Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Dzięki dziewczyny, właśnie to w naszym forum uwielbiam, że cokolwiek sie dzieje człowiek nie zostaje sam:) Jordan, mnie naszła taka sama myśl:) Poczytałam o ciążach mnogich i okazuje się, że tylko mały odsetek bliźniaków ma wspólne łożysko, są to bliźnięta jednojajowe, a tak zazwyczaj każdy płód ma swoje... Ale skoro bliźniaki jednojajowe się rodzą, to musi być ok! :) Bardzo Wam dziękuję za wszystkie słowa otuchy! Jak u Was ze snem? Ja mam co noc kłopot.. nie lubię spać na boku i trudno mi się przyzwyczaić. A o śnie na lewym boku mogę zapomnieć. Po godzinie mam dosyć, zaczyna boleć mnie biodro i muszę zmienić pozycję. Dziewczyny, które mają już poduszki-rogale, warto je kupić? Cały czas się nad tym zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio nie moge zasnąć... tak jakoś się kręce z boku na bok. Najlepiej leży mi się na plecach i zdarza mi się tak zasypiać choć wiem że to nie najlepiej dla dziecka. jak leże na boku to czuje że mi brzuch tak ciąży, czuje się jak wielki pulpet! a jak sie przewracam z boku na bok to też muszę się nieźle napocić heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nie na łóżku niestety nie zmieściła by się taka poducha-rogal. Na szczęście moja ulubiona pozycja do spania to na boku - nie ważne którym. Ale ostatnio zauważyła że wieczorem w ogóle nie chce mi sie spać. Zawsze kładłam się do łóżka koło północy a teraz to 1 nawet 2 dopiero bo inaczej nie usne. Mój mąż tak samo się kładzie spać jak ja więc nie siedze po nicy sama :) Rano wstaję zazwyczaj koło 9 lub 10. Ide do lekarza w srode i musze mu powiedziec ze kolejne zwolnienie chce już chodzące, bo jak mam lezace (ale nie musze lezec) i boje sie wychodzic z domu zeby mnie kontrola nie nakryla ze nie nie ma w domu. A już za przeproszeniem pierdolca dostaje w tych 4 scianach. Ciesze sie ze teraz beda swieta to chociaz na groby pojade bo w takie dni kontrola raczej nikogo nie sprawdza :) a ja troche pochodze po swierzym powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka gratuluje dobrych wyników. Teraz tylko cieszyć się ciążą :) Martka na pewno wszystko będzie dobrze. Z tym czytaniem na necie to na prawdę ciężka sprawa. Też wiele razy to robiłam i najczarniejsze scenariusze mi się rysowały. Nigdy nic się jednak nie sprawdziło. Trzeba poćwiczyć silną wolę i nie czytać, bo to i tak nic nie zmieni. Ja nie mam problemów z zasypianiem i spaniem (jeszcze :)), ale często budzę się w nocy i potrafię godzinę lub dwie nie spać. Właściwie nie wiem czemu się budzę. Sikać mi się nie chce i nic mi nie przeszkadza. Przez to często jestem niewyspana. Mój brzuch jest co raz większy. Noszę już spodnie ciążowe. Ciągle jednak myślę, że jest z przejedzenia. Chyba nie dociera do mnie, że to jednak ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka- Na pewno dr Kłósek jest dobry choć akurat nie miałam z nim kontaktu.Z tego co zauważyłam to lekarze z Dyrekcyjnej w większości są naprawdę dobrymi fachowcami i zależy im na zdrowiu pacjentek i ich maleństw. Dr Myszczyszyn też zawsze jest dostępny gdy tego potrzebuję.Przed ciążą biegałam na kontrole owulacji do szpitala, nieraz nawet wieczorem jeśli akurat miał dyżur.A na początku ciąży znowu z bólami brzucha.Zawsze mnie zbadał z uśmiechem i co ważne uspokoił z zaznaczeniem, że jak coś się dzieje to zawsze mogę przyjść.Teraz choć miewam nawet po niewielkim wysiłku bóle staram się nie wpadać w panikę i nie biegać wciąż do niego.W końcu ma wiele pacjentek.W środę wizyta więc jak będzie w miarę to chyba dotrwam:). Co do łożyska to Jordan ma rację.Mądrze napisała.Skoro bliźniaki sobie radzą to i twoja dzidzia da radę:). Ze snem akurat nie mam problemu.Wręcz przeciwnie.Teraz to duży plus gdy nie pracuję.Dokąd pracowałam to prawie zasypiałam nad biurkiem jeśli ktoś mi nie podniósł adrenaliny (choć to też nie było dobre). Czasami tylko mam jakieś beznadziejne sny ale z tego co zauważyłam to chyba nie tylko ja. Ta poduszka może być fajna.Chyba warto spróbować.Ciekawe czy pomaga przy bólach kręgosłupa bo mi dokuczają momentami dosyć dodtkliwie? A brzuszek u mnie jak na razie niezbyt duży ale myśle o kupnie spodni ciążowych, bo przyciasne już prawie wszystkie. Na allegro wypatrzyłam takie: http://moda.allegro.pl/spodnie-ciazowe-jeans-ciaza-super-36-50-roz-38-i1292311577.html#gallery Kupowała może je któraś z Was?Cieakawe czy fajne są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane moje czy u was tez