Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość Magd11
ja odkad pije rano herbate z sokiem z cytryny nie mam juz zatwardzen :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pozdrawiam kwietniówki 2011!!! z tej strony kwietniówka 2010 :) życze Wam Laseczki powodzenia :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś byłam u położnej,odebrałam wyniki krwi,wszystko w normie, grupa 0Rh- oznaczona grubą czerwoną krechą.położna powiedziała, że w 28 tygodniu pobiorą krew na ponowne potwierdzenie grupy.dziś położyła mnie na łóżku,wzięła taki aparat z trąbką i kabelkiem,i do tego głośnik,maca mnie trąbką po brzuchu,maca,maca..i nic tylko słychac moje serce.ja czułam że za chwilę zemdleję.aż trafiła na mojego małego,skubaniec spadł na sam dół brzucha,zaraz nad wzgórkiem trąbka wykazała bicie serca synka.ale jak usłyszałam jego serce,to ogarnęła mnie taka ulga,i poczułam się tak słaba i wiotka jak przebita opona :D mąż mówil,że zmieniałam na kolory na buzi jak tęcza a on sam miał już wizje, że wiozą mnie karetką do szpitala :O chłop umie pocieszyc,nie ma co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B coś pisalaś o kwasie,ja do 3 mca brałam 2xdziennie 1 tabletkę 15 mg i do tego od endokrynolog pakiet witamin ale z większą zawartością jodu(problemy z tarczycą która uspokoiła się w ciąży) po 3 mcu biorę tylko 1 kwas foliowy 15 mg.pytalam czemu tak duże dawki-gin wyjaśniła, że ok miesiąc czasu nie wiedziałam, że jestem w ciąży,więc trzeba te braki nadgonic,ale powiedziała że kwasu nie da się przedawkowac,bo nadmiar organizm sam wydali.więc teraz tylko 1xdziennie kwas,1x dziennie Vitaminer,i do tego Drovit(z drożdży piwnych) bo strasznie wyłażą mi włosy, i jak dobrze pójdzie,to do kwietnia wypadnie mi 3/4 mojego owłosienia na glowie..co do mięsa..cóż odrzuca mnie od początku ciąży,każde jego przygotowanie to istna walka dla mnie.nadal jakoś nie mam ochoty na padlinę.tylko czasem jakaś czysta szynka na kanapce.tak to cały czas owoce ,mleko,jogurty.miejmy nadzieję,że moja uboga dieta nie dotknie małego smyka.. na zatwardzenia-lekarka poleciła tylko suszone śliwki i morele,papka z otrębów pszennych,1 szklanka przegotowanej wody przed spaniem i po wstaniu,i jak toleruję,to troszkę albo kapusty kiszonej albo wody spod niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kupiłam sobie kapustke kiszoną...mniam, bardzo mi smakowała :) zreszta nie pamietam kiedy ostatnio ja jadlam. Co do kwasu też słyszałam że nie da się go przedawkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, u mnie z zasypianiem nie ma problemów,ale budzę się w środku nocy i koniec,po spaniu(tak jak dziś,od 2 godz.nie śpię).W czwartek miałam straszne bóle podbrzusza.To normalne,ze coś mnie tam ciągnie i pobolewa,zupełnie jak podczas okresu,ale tym razem naprawdę się przestraszyłam.Urwałam się z pracy i pędem do ginekologa.Nic naturalnie nie było,żadnego krwawienia itp.Lekarka sugeruje ,ze to stres.Moze i ma racje.Jak się pokłócę z mężem to od razu mam dziwne bóle i skurcze,ale delikatne.W grudniu się przeprowadzamy,kupiliśmy nowy sam.,żeby zapakować się w komplecie na wyjazd rodzinny(dziecko,wózek,my i 2 króliki ;) ).Po drodze mam jeszcze kursy co mc we Frankfurcie,gdzie jadę sama samoch.5 godz.