Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Żaka GRATULACJE 🌻 Dzisiaj urodziły nam się dwie Majeczki :) Mam nadzieję, że teraz już rozkręci się na dobre i będziemy się rozpakowywać w ekspresowym tempie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo, myslalam o tym co pisalas o karmieniu i jeśli masz mozliwosc, to skontaktuj się z doradca laktacyjnym i z pediatra. Z doradca, żeby ustalic jak karmic dluzej niż 10 minut, bo to moze być przyczyna problemow, dziecko zjada tylko pokarm pierwszej fazy i stad być moze bole brzuszka. Ja Ci nieststy nie pomoge, jestem praktykiem, ale takim, ktoremu przy zachowaniu odpowiednich zasad omijaly wszystkie problemy. Ewentualnie poszukaj tematu na forach karmienia piersia, jest takie forum na gazecie.pl. A z pediatra, żeby ew zmienic mieszanke z dokarmiania na hydrolizat, bo jeśli mala miala wysypke po masle, to znaczy że moze być uczulona na mleko krowie, czyli uczula ja mleko modyfikowane i to moze być powod kolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiadomości dzisiaj :) Kajusia, Evve, Żaka GRATULUJĘ !!! Żaka poród ekspresowy, aż jestem w szoku. Kajusia podziwiam, że dałaś radę urodzić naturalnie, tak duże dziecko. Aga waga dziecka jest całkiem dobra. Mówił Ci coś lekarz o łożysku i przepływach ? Agneszka do przyszłego czwartku jeszcze dużo czasu. Wszystko może się zdarzyć. Nie ma co już o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Żaka Gratulacje!!! :) Ekspresowy poród! Ale nam się dziewczynki rozszalały!! ;) Mamuli wiem wiem, że sporo czasu ale szkoda mi tego macierzyńskiego... Jeszcze lekarz mi mówił, że jeśli za tydzień nic się nie będzie działo to wypisze mnie na święta do domu...Wg niego to chyba najwcześniej za 2 tyg urodzę ;) Mam nadzieję, że się myli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany! Ile nowych mam przybyło:) Dla wszystkich gratulacje!!!!!!!!! Dzisiaj byłam z Adasiem na wizycie kontrolnej. Wczoraj skończył 3 tygodnie, waży teraz 3800, czyli przez 2 tyg od wypisu ze szpitala przybrał prawie 800 g:) Niestety malutkiego od kilku dni też męczą kolki. Zazwyczaj po wieczornym karmieniu ok 22 się zaczyna. Wczoraj usnął bidulek ok 1 w nocy. W desperacji robiłam już wszystko. W końcu zawinęłam go w kocyk tak ciasno, jak to robiły położne w szpitalu, chowając rączki i...zadziałało. Zasnął od razu. Nawet, jak na buzi pojawiał się grymas, nie machał rączkami przez co wcześniej się wybudzał. Dzisiaj od rana do snu zwijam go w taki sposób i jest dużo spokojniejszy. Aaa i działa też czasami to co pisała chyba Mamuli, od czasu do czasu włączam suszarkę. M kupił na kolkę w aptece colix, ale za wcześnie, aby powiedzieć czy działa. Takie specyfiki muszą być podawane regularnie, aby zobaczyć efekty...więc może za kilka dni. Wczoraj byłam też na wizycie u gina. Dla wszystkich mam po cc, które nie mogą się doczekać płaskich brzuchów, pamiętajcie, że jakikolwiek fitnes, czy siłownia to dopiero po 12 tyg od porodu. Ale dobra wiadomość jest taka, że już po 3 można zacząć nosić pasy poporodowe. Przynajmniej takie informacje mam od mojego lekarza. Zmykam troszkę poprasować, póki mały śpi. Miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje,ze od dzisiaj jesteśmy w domu, w piątek 8.04 o 4.31 urodziłam Majkę,50 cm,3080 wagi.SN. Powiem szczerze,ze bóle to najmniejszy problem.Mimo picia herbatek z wiesiołka ,rozwarcie postępowało bardzo szybko,ale szyjka macicy była tak twarda ,ze wpychała maluszka cały czas z powrotem do środka.W końcu położna pomogła mi manualnie i to nie było już zabawne.W końcu mnie tez nacięła,bo nie miałam już siły walczyć.Od wtorku miałam już biegunkę i kiepsko spalam.Efekt był taki ,ze pod koniec nie miałam już siły. Moja dobra rada dla nie rozpakowanych.Starajcie się jak najlepiej wysypiać i najeść.Potrzeba naprawdę dużo energii.Moj mąż oglądając film w domu nazwał go krwawa masakra.Ale nie ma się czego bać.Jak patrze na tego słodziaka to było warto. Moja położna tez tak mówi.Matka natura tak to wymyśliła,żeby człowiek doceniał swój skarb. Mam taka produkcje pokarmu,ze wyglądam ja Pamela Anderson.Musze dokupić parę nowych rzeczy bo w bluzki S się nie dopnę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, i jestem w szoku gratulacje dla nowych mam!!!!!:) :) :) a ja tak 8 godzin w pracy, brzuch po tym mieciusienki, samopoczucie okei....pitole rodze przed swietami!!!!!mala teraz kopie, _agnieszka_ nie przejmuj sie, moja znajoma w 42 tygodniu sn przez wywolanie urodzila coreczke waga 2995, 48 cm-wiec wedlug mnie badz spokojna:) anula wszystkiego NAJ NAJ:) ja mam ur 30 maja i mam nadzieje ze Nikola nie zechce zrobic mi urodzinowego prezentu:P - mojmluszek tez musze wykorzystac ten czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka, Evvvve, Kajusia GRATULACJE! A mi nadal nie udało się urodzić mimo, że wczoraj w nocy dostałam skurczy, nad ranem były już co 4-5 minut, więc pojechałam do szpitala. Trwały do 19tej po czym cisza.Szyjka rozwarła się tylko do 2 cm, odszedł czop (dużo tego było aż myślałam że wody zaczęły mi odchodzić) i na tym koniec.Potrzymali mnie do rana i znów jestem w domu, bo przenoszą szpital do nowego budynku i będą przyjmować dopiero od 18-tego kwietnia.Mam nadzieję, że dotrwam do tego terminu, bo jakoś nie mam ochoty jechać gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowych mamusiek ;) My dzisiaj z Mikołajkiem bylismy u pediatry na wizycie kontrolnej ,mały przybył na wadze 300 gram i waży 3200 kg ;) zdrowiuteńki ,Pani doktor mówiła ze na mleku sztucznym moze nie robić kupek codziennie,a my juz się martwiliśmy i myśleliśmy o zmianie mleka na inne. Mikuś grzeczniutki (odpikać ;) ładnie zjada ,jest teraz bardziej aktywny między spankiem ;) dziś kończy dwa tygodnie,jak będzie ładna pogoda od jutra zacznę go werandować ,a Wy mamuski już spacerujecie z maleństwami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK.......MIASTO........TP......KTÓRE ?.......PŁEĆ/imię Judyta10......28........Szczecin..........01.04......1... .......Alicja paula8122.....29.......Warszawa..........4.04.......1. ...........Michał aprlils mother11..28....Lublin.............10.04......1............M ateusz szpilka85......25.........Konin.............11.04......1. ..........Wojtuś Karolina20204....23....Zielona Góra......13.04......1.............synuś aga021..........28......Rzeszów...........13.04......1.. ...........Oliwia agneszka......28.........Warszawa........16.04......1.... .......córeczka Pijawa2.......32..........Olsztyn............17.04......2 .............Emil Lolita1980....31.......Łódź..................17.04.... ...1...........Szymon kamusia316...22.......Zgorzelec............19.04.......1. ..........Zuzia Mikołajka83..27.......Szczecin..............22.04......1 ..........Dominik --etka--........26........P-ce ................22.04.......1..............Filip Viki58a.........28.......Wrocław............22.04....... 1..........Patryk calvadoss......22.......tczew..............25.04......... .2............Julka juz...niedlugo....25.....Warszawa.........26.04........1. ........Amelka mamuli..........32.......Śląsk..................26.04.. ....2...........Agatka mojmaluszek..25........Wieluń...............27.04......1 ..........Mateusz ewelinkab........25........konin..............28.04...... 