Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

agnes71 - pewnie, że cię pamiętamy. Ja to nawet często myślę co u ciebie bo w końcu z tych samych okolic jesteśmy. Hmmmm nie wiem co mam powiedzieć, mam nadzieję, ze nasze wszystkie dzieciaczki wystrzelą i zaczną tak strasznie szybko rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes71 no to dobrze ze lekarz dopatrzyl i cos zaradzil na te przeplywy.. mam nadzieje ze juz pomoga leki :* nie stresuj sie kochana bo malenstwu sie udzieli handra :/ kropeczka ty to masz jazdy z tym zarelkiem miesnym haha penelopa & stylowaa - obie Anie - obie maja Candy - ja nastawiona jestem anty po tych przejsciach z babci pralka :P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie dziwię się :D ewelina dej no link do łóżeczka, które wybrałaś, co?;] co do wózka ja wybrałam jungle więc sama wiesz jak wygląda, dla chłopca jeszcze OK, ale dla dziołchy jak by się potem trafiła, no nie wiem :D najwyżej doczepię do niego kolorowe kwiatki:D hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz to ja sobie tak pomyslałam,że skoro u was lekarz zwraca uwagę na zbyt niska wage dzieci to przecież i mój mały może mieć problemy a ja cholera o nich nie wiem. Tak się zastanawiam,mierza Wam macicę recznie,bo mi tak. Zawsze na wizycie maca jak wysoko siega macica i mierzy ile ma cm,a potem w takiej tabeli sprawdza czy mieści sie w normie i może to po tym idzie ocenić te wagę dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obie anie,obie candy,obie ze śląska i to dość blisko siebie mieszkamy. Penelopa ile masz km do centrum Chorzowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czegoś takiego nie miałam, tzn kładę się na tym przeklętym koźle i tam mnie bada, dotyka brzucha ugniata go lekko, ale nic nie mierzy, a przecież tez nie mam usg co wizytę. może na tej podstawie idzie coś wyliczyć, no ja się nie znam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam electrolux:P faktycznie musze powiedziec mezowi moze ona ma jakies blokady czy cus chociaz w instrukcji nic takiego nie pisze. Agnes- bedzie dobrze, musi byc. U synka tez mialam mniejsze przeplywy ale nic mi na to nie zapisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa - ty to tam masz w ogóle jazdę. Serio. Ja gdybym przez cała ciążę nie wiedziała nic, co tam się w brzuszku dzieje to ześwirowałabym. Sama już nie wiem co lepsze - wiedzieć czy nie wiedzieć. Ja myślę, że jest u ciebie dobrze bo w gruncie rzeczy po wielkości macicy da się poznać czy maleństwo rośnie. Jego domek jeśli jest większy to dlatego że maluch urósł. Swoją drogą to tak się zastanawiam dlaczego nie praktykuje się takich badań, zwłaszcza USG tam na Islandii. Przecież to nowoczesny kraj, no i stać ich na finansowanie takich praktyk... Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... - każda nowa pralka ma założone blokady. Moja siostra niedawno kupiła też pralkę i okazało się, że włączyli ją bez ściągniecia tych blokad no i zepsuli. Gdzieś podobno wewnątrz na bębnie ma założoną jakąś zastawkę. Hmmmm nie jestem na 100% pewna czy twoja ma blokadę ale pamietam, że mojej siostrze powiedzieli że każda pralka ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie uważają, że USG jest szkodliwe, innego wytłumaczenia nie widzę:> albo lekarzowi nie daje, żadnej dodatkowej wiedzy?? u nas na nfz też są 3 .w 12 tyg., połówkowe i po 30 tyg. i tyle lekarzowi wystarczy żeby określić najważniejsze czynności. wszystkie pozostałe badania służą jedynie ocenie płodu jego wagi i wzrostu:D i zaspokojeniu naszej potrzeby ujrzenia maluszka;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa to do mnie masz 9-10 km:) Wow,my naprowda bliskie somsiadki som;) Kropeczka pocieszyłaś mnie,dzieki:) Wiesz co tu faktycznie sprzęt maja wysmienity,ale to jakaś taka mentalność,stawianie na naturę w kazdej dziedzinie medycyny. Tu do lekarza tak ludzie nie biegają,tabletek mało co biora,apteki to tak 1/5 z naszej jesli chodzi o leki o ile nie mniej. Ale z tego co sie dowiadywałam to Polska nalezy do mniejszości krajów ,gdzie taka opieke lekarska zapewniaja w ciazy i poza nią. Wrecz pozorom mamy bardzo dobra opieke medyczna,ale czasem człowiek musi wyjechać z kraju żeby ja docenić,hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa kruz - mi na NFZ robi co wizytę USG. Nawet się nie upominam, ale gdyby o mnie zapomniał to sama mu się na kozetce rozłożę bo tak strasznie tęsknie za tym szkrabem:) że muszę ją zobaczyć chociaż raz w miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam uważam, ze lekarzy mamy świetnych. Bywają jeszcze tacy, którzy nie stawiają na pacjenta tylko na profit z wizyt ale na szczęście mało takich spotykam. Ja też wolę naturę, ale chyba w przypadku ciąży nie byłabym jej zwolenniczką. To takie cudowne zobaczyć się z maluchem, usłyszeć, ze u niego wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka to nie wiem, u mnie nie ma takiej możliwości, może dlatego, że bezpośrednio nie ma usg w gabinecie, tylko musi wypisać