(kurs trwa do końca marca :( )To wszystko stres i chyba naprawdę trochę za dużo.Chciałam pracować do końca stycznia,ale teraz zastanawiam się czy nie zostać w domu już po świętach.Długo chcecie jeszcze pracować,wiem ,ze niektóre są już na zwolnieniach??Ja naprawdę lubię swoja prace,poza tym zawsze uważałam jak kobieta w ciąży dobrze się czuje to może pracować(no chyba ze warunki są szkodliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoją pracę bardzo lubię ale szczerze...teraz bardziej opłaca mi się siedzieć na zwolnieniu :) My też chcemy zmienić samochód ale tak koło marca. Jak nam się uda uzbierać kase to będe z mężem jechac do Niemiec po autko (dlatego marzec, w kwietniu bałabym się że urodzę za granicą :) ). Moglibyśmy kupić już po urodzenia dziecka ale - ja muszę sama wybrać więc nie ma opcji że ja bym nie jechała :D Teraz mamy Ford Ka więc z jednym dzieckiem jeszcze spoko, ale jakiś wyjazd z dwójką dzieci w fotelikach plus wózek i bagaże - no nie wyobrażam sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki u mnie tez sa kłopoty ze snem wybudze sie w nocy i 1h 1,5 nie ma szans na zasniecie tez niewiem czym to spowodowane jest tak sie zdarza poprostu chyba i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja jeszcze pracuję, planuję pracować jak będę się dobrze czuła tak do końca stycznia. U nas piękna pogoda, później wybieram się na spacer z psem. ostatnio pisałam na temat ruchów dziecka - że słabo czuję, albo jeszcze nie czuję. Znalazłam info na jakimś usg, że mam łożysko na przedniej ścianie (nie mylić z przodującym). Czytałam, że w przypadku tak ułożonego łożyska słabiej odczuwalne są ruchy dziecka ze względu na to, że są przez łożysko amortyzowane. Czy coś wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie warto kupić używane spodnie z allegro jak fajne się trafią.Może też wypatrzę jakieś a na razie zamówię te z "ciążowego raju":).W końcu to tylko na kilka miesięcy, nie muszą być firmowe, ważne żeby były wygodne i brzuszka nie uciskały;). Ja na razie wciąż biorę kwas foliowy.W środę mam wizytę to spytam lekarza czy nadal go brać czy zmienić na jakiś zestaw witamin. Odczyn moczu też mam dość wysoki, bo 6,5 ale to podobno normalne w ciąży. Kapustka kiszona mniam mniam.Też sobie ją podjadam:). [url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3k9cp3nfdd.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
dziewczyny ja mam taki dziwny sluz jest on bialy i wodnisty nie mam go za duzo ale nigd nie mialam takiego czy u was tez tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno sie nie odzywałam, ale czytam Was regularnie i korzystam z rad. Ja kwas foliowy łykałam do końca 3 miesiaca, teraz biorę witaminki, ale często o nich zapominam. Nareszcie skończyły się mdłości, więc dużo więcej jem i pewnie te witaminy w pigułce nie są mi już tak potrzebne. Co do wypadajacych włosów to pamiętam jak mojej siostrze tak wypadały garściami, kiedy była w ciąży. Raz w tygodniu przed umyciem głowy smarowałam jej skórę i włosy naftą (taką nieoczyszczoną - ma więcej składników niż kosmetyczna) wymieszaną z zółtkiem i sokiem z cytryny. Smród był jak cholera, ale włosy ładne, błyszczące a córcia urodziła się z takimi długimi i gęstymi włosami, że wszyscy byliśmy w szoku. Nigdy nie miałam kota, a i kontakt sporadyczny, a mam przeciwciała -czyli chorowałam kiedyś. Pewnie zjadłam jakąś cystę z owocami lub surowym nięsem - uwielbiam tatara. Toksoplazmoza jest groźna w ciąży. Jestem pedagogiem i w sojej karierze zawodowej spotkałam kilka przypadków dzieci z uszkodzonym CUN - em właśnie po zakażeniu toxo w ciąży. Zbadać sie należy napewno. Ale nie każdy kot jest chory. Może dla pewności należałoby zbadać kał swojego pupila (ponoć to koszt około 150 zł) i sprawa będzie jasna, a nie pozbywać sie zwięrząt z domu. Osobiście bardzo je lubię. A teraz z niecierpliwością czekam na USG połówkowe, to za 3 tyg, bo chciałabym