2.........Gabrysia oliwka86........24.......Norwegia............29.04......1 ............córka ROZPAKOWANE NICK.................TP/Data porodu........waga-cm....CC/SN.......imię nowa788219223....01.04/06.03.11.....2650g-52cm....SN..... ......Nina mania 487..........01.04/10.03.11.....3150g-54cm.....SN.......Ksaw ery Ditta7..............07.04/16.03.11.....2710g-52cm......SN ..........Eliza basik1978..........07.04/19.03.11.....3100g-56cm.....CC.. ......Marysia Martka77...........04.04/21.03.11.....3300g-54 cm....CC........Adaś Awa666.............17.04/21.03.11......2200g-48cm.....CC. ........Ignaś migotka3...........02.04/22.03.11.....3490g-55cm......SN. ........Jakub iissaabel...........07.04/23.03.11......3100g-56cm.....S N.......Wiktoria Ems-13.............20.04/23.03.11......2842g-?.......... .SN....Chłopczyk Jenny29............04.04/24.03.11......3000g-51cm.....CC ....Magdalena zew.................04.04/25.03.11......2920g-48cm.....C C....Katarzyna Jordan.pl..........04.04/27.03.11......4200g-58cm......CC.......Paulinka A_B.................17.04/28.03.11.......2670g-52cm...... CC........Laura anka1976..........07.04/28.03.11 ..... 3650g-56cm......CC....Weronika Anitka75...........29.03/29.03.11.......3090g-54cm.....CC.....Mikołajek aaaaaaanula83....30.03/29.03.11.......3200g-56cm......SN. ....Oskarek Malwiska25........13.04/30.03.11.......3100g-56cm.....CC.......Nataniel Wiosenna mama...23.03/30.03.11......3920g-55 cm.....SN.....Karolinka nikolina82..........06.04/30.03.11......3630g-55cm.....SN ..........Pola wiolonczela........12.04/30.03.11......3500g-54cm......CC .........Joan Ines_85............12.04/31.03.11.......3170g -52cm.....SN.....Martynka 2in1.................15.04/02.04.11.......3400g-53cm......CC.........Eliasz OnaIskierka.......17.04/04.04.11......3250g-54cm......CC......Oskarek KASIEŃKAA__......11.04/04.04.11......3450g-53cm.......SN . ...Aleksander Jan Wiosenka1975....14.04/05.04.11.......3230g-53cm......SN.. ....Melissa jeloonka...........10.04/05.04.11........3250g-52cm......SN........Basia karolp..............21.04/08.04.11........3080g-50cm......SN........Maja kajusia99..........09.04/09.04.11.......4200g-?cm.........SN......Michaś karolinka23........07.04/?.04.11........4080g-58cm........CC...Gabrysia Evvvve.............18.04/12.04.11.......3980g-58cm.......CC........Maja Żaka_86............24.04/12.04.11......3380g-58cm....... SN.......Maja Karolp GRATULACJE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowych mamuś!!!!!! zew dziękuję za odpowiedź. Jutro pogadam z pediatrą bo mleko zmienić muszę. Mała mi tak strasznie zaczęła ulewać dziś i wymiotować ze ją cały czas przebieralam. To pewnie dlatego ze się pręży i napina. Coś jej zwyczajnie nie pasuje i brzuszek boli. Zasnęła własnie ale sen bardzo niespokojny. Biedactwo. Co do spacerów to jeszcze nie byliśmy na takim prawdziwym spacerku. Bylismy tylko na chwilę u lekarza bo musiałam się wczoraj wybrać do niego, a nie miałam z kim małej zostawić. Padam na pyszczek po dzisiejszym dniu. Pozdrawiam Was i życzę miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym chciała żeby u mnie działo się cokolwiek. Jakieś skurcze, odchodzący czop...a tu nic cisza zupełna :> Jeszcze jak wcześniej miewałam bóle w podbrzuszu i twardnienie brzucha tak teraz nic... Lekarz mi kazał robić przysiady...od tych przysiadów już mnie całe krocze boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim mamuśkom współczuję tych kolek. To straszne jak takie maleństwo się tak męczy :( Oby te wszystkie kolki jak najszybciej minęły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolp gratuluje, fakt sily trzeba duzo zeby wypachac dzieciatko, niestey nie ma tak ze jak latwo wlazlo to i