mi skierowanie, a ja muszę z nim iść piętro niżej.tam jest gabinet i sprzęt. w dd tvn właśnie mówią, że biało-czarne akcesoria, lepiej wpływają na rozwój dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinko przepraszam mój błąd. Ja już mam taki mętlik w głowie, że wszędzie tylko wózki Tako widzę ;-) I po prostu myślałam, że piszesz o nim ;-) PRZEPRASZAM!! :-) Lecę nadrabiać pozostałe zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka - to az niemozliwie brzmi ja mam jak peenelopa - usg na skierowanie i pietro nizej i w inne dni niz wizyty u lekarza.. i tak samow wiem ze jesli ciaza przebiega prawidlowo przysluguje 3USG - jak napisala juz penelopa. ja mialam juz 3 ze wzgledu na to ze pierwsze mialam w 11tyg troche za wczesnie zeby ocenic to wszystko i teraz pewnie w poniedzialek dostane skierowanie na nastepne.. i pewnie ostatnie i jak znam zycie znowu nic nie zobacze... albo uslysze jakis tekst o bakteriach hehe co to istnieja a ich nie widac.. buaaaaaaaahahahahaha a co do wozka JUNGLE - mi sie widzi jak ceny nie spadna to wybiore inny kolor bo wlasnie nie zalezy mi zeby mala miala wszystko rozowe czerwone itd wole neutralne kolory bo moj do 3 razy sztuka probowal bedzie splodzic synaaaaaaaaaa heheeheh wiec czeka mnie spoooooro wysilku :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) ale się dzisiaj załatwiłam.Kupiłam w Lidlu boczek wędzony, już pokrojony. I rano zjadłam go z ogóreczkiem, wyrzucam opakowanie, a tam jest napisane: nie spożywać na surowo. No i teraz będę miała jazdy, czy nic się nie stanie. Stara baba i głupia :( Idę Was czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja muszę przyznać, że u mnie usg na wysokim poziomie:)chociaż na NFZ:) teraz pewnie pójdę na to po 30tygodniu. tylko, że wizytę mam 17 marca i nie wiem czy to trochę nie za późno bo to za dokładnie za 13 dni i to będzie 32 tydzień. mam nadzieję, że się zmieszczę. na szczęście jak dostane skierowanie to będę mogła od razu zejść na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też jestem zdziwiona, że u was jest tak a nie inaczej. Ja chodzę do przychodni przyszpitalnej i tam normalnie mam USG w gabinecie. Mówiłam już wcześniej, że ta opieka na NFZ tak mnie zaskoczyła, pozytywnie oczywiście, ze zrezygnowałam w ogóle z opieki prywatnej. Sam fakt że prywatny lekarz nie pracował w szpitalu zmusił mnei do tego, ale dodatkowo ta opieka, z której jestem zadowolona. Moja wczorajsza wizyta była krótka, ale miałam USG, mimo, że lekarz prowadzący był na urlopie ten który go zastępował sprawdził małą, dostałam zdjęcia cipci i buźki i wydruk z wymiarami małej. Wczoraj też przed wizytą pobrali mi krew, bo wyniki badań też są w tej przychodni refundowane, czyli idę i za nic nie płacę. Przedostatnia wizyta, ta z początku lutego była też bardzo długa. Lekarz sprawdzał długo przepływy, serduszko, i ogólnie badał maleństwo. No osobiście byłam zdziwiona bo nawet położna i ten lekarz przekonywali mnie, bym już do nich do końca ciąży chodziła, że po co mam płacić jak w żadnym prywatnym gabinecie nie zjadę tak nowoczesnego sprzętu. I rzeczywiście tak jest, mają podobno najnowocześniejsze USG we Wrocławiu, bo szpital im zafundował, i w żadnej prywacie, żaden lekarz nie wyda tyle kasy na aparat. Też jestem zdziwiona tą opieką i pozytywnie zaskoczona dlatego zrezygnowałam z wizyt prywatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic,lecę na ten głupi przegląd:( Trzymajcie kciuki za brak głupich pytań ,no i żeby wszystko poszło sprawnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa- trzymam kciuki zeby Cie nie wypytywali hihi Dziewczyny zalamka. Faktycznie w instrukcji jest o demontazu tych zabezpieczen. No i kicha teraz sie boje ze pralke rozpierniczylismy:( qrcze mam nadzieje ze od jednego razu nic sie nie stanie. Ale my glupole jestesmy ja piernicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biało-czarne akcesoria dla dziecka - no to pięknie , bo ja nawet wtyczki na prąd mam w kolorze. Noz kurde pieknie. No chyba żartuje ten ktoś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ta biel i czern pasuje bo to moje kolory:P ale juz wszystko mam w innych kolorach hehe:P wlasnie dostalam paczke z rozkami i posciela:) cudne te rozki ach teraz je sobie postawilam i sie gapie na nie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytalam Was ale na odpisywanie nie mam juz zywcem sily - masakra jakas. zamaist czuc sie lepiej niz wczoraj to jest jeszcze gorzej ;/ cala noc nie spalam, wszystko mnie boli, czuje sie jak stary kapec. do tego dostalam list ze szpitala, ze wyniki krwi i moczu mam zle :( ale co tam zle jest to juz nie napisali. ale usg w srode a wizyta z lekarzem w piatek takze zobaczymy. nusze sie polozyc znow bo w glowie mi sie kreci jak po karuzeli zajrzę pozniej do Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x......ale to jest super takie kupowanie. Ja juz wszystko mam poprasowane i poukładane ( ubranka znaczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×