Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielony_szalik

Midiana - nowość na rynku

Polecane posty

Gość Annabelle...
Mi dzisiaj ginekolog zapisała Midianę jak na razie 1 opakowanie na wypróbowanie. Wcześniej miałam przerwę pół roku w braniu tabletek (brałam Novynette). generalnie po Novynette nic mi się nie działo, zero skutków ubocznych i byłam z nich zadowolona, a dzisiaj ginekolog powiedziała mi że Midiana je zastępuje bo Novynette mają zniknąć z rynku. Natomiast w internecie nie znalazłam żadnej wzmianki o tym. Zaniepokoił mnie natomiast fakt iż te tabletki mają więcej hormonów. boję się stosować coś nowego szczególnie że po tamtych dobrze się czułam. A wy słyszałyście coś że Novynette mają zniknąć z rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka612
Hej, ponieważ nie mogę brać już tabletek antykoncepcyjnych, a zostało mi ostatnie opakowanie Midiane, to bardzo by mi było milo jakby ktoraś zechciala je odkupić:) milus612@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwus0311
Witam:) Chciałabym się was poradzić.. Midianę biorę od niedawna, niedługo będę zaczynać 3 opakowanie. oczywiście przy 1 opakowaniu miałam krwawienia, bolały piersi ( były też jakby wieksze;d) i nie najlepiej się czułam. między 1 a 2 opakowaniem nie miałam przerwy. we wtorek wzięłam ostatnią tabletkę z 2 opakowania. nigdy nie pominęłam żadnej tabletki. raz niedługo po wzięciu tabletki ( jakieś 3 godz później )wystąpiła biegunka, dlatego wzięłam kolejną tabletkę żeby ochrona nie była zachwiana ( w ulotce jest że jesli 3 - 4 godz po zażyciu tab jest biegunka lub wymioty to nalezy przyjac jak najszybciej kolejna tabletke). - swoją drogą, gdy powiedziałam o tym mojej gin, poradziła mi, żeby się w ogóle nie przejmować biegunką i że mogłabym nie brac tej dodatkowej tabletki a i tak wszystko byloby ok.. i raz też się zdażyło że wymiotowałam ( zatrucie pokarmowe) ale to było jakies 6 godz po wzieciu tab wiec nie brałam kolejnej. tak wiec wszystko jest w porządku?? teraz trochę się stresuję, bo to moja pierwsza 7 dniowa przerwa w braniu tabletek i jeszcze nie dostałąm okresu. podobno krwawienie z odstawienia pojawia sie 2 -3 dzien po wzieciu ostatniej tab, a dzis dopiero 2 dzien przerwy wiec moge byc spokojna? jestem niestety straszną panikarą... oczywiscie w głowie juz mysli, że ciaza itp.. mam sie martwic? czy moge spokojnie czekac na okres ktory na pewno przyjdzie? przez to że wymiotowałam bałam się ze ochrona moze byc zachwiana, dlatego wczoraj ( wiec w 1 dniu przerwy) zrobiłam z porannego moczu test - tak na wszelki wypadek- i wyszedl negatywny. czyli mam cierpliwie czekac na krwawienie i przestac wymyslac?:) dodam jeszcze ze kochamy sie z chlopakiem bardzo czesto ale do tej pory nie pozwolilam mu jeszcze skonczyc we mnie wiec chyba tym bardziej nie powinnam panikowac? :) wiec podsumowujac, moje pytanie brzmi: kiedy wystepuje krwawienie z odstawienia ? czy to prawda, ze w 2-3 dniu? i co sądzicie o mojej sytuacji? powinnam przestac panikowac, czy tez mam powody do obaw? trochę to wszystko zagmatwane, przepraszam:) jestem początkująca jeśli chodzi o tabletki, stąd moje obawy :) mam nadzieję, że ktoś kto bardziej się zna niż ja, udzieli mi odpowiedzi ( i uspokoi:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssdar
mam pytanko,lekarka przepisala mi midiane,okres mam dostac w niedziele i czy pierwsza tabletke mam wziac oznaczona jako niedziela czy pierwsza w rzedzie na listku (tj.poniedzialek?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedziela ma być
Po to są oznaczone dni, żeby się nie zgubić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssdar
czyli mam wziac z oznaczeniem niedziela?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssdar
odpowie mi ktos????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Lil8