poznac płeć maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judyta, moja koleżanka miała tak umiejscowione łożysko i bardzo późno zaczęła czuć ruchy dziecka, bo właśnie łożysko amortyzowało, więc nic się nia martw. Co do kwasu foliowego - ja brałam do 3go miesiąca, a od tego czasu biorę prenatal, który też zawiera kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magd11 śluz w czsie ciąży może być bardziej obfity niz zwykle. Jeśli nie ma innych niepokojących objawów to bym sie nim tak bardzo nie martwiła. Ja tez taki mam. Co prawda ostatnio musiałam wyleczyć małą grzybicę. Póki co wszystko w porządku. W wynikach z moczu wyszło mi, że mogę mieć kamice nerkową. Zdziwiłam sie trochę, bo przed ciążą miałam często zapalenia pecherza i robiłam wyniki - ale nic sie w nich niedopatrzono. Za 2 tyg. przed wizytą znów zbadam mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
wiolonczela wiesz moze gdzie mozna taka nafte dostac ? czy twoja siostra przez cala ciaze smarowala wlosy ta nafta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kwietnióweczki:) Ja zwariuję chyba przez to spanie, a raczej nie-spanie. Najpierw nie mogę zasnąć, potem za często się budzę...w środku nocy nagle odechciewa mi się spać i robię się głodna... oszaleć można:) Postanowiłam sobie takiego rogala do spania zamówić, mam duże łóżko, więc spokojnie sie w 3 zmieścimy:) A z autkiem to rzeczywiście problem, jak za małe. Pamiętam, że jak urodziła się Martynka, to pakowanie wózka do bagażnika to było nie lada wyzwanie. Trzeba było szybko kupic coś większego. A_B, ja wysłałam męża po auto samego ze znajomym, przyjechali tak wykończeni, że dobrze że nie pojechałam...a autko wybrał super:) A wracając do kwasu foliowego to warto to skonsultować z lekarzem prowadzącym. Okazuje się, że przyjmowanie kwasu w postaci suplementu przez całą ciążę, nie jest wskazane i zwiększa ryzyko pojawienia się astmy u małych dzieci, aż o 30%. http://jejzdrowie.pl/kwas-foliowy-w-ciazy-pomaga-czy-szkodzi Czy to rzeczywiście prawda...? Faktem jest, że coraz więcej lekarzy nakazuje swoim pacjentkom zakończenie suplementacji po 3 m-cu. Mnie na szczęście mdłości opuściły na dobre. Apetyt wzrósł, mam ochotę dosłownie prawie na wszystko. Aby się za dużo jednak w udach i pupie nie odłożyło staram się jeść zdrowo. Zrezygnowałam z mojego ukochanego majonezu w salatkach na rzecz jogurtu.. na wieczorny apetyt zamiast czekoladowych pyszności i innych słodkości robię sobie sałatkę owocową. Oprócz wartości odżywczych jest jeszcze jedna korzyść...żadnych zaparć! Normalnie, jak ręką odjął. Przynajmniej to z głowy. Miłego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja tak samo jak Ditta kwas foliowy brałam do końca 3 miesiąca, a teraz biorę Prenatal i jeszcze dodatkowo Magne B6. Jesli chodzi o spanie, to mogłabym to robić chyba 24 h/dobę :) kładę się spać 22-23 i spię do około 10 rano... prawie jak suseł :) Zauwazyłam, że brzusio powolutku się powiększa, więc doczekałam się :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Martka akurat ostatnie zdanie zawsze należy do mnie (zresztą pierwsze też). Czy to wybór wynajmu mieszkania,kupna mebli itp. Więc pierwsze autko ja wybierałam, pojechałam i kupiłam (mąż oczywiście mi towarzyszył ale nie miwł wtedy prawka). Teraz również ja wybieram model, czytam opinie itp. Więc akurat napewno ja bym jechała. W pierwszej ciąży dobrze znosiłam podróże samochodem (w 7 miesiącu byłam na 2tygodniowych wczasach na Chorwacji :) ) Mam nadzieje ze teraz też bedzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B jak się czułaś