dla Was i Waszych ślicznotek :) 🌼 Dziewczynki szalejecie ;) Ja też nic nie łykam, już nawet mi się nie chce... Będzie co będzie. Ciekawe co u Anuli??? Może też już urodziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka... w razie gdybyś odczuwała przesyt energii to daj proszę znać...chętnie wezmę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK.......MIASTO........TP......KTÓRE ?.......PŁEĆ/imię aaaaaaanula83..27.....Włodawa..........30.03......1..... ......syn Judyta10......28........Szczecin..........01.04......1... .......Alicja paula8122.....29.......Warszawa..........4.04.......1. ...........Michał karolinka......23.......Włocławek.........7.04........2 ..........Gabrysia kajusia99......24........Żywiec............09.04.......1 ...........Michaś aprlils mother11..28....Lublin.............10.04......1............M ateusz jeloonka.......26........Poznań...........10.04.......1. ..raczej córeczka szpilka85......25.........Konin.............11.04......1. ..........Wojtuś Kasieńkaa_...21........Sosnowiec.........11.04......1... ......Aleksander Ines_85.......25............Śląsk...........12.04...... .1..........?..... Karolina20204....23....Zielona Góra......13.04......1.............synuś aga021..........28......Rzeszów...........13.04......1.. ...........Oliwia agneszka......28.........Warszawa........16.04......1.... .......córeczka Pijawa2.......32..........Olsztyn............17.04......2 .............Emil OnaIskierka..25........Śląsk.................17.04..... ..1 ...........syn Lolita1980....31.......Łódź..................17.04.... ...1...........Szymon Evvvve........29.......Mikołów...............18.04..... .1...........Maja karolp.........31........Niemcy.............21.04........ 1............Maja? Mikołajka83..27.......Szczecin..............22.04......1 ..........Dominik --etka--........26........P-ce ................22.04.......1..............Filip Viki58a.........28.......Wrocław............22.04....... 1..........Patryk żaka_86.......25........Gdynia..............24.04....... 1............Maja mamuli..........32.......Śląsk..................26.04.. ....2...........Agatka mojmaluszek..25........Wieluń...............27.04......1 ..........Mateusz ewelinkab........25........konin..............28.04...... 2.........Gabrysia oliwka86........24.......Norwegia............29.04......1 ............córka ROZPAKOWANE NICK.................TP/Data porodu........waga-cm....CC/SN.......imię nowa788219223....01.04/06.03.11.....2650g-52cm....SN..... ......Nina mania 487..........01.04/10.03.11.....3150g-54cm.....SN.......Ksaw ery Ditta7..............07.04/16.03.11.....2710g-52cm......SN ..........Eliza basik1978..........07.04/19.03.11.....3100g-56cm.....CC.. ......Marysia Martka77...........04.04/21.03.11.....3300g-54 cm....CC........Adaś Awa666.............17.04/21.03.11......2200g-48cm.....CC. ........Ignaś migotka3...........02.04/22.03.11.....3490g-55cm......SN. ........Jakub iissaabel...........07.04/23.03.11......3100g-56cm.....S N.......Wiktoria Ems-13.............20.04/23.03.11......2842g-?.......... .SN....Chłopczyk Jenny29............04.04/24.03.11......3000g-51cm.....CC ....Magdalena zew.................04.04/25.03.11......2920g-48cm.....C C....Katarzyna Jordan.pl..........04.04/27.03.11......4200g-58cm......CC.......Paulinka A_B................17.04/28.03.11.......2670g-52cm...... CC........Laura anka1976.........07.04/28.03.11 ..... 