Ja kupowałam dwa rodzaje tabletek hormonalnych anty, i tabletke po Escapelle, ceny nie były zbyt zachecające choć jesli chodzi o escapelle to każda cena jest dobra jesli pozwoli uniknąc wpadki... Nie wiem jak za granica wygląda sytuacja z cenami, ale za to tam jest zancznie lepiej z dostępnością - tu nie każdy lekarz wypisze recepte na tabletkę po. Na szczęscie na wpadka.pl jest wyszukiwarka lekarzy w okolicy którzy na pewno to zrobią w razie sytuacji awaryjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ginekolog również przepisał te tabletki i mówił że są zamiennikiem yasmine trochę tańszym ale nie wiem bo są to moje pierwsze antyki. Ja jestem z nich bardzo zadowolona pierwszego dnia trochę źle się czułam ale teraz jest już ok. Zauważyłam wielką zmianę w mojej cerze jest gładsza i cała buzia promienieje. Tylko uwaga na ceny w aptece EURO-PHARMA zapłaciłam za nie 40zł ginekolog był zaskoczony tak wysoką ceną i powiedział że tą aptekę mam omijać z daleka w prywatnej aptece zapłaciłam 24zł więc uwaga żeby nie przepłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggj
Mam do sprzedania 3 opakowania midiany z terminem ważności do 09.2012 cena: 60 zł (do uzgodnienia) kontakt: meggj@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak obfite te plamienia miałyście?ja wzięłam dzisiaj 11. tabletke i ciągle krwawię,non stop musze nosic wkładkę no i przez to unikam zbliżenia bo czuje sie niekomfortowo,nie chcę go pobrudzić... wiem ze to dopiero początek ale juz mam dosyc tych plamień:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlechinesee
Kochana nie martw się, ja również zaczęłam brać tabletki pierwszy raz i jest to Midiana, pierwszą wzięłam 8 lipca, plamienie ustąpiło dopiero dziś. Oprócz tego lekki obrzęk piersi ale nie jakiś potworny ból. poza tym wszystko w jak najlepszym porządku: cera super, energia również, libido nawet większe :) Apetyt się zwiększył, ale wystarczy się kontrolować i wszystko będzie ok :) Dziewczyny nie dajmy się zwariować: to że przy pierwszym blistrze czujemy się źle to nic dziwnego, przecież w naszych organizmach właśnie rozpętała się burza hormonalna! Najlepiej cierpliwie poczekać pierwsze 2, 3 miesiące a jeśli nic się nie zmieni wtedy udać się do ginekologa :) Postaram się dzielić kolejnymi odczuciami co do Midiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdss
a ja dwa dni temu skonczylam brac 1 blister midiany i dzis dostalam okres..nigdy wiecej tego badziewia!!!!!!!!!przez 21 dni mialam mdlosci,bylam senna,osowiala,libido zerowe,wszystkie skutki uboczne jakie moga tylko byc,normalnie nic tylko wziac sznur i sie wieszac,moj facet mial mnie juz dosc,stalam sie wybuchowa i drazliwa,a od dwoch dni jakbym byla w innym swiecie,wreszcie jestem soba,kiedys bralam nowynette i diane i bylo identycznie,chyba nie dla mnie sa tabletki,nie polecam,bo po midianie czulam sie strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdss
nie mialam zadnych plamien tylko w trakcie brania,poza tym wszystko co mozliwe ze skutkowubocznych,tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaq
hej stosuje te tabletki od niedawna ale moje krwawienia sa bardziej obfite niz okres i utrzymuje sie dluzej okolo 6 dni juz i nie wiem czy to normalne prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po zakończeniu okresu powinny wystąpić plamienia, więc takie krwawienie nie powinno byc obfite bardziej niż okres.jeśli chodzi o te 6 dni to wcale nie jest długo, podobno normą jest że takie krwawienia utrzymuja się przez całe pierwsze opakowanie więc spokojnie. jak bardzo się niepokoisz to zapytraj swojego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlechinesee
dasdss, tabletek nie można polecić albo nie polecić. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Moja przyjaciółka po Harmonecie miała kołatania serca, Microgynon +13 kg. Dopiero Yasmin było dla niej ok. Ja też mam jakieś skutki uboczne, ale to jest kwestia przyzwyczajenia, dopiero po 2,3 opakowaniach można mówić czy dana tabletka jest dla nas odpowiednia czy nie :) słowa mojej Pani Doktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlechinesee
W moim przypadku plamienia ustąpiły, mdłości brak, senności też nie zauważyłam, pozostał tylko lekki obrzęk piersi, ale mam nadzieję że to minie :) pozytywne nastawienie najważniejsze :) do konca pierwszego blistra 4 tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuziątko :)
Ja zaczęłam brać te tabletki 22 lipca i są to moje pierwsze tabletki. Nie mam żadnych skutków ubocznych, nawet plamienia miałam tylko przez 2 dni po zakończeniu okresu. Mam tylko problem - od 24 lipca byłam na antybiotyku, skończyłam go brać 29 rano. Kiedy możemy się z moim chłopakiem kochać już normalnie, bez dodatkowego zabezpieczenia? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _K_A_M_I_L_A_ 92
