Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Krwawa_Merry

Egzamin na prawo jazdy

Polecane posty

Teraz już nic nie poradzę, za głupia byłam. Instruktor miły, gadał o dupie marynie, tylko o ruchu drogowym nic nie mówił. Jeszcze tyle kasy mi skasował . W piątek i sobotę mam jazdy z innym instruktorem, wiele osób mi go polecało, że spokojny i wszystko tłumaczy. Zapisałam sobie na kartce pytania do niego. Zaczynam się bać :(, że spanikuję, nie dam rady, że nawet podstaw nie umiem. Nie wierzę w siebie w dodatku :(. Dotychczas jak jeździłam, to nie miałam problemów za dużych. Trochę mnie martwi, że u mnie w mieście jest ogrom znaków, te miasto jest nimi najeżone! I boję się, ze któregoś w końcu nie zobaczę. I jest mnóstwo ograniczeń prędkości, raz dostałam od tego takiego zawrotu głowy, że już nie wiedziałam jak i gdzie jechać, bo wjeżdzałam z jednej strefy do drugiej. Mam jeszcze jedno pytanie. Czasami jest na znakach objaśnione, która droga przebiega z pierwszeństwem (taka gruba, czarna linia) Jeśli jesteśmy na tej drodze z pierwszeństwem i chcemy np skręcić w lewo w drogę, na której pierwszeństwo już nas nie będzie dotyczyło, to czy skręcając nadal mamy pierwszeństwo, czy już wtedy należy ustąpić? Bo w tych pytaniach z teorii to chyba w jednym pytaniu było, że nalezy ustąpić, tzn stamtąd tak wywnioskowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faithy dzięki, zrozumiałam właśnie z tego, co ty napisałaś :) Już nie wiem co mam zrobić, żeby się dobrze przygotować, co jeszcze powtórzyć, albo co sobie dokładnie wbić do głowy, dzień przed egzaminem to chyba się rozpłaczę bo będę myśleć, że nic nie umiem 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie chodzi Ci o coś takiego? http://mkoziel.blog.onet.pl/Pierwszenstwo-przejazdu-na-skr,2,ID378187103,n punkt 3.c ? -jeżeli jesteśmy na drodze z pierwszeństwem i skręcamy w lewo i ten z naprzeciwka również jest na drodze z pierwszeństwem i przypuśćmy, że on skręca w prawo lub prosto to mu ustępujemy pierwszeństwa, a jeżeli on skręca w lewo i my też w lewo to mijamy się bezkolizyjnie -jeżeli jesteśmy na drodze z pierwszeństwem i skręcamy w lewo i ktoś z twojej prawej strony też jest na drodze z pierwszeństwem to napier mu ustępujemy pierwszeństwa(reguła prawej ręki)a potem my jedziemy już nikomu nie ustępując pierwszeństwa(z pozostałych stron czekają) -jeżeli jesteśmy na drodze z pierwszeństwem i skręcamy w lewo i ktoś z naszej lewej strony również jest na drodze z pierwszeństwem to najpierw my jedziemy, bo on nas ma po swojej prawej stronie(nikogo nie przepuszczamy) a mogłabyś podać nr pytania o które Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co napisałaś to wiem o tym, ale dzięki :) chodzi mi raczej o coś innego, zaraz spróbuję to inaczej opisać. Nie chodzi mi o jakieś szczególne pytanie, było tam parę z takimi znakami okreslającymi pierwszeństwo, ale jak teraz na nie spojrzałam to chyba mnie olśniło :D Trzeba patrzeć na znaki. Np pytanie 225 http://www.prawko.com.pl/test/nauka.php Tam ustępujemy pierwszeństwa samochodowi 2,3, 4. Czy dobrze rozumiem, że to dlatego, że 2 mamy po prawej stronie, a 4 i 3 są na drodze z pierwszeństwem przejazdu? Dajmy na to, że tych znaków tam by nie było, tylko te na których linie (grube i cienkie) określają pierwszenstwo. Wtedy ten samochód nr 3 jest na drodze z pierwszenstwem, ale skręcając w lewo, już na niej nie będzie, czyli wtedy i tak mu ustępujemy czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha czyli już chyba wiem o co Ci chodzi-pierwsze pytanie to