3650g-56cm......CC.....Weronika Anitka75..........29.03/29.03.11.......3090g-54cm.....CC. ....Mikołajek Malwiska25........13.04/30.03.11.......3100g-56cm.....CC.......Nataniel Wiosenna mama...23.03/30.03.11......3920g-55 cm.....SN.....Karolinka nikolina82..........06.04/30.03.11......3630g-55cm.....SN..........Pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam wieści od Jenny. Jeszcze jest z Córeczką w szpitalu. Mała dużo je i śpi :) Opiekę ma bardzo dobrą w szpitalu. Jenny - czekamy na relację jak już Was wypiszą do domku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka mnie też przed porodem energia rozrywała :) Ja piłam liście malin i łykałam kapsułki wiesiołka może dlatego tak szybko urodziłam a moze nie ważne dla mnie że poszło szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpilka85 wiesz je łykam wiesiołek od ponad tygodnia 3x dziennie i pije także napar z liści malin,czy pomorze nie wiem,tak mi zaleciła położna i wczoraj stwierdziła podczas badania,że moja miekka szyjka to zasługa tej herbaty.A czy tak faktycznie jest faktycznie?Mój ginekolog to sie troche z tego śmieje,ale wiadomo jakie podejście mają lekarze do ziół i takich metod. Issabell dzięki,wiem kochana ,że muszę dać radę tylko strach mnie trochę ogarnia, ale zapewne to normalne. Strasznie bym chciała urodzić do 10 kwietnia i nie później,bo już teraz to czekanie wprawia mnie w kiepski humor. Dodatkowo każdy mnie pyta"jeszcze nie urodziłaś?"co mnie wkórza bardzo. Wczoraj zawiozłam do pracy zwolnienie i też wszyscy "jeszcze nie urodziłaś"a ja mam termin do 10! No nic trzeba się uzbroić w cierpliwosć. Mam jeszcze pytanie odnośnie karmienia,czy wszystkie zamierzacie tylko karmić naturalnie, czy stosować zamiennie butelkę?A jeśli tak to od kiedy?Wiem,że jest teraz kult karmienia piersia i oczewiście zgadzam się,ze niesie to samo dobro dla malucha.Ja natomiast prawdopodobnie będę wymagała przyjmowania leków po porodzie, co prawda takie które można brac podczas karmienia,ale mimo wszystko jakoś mnie to nie przekonuje.Zobaczymy jak sie sprawa rozwinie,może wstrzymam sie z kuracją jak mój stan zdrowia pozwoli. Pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znowu poszalałyście!!! :))) Ogrooooooomnie gratuluję wszystkim mamuśkom- ale Wam już fajnie. O ekspresowej akcji wiosennej mamy nawet nic nie napiszę:)-echhh żeby mi tak poszło. awa666- na SR moja położna mówiła,że jak dziecko spokojnie je,to wcale nie musi się odbić,także myślę,że póki dzieciaczek nie płacze jest wszystko oki. już...niedługo...ja niestety nic nie pomogę z szyjką-u mnie ma(takie mam wrażenie po ostatnim badaniu)chyba ze 4 metry :/. Dzisiaj zaczynam 38 tc-zamknęłam torby do szpitala,ale po prostu czuję,że będzie albo terminowo albo po...trudno zobaczymy. Czas umówić się do fryzjera i zrobić się na (u)bóstwo na ten wielki dzień:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprils mother11, doskonale Cię rozumiem z tymi pytaniami o to, czy już urodziłam-a ja mam termin na 22.04,więc nawet już nie chce mi się komentować tych głupkowatych zapytań. Najbardziej co prawda rozbawiają mnie takie komentarze- "jak tam,ty już urodziłaś, czy jeszcze nie?", kiedy mówię,że nie,to pada z kolei "no pewnie, przecież masz jeszcze czas do terminu".....echhhhhhhhhhhhhhhh-i bądź tu mądry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie proszę gdzie można kupić ten wiesiołek i herbatę z liści malin. W aptece będzie. Może i ja popiję to szybciej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi na temat wiesiolka. Zaczynam dzisiaj brać. Jeśli nawet nie pomoże to chociaż nie zaszkodzi. Liście malin na razie sobie odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam coś mądrego :) "Emocje przed finałem Przed tobą stresujące, chociaż cudowne wydarzenie. Mieszanka euforii, znudzenia, smutku i strachu to nie tylko efekt burzy hormonalnej. Jest jak najbardziej naturalna w obliczu czekających cię zmian i stresu. Nie zapominaj zatem o relaksie. Czy wiesz, że często ciąża przedłuża się u kobiet, które panicznie boją się porodu, gdyż podświadomie blokują one w mózgu procesy niezbędne do akcji porodowej? Zatem myśl pozytywnie, słuchaj muzyki, spaceruj, spotykaj się z przyjaznymi ludźmi, a szybciej skończy się to nieznośne czekanie. Próba przewidzenia terminu porodu poprzez obserwowanie własnych emocji nie jest łatwa. Przeżywasz przecież huśtawkę nastrojów już od tylu miesięcy. Gdybyś jednak niespodziewanie pokonała zmęczenie i zapragnęła sprzątać, urządzać, kupować, czyli „wić gniazdo, pewnie już wkrótce powitasz maluszka. W dniu porodu możesz bez wiadomego powodu poczuć się wyjątkowo zdenerwowana czy zaniepokojona. Oznaką zbliżającego się porodu jest też poczucie skrajnego wyczerpania, nieokreślony strach, przygnębienie. Ale zazwyczaj już następnego dnia po porodzie nie będziesz o tym pamiętać. Wystarczy, że weźmiesz swój skarb w ramiona."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak dziennie nie zadzwonie do mamy czy babci to dzwonia i marudza że nie daje znać a one sie martwia. Kurcze... przeciez jakbym urodziła to chyba rodzine powiadomie w pierwszej kolejnosci?! Chyba też im bede odpowiadac ze urodziłam tylko zapomnialam poinformowac... ja mam termin na 18ty :( Tesciowa tez dzwoni codziennie pytac ale na szczescie nie do mnie. Znajomi i dziewczyny z pracy tak sie az nie narzucaja, czasem smska dostane czy to juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etka... z tego tekstu niestety wynika że oznaki porodu to moze byc zarówno nagły przypływ energii jak i uczucie zmeczenia... hmm.. ja mam to na zmianę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak u mnie jak do godz 9 rano nie zadzwonię do rodziców to od razu wydzwaniają i jak i co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moimi rodzicami jest dokladnie tak samo:)jak nie dzwonie do poludnia to zaraz telefon od mamy:):):) wiesiolek i liscie malin do w dobrym sklepie zielarskim mozna dostac. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamolka oddam Ci chętnie swoją energię, próbuję na siłę odpocząc ale mnie nosi no taka juz jestem. Wziełam się za pakowanie zimowych ciuchów w kartony i wyciągnęłam wiosenno-letnie Issabel kochana Ty mnie nie strasz, że też tak miałaś!!! A coś w tym jest że te osoby co ciągle myslą i stresuja sie porodem dochodzą do terminu albo go przenoszą tak pomyślałam o swoich znajomych czy rodzinie i tak było, a moja położna też tak mówiła więc kochane nie myślcie o tym, pełen relaks a jakoś to będzie!!!!! Ja korzystam z okresu kiedy jesteśmy z M tylko we dwoje i często robimy jakieś wypady, jutro albo w sobotę planujemy wypad na działke nad jeziorkiem i pierwszego wiosennego grilla ciekawe tylko czy pogoda się nie popsuje, ale sprawdzałam i na dziś dzień ma byc Aprils mother nie przejmuj się rodzinką chyba każda z nas ma to samo, martwią się i tyle i nie przegadamy ich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gratuluję Malwiśce, Nikolinie I Wiosennej