jest wysokie ph ?ja mam 7.5 poczytałam ze u kobiet w ciazy to normalne i tak jak spodziewałam z zelazem bede miała kłopot bo spada wszystko cholera i znowu siniaki na dupsku przez 3 lata od zastrzyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik - chyba z tym ph to normalne że się zmienia bo nawet z tego powodu zaleca się stosowanie innych płynów do intymnej (z kwasem mlekowym chyba żeby się troche zneutralizowało:) Viki ja się też zastanawiałam nad tymi spodniami bo są w super cenie i widze że się cieszą popularnością. jak narazie mam jedne ciążowe kupiłam w h&m mama i kurcze prawie 200 zł kosztowały dlatego tylko jedne kupiłam bo szkoda kasy. te z allegro byłabym skłonna zamówić ale nie wiem czy nie lepszy typowe jeansy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik a jaką masz hemoglobine?? Ja w poprzedniej ciąży brałam zelazo i miała przez cały czas 10,7. Miesiac temu robilam badania i hemoglobina jest na poziomie 11,3 - lekarz wtedy przepisałm mi zelazo w tabletkach. Mam go brac rano 30 min przed jedzeniem, ale okropnie smakuje i mam pozniej przez te 30 min taki okropny smak w ustach. Niestety z tego powodu nie biore go regularnie. Po Wszystkich Swietych zrobie sobie znowu morfologie i zobacze na jakim poziomie jest hemoglobina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie u mnie spadła z 12,5 na 11.5 a w poprzedniej ciazy z synkiem miałam 9 i ponizej i zadne tabletki mi nie pomagaly jedynie zastrzyki w dupsko cokolwiek daly a po porodzie nastepnego dnia hemoglobina wróciła do idelnej normy boje sie ze tak i tym razem bedzie ( HGB11,5 A HCT 33,0 % przy normie 37)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja HCT miałam 33,4. RBC 3,81 (norma 4). Ale nie wie co to RBC :) Reszta w normie. Muszę zrobić i zobaczyć czy mi nie spadła znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam na allegro ostatnio spodnie dzinsowe za jakieś 35 pln już z przesyłką z hm mama - używane ale jak nowe, a drugie też w tej samej cenie i tej samej firmy i też na allegro tylko wełniane i też w stanie idealnym. Warto, nad tymi też się zastanawiałam, ale zartzykowałam używane hm mama i jestem happy. Jak są dobrze zrobione zdjęcia to można fajne spodnie kupić. a 35 to nie 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla kobiet w ciąży są troszkę inne normy Morfologia w normie: HEMOGLOBINA (Hb, HGB) 11,5-13,5G/DL; gdy wynik jest poniżej normy najprawdopodobniej masz anemię z powodu niedoboru żelaza, HEMATOKRYT (Ht) 37-52%; jego wartość zależy od liczby wszystkich elementów morfologicznych krwi; kiedy jest niższa mamy do czynienia z niedokrwistością wyższa zaś informuje o odwodnieniu organizmu, ERYTROCYTY inaczej KRWINKI CZERWONE (E, RBC) 3,5-4,5 MLN/L; wynik niższy niż norma może być spowodowany zbyt małą ilością spożywanego kwasu foliowego bądź witamin z grupy B. W związku z fizjologią ciąży rejestruje się czasowe zmniejszenie się ich liczby, LEUKOCYTY inaczej KRWINKI BIAŁE (L, WBC) 10-15 TYS./L; w ciąży jest ich zawsze trochę więcej niż normalnie; wartość poniżej normy wiąże się z chorobami hematologicznymi zaś liczba dużo większa niż norma występuje podczas infekcji i uszkodzenia tkanek, TROMBOCYTY inaczej PŁYTKI KRWI (PLT) 100-300 TYS/L; odpowiedzialne są za prawidłową krzepliwość krwi, dlatego też ich liczba jest kontrolowana przez cały okres ciąży ŻELAZO CAŁKOWITE 60-150 G/DL wynik nie mieszczący się w normie to podstawowy i najczęściej spotykany powód anemii ze względu na to, że żelazo jest kluczowym elementem hemoglobiny GLUKOZA 70-105 MG%; jej wartość poniżej normy oznacza dietę zbyt ubogą w węglowodany (co może przyczyniać się do senności) zaś zbyt wysoka wiąże się z cukrzycą; przez cały czas ciąży powinna utrzymywać się mniej więcej na stałym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B juz my chyba kochana tak mamy te dzidziuski wyciagaja z nas wszystkie najlepsze soki hihi oby sie zdrowo skonczylo porodem bez komplikacji no nie? a co do tego zelaza w tabletkach pewnie masz to ferrum do zucia tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mi w aptece polecili Biofer folic zawiera głównie żelazo ale oprócz tego kwas foliowy i witaminę C dzięki czemu podobno lepiej się wchłania i nie ma problemów z ... zatwardzeniem. to są tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