tak jak powiedzialaś, a jeśli chodzi o drugie jeśli nie ma dodatkowych znaków czyli tych ustąp pierwszeństwa i jazda z pierwszeństwem-to w tej sytuacji jeżeli my skręcamy w lewo i ten pojazd też w lewo to możemy minąć się bezkolizyjnie, a jeżeli my jedziemy prosto a ten pojazd w lewo to my powinnyśmy mu ustąpić, bo wyjeżdżał z drogi z pierwszeństwem-ale to naprawdę zależy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi - jeśli pojazd nr 3 skręci w lewo, to owszem nie będzie już na drodze z pierwszeństwem, ale co my (pojazd nr 1) będziemy wtedy mieli z nim wspólnego, skoro jedziemy w zupełnie innym kierunku (prosto)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie kursanci
mam pytanie do was bo widze ze sie znacie. Mamy znak z pierwszenstwem okreslonym pogrubion,a linia Jedziemy sobie i jestesmy na drodze z pierwszenstwem która skreca w p[rawo Czyli mu i ci z prawej mamy pierwszenstwo jesli skrecamy w prawo to normalne jedziemy bo z nikim nie mijamy sie Jesli skrecamy w lewo albo jedziemy prosto to ustepujemy tylko tym z prawej Pytanie dotyczy tego do ktorego miejsca mozemy na tym skrzyzowaniu dojechac Czy mozemy wjechac na skrzyzowanie i dojechac do srodka jezdni czy zatrzymujemy sie przed skrzyzowaniem i czekamy az z prawej strony bedziemy miec wolne.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ustępujemy pierwszeństwa tym z prawej, zatrzymujemy się przed skrzyżowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luska.s
musisz zaczekac przecież inaczej zajedziesz mu droge?? chyba ze nie do konca zrozumialam sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie kursanci
ja jestem na drodze z pierwszenstwem i ci z prawej tez Ja mam jechac prosto Czy moge dojechac do srodka skrzyzowania skoro ci z lewej musza poczekac az ja przejade ? Czy mam zatrzymac sie przed skrzyzowaniem i dopiero jak z prawej bedzie pusto to moge wjechac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie kursanci
to juz wiem za co mnie oblał :) Pozwolił mi wjechac na srodek skrzyzowania i jak zachamowałam to on po mnie tez i oblał Powiedział ze za póxno Tylko dlaczego on nie zachamował wczesniej i pozwolił wjechac na skrzyzowanie skoro powinnam zachamowac przed ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMC - gdyby to było skrzyżowanie bez znaków i sygnalizacji, czyli równorzędne, to ten pojazd jadący z naprzeciwka i skręcający w lewo, musi mi, jadącej na wprost ustąpić, może wjechać na skrzyżowanie, ale musi mnie przepuścić, a jeśli są znaki mówiące o przebiegu pierwszeństwa (grube i cienkie linie) i ten samochód z naprzeciwka byłby na drodze z pierwszenstwem która skręca w prawo a samochód w lewo (czyli wjechałby na drogę, na której tego pierwszenstwa juz nie ma) to nie wiem, czy on nadal mi ustępuje czy ja mam mu ustąpić, bo wyjezdza z drogi, na której ma pierwszenstwo. Tego nie da się tak wytłumaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trendy na zimą
Najlepiej zrobić rysunek i wrzucić do neta byłoby najrpościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie czasem ciężko jest coś wytłumaczyć, póki jeżdżę jeszcze nie miałam takiej sytuacji o której mówi Krwawa Marry-ale przy okazji kiedyś tam się zapytam brata-on powinien dokładnie wiedzieć-w końcu specjalista;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luska.s