latwo wylezie:))))) ja odpoczywam, mysle co z jutrem i wpieprzam chipsy:))))) ale nie moge za duzo bo potem w nocy bede miala w pysku pustynie i tak jak kiedys bede musiala wlac w siebie 1,5 litra wody przez noc co i tak nie pomoglo a sikac tez trzeba-ogolnie wstalam nie wyspana i jak na kacu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolp GRATULACJE 🌻 Agnieszka do kiedy masz zwolnienie? Ja ma do terminu porodu, czyli do 22.04 i tak się zastanawiam, czy nie pójść do lekarza rodzinnego po przedłużenie zw w razie jakbym do 22 nie urodziła. Ponoć tak można i rodzinny wystawia jeszcze na 7 dni. Zawsze to coś, bo faktycznie szkoda macierzyńskiego. Idę robić przysiady, bo u mnie też zupełnie nic się nie dzieje. Nawet brzuch mam miękki. Chyba zgapię pomysł Evvvve :P Do końca tygodnia mam znaleźć się na porodówce. Synuś mnie słyszy? Słyszy... no to dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka a Ty z Maleństwem byłaś u pediatry bo sama chcialas skontrolowac wage czy mialas takie zalecenie ? Moja Mała wczoraj skonczyla 2 tyg i jeszcze jej nawet nie zapisałam do przychodni (jutro chce podjechac). A co do spacerkow to ja na pierwszy wozkowy spacerek poszlam jak miala tydzien . A dzis byla ze mna na "spacerku zakupowym" w galerii handlowej bo ja musialam sobie kupic cos do ubrania (t.j. kurtke :) a jej kupowalam pampersy itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może moja córcia okaże się synusiem i dlatego nie słucha mamusi ;) Teraz np sobie szaleje i nieźle mnie obkopuje. Najwidoczniej jej tam za dobrze :) Mikołajka też mam zwolnienie do terminu porodu czyli do końca tygodnia. Muszę jeszcze przemyśleć sprawę z tym l. rodzinnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agnieszka_ widze ze nasze pociechy maja identyczne pory brykania:)) Dociera wlasnie do mnie zmeczenie, przynajmniej bedzie mi sie dobrze spalo. Jutro mam wizyte u ploznej, po ktorej zdam relacje:) poprosze ja o sprawdzenie szyjki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie. Melduję, że my z synkiem od wczoraj w domu. 8 kwietnia miałam CC Emil ważył 3220 i miał 53 cm. Niestety nie wiem jeszcze co u was ale nadrobię jak będzie chwilka. Idę odsypiać noc póki synek śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam! Jak dzis samopoczucie? Ja nie śpię bo karmiłam, a teraz nie mogę zasnąć. Mój malutki ma straszny katar, aż go słuchać nie mogę! Nie widzę żadnych śpików, kropię mu wodą morską ale nie pomaga a mały się wkurza :( Mam nadzieję że dziś przyjdzie Frida i pomoże. Wczoraj mąż wyciągał wydzielinę gruszką, ale pojawiła się krew - nie wiem czy od uszkodzenia czy taki katar :/ Macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa to może być podrażnienie od gruszki. Poczekaj na tą Fridę i odciągaj mu, jak najczęściej ten katar. Jeżeli nie będzie poprawy poszłabym do lekarza, bo od takiego katarku, który spływa do środka może się coś rozwinąć gorszego. Jeżeli lubi leżeć na brzuszku spróbuj go tak położyć, wtedy wydzielina powinna sama wypływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Pijawa GRATULUJĘ 🌻 Karolp -> słodka ta Wasza Majeczka :) U mnie nadal cisza. Coś czuję, że będę sie tak bujać do maja :P jutro moja wymarzona data na narodziny Synka :) jeszcze mam skrawek nadziei, że Maluszek zrobi nam niespodziankę. Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania4874
Hej dziewczyny jak tam wasze maluszki. mój ma już 1 miesiąc i 3 dni... w poniedzialek bylam na badaniu bioderek, jak narazie wszystko ok, na nastepna kontrol za 2 miesiace, Moj mały to głodomorek, bo strasznie duzo je, az musze go dokarmiac butlą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×