dziewczyny a wy rowniez od poczatku ciazy lykacie kwas foliowy? moja lekarka powiedziala ze do konca ciazy mam go brac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magd11 mi lekarz tez kazał brac do konca ciazy a mam taka pamiec ze nie zawsze kurcze pamietam aby je brac za duzo na głowie a sa tu dziewczyny które brały kwas foliowy tylko I TRYMESTR wiec juz niewiem ale wierze swojemu lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kwietnióweczki :) Dzisiaj miałam wizytę dzidzia rośnie zdrowo,wyniki dobre i nawet pokusił się lekarz ponieważ bardzo go prosołam o rozpoznanie płci dzidzia-to dopiero 17 tc i wyszło dziewczynki tak na 85 % że chłopiec ;) mam nawet zdjęcie z jąderkami ,ale lekarz mówił ze na 100% zobaczymy na 3D czyli za kilka tygodni. Mamuśki mam pytanie połozna taka młoda niedoświadczona zapisała mnie na 3D na 20tc i 4dzień ciaży wydaje mi się ze to za wcześnie jak myślicie? W którym Wy tygodniu ciąży wybieracie się na 3D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik dokładnie tak jak mowisz, mnie lekarz właśnie kazał brać kwas foliowy tylko do 4 m-ca. A witaminkom w tabletkach był przeciwny od samego początku. Przestałam je brać kilka tygodni temu, bo mialam po nich straszne mdlości. W zasadzie staram się dobrze odżywiać, jeść dużo warzyw i owoców i mam nadzieję, że witaminy dostarczane z pożywienia wystarczą. Na pewno lepiej się wchłaniają. Wyniki mam nie najgorsze. poprawiły mi się odkąd nie mam kłopotu z plamieniami, ale hemoglobina podskoczyła tylko do 12,3 z 11,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę tabletki Sorbifen (jest już z witaminą C). A pozatym do teraz brałam tabletki witaminowe feminatal z dawką 800 kwasu foliowego (400kwas i 400 metafolina czyli przekształcony kwasktóry odrazu się wchłania). Jutro kupuję tabletki feminatal z dawką kwasu 400 i DHA. Nie wiem co by było gdybym nie brała tych tabletek (zaczełam je brać jakoś 4 miesiące przed ciążą). Wiadomo że kwas foliowy jest najważniejszy przed ciążą aby uzupełnił niedobory i w pierwszych tygodniach ciąży. Ale do końca ciąży jest także potrzebny. Zresztą moja dieta jest uboga. Praktycznie nie jem miesa, jak już to jakąś wedlinke na kanapce ale to też bardzo rzadko. Ogólnie moje odżywanie było i jest tragiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka ja na 3D wybieram się w 22 tc, aby mieć pewność, że wszystko będzie ładnie widać. Super, że synek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na problemy z kupką jem Activie raz dziennie i podjadam synowi płatki do mleka (dziś cookie crisp). Mi to pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam coś takiego odnośnie kwasu foliowego: "Ponieważ właściwa podaż kwasu foliowego jest tak ważna, w wielu krajach (również w Polsce) opracowano zalecenia dotyczące suplementacji diety tą witaminą. Wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, zwłaszcza przed planowaną ciążą, powinny przyjmować 0,4 mg kwasu foliowego dziennie, nie więcej jednak niż 1 mg. Kobiety, które uprzednio urodziły dzieci z wadami cewy nerwowej, przed planowaną ciążą powinny przyjmować, pod kontrolą lekarską, kwas foliowy w dawce 4,0 mg dziennie. Suplementacja powinna trwać do 12 tyg. po zapłodnieniu (9). " http://lekarze.kwasfoliowy.pl/s/1480/28614-Znaczenie-kwasu-foliowego-dla-rozwoju-plodu.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi narazie minely klopoty z załatwianiem sie i jaka ulga chociazby na chwile ale bardzo malo pije płynów mussze sie zmuszac a sikam czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie ze mój post jest nie po polsku napisany :) wybaczcie to pod wpływem dobrych wiadomości po wizycie u lekarza. Cieszę się że na 85% będę miec synka ;) Dzięki Martka ,ja chyba tez przełożę to D tak jak Ty na tydzien ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka -> polecam rogala... fakt zabiera sporo miejsca, ale zdecydowanie łatwiej mi się zasypia i układa do snu. Trudno się obrócić, budzę się jak chcę się przewrócić na drugi bok a tu blokada :) a propo naszych dyskusji kiedy powinno się robić usg połówkowe, z ciekawości zadzwoniłam do miejsca gdzie ja się umówiłam na usg z echem (będę w 21 tc) serca i zapytałam, w którym tygodniu najczęściej pacjentki przychodzą 20-21 tc taka odpowiedź. mi hemoglobina spadła i przyjmuję żelazo - nie pamiętam nazwy - różowe tabletki :) miałam chyba słabe zapasy sprzed ciąży, ale byłam na diecie proteinowej cóż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być 3D i ze przesunę na 22 tudzień ciąży tak jak Ty Martka. Juz bredzę chyba,idę spać mamuśki Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×