nie mógł cie oblać przed skrzyżowaniem, bo wtedy nie miałby zaco - bo przeciez moglabys jeszce zahamować w ostatniej chwili, lub się odwoływać, bo przecież nie wjechałaś i nie wymusiłas.. ja nie wiem jak ty to zrobiłaś ale jak wjezdasz na zwykle skrzyzowanie z 4 drogami to jak wjedziesz na srodek, to przeciez temu z prawej zablokujesz droge i jak on ma przejechać?? przeciez nie bedzie cie omijac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgoh
Ja bym wytłumaczyła, ale zagmatwane jest to co napisałaś. A jestem po pracy i nie chce mi się myśleć. Jak bym miała jasno widoczną sytuację to bym w mig odpowiedziała. Może ekspertem nie jestem, ale mam prawo jazdy już 4 lata coś tam wiem o przepisach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne ze mozesz dokupic w innej szkole. ja tak zrobilam bo 3 razy nie moglam zdac na placu. nie umialam zrobic łuku. poszlam do innej szkoly nauczyl mnie łuku i wyjechalam wreszcie na miasto. 6 egz za mna. ale mam zamiar po dluzszej przerwie wrocic do robienia prawka tyle ze juz w innym miescie, tym ktore jest blizej , a nie jak wczescniej, bo wszyscy mowia ze tam ''latwiej jest zdac'' ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc tak: Na tym rysunku chodzi mi o to: Chyba widac na tym niby znaku, jak idzie pierwszenstwo? :P No więc nie chodzi mi tutaj o to, gdzie który samochód jedzie, tylko o konkretną sytuację: Ten 1 samochód skręca w swoje lewo, ja jadę prosto. Ale ten 1 jest na drodze z pierwszenstwem, skręcając w lewo, juz na niej nie będzie, bo pierwszenstwo idzie w prawo, więc on mi ustępuje, czy to jednak ja mam mu ustąpić? http://img836.imageshack.us/img836/4125/beztytuubq.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takze jak dopiero masz 1 egz to zaczynasz narazie. ja tez w sumie zaczynam, dopiero mam 6 egzamin. jeszcze drugie tyle przedemna ;DDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie kursanci
zrobiłam rysunek -nedzny bo nedzny ale moze cos zobaczycie Ja jade autem JA i mam jechac prosto Mam sie zatrzymac przy linii xxxxxx czy yyyyyy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaklopotana - wiem, że zaczynam, w dodatku 1 egzamin stres, nie wiem co mnie czeka za bardzo, tylko teoretycznie wiem, ale teraz w panice będę powtarzać ile się da, a już nie wiem czego mam się uczyć oprócz tych pytań z teorii :O. Tak z innej beczki, to denerwują mnie świeżo upieczeni kierowcy :/ przynajmniej ci, których znam. Boże, koleżanka ma miesiąc prawko a się wczoraj przechwalała, jaki to z niej świetny kierowca, że umie i uwielbia jeździć itd, dopiero jak jej chłopak przygadał, że tak świetni jeździ, że wszyscy na nią trąbą, bo jedzie jak ślimak (mniej niż 50km/h w mieście), to się zamknęła :P. Druga stwierdziła, że jak nie zdam za 1 to jestem debil nie z tej ziemi, bo tak łatwego egzaminu to ona nie widziała (sama zdała za 1 a nikomu nie mówiła, ze w ogóle ma egzamin, zaczęła kozaczyć jak już zdała). Tylko jedna koleżanka mnie pocieszała, zeby się nie stresować, bo mogą mnie oblać za głupotę. Ona zdała za 2 razem, za pierwszym ją oblał, bo za blisko prawej krawędzi jechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja dam Wam dzis wieczorem znac co do tej sytuacji na obrazku-zapytam sie brata, bo tak mysle i nie daje mi to spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie kursanci
no ale ci z lewej musza stac bo nie maja pierwszenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D okrawa merry
On mimo, że zjeżdza z tej drogi z pierwszeńśtwem to ma pierwszeństwo i ty masz mu ustąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faithy, o ten mój obrazek? Tak w ogóle, co mam jeszcze powtórzyć/nauczyć się na egzamin i co zrobić dzien przed egzaminem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×