na tych wczasach? Ja zniosłaś wysoką temperaturę? W ciąży chyba nie można się opalać prawda? Pytam, bo w listopadzie wybieramy się z moim S na 2- tygodniowy urlop i troszkę się obawiam jak to zniosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Chorwacji byłam w sierpniu czyli najgorętszym miesiącu. Drogę i pobyt zniosłam super. Wiem że nie powinno się opalać ale ja leżałam na plaży plackiem i się opalałam (jak rodziłam Kacpra miałam jeszcze białe ślady na ciele od bikini). Fakt że upały były straszne ale ja to właśnie uwielbiam (dla mnie zawsze jest za zimno :P ) Najbardziej lubiłam pływac-czułam się super lekka. Nie mam problemów jeśli chodzi o obrzęki, więc wysoka temperatura nic nie zmieniła w moim ciele. Pierwsze wczasy bez martwienia się że dostanę w trakcie okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wczorajsze wizyty u gin. ?, dziewczyny nic nie piszecie ! Wiosenna mama -> u Ciebie było połówkowe, daj znać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jak dzisiaj wasze samopoczucie wieczorkiem, moje bardzo słabo, siedzę i płaczę, próbuję sie powstrzymywać, ale nie wychodzi, nie daje rady z tym ze moj maz jest w wojsku, co zrobić?? Poradzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania nie wiem czy to Cię pocieszy ale ja z moim mężem zanim jeszcze byliśmy małżeństwem przez ok 5 lat widzieliśmy się raz na miesiąc lub 2 miesiące np. na tydzień. Tak było od zawsze. On mieszkał 600km ode mnie. Nawet jak byłam w pierwszej ciąży ta odległość nadał była między nami. Wspomniałam tutaj o moich wczasach kiedy byłam w ciąży, mogę Ci powiedzieć że byłam na nich bez męża - to moi rodzice mi zafundowali taki wyjazd i z nimi pojechałam. Jak Kacper si urodyi nadal bzam sama, on przyjezdzal do mnie ale wiadomo ze to nie to samo. Tak naprawdę razem mieszkamy od 3,5 roku. Wszystko da się przetrwać, najważniejsze aby się nie załamywać. Buziaki dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak , ale ja mam wlasnie taki charakter, ze sie strasznie szybko denerwuje, i szybko lapie dola. A najgorsze jest to ze jutro jade do niego w odwiedziny z rodzicami, i znowu bede plakac i przezywac.... A ja z nim malzenstwem jestesmy dopiero tydzien, ale od 2 lat razem mieszkalismy, i codziennie sie widzielismy, to sam fakt przyzwyczajenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z was ma detektor tętna płodu? ja znalazłam na ebayu i tak myślę warto czy nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwietnióweczki! Zajrzałam na forum a tu cisza od rana. A ja siedzę w domciu a w nocy mnie kręgosłup tak bolał, że się budziłam kilka razy.Nie wiem czy to się mieści w normie, tym bardziej że to dopiero 4 miesiąc więc obciążenie niewielkie.Ma któraś z Was coś podobnego? Może coś doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Vikcy58a.To niesty normalne.Zmienia się środek ciężkości.Tez mam potworne bóle krzyża.Zaleca się nienoszenie obcasów,najlepsze są butki na 2-3 cm wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To samo mi lekarz powiedział, żeby nie nosić wysokich obcasów więc już ze 2 miesiące noszę płaskie butki. Natomiast uspokoiło mnie to, że nie tylko mi dokucza ta dolegliwość i że to nic groźnego.Najważniejsze żeby dzidzia dobrze się czuła i była zdrowiutka:). http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3k9cp3n fdd.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis cały dzien w łóżku tak sie żle czuje nie moge i gowa boli i do łóżka ciagnie moze to choróbsko jakies niewiem ale cos okropnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×