mamie. Chyba nikogo nie pominęłam :) A_B fajnie, że już jesteś z córeczką. A u mnie nieciekawie, bo wczoraj w śluzie pojawiło się trochę krwi. Dzisiaj również jednorazowo. Dzwoniłam do lekarza i powiedział, że jeżeli się bardziej nie rozkręca mogę czekać. Jeżeli się natomiast denerwuję mam jechać do szpitala. Zdecydowałam, że jeżeli sytuacja się nie zmieni pojadę jutro. Wydaję mi się, że może to być czop. Ruchy dziecka czuję normalnie. Wczoraj w trybie przyśpieszonym porobiłam ostatnie zakupy na allegro. Dzisiaj piorę, prasuję i pakuje torbę. Jak to będę miała porobione mogę jechać do szpitala, ale rodzić bym jeszcze nie chciała, bo do terminu jeszcze 26 dni. Zobaczymy, ale jestem już w lekkiej panice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno.Uwielbia takie małe dzieci z mnóstwem włosów. Jordan Twoja córeczka bardzo mi się podoba i te włoski :) Moja będzie pewnie łysolkiem, jak Ula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvve kurcze to z tego co pisza to ja powinnam rodzic na dniach:) ale gdzie tam. zaka_86 tez tak ma jak ty. wczoraj wywalilam z szafy ciuchy robocze swojego faceta, posegregowalam, tez myslam o schowaniu zimowych ciuchow i zamienic na wiosenne, tylko ze chyba sie w nich nie zmieszcze:), wiec zrobie to po porodzie, dodatkowo nadal chodze do pracy:) myje okna, czuje sie dobrze. moj rowniez zartuje ze moze urodze jutro-ja nie wiem czy by mi to odpowiadalo, on jutro jedzie na lotnisko odebrac znajomych, wiec mam nadzieje ze los nie sprawi mi zartu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, to nie będę się stresować tym odbijaniem. Mnie koleżanka mówiła żeby kłaść małego na brzuchu, zaś moja położna powiedziała żeby tak nie kłaść po posiłku, bo dziecko zwymiotuje. I bądź tu mądry :) Dziewczyny nierozpakowane, nie stresujcie się za bardzo porodem. Wiem, że łatwo tak pisać będąc już po, ale ani się nie obejrzycie a dzidzie będziecie miały po tej stronie brzucha, a o problemach ciążowych szybko zapomnicie! Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka z porodem właśnie najczęściej tak jest że przychodzi w najmniej spodziewanym momencie ja bym tak chciała dlatego na nic się nie nastawiam. mamuli życzę powodzenia aby dzidzia jeszcze troszkę posiedziała choc jakbyś teraz urodziła to napewno było by już ok jest na tyle duża że świetnie by sobie dała radę. Nasze maluchy mają wszystko co im do życia potrzebne teraz tylko już tylko rosną:) A czytałam nawet wczoraj że właśnie jak czop odchodzi to moga w nim się pojawic nitki krwi to jest od rozciągania szyjki pękające naczynka, ale nie wiem jak jest u Ciebie, mi czop odchodzi ale bez krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś gdzieś czytałam o zabobonie, że jak matka w ciąży ma zgagę to dzidzia ma długie i gęste włoski ;) Na pewno się sprawdza hehe ;) W takim razie moje dzieciątko też powinno urodzić się z gęstą czuprynką! ;) Mamuli może aż tak szybko niunia nie będzie chciała wychodzić. Chociaż z tymi naszymi maluchami nigdy nic nie wiadomo. Mamuli a u Ciebie pewnie szyjka zaczęła się skracać...no chyba, że powoli zaczyna odchodzić czop. A czop może odejść spokojnie nawet 2 tyg przed porodem. Ja skurczy praktycznie nie mam. Gdzieś tam od czasu do czasu mnie coś zaboli jak mała się inaczej ułoży..dziwne bo wcześniej częściej je miewałam...Mg też już dawno odstawiony. Ogólnie to jakaś taka jestem spokojna.. czyżby cisza przed burzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×