Ja biore midiane od 12 dni.. i moja cera normalnie ..MASAKRA... cała twarz w jakiś wypryskach.. ;/// wczesniej brałam CY-PREST i wszystko było ok a teraz tragedia.. zastanawiam sie nad zmianą tych tabletek;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop cry not
ja bralam 2 miesiace te cholerne tabletki i nigdy wiecej...wczesniej bralam yasminelle i tez nie bylo lepiej...mialam chyba wszystkie skutki uboczne,uplawy,bole glowy,puchniecie nog,spadek libido,zmienne nastroje,w kolko plakalam i smialam sie ,ciagle jakbym byla w depresji,nawet nie mialam checi na wycieczki czy inny sport a tak zawsze kochalam ruch na powietrzu,poza tym zwiekszony apetyt,non stop chcialo mi sie jesc,utylam ze 3 kg....pozytywne tylko bylo to,ze krwawienie w przerwie miedzy tabsami bylo male i nie tak obfite jak dawniej...teraz odstwilam midiane i czuje sie super,odzyskalam chec zycia,chce mi sie kochac,tanczyc,biegac,wszystko,czuje ze zyje...wole zabezpieczac sie prezerwatywa lub znalezc inny bezp.srodek anty ale nigdy wiecej trucia sie ta chemia,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop cry not
no i non stop chcialo mi sie spac ..wiecznie senna,zmeczona i przybita..nigdy wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop cry not, widocznie jesteś bardzo wrażliwa, bądź uczulona na jakiś składnik? skonsultuj się ze swoim lekarzem bo Nie wiem, ale mi się nie mieści w głowie że aż tak źle się czułaś, po każdych tabletkach hormony idą w ruch heh ale mi akurat po midianie jakieś nieznośne dolegliwości nie przeszkadzały: krwawienie miałam w normie (5dni), nie byłam senna, opuchnięta, drażliwa - było no i wciąz jest git - biore już 5 miesiąc je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop cry not
a ja juz nie biore nic i czuje sie jak nowonarodzona,juz mam dosctabsow,teraz czuje sie o niebo lepiej i wole inne metody,jak sobie przypomne jak sie czulam biorac tabsy to nigdy wiecej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Stosuję tabsy od kilku lat - najpierw CIlest (zaczęłam wpadać w depresję po dłuższym czasie), potem Yaz (masakryczne migreny i zero libido), Nowynette (7kg więcej w miesiąc!), od 3 miesięcy Midiana. Szczerze - nie chciało mi się czytać całego tematu, więc tylko podzielę się moimi spostrzeżeniami: Jestem bardzo zadowolona - wróciłam do swojej wagi, cerę mam ładną, włosy również.Nie mam huśtawki nastrojów (mężowi żyje się ze mną łatwiej).Nie bolały mnie piersi. Okres mam 4dniowy i niebolesny (regularny jak w zegarku).W zasadzie na razie nie widzę żadnych efektów ubocznych (pomijam te,których nie widać gołym okiem). Oznaczenia dni są po to, by kontrolować czy nie pominęłaś którejś.Mają taki sam skład, więc bierz z danym oznaczeniem dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---->Sylwus0311 Krwawienie z odstawienia powinno się zacząć w trakcie przerwy między blistrami, nieważne w który dzień - w danych masz podaną średnią. Może trwać jak już bierzesz tabletki z kolejnego. U każdej zażywającej jest inaczej. Ja dostaję 4 dnia rano i kończy mi się 7 dnia.U ciebie może być inaczej.Nie panikuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salianka, no nareszcie ktoś kto też jest zadowolony z Midiany, chyba jakiś czarny PR na niego zarzucili w necie, bo w głowie mi się nie mieściło, ze ja nie mam żadnych objawów a w necie wszystkie kobiety narzekają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Również się cieszę, ponieważ jak odebrała pierwszą receptę na nie i poczytałam opinie to się przeraziłam :) Nie da się ukryć,że jestem z nich zadowolona (na seks też mam ochotę :) ). Mam nadzieję,że ten stan się utrzyma (w przypadku Cilestu po chyba ponad roku brania zaczęłam mieć problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lullli
Ja właśnie mam zacząć brać midiane - lekarz przepisał mi je zamiast stosowanej wcześniej Yasminelle (w sumie nie do końca wiem czemu),ale mam nadzieję, że wszystko będzie bez zmian (czytałam, że składy są identyczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×